Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς σε παρακαλώ να ξαναβάλεις κάποιο Link για το αρχείο .GHO επιδει δεν δουλεύει αυτο,λεει πως δεν ειναι ειναι πλεον διαθέσιμο. please...!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχω κάνει αρκετές φορές αλλά ξεκινάει με το λογότυπο της samsung και μένει εκεί.

Δεν προχωράει παρ'όλο που το odin δείχνει ότι όλα πήγαν οκ

τι άλο να κάνω εκτός του να το βάψω μπλε ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

.::oops::.

 

:!: Αν υπάρχει κάποιος που έχει SAMSUNG Η1 σε πολύ καλή κατάσταση και κομπλέ με όλα τα παρελκόμενα του και τον ενδιαφέρει να το πουλήσει σε μια λογική τιμή ή να το ανταλλάξει ας μου στείλει pm.:)

:!:Επίσης αν κάποιος έχει κάποιο SAMSUNG Η1 φθηνό, ταλαιπωρημένο, χαλασμένο ή προβληματικό για ανταλλακτικά, ας μου στείλει επίσης pm με περιγραφή του προβλήματος που έχει, μήπως και μπορέσω λύνοντας το να φτιάξω ένα που ήδη έχω και που είναι πλέον εκτός εγγύησης.;)

 

 

http://images.intomobile.com/wp-content/uploads/2010/05/samsung-logo.jpg

 

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSrtz-l7VsZFRbBp-7EudoA7lKE5Bh6BlngQzcvmn40e3YRTf1bMw

 

http://www.techgear.gr/wp-content/uploads/2011/02/limo.jpg

 

 

 

.

φιλε μου εχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρώτα από όλα πάρα πολύ καλή δουλεία. Πράγματι λαμβάνω τα sms παραπάνω από μια φορές, όπως είχα διαβάσει πως συμβαίνει, και δεν μπορώ να συνδεθώ στο android market, είναι πρόβλημα δικό μου ή όχι. Μου εμφανίζει : can't establish a reliable data conection to the server. Και κάτι ακόμα, είναι λογικό να ανεβαίνει η θερμοκρασία του κινητού; Edited by constantine879
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας, μολις εγγράφτηκα στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Χθες αγόρασα το vodafone h1 και όταν το άνοιξα μου ζητούσε σύνδεση ή εγγραφή στο vodafone 360. Προσπάθησα να εγγραφώ από το κινητό αλλά ήταν αδύνατον. Έκανα την εγγραφή από τον υπολογιστή αλλά και πάλι η σύνδεση δε είναι εφικτή. Έτσι το κινητό μου λειτουργεί με την επιλογή ως απλό τηλέφωνο και δεν μπορω να χρησιποιήσω καμία από τις εφαρμογές που χρειάζεται internet. Συνδέομαι κανονικά σε wi-fi αλλά δεν μου ανοίγει καμία σελίδα. Τι κάνω λάθος;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μολις εγγράφτηκα στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Χθες αγόρασα το vodafone h1 και όταν το άνοιξα μου ζητούσε σύνδεση ή εγγραφή στο vodafone 360. Προσπάθησα να εγγραφώ από το κινητό αλλά ήταν αδύνατον. Έκανα την εγγραφή από τον υπολογιστή αλλά και πάλι η σύνδεση δε είναι εφικτή. Έτσι το κινητό μου λειτουργεί με την επιλογή ως απλό τηλέφωνο και δεν μπορω να χρησιποιήσω καμία από τις εφαρμογές που χρειάζεται internet. Συνδέομαι κανονικά σε wi-fi αλλά δεν μου ανοίγει καμία σελίδα. Τι κάνω λάθος;

Ευχαριστώ...

εχεις καρτα 3G?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

http://samsungi8320.wordpress.com/2011/12/12/h1droid-completo/

 

Το τηλεφωνακι μας γινετε ενα πληρες λειτουργικο android phone.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥΛΑΩ SAMSUNG H1 ΣΧΕΔΟΝ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΟ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΕΛΚΟΜΕΝΑ ΤΟΥ. ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΗΝΥΜΑ :)

ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ANDROID ΤΩΡΑ, Ε; http://samsungi8320.wordpress.com/20...roid-completo/

Edited by vagr
Link to comment
Share on other sites

http://samsungi8320.wordpress.com/2011/12/12/h1droid-completo/

 

Το τηλεφωνακι μας γινετε ενα πληρες λειτουργικο android phone.

