Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μπορούμε να γράφουμε τα πάντα για το Frog. Εντυπώσεις, απόψεις, απορίες, ρυθμίσεις, προσφορές και οτιδήποτε άλλο έχει σχέση με το νέο πακέτο καρτοκινητής Frog.

 

Ανανέωση χρόνου ομιλίας με PayPal ή χρέωση χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν ειναι δυνατόνν.... έριξε και άλλο τις χρεώσεις του το βατράχι.... Βασικά απίστευτο..

 

ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ: 0,0057 €/δευτ.

0,066 €/SMS (το ίδιο και για ξένα δίκτυα!!)

0,38 €/MMS....(ακόμα και αυτό έπεσε...)

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Mia mikrh parenthesh!!Mipos kaneis antelifthei oti h Cosmote kathrghse ta Pronomiaka Programata h mipos kano lathos??/??Giati den fenonte ston timokatalogo tous sto Web Site.Sta mona programata pou to prosferei einai sta 120+60,240+60.Exo thn entyposh oti gai akomh mia fora mas foresane ypoulh afxish!Giati den entyposiazome???:lol: :cry:
Link to comment
Share on other sites

AthensUK η απάντηση στην απορία σου βρίσκεται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146416

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; [el]; SymbianOS/9.1 Series60/3.0) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

Τελικα η Frog υποστηριζει calling tunes? :)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; [el]; SymbianOS/9.1 Series60/3.0) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

Τελικα η Frog υποστηριζει calling tunes? :)

 

όχι ακόμα.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ή στην πραγματότητα δεν αξίζει?Είναι υπερτιμημένες οι δυνατότητες του?Αξίζει να βάλω?Τώρα έχω whats up!Πρέπει υπωχρεωτικά να αλλάξω νούμερο?

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ή στην πραγματότητα δεν αξίζει?Είναι υπερτιμημένες οι δυνατότητες του?Αξίζει να βάλω?Τώρα έχω whats up!Πρέπει υπωχρεωτικά να αλλάξω νούμερο?

 

αν σε νοιάζει μόνο οι χρεώσεις και τα βασικά (όχι υπηρεσίες) τότε νομίζω σε συμφέρει. αν πάλι ζητάς περισσότερα τότε μείνε στο what's up. να αλλάξεις υποχρεωτικά αριθμό όχι, αλλά πρέπει να μεταφέρεις τον αριθμό σου σε άλλη εταιρία και μετά πάλι Cosmote.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ιστορια με τα μυνηματα στην Ιταλια με εχει εκνευρισει παρα πολυ.

Κοντευω να χασω επαφη με ολους τους Ιταλους φιλους μου.

Δεν προκειται να περιμενω αλλο, και ειδικα τωρα με τις χρεωσεις του frog

 

Πως θα γινει ομως?

Ο Γερμανος κανει τον.....Κινεζο!

Λεει ειναι αλλη εταιρια με τις βασεις της cosmote

 

Που πρεπει να παω για να κανω φορητοτητα αριθμου?

 

Ευχαριστω

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

κάλεσε το 13897. Η διαδικασία κρατάει γύρω στις 12 μέρες αν θυμάμαι καλά, και κοστίζει 21 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ιστορια με τα μυνηματα στην Ιταλια με εχει εκνευρισει παρα πολυ.

Κοντευω να χασω επαφη με ολους τους Ιταλους φιλους μου.

Δεν προκειται να περιμενω αλλο, και ειδικα τωρα με τις χρεωσεις του frog

 

Πως θα γινει ομως?

Ο Γερμανος κανει τον.....Κινεζο!

Λεει ειναι αλλη εταιρια με τις βασεις της cosmote

 

Που πρεπει να παω για να κανω φορητοτητα αριθμου?

 

Ευχαριστω

Νομίζω ότι δεν μπορεί να γίνει φορητότητα στο frog της cosmote...

Link to comment
Share on other sites

κάλεσε το 13897. Η διαδικασία κρατάει γύρω στις 12 μέρες αν θυμάμαι καλά, και κοστίζει 21 ευρώ.

 

To παιρνω αλλα μου λεει οτι το τηλ αυτο δεν υπαρχει!

Αν παω σε καταστημα cosmote θα βρω ακρη?

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Cosmote εχεις? γι΄αυτό σου λέει το νούμερο δεν υπάρχει. Κάλεσε την εξυπηρέτηση από το κινητό σου να σου πουν αν γίνεται να κάνεις φορητότητα σε frog ή όχι. (στο ίδιο κέντρο χτυπάνε τα τηλέφωνα)

Ελπίζω να μην πέσεις σε κανένα σαίνι όμως, που μου είπε ότι δεν γίνεται να κάνω φορητότητα από ΤΙΜ σε Frog!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Cosmote εχεις? γι΄αυτό σου λέει το νούμερο δεν υπάρχει. Κάλεσε την εξυπηρέτηση από το κινητό σου να σου πουν αν γίνεται να κάνεις φορητότητα σε frog ή όχι. (στο ίδιο κέντρο χτυπάνε τα τηλέφωνα)

Ελπίζω να μην πέσεις σε κανένα σαίνι όμως, που μου είπε ότι δεν γίνεται να κάνω φορητότητα από ΤΙΜ σε Frog!!!

 

 

Q εχω τωρα

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

After, δεν ξέρω γιατί δεν μπορείς να καλέσεις το νούμερο! Καλεί κανονικά! Αν έχεις κάποιον φίλο με Frog ή Cote, ας καλέσει την εξυπηρέτηση αυτός κι ας δώσει το νούμερό σου να σε καλέσουνε!

