Jump to content

Cosmote Calling Tunes


filippos
 Κοινοποίηση

Πόσο χρήσιμη/ωραία είναι αυτή η υπηρεσία;  

271 members have voted

  1. 1. Πόσο χρήσιμη/ωραία είναι αυτή η υπηρεσία;

    • Μου αρέσει. Πρωτότυπη
      149
    • Δεν μου αρέσει. Άλλος ένας τρόπος να κερδίσουν €
      66
    • Με αφήνει αδιάφορο!
      56


Recommended Posts

Για το θέμα έχω ψάξει αρκετά αλλά άκρη δεν έβγαλα οπότε θέλω να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάπιος πως γίνετε.

 

Έχω ένα φίλο που έχει Vodafone και όταν το καλώ αντί για μουσική "ως συνήθως" που βάζουν πολοί ακούγετε ένα σκετσάκι φανταστικό...

Ένας που μου λέει: αυτή τη στιγμή το αφεντικό μου δεν είναι εδώ μισό μισό να πάω να δω αν είναι εδώ και έρχομαι......έφαγα το τόπο να τον βρώ κάπου εδώ τριγύρο θα είναι...και κάτι τέτοια τελσπ...πολύ χαβαλέ...

 

Ξέρει κανείς που τα βρίσκουν αυτά και πως τα βάζουν?. Ανάρτω εδώ γιατί απο όσο ξέρω αυτά τα προσφέρει η υπηρεσία που είσαι ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!!!...

 

Είμαι χρήστης Cosmote...υπάρχουν τίποτα ανάλογα σε αυτήν να βάλω και εγώ τίποτα???..///... ευχαριστώ πολύ παλικάρια.;)

Edited by Waldo_Vrs
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Cosmote calling tunes

 

http://callingtunes.mycosmos.gr/ για να ακούσεις

 

ενεργοποίηση με κλήση στο 14014

 

Δεν ξέρω αν έχει αστεία μηνύματα όμως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχουν κάποιο πρόβλημα τα calling tunes σήμερα; Ακούγεται το κλασικό τουτ-τουτ αντί για τραγουδάκι. Από το πρωί αυτό, χτες έπαιζε κανονικά. Επίσης η σελίδα callingtune.mycosmos.gr έχει μόνο τις επικεφαλίδες αλλά τα τραγούδια λείπουν. Τί έγινε κατέρρευσε το σύμπαν;

 

UPDATE

 

Η υπηρεσία λειτουργεί ξανά από σήμερα το απόγευμα. Έγινε αναβάθμιση στο interface της ιστοσελίδας και προστέθηκε δυνατότητα ενεργοποίησης με sms. Τα τραγούδια με μία πρόχειρη ματιά παραμένουν τα ίδια, πάντως σε σχέση με τον ανταγωνισμό πολύ περιορισμένα.

Edited by hostis
update
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρε παιδια ειναι κανεις στην ιστοσελιδα για να μου απαντηση????θελω να βγαλω το calling tune που εχω.....και μην ακουγεται τιποτα...μονο το τουτ...ο κανονικος ηχος..ας απαντηση καποιος!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα καλεις το 14014 και πατας το 5 για απενεργοποιηση. αν δεν ειναι αυτο στο 14014 σιγουρα θα βρεις την επιλογη! (και λιγη ευγενεια δεν βλαπτει!)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια. Δεν ξερω αν εχει αναφερθει η Χρεωση Αγορας Calling Tune Mεσω SMS, αλλα μιας και το δοκιμασα εγω τωρα (και δεν το ξανακανω μεσω sms τελικα!) ειπα να κανω ενα ενημερωτικο ποστακι.

 

Στην σελιδα των calling tunes (που εχετε παραθεσει κ σε προηγουμενα ποστ) λεει την χρεωση του τραγουδιου κατω απο καθε επιλογη. 1,845Ε δηλαδη. ΔΕΝ ειναι ομως αυτη η συνολικη χρεωση..

Εστειλα το μηνυμα με τον κωδικο του τραγουδιου που ηθελα και στη συνεχεια μου ηρθε το εξης:

 

"ΤΟ CALLING TUNE ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ [ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ].

ΧΡΕΩΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ 1,845Ε + 2,171Ε ΓΙΑ ΤΟ SMS ΜΕ ΦΠΑ."

 

Οπως μπορειτε να υπολογισετε κ μονοι σας, το συνολικο κοστος ειναι 4,016Ε....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία χρεώνεσαι πάρα πολύ για να επιλέξεις τραγούδι περνάει 1 λεπτό και σε χρεώνει νομίζω 1,50E

 

Πρέπει να ξέρεις να το ενεργοποιείς και το αντίθετο

 

Πάντως δεν έχει ωραία γκάμα sorry που θα το πω αλλά έτσι είναι

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Καλείς 14014, πατάς 1 για να μπεις στη κατηγορία calling tunes και μετά 4 για την επαναφορά του τόνου κλήσης της Cosmote ( χωρίς να χάσεις τα τραγούδια απο τη συλλογή σου ).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια μια φιλη μου εχει αγορασει ενα calling tune και δεν τις εχει ενεργοποιηθει ενω εχασε λεφτα απο την καρτα της και της εχει μεινει το παλιο calling tune..καμοια βοηθεια??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά που είχα καλέσει για να επιλέξω τραγούδι το επέλεξα αυτό που ήθελα και μετά όταν δοκίμασα από ένα άλλο τηλέφωνο να πάρω στο νούμερό μου και άλλο τραγούδι μου μπήκε και μου χάλασε και όλη την κάρτα

 

