Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

καλησπερα παιδια.

δεν ξερω αν γραφω στο σωστο μερος, οποτε αν δεν ταιριαζει εδω το μηνυμα μου ας μεταφερθει :)

 

λοιπον, σημερα πηγα να βγαλω την 1η μου prepaid στην πειραιως.

ψαχνομαι αρκετες ωρες στον υπολογιστη για να βγαλω ακρη απο το e-banking (η οπως το λενε anyway :p)

δεν ειχε δημιουργηθει η prepaid ( η webuy) αλλα ειδα μονο μια χρεωστικη visa debit συνδεμενη με τον λογαριασμο μου.

 

μπορω να πω οτι ψαχνοντας το θεμα μπερδευτηκα ακομα περισσοτερο..!

 

για να κανω αγορες απο ebay/amazon (και να τη συνδεσω στο paypal), νομιζω χρειαζομαι την prepaid (την εφτιαξα).

η visa νομιζω πως δεν ειναι virtual οπως η prepaid, δεν μου δωσανε ομως καμια καρτα.. (δεν ξερω, συμπερασμα απο googlαρισματα βγαζω..)

 

αν μπορει καποιος ας μου λυσει μερικες αποριες?

 

γιατι εχω την visa ενω ηθελα prepaid?

πως δουλευει στην πραξη αυτη?

επρεπε να εχω καρτα?

δεν βρηκα επιλογη για να την κλεισω.. μπορω?

τι χανω αν την κλεισω καπως? συνδεεται καπως με την prepaid?

 

ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η χρεωστική είναι καλύτερη λύση. (Η prepaid είναι σαν μια προχρεωμένη χρεωστική κάρτα. Υποκατηγορία δηλαδή...)

 

Την χρεωστική, την συνδέεις με εναν λογαριασμό, και μπορείς να κάνεις αγορές μόνο αν υπάρχουν λεφτά μέσα στον συγκεκριμένο λογαριασμό.

Δεν έχεις βάλει λεφτά = δεν μπορούν να σε χρεώσουν τίποτα.

 

Η χρεωστική της πειραιώς ειναι απο τις καλύτερες χρεωστικές τις αγοράς, γιατί τα ξένα site την δέχονται κανονικά! (Στο παρελθόν υπήρχαν αναφορές για χρεωστικές άλλων τραπεζών που οι ξένες σελίδες δεν τις δέχονταν)

 

Στο θέμα του paypal, θα ανοίξεις εναν λογαριασμό και θα βάλεις τον αριθμό της χρεωστικής σου κάρτας (που απ'οτι κατάλαβα δεν σου έδωσαν - περίεργο), θα σου τραβήξει ενα ευρώ, το οποίο αργότερα θα σου επιστρέψει (για να δει αν μπορεί να κάνει συναλλαγές) και μετά θα πρεπει στο paypal να βάλεις εναν κωδικό που θα βρείς στις λεπτομέριες της συναλλαγής, μέσω του winbank!

 

Απλή διαδικασια είναι.

 

Κάθε φορά που θα θέλεις να αγοράσεις κάτι, θα βάζεις λεφτά στον λογαριασμό σου στην τράπεζα, και μέσω του π.χ. ebay θα αγοράζεις πράγματα που θα πληρώνονται απο το paypal.

Είναι τόσο γρήγορη η πληρωμή, που δεν κάνεις τίποτα...! Μέσα σε μισό λεπτό έχεις αγοράσει και έχεις πληρώσει!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έχω χρήματα :/

 

Ο αριθμός της χρεωστικής είναι αυτός που αναγράφεται στο winbank?

