Jump to content

Δεν μπορω να καταλαβω τι επαθαν παλι τα windows...


spok
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.Αλλο κουφο παλι με τα win..Παρακαλω αν καποιος ξερει κατι σχετικο,ας βοηθησει :cry: .Εχω lap fuj-siem,winxp pro,1024 ram,1.8centrino,και πριν 1-2 μερες δοκιμαζω το kaspersky inter.secu.2006 beta.Παρατηρω λοιπον οτι δεν δουλευει ο win media player,η επαναφορα συστηματος,η αναζητηση(λειπει ολο το menu αριστερα)!!,δεν ανοιγει καν το win update,και ποιος ξερει τι αλλο...Εννοειται οτι το προβλημα παραμενει και μετα την απεγκατασταση του kaspersky,και αποκλειεται να εχω ιο γιατι εκανα scan πολλες φορες.Βοηθεια παρακαλω.Και απο ασφαλη λειτουργεια δεν λειτουργουν αυτα.Τα win δεν ειναι και τα πιο γνησια του κοσμου..Πειτε μου αν υπαρχει καποα λυση :cry: .Ευχαριστω.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αφού λέει ότι δεν λειτουργεί η επαναφορά συστήματος, έχει βάλει και εικόνα που το δείχνει.
Link to comment
Share on other sites

Μάντεψε... είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν θυμάμαι τι είχα κάνει ιγα να το αποκτίσω. Πάντως δεν έβαλα αυτό που έβαλες εσύ. Λοιόν...είχα δοκιμάσει τα πάντα, νέες εκδόσεις κτλ αλλά τζίφος. Αποτέλεσμα...διαμόρφοση δίσκου...ή αλλιώς format. Sorry φίλε αλλά εγώ τουλάχιστον δεν είχα βρει τπτ άλλο. :(

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτι να "έφαγε" ένα κομμάτι των windows... δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι... δοκίμασε τα εργαλεία των Win για αντικατάσταση αρχείων ή την κονσόλα επαναφοράς ή στην τελική των τελικών, κάνε φορμάτ!
Link to comment
Share on other sites

Πριν από το format μπορεί να δοκιμάσει να περάσει από πάνω τα windows. Ίσως να χαθούν κάποιες ρυθμίσεις βέβαια, αλλά μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει με το cd των win μεσα την εντολη sfc /scannow, εχω δοκιμασει να ξαναπερασω το sp2, δοκιμασα τελευταιες γνωστες ρυθμισεις που λειτουργουσαν,μονο με ultrex δεν λουστηκα... :cry: Τα ατιμα τα win αν μουλαρωσουν δεν γινεται τιποτα μαλλον :( ...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Format και παλι format... Δυστυχως μονο αυτη τη λυση εχω βρει εγω σε πολλα προβληματα που παρουσιαζουν τα windows γιατι και να το επαναφερεις, παλι κατι θα σου λειπει που θα το καταλαβεις μετα απο πολυ καιρο !

 

Ασχετο: Να φανταστεις οτι εκανα 2 φορες format στον ιδιο υπολογιστη μεσα σε 6 ωρες γιατι ο Mcafee μου δημιουργουσε καποιο προβλημα και μπλεκοτανε παντου :alien:

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα pc λειτουργούν μια χαρά, μέχρι να τους περάσεις antivirus.

Ειδικά το kaspersky. Αυτό τα σακατεύει όλα.

Μπορεί να φανώ ρατσιστής, αλλά το Norton είναι μακράν το καλύτερο.

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα pc λειτουργούν μια χαρά, μέχρι να τους περάσεις antivirus.

Ειδικά το kaspersky. Αυτό τα σακατεύει όλα.

Μπορεί να φανώ ρατσιστής, αλλά το Norton είναι μακράν το καλύτερο.

 

Δημήτρης

Φίλε το norton είναι πάρα πολύ βαρύ πρόγραμμα, όπως και κάποια άλλα βέβαια. Ωστόσο οι περισσότεροι το προτοιμούν λόγο επωνυμίας. Προσωπικά λειτουργώ με το Zonealarm with Antivirus και έχω γλυτώσει από αρκετά καθώς συνδιάζει 2 σε 1 (κάτι σαν τα σαμπουάν :D ). Πάντως εμένα δεν μου είχε δημιουργήσει το πρόβλημα το antivirus.

