Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μυτιλήνη το ομορφότερο νησί της χώρας...απλά κακές γραμμές μεταφοράς:mad:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια.Κλεισαμε με τη παρεα μου ξενοδοχειο στη Παρο για τελη Ιουλιου και αναρωτιεμαι ποσο εχουν τα εισιτηρια με το καραβι και οι τιμες για να νοικιασουμε αυτοκινητο/γουρουνες.Συμφερει να νοικιασουμε κατι τετοιο εκει ή καλυτερα να κατεβασουμε αυτοκινητο απο Αθηνα?
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Κλεισαμε με τη παρεα μου ξενοδοχειο στη Παρο για τελη Ιουλιου και αναρωτιεμαι ποσο εχουν τα εισιτηρια με το καραβι και οι τιμες για να νοικιασουμε αυτοκινητο/γουρουνες.Συμφερει να νοικιασουμε κατι τετοιο εκει ή καλυτερα να κατεβασουμε αυτοκινητο απο Αθηνα?

 

εξαρτάται πόσες μέρες θες να πας. αν είναι μεχρι 3 ή 4 το πολύ, νοικιάστε, αλλιώς πάρτε το δικό σας.

Link to comment
Share on other sites

τα εκατομμυρια των τουριστων που μας επισκεπτονται καθε χρονο με πακετα all-in-one σε χλιδατα ξενοδοχεια(και ειδικα φετος με τις μειωμενες τιμες) μαλλον δεν σε πειθουν για το οτι η ελλαδα(και δη τα ελληνικα νησια) ειναι μεσα στο top20 της παγκοσμιας τουριστικης βιομηχανιας.

 

Απ' όσα είχα γράψει στο post μόνο σε αυτή την φράση κόλλησες;Τα άλλα τα θεώρησες ανάξια σχολιασμού; :confused:

 

Αν όλα αυτά τα έγραψες για να με πείσεις ότι η Ελλάδα είναι στο top20 [noparse](;)[/noparse] της τουριστικής βιομηχανίας,τότε μάλλον πρέπει να προσπαθήσεις περισσότερο (για να με πείσεις).

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου λέω να παω Σαντορινη παρ'ολα αυτα που ακουγονται (μολυνση κλπ).

Εχετε κατι να προτεινετε απο μερος, παραλια, διαμονη

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Κλεισαμε με τη παρεα μου ξενοδοχειο στη Παρο για τελη Ιουλιου και αναρωτιεμαι ποσο εχουν τα εισιτηρια με το καραβι και οι τιμες για να νοικιασουμε αυτοκινητο/γουρουνες.Συμφερει να νοικιασουμε κατι τετοιο εκει ή καλυτερα να κατεβασουμε αυτοκινητο απο Αθηνα?

 

καλου κακου για το αμαξι που λες,ψαξε δια τηλ να ρωτησεις τιμες για ενοικιαση και ειδκα αν σου το δινουν ενω εισαι 19 ετων...Γενικα ο καθενας ακολουθει διαφορετικη πολιτικη.Αλλοσ σου λεει πως πρεπει να εισαι πανω απο 23,αλλος πως πρεπει να εισαι 21,αλλος να εχεις κλεισει χρονο με το διπλωμα...Μη βρεθεις εξ απροοπτου στο νησι;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που πηγα παρο δε μαρεσε σαν νησι!δηλαδη πολυ κακο για το τιποτα!υπαρχουν πολυ πιο ωραια νησια!λεω την αποψη μου γιατι ολοι λετε για τη παρο
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσα είχα γράψει στο post μόνο σε αυτή την φράση κόλλησες;Τα άλλα τα θεώρησες ανάξια σχολιασμού; :confused:

 

Αν όλα αυτά τα έγραψες για να με πείσεις ότι η Ελλάδα είναι στο top20 [noparse](;)[/noparse] της τουριστικής βιομηχανίας,τότε μάλλον πρέπει να προσπαθήσεις περισσότερο (για να με πείσεις).