Δεν θα έπρεπε να έχω κάρτα και πιν?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 2 τις έβγαλα στη eurobank,βασικά πρέπει να πάρεις σε φυσική μορφή την κάρτα,μετά από αίτηση που θα κανείς στην τράπεζα σου τη δίνει ο υπάλληλος,παράλληλα πρέπει να κανείς ξεχωριστή αίτηση στην τράπεζα να σου χορηγήσουν κωδικούς ebanking και με αυτούς θα μπεις στο λογαριασμό στο ίντερνετ,έτσι γίνεται στη eurobank όμως πάρε τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών θα σε βοηθήσουν,το PayPal είναι άλλο φρούτο πρέπει να μπεις εκεί και να ανοίξεις λογαριασμό register δηλαδή,και εκεί να Καταχωρήσεις την κάρτα που θα έχεις πάρει από την τράπεζα,ύστερα από τη μεριά του PayPal θα σου στείλουν email να πάρεις από την τράπεζα έναν κωδικό για επιβεβαίωση και θα τον καταχωρήσεις στο αντίστοιχο πεδίο μέσα στο λογαριασμό του του PAYPAL και μετά κανείς τις αγορές σού. Το PayPal δεν είναι απαραίτητο για αγορές από Amazon και για να ξέρεις είναι στην ουσία ένας Διεθνεις μεσολαβητής που εγγυάται την συναλλαγή,αυτά ελπίζω ΝΣ βοήθησα

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω (τα της χρεωστικής) :rolleyes:

 

Παρεμπιπτόντως, τώρα μπήκα από το κινητό (winbank mobile) αλλά δεν βρήκα τη χρεωστική πουθενά..

Μόνο την prepaid που έκανα.

 

Δεν κάνει αυτήν για ebay/amazon κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Σιγα την συναλλαγή, δεν εχασε και τίποτα ο "εμπορος" στην προκειμένη περίπτωση.

Νίκο δεν αναφερόμουν μόνο στη συγκεκριμένη αλλά γενικά.

 

Όταν πρόκειται για ηλεκτρονική αγορά δηλαδή , μουσική ,στύχημα , ή συνδρομή σε Site δεν προστατεύονται .

Όταν πρόκειται για υλικό αγαθό , παρουσιάζουν την απόδειξη ταχυδρόμησης στην διεύθηνση σου και την υπογραφή της παραλαβής σου .

Αν το στείλουν σε άλλη διεύθηνση από αυτή που γράφει η κάρτα σου , επίσης δεν προστατεύονται .

 

Απόλυτα κατανοητό. Για αυτό και μερικοί δεν στέλνουν σε διαφορετική διεύθυνση από αυτή που φαίνεται στην κάρτα (μου έτυχε σήμερα στο ebay, που προσπάθησα να τα στείλω σε γνωστό μου στο Λονδίνο για να γλυτώσω τα μεταφορικά προς Ελλάδα...).

 

Σε ευχαριστώ για μια ακόμη φορά.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα άκρη!

Με λίγο ψάξιμο ακόμα (και 10 λεπτά στο τηλέφωνο με τον alextrela :lol: ) κατάλαβα τι γίνεται!

 

Η χρεωστική που φαίνεται στο e-banking από τον υπολογιστή είναι η κανονική κάρτα αναλήψεως του λογαριασμού!

Γιαυτό δεν μου δώσανε άλλη κάρτα και δεν φαίνεται στην εφαρμογή για το κινητό (τσεκαρα και όντως έχει το "visa" πάνω)!

 

Anyway,

Σας ευχαριστώ πολύ όλους :)

Link to comment
Share on other sites

παιζει καμια καρτα χρεωστικη κατα προτιμηση,που να παιρνεις τιποτα μπονους για ψωνια,ταξιδια κτλ και γενικα να ειναι ιδιαιτερη απο τις αλλες?

η μονο με πιστωτικη??

Link to comment
Share on other sites

παιζει καμια καρτα χρεωστικη κατα προτιμηση,που να παιρνεις τιποτα μπονους για ψωνια,ταξιδια κτλ και γενικα να ειναι ιδιαιτερη απο τις αλλες?

η μονο με πιστωτικη??