 

Το έχεις κάνει; Παίζει κανονικά; Πόσο κρατάει η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κάνει; Παίζει κανονικά; Πόσο κρατάει η μπαταρία;

 

Οχι δεν ειχα το χρονο ουτε και εφεδρικο τηλεφωνο για να πειραματιστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να μπω internet με το wifi

και οταν επιλεγω ενα δικτυο και βαζω τον κωδικο τοτε φορτωνει και μου λεει αποτυχια συνδεσης τι μπορει να φταιει??:(

Link to comment
Share on other sites

για σας και χρονια πολλα απο λαθος δικο μου πηρα ενα SAMSUNG H1 αυτο το καλο τηλ μηπως ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ANDROID αν ναι γραψτε πως γινεται μην το χαρισω σε καπιον
Link to comment
Share on other sites

για σας και χρονια πολλα απο λαθος δικο μου πηρα ενα SAMSUNG H1 αυτο το καλο τηλ μηπως ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ANDROID αν ναι γραψτε πως γινεται μην το χαρισω σε καπιον

 

εχουν γινει προσπαθειες με android...δες παραπανω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν εχει δοκιμασει καποιος την καινουργια εκδοση andoid ασ μας πει τι δουλευει και τι οχι

και πως γινεται να το δοκιμασουμε και εμεις :-)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επανέρχομαι στο θέμα του αγαπημένου H1. είχα στείλει το κινητό για service στη vodafone γιατί είχα πρόβλημα με την απόκριση της οθόνης. το κινητό επιστράφηκε και η οθόνη λειτουργεί άψογα, έγινε και format νομίζω το κινητό και περάστηκε καινούριο λογισμικό. Πλέον το έχω δώσει ένα παιδί και του εμφάνισε δύο φορές ένα πρόβλημα.

 

Όταν πατάει τα μηνύματα, δεν του εμφανίζει τις συνομιλίες (παρόλο που είναι τσεκαρισμένο το "όλα" στις επιλογές) και για να δει τα μηνύματα πρέπει να πάει ξεχωριστά στα εισερχόμενα ή στα εξερχόμενα. και φυσικά δεν εμφανίζονται σα συνομιλίες παρα μόνο σαν ξεχωριστά, μεμονομένα μηνύματα (δεν εμφανίζονται με τα συννεφάκια δηλαδή).

 

Πήγα είδα το κινητό, έκανα μια επαναφορά ρυθμίσεων τηλεφώνου και όλα καλά, τα μηνύματα εμφανιζόντουσαν κανονικά. Τώρα όμως μου λέει έγινε ξανά το ίδιο και μάλιστα δε διορθώθηκε το πρόβλημα με την επαναφορά. Καμιά ιδέα κανείς; να το στείλω πάλι για service, θα βγάλουν άκρη;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι πολυ τυχερος που δεν το εδωσα το κινητο μου σας φερνω πολυ καλα νεα σημερα περασα τα android 2.3 και δουλευουν χωρις κανενα προβλημα :D :D

και εχουν και ελληνικα οποιος θελει να τα δοκιμασει μπαινει εδω http://samsungi8320.wordpress.com/2011/01/07/instalacao-integral-em-windows-android-v0-3m/

και για οτι δεν καταλαβαινεται ναι βλεπεται το βιντεακι( http://www.youtube.com/watch?v=W8yOg85Qacg ) απο το παιδι που το ειχε φτιαξει που ειναι στο φορουμ μας για τις οδηγιες ελπιζω να βοηθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχαριστήσω όλους όσους δίνουν χρήσιμες πληροφορίες για το κινητό μας.

