Jump to content

Επιστολή προς την αγαπημένη μας πρώην Ελληνική cosmote


nick_wolf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας

 

Ως απλός πελάτης της cosmote απο το 1998 περίπου που έγινε η επανάσταση στην κινητή τηλεφωνία έως και σήμερα χωρίς διακοπή , χρησιμοποιώντας για πολλά χρονια τουλάχιστο 3 συνδέσεις συμβολαίου cosmote , την αγαπητή cosmokarta , το αγαπητό whats up , τον τελευταίο καιρό το internet on the go σε φανατική χρήση , πελάτης και στο CONN-X επίσης για πολλά χρόνια θα ήθελα να σας εκφράσω την αγανάκτησή μου για την τακτική της Deutsche Telekom τον τελευταίο καιρό μειώνοντας κάθε 15 μέρες με ενα μήνα τις παροχές υπηρεσιών προς εμάς τους πελάτες της απροειδοποίητα με αυξήσεις τιμών και μειώσεις σε παροχές ειτε χρόνου ομιλίας , είτε gb στο ίντερνετ. Η αγαπημένη μας cosmote που ξεκίνησε με τις καλύτερες παροχές κινητής και ίντερνετ και μάλιστα ως Ελληνική εταιρία κάποτε, τελείωσε εδώ και καιρό!.

Τα αφεντικα σας της Deutsche Telekom νομίζω οτι έχουν αποθρασυνθεί εντελώς και προσπαθούν να ξεζουμίσουν τον Ελληνικό λαό οικονομικά ακόμα και μέσα απο την απλή ανθρώπινη επικοινωνία. Με λύπη μου διαπιστώνω ολα αυτα τα απαράδεκτα τον τελευταίο καιρό απο την Deutsche Telekom πρώην κοσμΟΤΕ. Μας μειώνουν το χρόνο ομιλίας και αυξάνουν τις τιμές διότι η παροχή υπηρεσιών ήταν άριστη? Διότι ακόμα και μέσα στο κέντρο της Αθήνας τον τευλευταιο καιρό δεν είχαμε σήμα? Διότι οι κλήσεις κοβόταν κάθε ένα λεπτό πράγμα που σημαίνει οτι δεν θα έπρεπε να πληρωθεί μια τέτοια κλήση σύμφωνα με την νομοθεσία, διοτι στο ασυρματο ιντερνετ η σελίδες άνοιγαν μετά απο 5 λεπτά ή και καθόλου , τη στιγμή που πληρώναμε υποτίθεται 7,2 ταχύτητα γρήγορο ίντερνετ?

 

Για την παραπάνω παροχή υπηρεσιών οι πελάτες της Deutsche Telekom- cosmote θα πρέπει να πληρώσουν αυξημένες τιμές και μειωμένες παροχές ???

 

Σας παρακαλώ μεταβιβάστε τις ερωτήσεις αυτές στα αφεντικά σας στην Γερμανία , είναι οι απλές ερωτήσεις των εκατομμυρίων πελατών σας ..

 

Για τους παραπάνω λόγους τουλάχιστο προσωπικά για μένα η αγαπημένη μου ΠΡΩΗΝ Eλληνικη cosmote πλέον περνάει απλά στη μνήμη μου και η κατανάλωση στα προϊόντα που χρησιμοποιούσα θα διακοπεί σταδιακά σε όλα , το ίδιο θα συμβεί σε μεγάλο μέρος των πελατών σας μόλις συνειδητοποιήσουν την κατάσταση.

Στα μεγάλα forum στο ίντερνετ τα ζητήματα αυτά ήδη είναι προς συζήτηση και στις καθημερινές μου συζητήσεις διαπιστώνω οτι υπάρχουν πιο αγανακτισμένοι από μένα.

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας να με διαβάσετε και θα σας παρακαλούσα τον μήνυμα μου αυτό εαν είναι δυνατό να μεταβιβαστεί στα αφεντικά σας .