 

δες εδω http://www.alphabankcards.gr/?tabid=369&xmid=4350

για μενα ειναι η καλυτερη και εναλλακτικα οι χρεωστικες της eurobank

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερθηκα και εγω για την πιο πανω καρτα αλλα μετα απο ερευνα στα καταστηματα που με ενδιαφερει ειδα οτι δεν συνεργαζονται και πολλα.με λιγα λογια επειδη αμερικαν εχπρες δεν εχουν ολοι δεν ξερω αν σε βολευει.εαν εκει που θελεις εχει και εξυπηρετεισαι τοτε προτιμησε την.εαν οχι προτιμησε την alpha bank visa bonus που λογω της visa ειναι παντου.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!Μήπως ξέρει κανείς για φοιτητικές πιστωτικές κάρτες??Κ ποιες τράπεζες τις διαθέτουν??

 

 

Citibank, Eurobank, πειραιώς, marfin

Link to comment
Share on other sites

Citibank, Eurobank, πειραιώς, marfin

 

Σε citibank και eurobank ειχα ρωτησει και δυστυχως τα εχουν κοψει..στη marfin υπαρχει αλλα θελουν και ενα τηλέφωνο γονιου ως "αντίκλητο" οπως μου ειπαν..το θεμα ειναι οτι εγω χρειαζομαι 400-500Ε και αμεσα..πολυ αμεσα.. :worry:

 

Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Σε citibank κ eurobank ειχα ρωτησει και δυστυχως τα εχουν κοψει..στη marfin υπαρχει αλλα θελουν κ ενα τηλ γονιου ως "αντίκλητο" οπως μ ειπαν..το θεμα ειναι οτι εγω χρειαζομαι 400-500Ε κ αμεσα..πολυ αμεσα.. :worry:

 

και ποιο ειναι το προβλημα να δηλωσεις το τηλεφωνο των γονεων σου; ξερεις τι ειναι ο αντικλητος και σε ποια περιπτωση θα εοικοινωνησουν μαζι του;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ποιο ειναι το προβλημα να δηλωσεις το τηλεφωνο των γονεων σου; ξερεις τι ειναι ο αντικλητος και σε ποια περιπτωση θα εοικοινωνησουν μαζι του;

 

φανταζομαι οτι θα επικοινωνησουν μαζι του αν υπαρξει καποιο προβλημα..αλλα το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να κανω την αιτηση κ να περιμενω μια βδομαδα να μου πουν αν εγινε δεκτο το αιτημα μου η οχι..κ δεν με παιρνει..τα χρειαζομαι αμεσα..

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι θα επικοινωνησουν μαζι του αν υπαρξει καποιο προβλημα..αλλα το θεμα ειναι οτι θα πρεπει να κανω την αιτηση κ να περιμενω μια βδομαδα να μου πουν αν εγινε δεκτο το αιτημα μ η οχι..κ δεν με παιρνει..τα χρειαζομαι αμεσα..

 

ποιο αμεσα δεν γινεται. Μαλιστα μπορει να παρει και παραπανω απο μια βδομαδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιο αμεσα δεν γινεται. Μαλιστα μπορει να παρει και παραπανω απο μια βδομαδα

 

καμια αλλη ιδεα??:worry:

 

http://www.nbg.gr/wps/portal/!ut/p/c1/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3jXIFNnSzcPIwN3UxdXAyOfQEM_cyM_g-AAA6B8JE55A0sjArr9PPJzU_WDU3P0C3IjygHtIyFa/dl2/d1/L0lDU0lKSWdrbUEhIS9JRFJBQUlpQ2dBek15cXchL1lCSkoxTkExTkk1MC01RncvN19FUjVDOUZIMjA4R083MDJMTUE2T0FBMThVMy9JX19fXzE!/?WCM_PORTLET=PC_7_ER5C9FH208GO702LMA6OAA18U3_WCM&WCM_GLOBAL_CONTEXT=/wps/wcm/connect/nbg-gr/NBG+Site/Retail/Family%2C+Employees/Deposits/EURO/21-SPOYDAZO

με αυτο εδω ξερει κανεις τι παιζει??

