Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ την Bepanthol είχα χρησιμοποιήσει αν και δε θυμάμαι τώρα πλέον ποιά ακριβώς...

 

Πάντως το δικό μου ούτε "κουκούλι" είχε κάνει, ούτε τίποτα. Όπως μου το έκανε, έτσι έμεινε...:confused:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την Bepanthol είχα χρησιμοποιήσει αν και δε θυμάμαι τώρα πλέον ποιά ακριβώς...

 

Πάντως το δικό μου ούτε "κουκούλι" είχε κάνει, ούτε τίποτα. Όπως μου το έκανε, έτσι έμεινε...:confused:

Δε σου έβγαλε καθόλου καύκαλο; :confused:

Πως έγινε αυτό; :rolleyes:

Αναρωτιέμαι γιατί σε αυτές τις 7-10 μέρες το δέρμα αποβάλλει ότι δε χρειάζεται πλέον και επουλώνει τις "πληγές" του.

 

Εγώ παιδιά πρέπει να είχα χρησιμοποιήσει την Bepanthene Plus. Ήταν ή σε κίτρινο ή σε μπλε σωληνάριο. Δε θυμάμαι και πάρα πολλά βέβαια γιατί έχει ποοολύ καιρό που το έκανα. :lol: :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Δε σου έβγαλε καθόλου καύκαλο; :confused:

Πως έγινε αυτό; :rolleyes:

Αναρωτιέμαι γιατί σε αυτές τις 7-10 μέρες το δέρμα αποβάλλει ότι δε χρειάζεται πλέον και επουλώνει τις "πληγές" του.

 

Εγώ παιδιά πρέπει να είχα χρησιμοποιήσει την Bepanthene Plus. Ήταν ή σε κίτρινο ή σε μπλε σωληνάριο. Δε θυμάμαι και πάρα πολλά βέβαια γιατί έχει ποοολύ καιρό που το έκανα. :lol: :p

 

Κι όμως...παρόλο που μου είχαν πει ότι θα έβγαζε καύκαλο, δεν έβγαλε τίποτα - απλά με την πάροδο του χρόνου έφυγε η κοκκινίλα. Λες να οφείλεται στο ότι το "μούλιαζα" με κρέμα? :lol:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως...παρόλο που μου είχαν πει ότι θα έβγαζε καύκαλο, δεν έβγαλε τίποτα - απλά με την πάροδο του χρόνου έφυγε η κοκκινίλα. Λες να οφείλεται στο ότι το "μούλιαζα" με κρέμα? :lol:

Λες να φταίει το "μούλιασμα"; :rolleyes: :lol:

Δε νομίζω ότι είναι κακό το "μούλιασμα". Απλώς σε τέτοιες περιπτώσεις η αλοιφή αργεί να απορροφηθεί από τον οργανισμό. ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Λες να φταίει το "μούλιασμα"; :rolleyes: :lol:

Δε νομίζω ότι είναι κακό το "μούλιασμα". Απλώς σε τέτοιες περιπτώσεις η αλοιφή αργεί να απορροφηθεί από τον οργανισμό. ;)

 

Ακριβώς! Ξέρεις πόσα φορέματα κατέληξαν με μόνιμη κηλίδα στο πίσω μέρος της μέσης? (ήταν στη μέση βλέπεις κι έπρεπε να φοράω "αεράτα" ρούχα για να μην πιέζεται...). :rolleyes: :lol:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Ξέρεις πόσα φορέματα κατέληξαν με μόνιμη κηλίδα στο πίσω μέρος της μέσης? (ήταν στη μέση βλέπεις κι έπρεπε να φοράω "αεράτα" ρούχα για να μην πιέζεται...). :rolleyes: :lol:

 

Ε εντάξει τουλάχιστον το έπαθες και έμαθες! :D

Το 2ο δε θα το μουλιάσεις όσο το 1ο. :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει τουλάχιστον το έπαθες και έμαθες! :D

Το 2ο δε θα το μουλιάσεις όσο το 1ο. :)

 

Για να είμαι ειλικρινής, μάλλον μία από τα ίδια θα κάνω :lol:

 

Το δεύτερο, καλώς εχόντων των πραγμάτων έρχεται μετά το Πάσχα :rolleyes:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Λες να φταίει το "μούλιασμα"; :rolleyes: :lol:

Δε νομίζω ότι είναι κακό το "μούλιασμα". Απλώς σε τέτοιες περιπτώσεις η αλοιφή αργεί να απορροφηθεί από τον οργανισμό. ;)

 

Το αντιθετο!!! Ειναι οτι χειροτερο. Θελει ελαχιστη αλοιφη

Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο!!! Ειναι οτι χειροτερο. Θελει ελαχιστη αλοιφη

Ηλία έχεις δίκιο. Με 3 προτάσεις έδειξα την αντίφαση σε όλο της το μεγαλείο. :rolleyes: :O :fool: :chair: :lol:

Εντάξει στο τέλος το έσωσα. :ninja: :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο!!! Ειναι οτι χειροτερο. Θελει ελαχιστη αλοιφη

 

Σοβαρά? Γιατί? Να το προσέξω στο επόμενο... :worry:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε πει όταν βάζω αλοιφή, να βάζω τόσο όσο ίσα ίσα να γυαλίζει το δέρμα. Ελάχιστη δλδ. Μόνο το βράδυ, πριν κοιμηθώ να βάζω λιγάκι περισσότερο λόγω της χρονικής απόστασης από την επόμενη επάλοιψη.

Η όλη ιδέα από ότι κατάλαβα ειναι ότι δεν πρέπει να το αφήσεις να στεγνώσει τόσο ώστε να κάνει το σκληρό το καύκαλο που κάνουν οι πληγές...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε πει όταν βάζω αλοιφή, να βάζω τόσο όσο ίσα ίσα να γυαλίζει το δέρμα. Ελάχιστη δλδ. Μόνο το βράδυ, πριν κοιμηθώ να βάζω λιγάκι περισσότερο λόγω της χρονικής απόστασης από την επόμενη επάλοιψη.

Η όλη ιδέα από ότι κατάλαβα ειναι ότι δεν πρέπει να το αφήσεις να στεγνώσει τόσο ώστε να κάνει το σκληρό το καύκαλο που κάνουν οι πληγές...

 

Κι εγώ έτσι το αντιλήφθηκα...:worry:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν κάνεις tattoo στη μέση ή πλάτη ή οπουδήποτε έχει να κάνει με το πίσω μέρος του σώματος ( :lol: :p ) να μη κοιμάστε ανάσκελα αλλά μπρούμυτα (άντε το πολύ πλαγιαστά) για να μη κολλήσει το tattoo και έχετε άλλα ντράβαλα μετά. ;)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο!!! Ειναι οτι χειροτερο. Θελει ελαχιστη αλοιφη

Ετσι ακριβως,για να αποροφησει το δερμα την αλοιφη θελει τουλαχιστον 5ωρες.επιησης 2-3 φορες την ημερα βαζεις.επισης βαζεις πολυ λιγο αλοιφη και οχι μια παλαμη.ισα ισα να το καλυψεις και βαζοντας την αλοιφη προς μια πλευρα και οχι κυκλικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

emena o bro mou se ena apo ta tatoo tou pou den evale katholou alifi meta tis duo treis protes meres tou vgike psilothampo :p

και γιατι δεν εβαλε? καλα υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι χτυπανε ταττοο και θα το εχουν ολη τους την ζωη πανω τους και δεν το προσεχουν :blink:

ασε που αν δεν βαλεις αλοιφη μπορεις να παθεις και καμια αρρρωστεια του δερματος,εδω με αλοιφη σε φαγουριζει..φαντασου χωρις αλοιφη τι θα συμβαινει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

emena o bro mou se ena apo ta tatoo tou pou den evale katholou alifi meta tis duo treis protes meres tou vgike psilothampo :p

 

καθολου?:blink: :blink:

παντως βρε παιδια θα κοιταξω να βρω παι το χαρτακι και θα σας το ποσταρω :confused:

αντε με γεια τα νεα μας ταττου..:happy:

Link to comment
Share on other sites

pantos k h aloifi me metro...dne xreiazetia na kolympisei to tatto mesa se auth..giait tote yparxei problima na xalasei to tattoo....k gia na prolavo merikus exei symbei...giait lipainei ypervolika to meros...eidika kiolas ama to pasaliveis ka8e mish ora me miso bukali aloifi.....

 

to kalitero einai sxeodn ka8e 4-5ores otna einai fresko...k meta gia kamia bdomada....(analogos k thn epifaneia) 1 me 2 fores thn hmera.....