 

(THN ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΗΝ COSMOTE , AN KAI ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ... ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ ΚΟΡΟΙΔΑ. ΕΝ ΜΕΣΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΟΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΠΙΟ ΑΘΛΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΧΑΛΑΡΑ)

 

ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΑΦΟΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Ως απλός πελάτης της cosmote απο το 1998 περίπου που έγινε η επανάσταση στην κινητή τηλεφωνία έως και σήμερα χωρίς διακοπή , χρησιμοποιώντας για πολλά χρονια τουλάχιστο 3 συνδέσεις συμβολαίου cosmote , την αγαπητή cosmokarta , το αγαπητό whats up , τον τελευταίο καιρό το internet on the go σε φανατική χρήση , πελάτης και στο CONN-X επίσης για πολλά χρόνια θα ήθελα να σας εκφράσω την αγανάκτησή μου για την τακτική της Deutsche Telekom τον τελευταίο καιρό μειώνοντας κάθε 15 μέρες με ενα μήνα τις παροχές υπηρεσιών προς εμάς τους πελάτες της απροειδοποίητα με αυξήσεις τιμών και μειώσεις σε παροχές ειτε χρόνου ομιλίας , είτε gb στο ίντερνετ. Η αγαπημένη μας cosmote που ξεκίνησε με τις καλύτερες παροχές κινητής και ίντερνετ και μάλιστα ως Ελληνική εταιρία κάποτε, τελείωσε εδώ και καιρό!.

Τα αφεντικα σας της Deutsche Telekom νομίζω οτι έχουν αποθρασυνθεί εντελώς και προσπαθούν να ξεζουμίσουν τον Ελληνικό λαό οικονομικά ακόμα και μέσα απο την απλή ανθρώπινη επικοινωνία. Με λύπη μου διαπιστώνω ολα αυτα τα απαράδεκτα τον τελευταίο καιρό απο την Deutsche Telekom πρώην κοσμΟΤΕ. Μας μειώνουν το χρόνο ομιλίας και αυξάνουν τις τιμές διότι η παροχή υπηρεσιών ήταν άριστη? Διότι ακόμα και μέσα στο κέντρο της Αθήνας τον τευλευταιο καιρό δεν είχαμε σήμα? Διότι οι κλήσεις κοβόταν κάθε ένα λεπτό πράγμα που σημαίνει οτι δεν θα έπρεπε να πληρωθεί μια τέτοια κλήση σύμφωνα με την νομοθεσία, διοτι στο ασυρματο ιντερνετ η σελίδες άνοιγαν μετά απο 5 λεπτά ή και καθόλου , τη στιγμή που πληρώναμε υποτίθεται 7,2 ταχύτητα γρήγορο ίντερνετ?

 

Για την παραπάνω παροχή υπηρεσιών οι πελάτες της Deutsche Telekom- cosmote θα πρέπει να πληρώσουν αυξημένες τιμές και μειωμένες παροχές ???

 

Σας παρακαλώ μεταβιβάστε τις ερωτήσεις αυτές στα αφεντικά σας στην Γερμανία , είναι οι απλές ερωτήσεις των εκατομμυρίων πελατών σας ..

 

Για τους παραπάνω λόγους τουλάχιστο προσωπικά για μένα η αγαπημένη μου ΠΡΩΗΝ Eλληνικη cosmote πλέον περνάει απλά στη μνήμη μου και η κατανάλωση στα προϊόντα που χρησιμοποιούσα θα διακοπεί σταδιακά σε όλα , το ίδιο θα συμβεί σε μεγάλο μέρος των πελατών σας μόλις συνειδητοποιήσουν την κατάσταση.

Στα μεγάλα forum στο ίντερνετ τα ζητήματα αυτά ήδη είναι προς συζήτηση και στις καθημερινές μου συζητήσεις διαπιστώνω οτι υπάρχουν πιο αγανακτισμένοι από μένα.

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας να με διαβάσετε και θα σας παρακαλούσα τον μήνυμα μου αυτό εαν είναι δυνατό να μεταβιβαστεί στα αφεντικά σας .

 

(THN ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΗΝ COSMOTE , AN KAI ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ... ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ ΚΟΡΟΙΔΑ. ΕΝ ΜΕΣΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΟΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΠΙΟ ΑΘΛΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΧΑΛΑΡΑ)

 

ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΑΦΟΡΑ ΠΟΛΛΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ

 

Bravo σου Nick για την επιστολή αλλά δεν νομίζω να αλλάξει κάτι.