Όμως επειδή στο παρελθόν έχω συναντήσει πολλές περιπτώσεις όπου οι αλλαγές software

σε κινητά έχουν περισσότερες αρνητικές απ' ότι θετικές συνέπειες θα ήθελα να παρακαλέσω

κάποιον από αυτούς που έβαλαν Android και το δουλέψαν καλά το κινητό αν μπορεί ας κάνει

μια καλή αναφορά σε όλα τα συν και τα πλην που παρατήρησε καθώς και αναλυτική

περιγραφή για τα βασικά χαρακτηριστικά του κινητού μας

( gps / wifi / sms / contacts / video / photo / mp3 / battery ....... )

Και αν τελικά μπορούμε να επιστρέψουμε στο Limo σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά

με το Android. Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα χρονια πολλα καλη χρονια :)

το ιδιο πραγμα φοβομουν στην αρχη αλλα πιστεψε με αξιζει να το δοκιμασεις χαραμιζεται το κινητο μας στην limo εκδοση

εγω που το εβαλα μου δουλευουν ολα μια χαρα δηλαδη δουλευει: καμερα,wifi,gps, μπορεις να κανεις κλησεις και να σου κανουν το μονο προβλημα ειναι οτι πρεπει να βγαλεις τον κωδικο pin που εχεις στην καρτα σου γιατι μετα δεν εχεις σημα αλλα αν βγαλεις το pin σου δουλευει μια χαρα... δουλευει το bluetooth συνδεεται με τον υπολογιστη ως μαζικη αποθηκευση την διαρκεια της μπαταριας δεν την εχω υπολογισει ακομα αλλα διαρκει πολυ απο οτι εχω καταλαβει την αλλη φορα που το λειτουργουσα ασταματητα μου κρατησε καπου στις 5-6 ωρες σε αδρανεια θα διαρκει καπου στις 12 ωρες το μονο κακο ειναι οτι μεχρι στιγμης δεν θα εχουμε την εσωτερικη μας μνημη πρεπει να παρεις εξωτερικη καρτα μνημης για να περασεις τα android εγω πειρα 4 giga και πρεπει να εχεις ενα kart reader για να περασεις τα android οι επαφες αν το κανεις android θα χαθουν απο το τηλεφωνο και θα πρεπει να τις ξαναπερασεις απο οτι διαβασα το κανεις με συνχρονισμο με το gmail για να περασεις τις επαφες αν σκοπευεις να περασεις τα android να πας να κανεις ena backup στο samsung pc studio εχει περασμενο και το android market για να μπορεις να περασεις χιλιαδες εφαρμογες και παιχνιδια εγω προσωπικα εχω ενθουσιαστει με το λογισμικο μου η γνωμη μου ειναι να το δοκιμασεις δεν εχεις να χασεις τιποτα και θα καταλαβεις τι μπορει πραγματικα να κανει αυτο το κινητο μετα η διαφορα ειναι τεραστια απο το limo και αν δεν σου αρεσει η εκδοση android (που δεν το νομιζω) μπορεις να ξανα επιστρεψεις στο limo ελπιζω να σε βοηθησα :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την τελευτεα android rom απο της 24 δεκεμβριου και το τηλεφωνο εχει αποκτησει αξια!!Δουλευουν τα παντα χωρις κανένα προβλημα..Εχω κανει και overclock στα 800 ghz και το τηλεφωνο βαζει κατω σε παιχνιδια το wildfire s(δοκιμη στο asphalt 5).Αξιζει να δοκιμασεται..Δεν υπαρχει κανενας κυνδινος εκτος του να κρασαρετε την εσωτερικη μνημη και αυτον εφοσον ενεργοποιεισετε το emmc που δεν υπαρει λογος να το ρισκαρετε βεβαια!..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την τελευτεα android rom απο της 24 δεκεμβριου και το τηλεφωνο εχει αποκτησει αξια!!Δουλευουν τα παντα χωρις κανένα προβλημα..Εχω κανει και overclock στα 800 ghz και το τηλεφωνο βαζει κατω σε παιχνιδια το wildfire s(δοκιμη στο asphalt 5).Αξιζει να δοκιμασεται..Δεν υπαρχει κανενας κυνδινος εκτος του να κρασαρετε την εσωτερικη μνημη και αυτον εφοσον ενεργοποιεισετε το emmc που δεν υπαρει λογος να το ρισκαρετε βεβαια!..

 

Καλημέρα και καλή χρονιά!!!!

