Jump to content

Η ειδοποίηση κλήσεων είναι εδώ!


peppermint
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις 15 έως 17/12 θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων για όλους τους χρήστες . Από αύριο θα αρχίσει να εφαρμόζεται σε όλους τους χρήστες ο νέος τηλεφωνητής κι αυτό γιατί η υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων είναι συνυφασμένη με τον τηλεφωνητή. Η Cosmote είναι η μόνη εταιρία που θα διαθέτει την παράλληλη χρήση τηλεφωνητή και ειδοποίηση κλήσεων χωρίς πρόβλημα. Ενώ στα δίκτυα Vodafone & Telestet, η ειδοποίηση κλήσεων λειτουργεί μόνο όταν δεν είναι ενεργοποιημένος ο τηλεφωνητής στις περιπτώσεις, "εκτός δικτύου", "κλειστό κινητό". Επίσης στη Cosmote η ειδοποίηση κλήσεων θα ισχύει και στην περίπτωση "κατειλημένος" εφόσον δεν είναι ενεργοποιημένη η αναμονή κλήσεων.

 

Από σήμερα, Δευτέρα, θα υπάρξει σειρά ενημερωτικών ενεργειών προς τους συνδρομητές για τα παραπάνω (αποστολή SMS, φωνητική υπηρεσία κ.α.).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άχρηστο και εκνευριστικό η παράλληλη λειτουργία τηλεφωνητή και ειδοποίησης κλήσης....Δηλαδή άν κάποιος αφήσει μήνυμα στον τηλεφωνητή, ακόμα και με την ειδοποίηση πως ο χρήστης θα ενημερωθεί γιά την κλήση...., τότε ό άτυχος λήπτης θα ενημερωθεί αρχικά από τον τηλεφωνητή και κατα δεύτερον και από την υπηρεσία ειδοποίησης....Και τελικά ο άμοιρος αποστολέας θα ακούει και το ηχογραφημένο κείμενο της ειδοποίησης και του τηλεφωνητή....και ας αποφασίσει τί επιθυμεί!!! Εδώ χρειάζεται μάλλον κάποιο intelligent control.... ;)
Link to comment
Share on other sites

όταν θα είναι ενεργοποιημένος ο τηλεφωνητής μαζί με την ειδοποίηση κλήσεων, ο καλών θα ακούει ένα μήνυμα "ο συνδρομητής που καλέσατε έχει το τηλέφωνο του απενεργοποιημένο(αυτό το μήνυμα θα ακούγεται κατά βούληση του χρήστη). Θα ενημερωθεί με γραπτό μήνυμα για τη κλήση σας Ή μπορείτε να αφήσετε μύνημα στο τηλεφωνητή του. Η κλήση σας προωθείται". Αντιληπτό? Δηλαδή, αν ο καλών κλεισει το τηλέφωνο στη διάρκεια που ακούει το προιγούμενο μήνυμα, ο καλούμενος θα ενημερωθεί απο την υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων για τη κλήση που έχασε ΕΝΩ αν ο καλών ακούσει όλο το μήνυμα και συνδεθεί με τον τηλεφωνητή, ο καλούμενος θα λάβει μόνο το ηχητικό μήνυμα του τηλεφωνητή.

Σαν υπηρεσία σας ενημερώνω πως θα είναι τρομερά ολοκληρωμένη και με πολλές δυνατότητες όχι μόνο απο την υπηρεσία ειδοποίησης αλλά και απο την υπηρεσία του τηλεφωνητή. Εγγυημένα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν λειτουργεί έτσι, μάλιστα.... :)

 

Αν και πάλι πιστεύω πως η υπηρεσία του τηλεφωνητή θα έχει περιορισμένη χρήση, γιατί πλέον θεωρείται....dead!!! Και γι αυτό εθύνονται τα γραπτά μηνύματα από τη μιά και η υπηρεσία ειδοποιήσεων από την άλλη....Η χρήση του τηλεφωνητή τείνει να γίνει μουσιακό είδος....Λιγότερο περιορισμένη είναι ακόμα στην σταθερή τηλεφωνιά (ας είναι καλά η αναγνώριση κλήσης), ενώ με την είσοδο των SMS και στη σταθερή το θέμα έκλεισε και εδώ.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Teleio... Telika tzampa 8aboun toso kairo thn CosmOTE... mporei na arghse alla kainotomhse gia allh mia fora...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Ragezer

 

Teleio... Telika tzampa 8aboun toso kairo thn CosmOTE... mporei na arghse alla kainotomhse gia allh mia fora...

 

Η υπηρεσία λειτουργεί σχεδόν δύο χρόνια από τις άλλες εταιρείες κινητής και ο ΟΤΕ ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ γιά την καθυστέρηση αυτή, τη στιγμή που του ήταν γνωστό πόσο χρήσιμη και επιθυμητή ήταν από τους αδικημένους του χρήστες....Ένας εκ των οποίων ΔΕΝ είμαι εγώ.... :D

Link to comment
Share on other sites

δε συμφωνω με την παραλληλη χρηση τηλεφωνητη και ειδοποιησης κλησεων..μπορει καποιος να "ξεχαστει" και να αφησει φωνητικο μηνυμα..τοτε ο χρηστης θα ειδοποιηθει μεσω του τηλεφωνητη μονο?? χαζομαρα μου ακουγεται..πρεπει δηλαδη καποιος να προσεχει τι κανει..καλυτερα δε θα ηταν αν ηταν ξεχωριστες υπηρεσιες?? να ενημερωνεσαι για τις κλησεις ασχετως του τηλεφωνητη..απλα πραγματα ρε παιδια..
Link to comment
Share on other sites

Ama afhsei mhnyma 8a pareis to mhnyma!!!!