Είτε μας αρέσει είτε όχι κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα = καρτέλ (παράθεση απο Wiki Καρτέλ ονομάζεται η ρητή σύμπραξη (συμφωνία) μεγάλων κυρίως επιχειρήσεων εταιρικής μορφής δραστηριοποιούμενων στον ίδιο κλάδο, δηλαδή ανταγωνιστικών, με σκοπό την αποφυγή του μεταξύ τους ανταγωνισμού δια κοινής διαμόρφωσης ενιαίας τιμής των προσφερομένων υπηρεσιών ή των προϊόντων τους, ή και με πολύ ελάχιστες μεταξύ τους διαφορές τιμών. Ο σχηματισμός καρτέλ είναι παράνομος καθώς το Δίκαιο ανταγωνισμού τον απαγορεύει)

 

Σε λίγο θα δούμε και τον Τειρεσία της κινητής....

 

Ωραία και έφυγες ... να πας που;

Link to comment
Share on other sites

Αν σε παρουν θα σου πουν οτι δεν ειναι ετσι μην το βλεπετε ετσι και ενα σορο παπατζες γνωστες που κανει η εταιρια.δυσκολα θα αλλαξουν τα πραγματα γιατι εχουν μαντωσει ολα τα ζωα-καταναλωτες στο μαντρι και τα αρμεγουν φιλε μου.απο κει και περα το θεμα ειναι τι κανουμε γιατι το εχουν ξεφτυλισει και οι τρεις εταιριες .εγω ειμαι σε φαση να τα κοψω ολα να τελειωνει το παρτυ με την τσεπη μου γιατι δεν τραβαει αλλο και ειμαι δυσαρεσ ημενος απο ολες τις εταιριες....καλα τα εχωσες μπραβο σου! Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

χεχ... τζαμπα σπατάλη bandwith για την αποστολή του γράμματος...

 

Χέστηκαν και σε έχουν πετάξει ηδη στο καλάθι των αχρήστων. Στην καλύτερη θα σου δώσουνε μια PR απάντηση γενικόλογη και αόριστη. Μόνο αν κόψεις την κατανάλωση κάθετα εγώ-εσύ-αυτός... και δούνε κατρακύλα στον τζίρο, θα αναρωτηθούν τι γίνεται. Επειδή όμως λεφτά υπάρχουν και ο έλληνας συνεχίζει να ξοδεύει ασύστολα, επειδή η ΕΕΤΤ κωφεύει... μην περιμένεις να δεις κάτι να αλλάζει.

 

Οι δικές μας εταιρίες μυξοκλαίγονται πως έχουν απώλειες (απο τι? απο τις βαρβάτες επιδοτήσεις που δεν δίνουν? απο τις ανύπαρκτες επενδύσεις?) κλπ κλπ... οπότε καλά θα κάνει το κράτος να τους ζητήσει ΟΣΑ ΤΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ για το φάσμα, και αμα δεν θέλουν ΑΣ ΚΛΕΙΣΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις .

Πράγματι για τα καρτέλ των εταιριών κινητής τηλεφωνίας έχετε απόλυτο δίκιο.

Δεν μπορεί όμως να τους κοιτάμε με σταυρωμένα χέρια.

Ας κινηθούμε , ας καταγγείλουμε , ας δραστηριοποιηθούμε , τίποτα δεν πάει χαμένο νομίζω πάντα αυτο πίστευα.

Να μην είμαστε ηττοπαθείς και μοιρολάτρες σε οτι κ αν γίνεται γύρω μας , απο την ασυδοσία των ιδιωτικών εταιριών μέχρι

την γενικότερη και διεθνή ασυδοσία των οικονομικών μέτρων που ζούμε.

 

Όσον αφορά την αγαπητή cosmote η απάντηση τους σε τηλεφωνική συνομιλία που είχα ήταν οτι ολα αυτα είναι στα πλαισια της εμπορικής πολιτικής της εταιρίας και δεν εξαρτάται απο αυτούς, δηλαδή οπως τους γράφω κ εγω η πολιτική χαράσσεται στην Γερμανία στην Deutsche Telekom για να μπορούν να είναι αφανής και ως γνωστό να μην μπορείς ποτέ να φτάσεις σ αυτούς που παίρνουν τις αποφάσεις καθώς ολοι οι υπόλοιποι απο κάτω εκτελούν εντολές.. Τους είπα λοιπόν μιας και η συνομιλια καταγράφεται για δήθεν λόγους ασφαλείας , όπως ειναι ηχογραφημένη να την στείλουν στα αφεντικά τους..