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Σε citibank κ eurobank ειχα ρωτησει και δυστυχως τα εχουν κοψει..στη marfin υπαρχει αλλα θελουν κ ενα τηλ γονιου ως "αντίκλητο" οπως μ ειπαν..το θεμα ειναι οτι εγω χρειαζομαι 400-500Ε κ αμεσα..πολυ αμεσα.. :worry:

 

Πότε ρώτησες στη citibank και σου είπαν ότι κόπηκαν;;;; Στο site τους πάντως ακόμα υπάρχουν http://www.citibank.com/greece/homepage/index.htm

 

Επίσης και στο site της eurobank υπάρχει ακόμα η student visa.

 

Εκτός κι αν εννοείς ότι έκανες αίτηση και στην απέρριψαν.. Για πάρε τηλέφωνο στο 2109290100 και ρώτησε..

Επίσης υπάρχει και στην Πειραιώς όπως είπα.

 

 

Δεν ξέρω αν είνα αυτό, αλλά υπήρχε τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα η δυνατότητα λήψης 500 ευρώ και μπορούσες να τα ξεπληρώσεις μετά από 4 χρόνια ή όταν τελειώσεις τις σπουδές σου.. κάτι τέτοιο...

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Πότε ρώτησες στη citibank και σου είπαν ότι κόπηκαν;;;; Στο site τους πάντως ακόμα υπάρχουν http://www.citibank.com/greece/homepage/index.htm

 

Επίσης και στο site της eurobank υπάρχει ακόμα η student visa.

 

Εκτός κι αν εννοείς ότι έκανες αίτηση και στην απέρριψαν.. Για πάρε τηλέφωνο στο 2109290100 και ρώτησε..

Επίσης υπάρχει και στην Πειραιώς όπως είπα.

 

 

 

Δεν ξέρω αν είνα αυτό, αλλά υπήρχε τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα η δυνατότητα λήψης 500 ευρώ και μπορούσες να τα ξεπληρώσεις μετά από 4 χρόνια ή όταν τελειώσεις τις σπουδές σου.. κάτι τέτοιο...

 

χθες το πρωι π πηγα απο αυτες τις τραπεζες μ το ειπαν..επειδη το ειχα δει κ εγω στο site τους γι'αυτο απορησα..σχετικα με αυτο της εθνικης ομως δεν εχω καταλαβει τι γινεται κπως..

Δηλαδη τι??Ανοιγω εναν απλο καταθετικο λογαριασμο κ μετα μπρορω να βγαλω αυτα τα 500Ε κ σιγα σιγα να τα ξεχρεωνω??Ή πρεπει να εχει χρηματα μεσα ο λογαριασμος??

Κ οσο για την πειρεως φανταζομαι οτι και εκει θα πρεπει να κανω αιτηση κ να περιμενω..το θεμα ομως ειναι οτι εγω τα χρειαζομαι μεσα σε 3-4 μερες αυτα τα λεφτα..αν δεν ηταν μεγαλη η αναγκη δν θα σκεφτομουν καν τις τραπεζες..αλλα τα χρειαζομαι ΑΜΕΣΑ!!εκτος αν υπαρχει αλλος τροπος να τα βρω π δεν τον εχω σκεφτει..

Γιάυτο αλλωστε ζηταω κ βοηθεια και ιδεες..Γτ εγω στερεψα..

Edited by MlvFtn
Link to comment
Share on other sites

χθες το πρωι π πηγα απο αυτες τις τραπεζες μ το ειπαν..επειδη το ειχα δει κ εγω στο site τους γι'αυτο απορησα..σχετικα με αυτο της εθνικης ομως δεν εχω καταλαβει τι γινεται κπως..

Δηλαδη τι??Ανοιγω εναν απλο καταθετικο λογαριασμο κ μετα μπρορω να βγαλω αυτα τα 500Ε κ σιγα σιγα να τα ξεχρεωνω??Ή πρεπει να εχει χρηματα μεσα ο λογαριασμος??