 

Oi alles etairies omws den exoun thlefwnhth an exoun eidopoihsh!!!

 

Pws mporoume na thn energopoihsoume h den ginetai akoma?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Ragezer

Ama afhsei mhnyma 8a pareis to mhnyma!!!!

 

Oi alles etairies omws den exoun thlefwnhth an exoun eidopoihsh!!!

 

Pws mporoume na thn energopoihsoume h den ginetai akoma?

 

Akoma den ginetai :) Pantws afou kalupsan k auto to keno,twra ola ok :D

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πιστεύω είναι η πιο ολοκληρωμένη εταιρεία στην ελλάδα

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

από 15 του μηνός και μετά

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dpetka2001

 

δε συμφωνω με την παραλληλη χρηση τηλεφωνητη και ειδοποιησης κλησεων..μπορει καποιος να "ξεχαστει" και να αφησει φωνητικο μηνυμα..τοτε ο χρηστης θα ειδοποιηθει μεσω του τηλεφωνητη μονο?? χαζομαρα μου ακουγεται..πρεπει δηλαδη καποιος να προσεχει τι κανει..καλυτερα δε θα ηταν αν ηταν ξεχωριστες υπηρεσιες?? να ενημερωνεσαι για τις κλησεις ασχετως του τηλεφωνητη..απλα πραγματα ρε παιδια..

 

 

Δεν είναι υποχρεωτικό. Αν θέλεις έχεις μόνο ειδοποίηση, μόνο τηλεφωνητή, ή συνδυασμό των δύο. Θα μπορείς να επιλέξεις όποιου είδους configuration θέλεις. Τα πράγματα είναι όντως απλά και βολικά για όλους.

...συνείδηση, κάθε γενιάς μανιφέστο...
Link to comment
Share on other sites

θα μπορω να ΜΗΝ εχω ειδοποιηση κλησεων?????

 

Οταν το κλεινω το ρημαδι ειναι γιατι δε θελω να μηλισω / να με βρουν.

 

Αν ειναι να μου λεει μετα ο καθενας " ΜΑ σε επερνα δε το ειδες" χαθηκαμε...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με την ενημερωση που ειχα απο την κοτε απο αυριο θα ισχυει η υπηρεσια της ειδοποιησης κλησεων... ετσι μου ειπαν... κατα ποσο θα ειναι αληθεια... κ κατι ακομα σημαντικο που διαπιστωσα μολις προχθες!η κοτε εβαλε κ στην καρτα αναμονη κλησεως... πραγμα πολυ σημαντικο οταν περιμενεις κληση... κ σε παιρνει αλλος! :o τεσπα απο αυριο μου ειπαν κ αυτο θα φανει... θα κανω πειραματα! ;)

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

θα μπορω να ΜΗΝ εχω ειδοποιηση κλησεων?????

 

Οταν το κλεινω το ρημαδι ειναι γιατι δε θελω να μηλισω / να με βρουν.

 

Αν ειναι να μου λεει μετα ο καθενας " ΜΑ σε επερνα δε το ειδες" χαθηκαμε...

 

 

λογικα συνονοματε θα εχεις την δυνατοτητα να το απενεργοποιεις... οπως γινεται κ με τον αχρηστο τηλεφωνητη!κ ετσι ουτε γατα ουτε ζημια!οντως εχεις δικιο οτι καμια φορα ειναι εκνευριστικο αυτο ετσι ακριβως οπως το θετεις!αλλα ορισμενες φορες βοηθαει αρκετα!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Mporei na mas dwsoun epilogh opws kai sthn Voda na leei oti to thlefwno einai kleisto kai oxi oti o syndromhths 8a eidopoih8ei!!!

 

Bebaia ennoeitai oti ama 8eleis thn apenergopoieis thn eidopoihsh klhsewn opws kai ton thlefwnhth:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορείς να τα εχεις και τα δύο μαζί

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tpt apla 8a erxontai oloi sthn cosmOTE siga siga!!! Oso kai na mhn to paradexontai akoma 8a er8oun oloi siga siga!!!
Link to comment
Share on other sites

Mou to eipe kai emena sovaros ergazomenos sthn cosmote simera opote prepei na isxyei :-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Όντως, πολύ καλή η υπηρεσία από τις περιγραφές :)

Εγώ όμως θα έρθω cosmote όταν βάλει EFR :p

Link to comment
Share on other sites

Rigasnic den tha eprepe thn eidisi na thn mathoume apo esas tous moderators kai oxi apo kapoio melos?einai poly shmantikh yphresia kai eixan ginei para polles syzhthseis......Apla exw ayth thn aporia......
Cosmote for ever!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...