 

Στο e-mail μου ήρθε ένα κωδικοποιημένο μήνυμα που έλεγαν πως αν θέλω να πάρω απάντηση να μπω στο site της cosmote να συμπληρώσω μια φόρμα η οποία απ οτι ειδα αφορά αναφορές τεχνικών προβλημάτων των πελατών. Μα αγαπητή μας Deutsche Telekom το θέμα μου δεν ειναι μόνο τα τεχνικά σας προβλήματα που ετσι κ αλλιώς βασανίζουν εκατομμύρια πελάτες σας , το πρόβλημα ειναι η άθλια πολιτική που ακολουθείτε απέναντι σε ανυποψίαστο κοσμάκη, το πρόβλημα είναι πως απο τοτε που ιδιωτικοποιήθηκαν και πουλήθηκαν σε ξένα χέρια οι τηλεπικοινωνίες της χώρας αντί για βελτίωση έχουμε τραβήξει τα πάνδεινα απο τους ξένους αγοραστές της Ελληνικής περιουσίας.

 

Επίσης παιδιά να έχετε υπόψιν πως οτι ενεργεία έκανα προς την παραπάνω εταιρία την έκανα επώνυμα. Έτσι κ αλλιώς τα στοιχεια μου τα εχουν ολα λογω των συναλλαγων που ειχα μαζι τους τοσα χρονια . ΠΡΟΚΑΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ Deutsche Telekom ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΨΩΜΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ

 

 

Και μετά από τα παραπάνω βηματάκια θα πάω σε ενα μεγαλύτερο βήμα ..

Απλές ερωτήσεις των πολιτών που θα μεταβιβάσω στον ινστιτούτο καταναλωτών για να τις προωθήσει στον υπουργείο μεταφορών και επικοινωνιών σχετικά με το θέμα της Deutsche Telekom- cosmote .

Ξεκινώ εγώ και παρακαλώ παιδιά δώστε ιδέες , ερωτήσεις και οτιδήποτε άλλο θέλετε ώστε να τα συγκεντρώσω να τους τα στείλω, γιατί θα πρέπει όλοι να ξέρουμε πως εμείς οι πελάτες τους τις έχουμε κάνει μεγάλες εταιρίες , από τον δικό μας ιδρώτα ξεζουμίζουν ώστε να έχουν τη δύναμη που μας επιδεικνύουν. Γιαυτο όχι απάθεια.

 

ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ- ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ

 

1.Εχει δικαίωμα η cosmote και κάθε αντίστοιχη εταιρία να μεταβάλει τις τιμές στα προϊόντα κάθε 15 μέρες κάθε ένα μήνα ή όποτε της καπνίσει? Και αν το εχει ποια νομοθεσία το προβλέπει?

2.Εχει δικαίωμα η Deutsche Telekom- cosmote να σου διαφημίζει σήμερα ένα προϊόν , εσυ να το αγοράζεις με τις προϋποθέσεις και τους όρους που στο διαφήμισε και μετά από 10 μέρες να σου αλλάζει απροειδοποίητα τους όρους? Να σου αλλάζει τις τιμές και την παροχή υπηρεσιών τη στιγμή που έχεις κάνει μια άλλη συμφωνία μόλις πριν από 10 μέρες? Αν ναι δώστε μας μια απάντηση ποιος ακριβώς νόμος το προβλέπει?

3.Εχει υποχρέωση η κάθε ιδιωτική εταιρία τέτοιου είδους να σου παρέχει άριστη τεχνική λειτουργιά?

4.Υπάρχει ή δεν υπάρχει νομοθεσία που προβλέπει πως ότι αν διακόπτεται μια κλήση για τεχνικούς λόγους που αφορούν την εταιρία κινητής τηλεφωνίας πχ σήμα, τεχνικοί παράγοντες , κακή λειτουργία του δικτύου κτλ, ο πελάτης δεν είναι υποχρεωμένος να την πληρώσει ? Εμείς γνωρίζουμε ότι υπάρχει η Deutsche Telekom το γνωρίζει ότι υπάρχει σχετική νομοθεσία???