 

Πολύ ενδιαφέρον και επειδή είμαι και εγώ κάτοχος του Η1 (αλλά και Μ1!!!), θα ήθελα να προσπαθήσω να περάσω anroid, αλλά επειδή δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος με τα εργαλεία, θα μπορούσε κάποιος να παραθέσει τα βήματα-διαδικασίες αλλά και τα αρχεία που χρειάζονται, θα ήταν πάρα πολύ χρήσιμο και θα μειώσει τα ρίσκα....

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις αν μπορεί κάποιος να κάνει ένα βίντεο με το πως εγκαθιστάμε την καινούργια έκδοση android(2.3) ή έστω να δώσει τα βήματα και τα links(για τα downloads που απαιτούνται) θα ήμουν πολύ υπόχρεος. Δώσανε τα παιδιά παραπάνω κάποια λινκ και εκτός του ότι δεν είναι ΚΑΝ στα αγγλικά είναι άπειρα μπερδεμένα τα ποια είναι download links και ποια όχι . Επομένως αν κάποιος από εδώ μέσα ξέρει και δεν του είναι κόπος ας μας διαφωτίσει.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την μετατροπή σε android και φαίνεται να παίζει καλά. Ταλαιπωρήθηκα βέβαια αρκετά γιατί τις πρώτε φορές που το έκανα, ενώ φαινόταν ότι γινόταν κανονικά, όταν έμπαινε μέσα στο android πετούσε συνέχεια σφάλματα. Στη συνέχεια άλλαξα κάρτα μνήμης και ξαναδοκίμασα και δούλεψε. Μόνη παρατήρηση είναι ότι με το gps ενεργοποιημένο το κινητό είναι πολύ αργό. Όταν το απενεργοποιήσεις παίζει πολύ πιο γρήγορα. Προς το παρόν δεν υποστηρίζεται το 3g και πρέπει να έχεις την κάρτα χωρίς pin για να κάνεις κλήσεις. Πιστεύω ότι πολύ σύντομα θα διορθωθούν και τα πιο μικρά προβλήματα.

Στο παρακάτω site http://samsungi8320.freeforums.org/h1droid-full-windows-install-gingerbread-2-3-7-cm7-2-111224-t57.html τα λέει πολύ αναλυτικά. Μπορεί να είναι στα Αγγλικά, αλλά έχει και εικόνες και δεν μπορείς να κάνεις κάτι λάθος. Τα link που έχει στο πρώτο post είναι αυτά που χρειάζονται και είναι ενημερωμένα με τις τελευταίες εκδόσεις. Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες μόνο αυτού του πρώτου post δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Επιπλέον είναι και πολύ γρήγορη η διαδικασία επιστροφής στο limo, σε περίπτωση που δεν παίξει το android ή αν δεν σου αρέσει. Απλά βγάζεις την κάρτα μνήμης και φλασάρεις μια έκδοση limo και σε 2 λεπτά είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

και για να βαλεται τα android πρεπει να εχεται mia memory stick 2 giga h 4 den εχει σημασια

και μια cart read και σε αυτο το λινκ που σας δινω λεει αναλυτικα τις οδηγιες για το τι να κανεται http://samsungi8320.wordpress.com/2011/01/07/instalacao-integral-em-windows-android-v0-3m/ τα εχει και γραπτος αλλα και σε βιντεακι

και αν δεν καταλαβαινεται κατι μπορειται να ακουτε τι λεει και το παιδι που ειχε φτιαξει ενα βιντεο παλια http://www.youtube.com/watch?v=W8yOg85Qacg :)

 

Έκανα κι εγώ την μετατροπή σε android και φαίνεται να παίζει καλά. Ταλαιπωρήθηκα βέβαια αρκετά γιατί τις πρώτε φορές που το έκανα, ενώ φαινόταν ότι γινόταν κανονικά, όταν έμπαινε μέσα στο android πετούσε συνέχεια σφάλματα. Στη συνέχεια άλλαξα κάρτα μνήμης και ξαναδοκίμασα και δούλεψε. Μόνη παρατήρηση είναι ότι με το gps ενεργοποιημένο το κινητό είναι πολύ αργό. Όταν το απενεργοποιήσεις παίζει πολύ πιο γρήγορα. Προς το παρόν δεν υποστηρίζεται το 3g και πρέπει να έχεις την κάρτα χωρίς pin για να κάνεις κλήσεις. Πιστεύω ότι πολύ σύντομα θα διορθωθούν και τα πιο μικρά προβλήματα.