Κ οσο για την πειρεως φανταζομαι οτι και εκει θα πρεπει να κανω αιτηση κ να περιμενω..το θεμα ομως ειναι οτι εγω τα χρειαζομαι μεσα σε 3-4 μερες αυτα τα λεφτα..αν δεν ηταν μεγαλη η αναγκη δν θα σκεφτομουν καν τις τραπεζες..αλλα τα χρειαζομαι ΑΜΕΣΑ!!εκτος αν υπαρχει αλλος τροπος να τα βρω π δεν τον εχω σκεφτει..

Γιάυτο αλλωστε ζηταω κ βοηθεια και ιδεες..Γτ εγω στερεψα..

 

Δεν νομίζω να μην ισχύει αυτό με τις πιστωτικές.. Έχει και online αίτηση κι όλας.. (αν θελήσεις ποτέ να βγάλεις πάρε τηλέφωνο στα κεντρικά)

 

όσον αφορά το άλλο.. Ναι κάπως έτσι είναι.. Δεν νομ΄ζιω να είναι ανάγκη να έχει μέσα χρήματα ο λογαριασμός.. Το έχει κάνει μια φίλη μου.. Βγάζει τα 500 ευρώ και τα επιστρέψει μετά από λίγο. .Αλλά επειδή παρασύρεται μόλις τα βάζει πίσω μετά από λίγο καιρό τα ξαναπαίρνει :lol:

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει βέβαια τώρα που δυσκόλεψαν τα πράγματα. Πάρε τηλέφωνο στα κεντρικά της ΕΤΕ να σε ενημερώσουν καλύτερα

 

Πιο συγκεκριμένα στο site λέει αυτό..

 

Εκμεταλλευτείτε τη δυνατότητα που σας προσφέρει η Εθνική Τράπεζα για να έχετε πάντα στη διάθεσή σας, από τον τρεχούμενο λογαριασμό σας, μέχρι και € 5.000 μετρητά, χωρίς δικαιολογητικά και χωρίς να πληρώνετε δόσεις.

Για σας που είστε δικαιούχοι του τρεχούμενου λογαριασμού "ΣΠΟΥΔΑΖΩ" η Εθνική Τράπεζα σας προσφέρει επιπλέον:

Όριο υπερανάληψης μέχρι € 10.000.

Προεγκεκριμένο όριο € 600.

Για τα πρώτα 4 χρόνια, ποσό μέχρι € 500 άτοκα.

Προνομιακό κυμαινόμενο επιτόκιο.

Για σας που είστε δικαιούχοι του λογαριασμού "Mισθοδοτικός Plus" η Εθνική Τράπεζα σας προσφέρει επιπλέον:

Όριο υπερανάληψης μέχρι € 10.000 με προεγκεκριμένο ποσό € 1.000.

Προνομιακό επιτόκιο μειωμένο κατά 15% από το εκάστοτε ισχύον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μην ισχύει αυτό με τις πιστωτικές.. Έχει και online αίτηση κι όλας.. (αν θελήσεις ποτέ να βγάλεις πάρε τηλέφωνο στα κεντρικά)

 

όσον αφορά το άλλο.. Ναι κάπως έτσι είναι.. Δεν νομ΄ζιω να είναι ανάγκη να έχει μέσα χρήματα ο λογαριασμός.. Το έχει κάνει μια φίλη μου.. Βγάζει τα 500 ευρώ και τα επιστρέψει μετά από λίγο. .Αλλά επειδή παρασύρεται μόλις τα βάζει πίσω μετά από λίγο καιρό τα ξαναπαίρνει :lol:

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει βέβαια τώρα που δυσκόλεψαν τα πράγματα. Πάρε τηλέφωνο στα κεντρικά της ΕΤΕ να σε ενημερώσουν καλύτερα

 

Πιο συγκεκριμένα στο site λέει αυτό..