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ- ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ

 

1.Εχει δικαίωμα η cosmote και κάθε αντίστοιχη εταιρία να μεταβάλει τις τιμές στα προϊόντα κάθε 15 μέρες κάθε ένα μήνα ή όποτε της καπνίσει? Και αν το εχει ποια νομοθεσία το προβλέπει?

2.Εχει δικαίωμα η Deutsche Telekom- cosmote να σου διαφημίζει σήμερα ένα προϊόν , εσυ να το αγοράζεις με τις προϋποθέσεις και τους όρους που στο διαφήμισε και μετά από 10 μέρες να σου αλλάζει απροειδοποίητα τους όρους? Να σου αλλάζει τις τιμές και την παροχή υπηρεσιών τη στιγμή που έχεις κάνει μια άλλη συμφωνία μόλις πριν από 10 μέρες? Αν ναι δώστε μας μια απάντηση ποιος ακριβώς νόμος το προβλέπει?

3.Εχει υποχρέωση η κάθε ιδιωτική εταιρία τέτοιου είδους να σου παρέχει άριστη τεχνική λειτουργιά?

4.Υπάρχει ή δεν υπάρχει νομοθεσία που προβλέπει πως ότι αν διακόπτεται μια κλήση για τεχνικούς λόγους που αφορούν την εταιρία κινητής τηλεφωνίας πχ σήμα, τεχνικοί παράγοντες , κακή λειτουργία του δικτύου κτλ, ο πελάτης δεν είναι υποχρεωμένος να την πληρώσει ? Εμείς γνωρίζουμε ότι υπάρχει η Deutsche Telekom το γνωρίζει ότι υπάρχει σχετική νομοθεσία???

 

Απο παρανομιες ειναι χιλια δυο. Επισης οτι πρεπει να σου παρεχει δωρεαν τεχνικη υποστιριξη και οχι με κοστος οπως κανουν ολες.

 

Καλα ολα αυτα να σταλους Σε ΕΕΤΤ προστασια καταναλωτη αλλα ο μονος τροπος να γινει κατι και εαν παλι ειναι να πανε και να ερευνηθουν απο την Ευρωπαικη Επιτροπη Τηλεπικοινωνιων μπας και τους βαλουν κανα χερι γιατι το καρτελ που εχουν στησει βγαζει ΜΑΤΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η αγαπητή Deutsche Telekom- πρώην cosmote έκανε το θαύμα της ξανά χθες το βράδυ διακόπτοντας ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ για άλλη μια φορά την πρόσβαση στο ασύρματο ίντερνετ προκαλώντας μεγάλο πρόβλημα σε μερίδα πελατών που χρειάζεται το ίντερνετ όλες τις ώρες του 24ωρου.

Κατόπιν τηλεφωνικής συνομιλίας με εκπρόσωπό τους μου είπαν οτι ήταν έκτακτο πρόβλημα γιαυτό το λόγο δεν προειδοποίησαν για τη διακοπή τουλάχιστο 3 ωρών. Το ότι μπορεί να συμβεί ένα έκτακτο τεχνικό πρόβλημα να το δεχτώ , το ότι οι ίδιοι μου είπαν οτι τέτοιες διακοπές γίνονται βράδυ για να μην επηρεάσουν μεγάλη μερίδα πελατών , μήπως δείχνει ότι ήταν προγραμματισμένη διακοπή για την οποία θα έπρεπε οι ενημερωθούν και να προειδοποιηθούν οι συνδρομητές που δίνουν τα λεφτά τους για κάνουν τη δουλειά τους όποτε το χρειάζονται??

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Link to comment
Share on other sites

Η αγαπητή Deutsche Telekom- πρώην cosmote έκανε το θαύμα της ξανά χθες το βράδυ διακόπτοντας ΑΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΑ για άλλη μια φορά την πρόσβαση στο ασύρματο ίντερνετ προκαλώντας μεγάλο πρόβλημα σε μερίδα πελατών που χρειάζεται το ίντερνετ όλες τις ώρες του 24ωρου.