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

pantos k h aloifi me metro...dne xreiazetia na kolympisei to tatto mesa se auth..giait tote yparxei problima na xalasei to tattoo....k gia na prolavo merikus exei symbei...giait lipainei ypervolika to meros...eidika kiolas ama to pasaliveis ka8e mish ora me miso bukali aloifi.....

 

to kalitero einai sxeodn ka8e 4-5ores otna einai fresko...k meta gia kamia bdomada....(analogos k thn epifaneia) 1 me 2 fores thn hmera.....

 

Βρε παιδιά, εγώ δεν είχα τελειώσει καν ένα σωληνάριο αλοιφής κάθ'όλη τη διάρκεια. Μάλλον θεώρησα λανθασμένα ότι χρησιμοποίησα περισσότερη απ'ότι έπρεπε - απλά φρόντιζα το σημείο να είναι συνεχώς ενυδατωμένο.

 

Το τατού μου ούτε χάλασε, ούτε θάμπωσε. Αντιθέτως το χρώμα ήταν πολύ ζωντανό όταν παρήλθε η περίοδος "αποθεραπείας".

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε πει όταν βάζω αλοιφή, να βάζω τόσο όσο ίσα ίσα να γυαλίζει το δέρμα. Ελάχιστη δλδ. Μόνο το βράδυ, πριν κοιμηθώ να βάζω λιγάκι περισσότερο λόγω της χρονικής απόστασης από την επόμενη επάλοιψη.

Η όλη ιδέα από ότι κατάλαβα ειναι ότι δεν πρέπει να το αφήσεις να στεγνώσει τόσο ώστε να κάνει το σκληρό το καύκαλο που κάνουν οι πληγές...

 

Κι εμένα τα ίδια μου είπε,και τα τήρησα κατα λέξη.Και ακριβώς στις 10 μέρες (προχθές δηλαδη) η πεταλουδίτσα μου έβγαλε ότι περιττό είχε να βγάλει και όλα ήταν μια χαρά!Και το χρώμα πολύ καλό,ούτε θαμπό ούτε τιποτα!:D

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ

 

-το ταττοο ειναι καλυμμενο με αλοιφη ωστε να επιταγχυνεται η επουλωση του.

-Αφαιρειτε τη γαζα σε 3-5 ωρες,ξεβγαλτε απαλα με χλιαρο νερο,στεγνωστε απαλα με πετσετα

-απλωστε αντιβιοτικη αλοιφη 2-3 φορες την ημερα.αν παρουσιαστει κορα ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΡΑΒΑΤΕ ΠΟΤΕ.αν δημιουργηθει φαγουρα,ΜΗΝ ΤΟ ΞΥΣΕΤΕ χτυπηστε ελαφρα με το χερι

-αποφυγετε εκθεση στον ηλιο,σε βρωμια η επαφη με ρουχα που ερεθιζουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ

 

-το ταττοο ειναι καλυμμενο με αλοιφη ωστε να επιταγχυνεται η επουλωση του.

-Αφαιρειτε τη γαζα σε 3-5 ωρες,ξεβγαλτε απαλα με χλιαρο νερο,στεγνωστε απαλα με πετσετα

-απλωστε αντιβιοτικη αλοιφη 2-3 φορες την ημερα.αν παρουσιαστει κορα ΔΕΝ ΤΗΝ ΤΡΑΒΑΤΕ ΠΟΤΕ.αν δημιουργηθει φαγουρα,ΜΗΝ ΤΟ ΞΥΣΕΤΕ χτυπηστε ελαφρα με το χερι

-αποφυγετε εκθεση στον ηλιο,σε βρωμια η επαφη με ρουχα που ερεθιζουν.

Raver αν εχεις κανει ολοκληρο ποδι, τι να χτυπησεις??:lol: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Raver αν εχεις κανει ολοκληρο ποδι, τι να χτυπησεις??:lol: :lol: :p

Σωστο και αυτο!! ;)

δεν το ειχα σκεφτει...παντως στα ποδια ποτε δεν με φαγουρισε,οσο αυτα που εχω στη πλατη.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστο και αυτο!! ;)

δεν το ειχα σκεφτει...παντως στα ποδια ποτε δεν με φαγουρισε,οσο αυτα που εχω στη πλατη.:D

Ποσα τατουαζ εχεις??

:confused: :confused: :D

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...