Στο παρακάτω site http://samsungi8320.freeforums.org/h1droid-full-windows-install-gingerbread-2-3-7-cm7-2-111224-t57.html τα λέει πολύ αναλυτικά. Μπορεί να είναι στα Αγγλικά, αλλά έχει και εικόνες και δεν μπορείς να κάνεις κάτι λάθος. Τα link που έχει στο πρώτο post είναι αυτά που χρειάζονται και είναι ενημερωμένα με τις τελευταίες εκδόσεις. Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες μόνο αυτού του πρώτου post δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Επιπλέον είναι και πολύ γρήγορη η διαδικασία επιστροφής στο limo, σε περίπτωση που δεν παίξει το android ή αν δεν σου αρέσει. Απλά βγάζεις την κάρτα μνήμης και φλασάρεις μια έκδοση limo και σε 2 λεπτά είσαι έτοιμος.

 

 

 

φιλε για να αναγωρισει την καρτα sim σου πρεπει να βγαλεις τον κωδικο pin και μετα θα δεις πως θα στην αναγνωριζει το ιδιο εκανα και εγω και τωρα ειναι μια χαρα :)

 

 

Παιδια περασα την τελευτεα android rom απο της 24 δεκεμβριου και το τηλεφωνο εχει αποκτησει αξια!!Δουλευουν τα παντα χωρις κανένα προβλημα..Εχω κανει και overclock στα 800 ghz και το τηλεφωνο βαζει κατω σε παιχνιδια το wildfire s(δοκιμη στο asphalt 5).Αξιζει να δοκιμασεται..Δεν υπαρχει κανενας κυνδινος εκτος του να κρασαρετε την εσωτερικη μνημη και αυτον εφοσον ενεργοποιεισετε το emmc που δεν υπαρει λογος να το ρισκαρετε βεβαια!..

 

 

φιλε panakart εγω σκεφτομαι να δοκιμασω να επαναφερω την εσωτερικη μνημη λες να υπαρξει κανενα προβλημα να μην το επιχειρησω?

και κοιτα εδω βγαλανε καινουργια εκδοση για να τρεχει ποιο γρηγορα το λογισμικο αν καταφερεις να το κανεις πες μου και μενα γιατι εγω δεν βγαζω ακρη με τις οδηγιες που δινουν δεν ξερω και καλλα αγγλικα :lol:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

και για να βαλεται τα android πρεπει να εχεται mia memory stick 2 giga h 4 den εχει σημασια

και μια cart read και σε αυτο το λινκ που σας δινω λεει αναλυτικα τις οδηγιες για το τι να κανεται http://samsungi8320.wordpress.com/2011/01/07/instalacao-integral-em-windows-android-v0-3m/ τα εχει και γραπτος αλλα και σε βιντεακι

και αν δεν καταλαβαινεται κατι μπορειται να ακουτε τι λεει και το παιδι που ειχε φτιαξει ενα βιντεο παλια http://www.youtube.com/watch?v=W8yOg85Qacg :)

 

 

 

 

 

φιλε για να αναγωρισει την καρτα sim σου πρεπει να βγαλεις τον κωδικο pin και μετα θα δεις πως θα στην αναγνωριζει το ιδιο εκανα και εγω και τωρα ειναι μια χαρα :)

 

 

 

 

 

φιλε panakart εγω σκεφτομαι να δοκιμασω να επαναφερω την εσωτερικη μνημη λες να υπαρξει κανενα προβλημα να μην το επιχειρησω?

και κοιτα εδω βγαλανε καινουργια εκδοση για να τρεχει ποιο γρηγορα το λογισμικο αν καταφερεις να το κανεις πες μου και μενα γιατι εγω δεν βγαζω ακρη με τις οδηγιες που δινουν δεν ξερω και καλλα αγγλικα :lol:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

μπορεις να μου βγαλεις καμια φωτογραφια να δω πως ειναι το κινητο με ανδροιδες?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...