Κατόπιν τηλεφωνικής συνομιλίας με εκπρόσωπό τους μου είπαν οτι ήταν έκτακτο πρόβλημα γιαυτό το λόγο δεν προειδοποίησαν για τη διακοπή τουλάχιστο 3 ωρών. Το ότι μπορεί να συμβεί ένα έκτακτο τεχνικό πρόβλημα να το δεχτώ , το ότι οι ίδιοι μου είπαν οτι τέτοιες διακοπές γίνονται βράδυ για να μην επηρεάσουν μεγάλη μερίδα πελατών , μήπως δείχνει ότι ήταν προγραμματισμένη διακοπή για την οποία θα έπρεπε οι ενημερωθούν και να προειδοποιηθούν οι συνδρομητές που δίνουν τα λεφτά τους για κάνουν τη δουλειά τους όποτε το χρειάζονται??

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Σιγά μην ήταν έκτακτο. Μέχρι πρόπερσι όπου και να πήγαινες - στην κυριολεξία τέρμα Θεού - έβρισκες ασύρματο internet με σταθερές ταχύτητες. Τώρα άμα κατεβάσει καμιά σελίδα ολόκληρη σταυροκοπιέσαι.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω ειναι το καλυτερο θεμα ωστε να γραψω και γω το παραπονο μου,γιατι μια,δυο,τρεις,καποιο λακκο εχει η..πως τη λενε?

Απο χτες και σημερα μου ηρθαν 2 μυνηματα απο τη κοσμοτε οτι.. 'εχεις ακομα 10μβ να καταναλωσεις μεχρι τις 24-8 και ωρα 22:50'.Το ιδιο μυνημα μου ηρθε και σημερα στις δεκα το βραδυ περιπου(23-8). Μπηκα ρε παιδια το Ορκιζομαι δηλαδη για Ενα λεπτο περιπου στο google να διαβασω κατι που..ελεος η ιστοσελιδα του εχει λιγοτερα kilobite απο το myphone.gr, και πριν προλαβω να ολοκληρωσω το διαβασμα,σκαει μυνημα οτι τελειωσαν τα δωρεαν 10 Τελευταια μβ που Ειχα! Εεελεος!

Επισης επειδη κατι δοκιμαζα με το gps του sony ericsson w995 μετα, χρεωθηκα περιπου 0,40 ευρω για εναν λευκο!..Χαρτη καραζουμαρισμενο σε κατι βουνα που ειχε ελαχιστους δρομους χαρτογραφημενους.(Δοκιμαζα κατι ασχετο εκεινη τη στιγμη και μετακινουσα τον χαρτη οπουδηποτε για να δω αν φορτωσει) Και ξαναλεω ηταν λευκος και οχι δορυφορικος οποτε τα κιλοβιτε που κατεβασα ηταν λιγα.πολυ λιγα!

Μου ειχε τυχει και κατι αλλο παλι ασχετο παλιοτερα με καταλαθος-οχι δικο μου-χρεωσεις και εγραψα οτι η κοσμοτε..κλεβει. Πιθανότητες υπαρχουν πολλες παντως!

Δεν εχω να κερδισω κατι απο τα παραπονα μου βαριεμαι να πρηζω και το τηλεφωνικο κεντρο. Μου αρεσει η κοσμοτε,το καλο σημα της,οι γυρω μου εχουν ολόι watchup, και οι υπηρεσιες των αλλων εταιριων μου φαινονται περιπλοκες,ισως επειδη παντα ημουν κοςμοτε. Αλλα ειναι το μαμωτο.. Και τι να κανω? Τουλαχιστον ισως τους καρφωνω.. -

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απολύτως με την αρχική επιστολή.. έλεος πια με την γερμανική πλέον εταιρεία..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Για το αν εχει δικαίωμα να αλλάζει τις τιμες όποτε γουστάρει ως ιδιωτική Γερμανική εταιρία μας απάντησες φίλε , δεν μας απάντησες στα υπόλοιπα όμως ... Η ασυδοσία των άθλιων αυτών ιδιωτών εχει ξεπεράσει κάθε όριο γιαυτο απο εδω και πέρα δεν θα πάρουν ουτε ευρω απο έμενα προσωπικά και θα τους πάρω δικαστικά και οσα με ύπουλο τρόπο μου έφαγαν , για όσους θέλουν να συνεχίσουν πληρώνουν τις άθλιες υπηρεσίες τους, ας συνεχίσουν αν πετάνε τα λεφτά τους στην Γερμανικη cosmote και σε κάθε άθλιο κερδοσκόπο ιδιώτη ...