 

Εκμεταλλευτείτε τη δυνατότητα που σας προσφέρει η Εθνική Τράπεζα για να έχετε πάντα στη διάθεσή σας, από τον τρεχούμενο λογαριασμό σας, μέχρι και € 5.000 μετρητά, χωρίς δικαιολογητικά και χωρίς να πληρώνετε δόσεις.

Για σας που είστε δικαιούχοι του τρεχούμενου λογαριασμού "ΣΠΟΥΔΑΖΩ" η Εθνική Τράπεζα σας προσφέρει επιπλέον:

Όριο υπερανάληψης μέχρι € 10.000.

Προεγκεκριμένο όριο € 600.

Για τα πρώτα 4 χρόνια, ποσό μέχρι € 500 άτοκα.

Προνομιακό κυμαινόμενο επιτόκιο.

Για σας που είστε δικαιούχοι του λογαριασμού "Mισθοδοτικός Plus" η Εθνική Τράπεζα σας προσφέρει επιπλέον:

Όριο υπερανάληψης μέχρι € 10.000 με προεγκεκριμένο ποσό € 1.000.

Προνομιακό επιτόκιο μειωμένο κατά 15% από το εκάστοτε ισχύον.

 

Ευχαριστω....:) Κ αυτο μπορει να γινει με το π ανοιχτει ο λογαριασμος??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω....:) Κ αυτο μπορει να γινει με το π ανοιχτει ο λογαριασμος??

 

Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο.. Και σου ξαναλεω πολλα μπορει να εχουν αλλαξει τωρα που περνανε δυσκολα. Κανε ενα τηλεφωνο το πρωι να σου πουν σιγουρα..:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο.. Και σου ξαναλεω πολλα μπορει να εχουν αλλαξει τωρα που περνανε δυσκολα. Κανε ενα τηλεφωνο το πρωι να σου πουν σιγουρα..:)

 

Λοιπον!Τελικα το ποσο εχει πεσει στα 300Ε..οκ!με αυτο δεν εχω θεμα γιατι απ'το τιποτα κατι ειναι και αυτο..ΑΛΛΑ!!!πρεπει να κανω την αιτηση κ θα τα εχω μετα απο 2 βδομαδες..Οποτε παει κ αυτη η λυση..Πιστευω πως ηταν η τελευταια μου.. :( Το θεμα ειναι οτι εγω τα χρειαζομαι τα λεφτα μεχρι την Παρασκευη η το πολυ πολυ μεχρι την Δευτερα..Αρα??Καμια ιδεα??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!Τελικα το ποσο εχει πεσει στα 300Ε..οκ!με αυτο δεν εχω θεμα γιατι απ'το τιποτα κατι ειναι και αυτο..ΑΛΛΑ!!!πρεπει να κανω την αιτηση κ θα τα εχω μετα απο 2 βδομαδες..Οποτε παει κ αυτη η λυση..Πιστευω πως ηταν η τελευταια μου.. :( Το θεμα ειναι οτι εγω τα χρειαζομαι τα λεφτα μεχρι την Παρασκευη η το πολυ πολυ μεχρι την Δευτερα..Αρα??Καμια ιδεα??:worry:

 

δεν υπαρχει κατι να σε εξυπηρετησει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κατι να σε εξυπηρετησει

 

Γενικα καποια ιδεα..Οχι απαραιτητα απο τραπεζες γιατι οπως ειπα αυτο με την εθνικη ηταν και το τελευταιο που ειχα σκεφτει..Οποτε γενικοτερα υπαρχει καποια αλλη ιδεα??

 

Να κανω μια αλλη ερωτηση?????Ο πατερας μου εχει εναν απλο καταθετικο λογαριασμο στην εμπορικη και μου εχει δωσει την καρτα για να μπορει να μου στελνει λεφτα (διοτι ειμαι φοιτητρια) μπορω απο αυτη την καρτα να κανω υπεραναληψη??μηπως ειναι αυτο μια λυση στο προβλημα μου??:worry:

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...