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι, αν πας να κάνεις αναζήτηση σου εμφανίζεται το μενού με το σκυλάκι στα αριστερά?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το Kaspersy πριν αρκετο καιρο και χειροτερα μαλιστα γιατι 9 στις 10 δεν εκανε boot!

Δυστυχως δε θυμαμαι πως το ειχα λυσει αλλα πριν το format δοκιμασε να καθαρισεις τη registry απο οτι απομεινει απο το Kaspersy,οπως επισης να βγαλεις και απο το start up οποιο σχετικο process(αν εχει μεινει).Αυτα δοκιμασε τα μηπως και σου δουλεψει το system restore

 

 

Α!το σκυλακι,λογικα,δεν πρεπει να σου εμανιζεται,σωστα?ουτε σ'εμενα φαινοταν..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά λειτουργώ με το Zonealarm with Antivirus και έχω γλυτώσει από αρκετά καθώς συνδιάζει 2 σε 1 (κάτι σαν τα σαμπουάν :D

 

Σωστός. Ξέχασα το ZoneAlarm...Το είχα δοκιμάσει και μου άρεσε.

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το CD των XP και κάνε ''Αναβάθμιση''. Αυτό ίσως διορθώσει το πρόβλημα...

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι, αν πας να κάνεις αναζήτηση σου εμφανίζεται το μενού με το σκυλάκι στα αριστερά?

 

Μπααα...

 

Εννοειται εκανα φορματ διοτι ολα μπαχαλο,αλλα μου 'μεινε η απορια για ψυχολογικους κυριως λογους... :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:

Ειπες πως το λειτουργικο ειναι "αντιγραφο"

Εχεις μπεις ποτε στην διαδικασια του Windows Update;

Eχεις περασει καποιο σερβις πακ πανω, μετα απο την εγκατασταση του λειτουργικου;

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα pc λειτουργούν μια χαρά, μέχρι να τους περάσεις antivirus.

Ειδικά το kaspersky. Αυτό τα σακατεύει όλα.

Μπορεί να φανώ ρατσιστής, αλλά το Norton είναι μακράν το καλύτερο.

Δημήτρης

 

Ω φιλε μου Δημητρη, ο Νορτονας ειναι μιλια μακρια απο τις επιδοσεις του Κασπερσκυ. Αθλια ριαλ ταημ προστασια, ασχημη ανιχνευση, συμπαθητικη ενεργησιμοτητα μετα την (αν και οταν το καταφερει) ανιχνευση.

Ειλικρινα, εχω δοκιμασει και συνεχιζω να χρησιμοποιω καθε εκδοση του Κασπερσκυ. Απο την Κορπορετ σε δικτυο, μεχρι το απλο 4.5 σπιτι μου, και την 5.0 σε καποιο αλλο πισι που χρησιμοποιω.

 

Ποτε μου δεν ειχα προβλημα.

Eιτε ειχα γουιντους XP, ειτε 2000 Προφεσιοναλ.

Μαλιστα, μιας και επιδιορθωνω αρκετους υπολογιστες..

κανεις δεν εμφανισε παρομοιο προβλημα.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:

Ειπες πως το λειτουργικο ειναι "αντιγραφο"

Εχεις μπεις ποτε στην διαδικασια του Windows Update;

Eχεις περασει καποιο σερβις πακ πανω, μετα απο την εγκατασταση του λειτουργικου;

 

Ναι,ηταν περασμενες ολες οι τελευταιες ενημερωσεις.Παντως, η εγκατασταση του kis 2006 proto2 με το μπαχαλο που επακολουθησε μπορει να ειναι εντελως συμπτωματικη ή να δημιουργηθηκε σε συνδιασμο με καποιο απο τα ηδη εκγατεστημενα προγραμματα.Ενδεικτικα ηταν εκγατεστημενα τα παρακατω:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε γιατί όταν τερματίζω το pc μου ζητάει να πατήσω και το κουμπί λέγοντας μου πως τώρα μπορώ να το κλεισω.... Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε γιατί όταν τερματίζω το pc μου ζητάει να πατήσω και το κουμπί λέγοντας μου πως τώρα μπορώ να το κλεισω.... Καμιά ιδέα;

Έχεις windows 98 την πρώτη έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι έχει να κάνει κάτι με τις ιδιότητες των users. Ψάξ’ το λίγο εκεί. ;)

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...