 

EDIT

κάλεσε αυτό το νούμερο +30697 100 1299 από το κινητό σου ή από σταθερό

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

After, δεν ξέρω γιατί δεν μπορείς να καλέσεις το νούμερο! Καλεί κανονικά! Αν έχεις κάποιον φίλο με Frog ή Cote, ας καλέσει την εξυπηρέτηση αυτός κι ας δώσει το νούμερό σου να σε καλέσουνε!

 

EDIT

κάλεσε αυτό το νούμερο +30697 100 1299 από το κινητό σου ή από σταθερό

 

 

Ok εβγαλα ακρη

Θα πρεπει να καταχωρησω πρωτα τα στοιχεια μου στην q(εμ βεβαια, μπορει και να ειμαι τρομοκρατης, που ξερεις...)

 

Σε ευχαριστω :)

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP910i/R4A SEMC-Browser/Symbian/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

After, δεν ξέρω γιατί δεν μπορείς να καλέσεις το νούμερο! Καλεί κανονικά! Αν έχεις κάποιον φίλο με Frog ή Cote, ας καλέσει την εξυπηρέτηση αυτός κι ας δώσει το νούμερό σου να σε καλέσουνε!

 

EDIT

κάλεσε αυτό το νούμερο +30697 100 1299 από το κινητό σου ή από σταθερό

 

 

Ok εβγαλα ακρη

Θα πρεπει να καταχωρησω πρωτα τα στοιχεια μου στην q(εμ βεβαια, μπορει και να ειμαι τρομοκρατης, που ξερεις...)

 

Σε ευχαριστω :)

 

kala, auto me ta stoixeia einai pageia taktiki tous, min to pairneis prosopika! Prepei na yparxoun ta stoixeia sou gia na ginei foritotita.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

OXI!!! Σε καμμία περίπτωση δεν χρειάζεται να δηλώσεις τα στοιχεία σου για να κάνεις φορητότητα!!!!!!!

 

Αρκεί να δώσεις στην νέα εταιρεία που θέλεις να πας (στην Cosmote εν προκειμένω είτε μέσω του 13897 είτε σε κάποιο κατάστημα) τον αριθμό του κινητού σου και τον αριθμό σειράς της κάρτας σου SIM της Q ο οποίος αναγράφεται πάνω στην κάρτα SIM!

Με αυτά και μόνο τα στοιχεία θα γίνει κανονικά η φορητότητα και δεν θα χρειαστεί να κάνεις καμμία δήλωση στοιχείων αν δεν θέλεις! Μάλιστα έτσι θα γίνει και πιο εύκολα η φορητότητα αφού τους δίνεις απλά έναν κωδικό που αναγράφεται πάνω στην υπάρχουσα κάρτα SIM απλά και μόνο για να επιβεβαιώσουν ότι ο αριθμός τηλεφώνου είναι δικός σου!

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να υπάρχουν τα στοιχεία σου στην εταιρεία από την οποία θέλεις να κάνεις φορητότητα. Τουλάχιστον εμένα αυτό μου είπαν στο CC της Frog, για να κάνω φορητότητα έπρεπε να υπάρχουν τα στοιχεία μου στην ΤΙΜ. Μετά με ρωτήσανε αν θα ήθελα να υπάρχουν τα στοιχεία μου στη νέα κάρτα. Αν μου έλεγαν μπούρδες, περί στοιχείων, δεν ξέρω παραπάνω. Αυτά! :)

Και για να συνεχίσω την πολύπαθη ιστορία μου, ενώ έγινε κανονικά η ενεργοποίηση της Frog στις 6 του μήνα, η γραμμή από την ΤΙΜ δεν διακόπηκε, με αποτέλεσμα να γίνεται το εξής τραγελαφικό. Όταν με καλούσαν από νούμερο cosmote, καλούσε στο κινητό με την κάρτα frog. όταν με καλούσαν από κινητό TIM, καλούσε στο κινητό με την κάρτα ΤΙΜ! Ενα σαββατοκύριακο έτσι την έβγαλα, κουβαλώντας 2 συσκευές! Τελικά επικοινώνησα με ΤΙΜ σήμερα, και πολύ γρήγορα έγινε επιτέλους η απενεργοποίηση του αριθμού μου στην ΤΙΜ. Ούφ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να υπάρχουν τα στοιχεία σου στην εταιρεία από την οποία θέλεις να κάνεις φορητότητα. Τουλάχιστον εμένα αυτό μου είπαν στο CC της Frog, για να κάνω φορητότητα έπρεπε να υπάρχουν τα στοιχεία μου στην ΤΙΜ.

 

Η Cosmote πάντα ζητάει να έχει δηλωμένα στοιχεία το καρτοκινητό στην εταιρία που βρίσκεται για να περάσει αίτηση φορητότητας. Μήπως αυτό πρέπει να το κοιτάξει η ΕΕΤΤ;

 

Όταν με καλούσαν από νούμερο cosmote, καλούσε στο κινητό με την κάρτα frog. όταν με καλούσαν από κινητό TIM, καλούσε στο κινητό με την κάρτα ΤΙΜ! Ενα σαββατοκύριακο έτσι την έβγαλα, κουβαλώντας 2 συσκευές! Τελικά επικοινώνησα με ΤΙΜ σήμερα, και πολύ γρήγορα έγινε επιτέλους η απενεργοποίηση του αριθμού μου στην ΤΙΜ. Ούφ!

 

:shock: :dizzy:

Και μπορούσες να κάνεις κλήσεις και από τα δύο;;;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...