 

δεν ρητορευω ουτε προσπαθω να πεισω κανεναν. απλως μου εκανε αρνητικη εντυπωση η σκοπια απο την οποια βλεπεις την ελληνικη τουριστικη βιομηχανια-λες και ειμαστε ζιμπαμπουε- και ποσταρα κι εγω την γνωμη μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο που η Ζιμπαμπουε δεν εχει τουριστικη βιομηχανια, αλλα αν ειχε θα κοντραριζομασταν καλα. Ποια χωρα της ΕΕ εχει χειροτερες υπηρεσιες και τιμες απο εμας;
Link to comment
Share on other sites

Μονο που η Ζιμπαμπουε δεν εχει τουριστικη βιομηχανια, αλλα αν ειχε θα κοντραριζομασταν καλα. Ποια χωρα της ΕΕ εχει χειροτερες υπηρεσιες και τιμες απο εμας;

 

τιμες το Ηνωμενο Βασιλειο. υπηρεσιες Ρουμανια.

 

βεβαια αυτα που λεμε ειναι γενικοτητες. ο λογος της ποιοτητας των υπηρεσιων/τιμες διαφερουν απο περιοχη σε περιοχη. ακομη και στην ιδια περιοχη παρατηρουνται διαφορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα μέρος να πάω διακοπές με την κοπέλα μ.?

θα πάω με αυτοκίνητο όποτε αν μπλέξω με καράβι θέλω το ταξίδι να διαρκεί το πολύ 2 ώρες.

μετά το μπατζετ του ξενοδοχείου γύρο στα 130 εύρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε πάει διακοπές στην Μυτιλήνη?Αξίζει?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα μέρος να πάω διακοπές με την κοπέλα μ.?

θα πάω με αυτοκίνητο όποτε αν μπλέξω με καράβι θέλω το ταξίδι να διαρκεί το πολύ 2 ώρες.

μετά το μπατζετ του ξενοδοχείου γύρο στα 130 εύρο.

 

Κοντά στον Πειραιά είναι η Σύρος(2.5 ώρες με τα ταχύπλοα της Hellenic Seaways).

 

Το μπάτζετ είναι για 1 βράδυ 130 ευρώ μάξιμουμ;

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου λέω να παω Σαντορινη παρ'ολα αυτα που ακουγονται (μολυνση κλπ).

Εχετε κατι να προτεινετε απο μερος, παραλια, διαμονη

Καμμια σχεση η μολυνση.

Αυτες τις βλακίες τις λενε οι ιδιοι ασχετοι που υποστηρίζουν οτι δεν εχει παραλίες. Απο τοτε που εγινε το ναυαγιο παω καθε καλοκαιρι και τα νερα ειναι σουπερ.

Το ναυαγιο ειναι μεσα στον κλειστο κόλπο και οι παραλιες εντελως απο πίσω.

Μην το σκεφτεις καν... η Σαντορινη για μενα ειναι μακραν το πιο ξεχωριστο Ελληνικο νησί.

Μην τσιγκουνευτεις να πληρωσεις για καλντερα view, η θεα θα σε αποζημιωση με το παραπάνω.:cool:

 

 

Παιδια εγω που πηγα παρο δε μαρεσε σαν νησι!δηλαδη πολυ κακο για το τιποτα!υπαρχουν πολυ πιο ωραια νησια!λεω την αποψη μου γιατι ολοι λετε για τη παρο

Συμφωνω απόλυτα.

Το νησι προσφερεται μόνο για ηλικίες 15-18 για τρελο ξεμπουκωμα στα μπαρ στην Ναουσα και στην Πουντα.

Πολυ πιτσιρικι, πολυ μηχανάκι, πολυ φασαρία, κλπ! Πρεπει να ειναι τοπ προοροσμος για Γυμνάσια!!:p

Ωραιες παραλίες αλλα αμα σε πιασει ο τρελός αέρας (δηλαδη στανταρ φαινομενο για Παρο) δεν θα σου μεινουν καθολου επιλογές... εκτος κι αν κανεις σερφ!

 

καμια καλη ιδέα για διαμονή στα χανια (σε καποιο χωριο εκει κοντα)?

Με δεδομένο το αμάξι, ψαξε σε ολο το κομματι της παραλίας προς Γαλατά, Σταλό, Πλατανιά, ευκολη προσβαση στην πολη αλλα και κατευθειαν την κανεις για τις διαδρομές σου χωρις να τρως την κίνηση.

Τα μερη εκει ειναι φουλ τουριστικα με μπαρ και γενικα χαμό, οποτε επελεξε αναλογα. Ισως ο Γαλατας να ειναι πιο ηρεμος.