 

Kαι μην ξεχνάτε idiot= ηλίθιος

Link to comment
Share on other sites

Για το αν εχει δικαίωμα να αλλάζει τις τιμες όποτε γουστάρει ως ιδιωτική Γερμανική εταιρία μας απάντησες φίλε , δεν μας απάντησες στα υπόλοιπα όμως ... Η ασυδοσία των άθλιων αυτών ιδιωτών εχει ξεπεράσει κάθε όριο γιαυτο απο εδω και πέρα δεν θα πάρουν ουτε ευρω απο έμενα προσωπικά και θα τους πάρω δικαστικά και οσα με ύπουλο τρόπο μου έφαγαν , για όσους θέλουν να συνεχίσουν πληρώνουν τις άθλιες υπηρεσίες τους, ας συνεχίσουν αν πετάνε τα λεφτά τους στην Γερμανικη cosmote και σε κάθε άθλιο κερδοσκόπο ιδιώτη ...

 

Kαι μην ξεχνάτε idiot= ηλίθιος

 

Έχεις καμία αντιπρόταση; Ολοι τα ίδια σ@@@@ είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω αντιπρόταση φίλε μου να σταματήσουμε να είμαστε υπερκαταναλωτες , 5 κινητα , 5 συμβολαια , 10 καρτες , ασυρματα ιντερνετ κτλ ο καθενας μας απο ολες τις κερδοσκοπικές εταιρίες των ιδιωτών . Οταν δεν είχαμε κινητά κτλ δεν ζούσαμε μια χαρά?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κ απο μενα. Ειμαι εξοργισμενος καιρο τωρα με τη Cosmote, τετοια συμπεριφορα ουτε στην τελευταια δημοσια επιχειρηση δεν εχω πετυχει! Που να δειτε λοιπον το δικο μου εργο"υπηρεσιων" της εν λογω εταιριας! Σκηνικα απειρου καλλους το καλοκαιρι (τυχαιο; ) , οπου το μονο που ηθελα ηταν να μεταφερω 4 εταιρικα νουμερα σε οικογενειακα-προσωπικα πακετα! Το τι εγινε μετα, δεν περιγραφεται, συνοπτικα ομως μονο:

 

- Λανθασμενη μεταβιβαση αριθμων σε προγραμματα που δεν ζητηθηκαν (για τα 2 απ τα 4)!

-Ετσιθελικη ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ απο το εταιρικο προγραμμα στο Οικογενειακο χωρις φυσικα να ενημερωσουν οι υπαλληλοι για το "χαρατσι" (και ενω το οικογενειακο προγραμμα χορηγουσε με το αζημιωτο φυσικα αρκετα μηνυματα ηδη)!

- Αρνηση δικαιωματος επιδοτησης συσκευων με δικαιολογια το οτι "δεν δικαιουστε κατι τετοιο λογω μεταβιβασης προγραμματων", μερικες μερες ομως μετα στα 2 απ τα υπολοιπα 5 νουμερα του εταιρικου προγραμματος δωθηκε κανονικα (και πλουσιοπαροχα) η επιδοτηση!

- Απορριψη 2 εξουσιοδοτησεων φυσικων προσωπων με την 1η απορριψη να συνοψιζεται στη λανθασμενη χρησιμοποιηση 1 (μιας!) λεξης, στη δε 2η εξουσιοδοτηση την πρωτη μερα τη δεχτηκαν κανονικα, τη δε δευτερη, την αμεσως επομενη ημερολογιακα μερα, στην ΙΔΙΑ παντα εξουσιοδοτηση "η σφραγιδα δε φαινεται καθαρα και πρεπει να τη ξαναστειλετε" (μεσω φαξ η αποστολη)! (Στη δε επικληση του Υπευθυνου -τρομαρα του- του καταστηματος, δεν ακουσα ουτε μια συγγνωμη για την ταλαιπωρια παρα μονο οτι "δειτε το κ εσεις, ειναι αχνη η σφραγιδα και εγω σας το στελνω αλλα θα μου το γυρισουν πισω απ τα κεντρικα)...

 

Και φυσικα υπαρχει η φαιδρη συνεχεια, με εναν φουσκωμενο λογαριασμο οπου ο "διακανονισμος" τους ειναι "πληρωσε το 60% προκαταβολικα και μετα δοσεις αλλιως κοψε το λαιμο σου και θα εχεις φραγη εξερχομενων κλησεων"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...