Συμφωνώ άλλος ένας τρόπος να κερδίσουν Ε

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια να κανω μια ερωτηση???εχω υπολοιπο στην καρτα μου γυρω στα 9 ευρω και θελω να στηλω ενα calling tune σαν δωρο σε ενα αλλο νουμερο.Στελνω το μυνημα δωρο κωδικος τραγουδιου αριθμος τηλεφωνου στο 14014 αλλα μου ερχετε μυνημα και μου λεει η ενεργεια δεν επιτρεπεται.Σε τι μπορει να οφειλετε αυτο μηπως ξερουμε?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορώ να θέσω διαφορετικά Calling Tunes ανάλογα με το ποιος με καλεί;

Και βέβαια! Επίλεξε από την πλούσια λίστα το Calling Tune που ταιριάζει στους φίλους, τα αγαπημένα σου πρόσωπα, ακόμα και τους συνεργάτες σου.

^^^

απο το επισημο σαιτ.

Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτο, χωρίς κλήση αλλα με μήνυμα???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ενω εστειλα το μηνυμα για το calling tune μου ηρθε ενα μηνυμα που λεει ''δεν εισαι εγγεγραμενος στη υπηρεσια.η ενεργεια που ζητησες ειναι μονο για συνδρομητες'' ξερει κανεις τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά θέλω να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Είχα το ίδιο πρόβλημα που είχε ο φίλος από πάνω (ήταν πρόβλημα της κοσμοτέ, δεν ξέρω αν το έχουν φτιάξει στο μεταξύ). Μου είπαν ότι δε γίνεται με μήνυμα και να πάρω τηλέφωνο. Πήρα αλλά κατά λάθος (λόγω touchscreen) έβαλα ένα που δε μου αρέσει. Αν τώρα αγοράσω κι άλλο, τι γίνεται με το πρώτο; Θα παίζει μία το ένα μία το άλλο; Πώς μπορώ να σβήσω το πρώτο;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να διαγράψω μερικά calling tunes που είχα αγοράσει παλιότερα; Γιατί τηλ να αγοράσω νέο και μου λέει μνήμη πλήρης και να σβήσω κάποια calling tunes για να μπορέσω να κάνω νέα αγορά.
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
ενω εστειλα το μηνυμα για το calling tune μου ηρθε ενα μηνυμα που λεει ''δεν εισαι εγγεγραμενος στη υπηρεσια.η ενεργεια που ζητησες ειναι μονο για συνδρομητες'' ξερει κανεις τι ειναι?

 

Εχω το ιδιο προβλημα. Ξερει κανεις τι γινεται με αυτο; Βασικα, μηπως φταιει το οτι εχω καρτοσυμβολαιο; δεν νομιζω, αλλα ετσι το λεω... :worry:

 

Edit: Μηπως ξερει κανεις ποια η διαφορά με το beat box;

Edited by bill2288
beatbox
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επαναφέρεις τον ήχο του δικτύου οταν σε καλούν(μιλάω για την περίπτωση που εχει κάποιος ενεργοποιήσει την υπηρεσία της cosmote calling tunes)πατώντας τα πλήκτρα 1-5-1 και 1

Με έσωσες!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :) Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει με το συνεχές πρόβλημα του site των calling tunes;

Αν όχι, γνωρίζει κανείς τι τραγούδια των U2 παίζουν στη λίστα και κωδικό να στείλω; Είμαι με καρτοκινητό και πρέπει να ψάξω κάποιον με σύνδεση για να πάρω να δω τι παίζει.

 

Σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μια υπηρεσια χωρις παγιο απο τη cosmote,στη vodafone εχει παγιο 0,75€ την εβδομαδα αρα 3€ το μηνα με τη δικαιολογια οτι κατεβαζεις απεριοριστα.....
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Για το θέμα έχω ψάξει αρκετά αλλά άκρη δεν έβγαλα οπότε θέλω να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάπιος πως γίνετε.

 

Έχω ένα φίλο που έχει Vodafone και όταν το καλώ αντί για μουσική "ως συνήθως" που βάζουν πολοί ακούγετε ένα σκετσάκι φανταστικό...

Ένας που μου λέει: αυτή τη στιγμή το αφεντικό μου δεν είναι εδώ μισό μισό να πάω να δω αν είναι εδώ και έρχομαι......έφαγα το τόπο να τον βρώ κάπου εδώ τριγύρο θα είναι...και κάτι τέτοια τελσπ...πολύ χαβαλέ...

 

Ξέρει κανείς που τα βρίσκουν αυτά και πως τα βάζουν?. Ανάρτω εδώ γιατί απο όσο ξέρω αυτά τα προσφέρει η υπηρεσία που είσαι ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!!!...

 

Είμαι χρήστης Cosmote...υπάρχουν τίποτα ανάλογα σε αυτήν να βάλω και εγώ τίποτα???..///... ευχαριστώ πολύ παλικάρια.;)

 

Φίλε μου μήπως βρήκες άκρη τελικά με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
ρε παιδια καλα ολα αυτα... αλλα μετα ποσ μπορεισ να βγαλλεισ τ κολινκ τιουν..?? αν γινεται κιολασ.. γτ θελο ν βαλο καποιο τραγουδι ν χτυπαει οταν μ παιρνουν κ φοβαμαι οτι δεν θ μπορο ν τ βγαλλο αν τ μετανιοσο αργοτερα:worry:!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

ξεθαβω το θεμα.οταν στελνω την εντολη για δωρο, μου ερχεται μνμ απο την cosmote " μη επιτρεπτη ενεργεια".

ξερουμε τι φταιει?

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...