Ετοιμασου για αποστασεις 1-2 ωρων που ομως το αποτελεσμα και η φυσικη ομορφιά θα σε αποζημιωσει, πιστευω χαλαρα πως στο νομο Χανιων υπαρχουν 3 παραλίες (Μπαλος-Γραμβουσα, Φαλασαιρνα, Ελαφονησι) που ειναι στο Top10 μην σου πω στο Top5 των παραλιων της χωρας μας.

 

Μονο που η Ζιμπαμπουε δεν εχει τουριστικη βιομηχανια, αλλα αν ειχε θα κοντραριζομασταν καλα. Ποια χωρα της ΕΕ εχει χειροτερες υπηρεσιες και τιμες απο εμας;

Γιατι δεν λετε την αληθεια...

Για τις τιμές, η Ελλαδα ειναι πανακριβη για τους Ελληνες, ο ξενος που θα ερθει με γκρουπ θα του βγει τζαμπα.

Σε εμας ζητάνε 100 ευρω τη βραδιά και στα ξενα πρακτορεια δεινουνε το δωμάτιο με 10-20 ευρω ΜΑΞΙΜΟΥΜ!

Καντε παζάρια, μην πληρωνετε τα σπασμενα των ξενων!

 

Στις υπηρεσίες το πραγμα παει τούμπα, αμα εισαι ξενος ολοι κοιταζουν να σου πουλησουν εκμεταλευση (ταξι, φαγητο, ψωνια κλπ) ενω τον Ελληνα τον προσεχουν.

 

Αυτη ειναι η βιομηχανία μας σε γενικες γραμμές..

 

Καλες διακοπές σε ολους.

 

Ακουω τις προτασεις σας για Σχοινουσα, Δονουσα, Κουφονήσια, Ηρακλεια αλλα και Φολέγανδρο... τι λενε απο ζωη, παραλίες, ηλικίες και γενικά ατμόσφαιρα???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε πάει διακοπές στην Μυτιλήνη?Αξίζει?

πολυ μεγαλο νησι. ειχα κανει 1200χλμ σε μια βδομαδα που καθησα. ωραιο φαι εχει και καλες παραλιες, ουζακι και σαρδελιτσα μεζεκλικια.

να πας ειναι πολυ ωραια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε πάει διακοπές στην Μυτιλήνη?Αξίζει?

 

ετσι κι ετσι..αναλογα με ποιον θα πας..θεωρω πως ειναι καλυτερη επιλογη για οικογενειακες διακοπες..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κοντά στον Πειραιά είναι η Σύρος(2.5 ώρες με τα ταχύπλοα της Hellenic Seaways).

 

Το μπάτζετ είναι για 1 βράδυ 130 ευρώ μάξιμουμ;

το μπάτζετ 130 ευρω πανω κατω τη βραδια.

Link to comment
Share on other sites

gsa1967 Με αυτά που με είπες με έπεισες.:)

 

FREAK_OF_NATURE Με κάτι φίλους θα πάω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

τιμες το Ηνωμενο Βασιλειο. υπηρεσιες Ρουμανια.

 

βεβαια αυτα που λεμε ειναι γενικοτητες. ο λογος της ποιοτητας των υπηρεσιων/τιμες διαφερουν απο περιοχη σε περιοχη. ακομη και στην ιδια περιοχη παρατηρουνται διαφορες.

 

Το θεμα ειναι ποιος εχει χειροτερες υπηρεσιες με τις δικες μας τιμες, γιατι οπως σωστα ειπες εχουμε τιμες Αγγλιας με υπηρεσιες Ρουμανιας :lol:

 

Το ειπα και πιο πανω...

 

http://www.thomson.co.uk/hotels ισχυει και για Ελληνες, κοιταξτε Ζακυνθο με 30ε/βραδια...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο νησια ειναι πολυ ωραια ομως η Ζακυνθος ενα κλικ πιο πανω και αρκετα πιο φθηνη. Επισης η Σκιαθος ειναι πολυ πιο μικρο νησι απο τη Ζακυνθο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα καλό και φτηνό ξενοδοχείο χαλκιδική έχει κανείς να προτείνει;

Ξέρω πολλά ζητάω αλλά ... κρίση :-(

 

που στην χαλκιδικη?1ο ποδι?2ο? μηπως 3ο?(εκει δε χρειαζεται και να πληρωσεις!!):p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...