Jump to content

Διαφημιστικά φυλλάδια


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει και παραυπάρχει τέτοιος νόμος που απαγορεύει την είσοδο σε μικροπωλητές και διανομείς εντύπων.

 

Θα Συμφωνήσω με των Βασίλη ότι υπάρχει νόμος :rolleyes:...

 

 

@FREAK_OF_NATURE: :)

Θα σου πρότεινα επίσης να απευθυνθείς στον Δήμο τις περιοχής σου και συγκεκριμένα στην Δημοτική Αστυνομία. Πες τους το πρόβλημα σου

να πάρεις και διάφορα φυλλάδια μαζί σου για να τους τα δείξεις.. αυτή θα κάνουν κάποιες «προειδοποιητικές» επιστολές προς αυτούς και εάν

συνεχίσουν να στέλνουν/μοιράζουν ακόμα φυλλάδια τότε τους δίνουν και πρόστιμο.

 

(Στων Δήμο Λιβαδειάς αυτό γίνετε!! Αθήνα δεν ξέρω πως έχουν τα πράγματα)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 98
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μία μικρή βόλτα αν πας στάνταρ θα δεις κάποια πολυκατοικία που θα αναγράφει και τον αριθμό του νόμου...;):)

οσο και αν εψαξα να βρω αυτον τον νομο δεν βρηκα τπτ..

ρωτησα και δικηγορο αλλα μου ειπε πτι γαι διαφημιστικα φυλλαδια δεν υπαρχει κατι τετοιο...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παλια εκανα ενα φεγγαρι σε διαφημιστικη σαν εποτης και ξερω οτι ερχοταν κατα καιρους καποια χαρτια για δικαστιρια .

 

Μπορει ο νομος να εχει σχεση με την αφησοκολληση δεν σε πολλα καφαο του οτε το γραφει !

 

Υπαρχη στανταρ νομος

Αλλιως πανε σε μια εταιρια εντυποδιανομων και πες επειδη μια πιτσαρια τα μοιραζει μονη της και τα πιτσιρικια κανουν, αυτα που κανουν , μηπως σε πουν

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορει ο νομος να εχει σχεση με την αφησοκολληση δεν σε πολλα καφαο του οτε το γραφει !

 

Υπαρχη στανταρ νομος

μονο που αλλο η αφισοκολληση και αλλο η διανομη "ενημερωτικων" εντυπων...:(

οσο και αν ψαξει κανεις δυστυχως τετοιος νομος δεν υπαρχει..:(

 

 

Το μονο που βρηκα "ΑΡΘΡΟ 24

Ρύπανση από την εμπορική διαφήμισηΑπαγορεύεται η αφισοκόλληση, ο διασκορπισμός εντύπων, η αναγραφή συνθημάτων καιδιαφημίσεων, η ανάρτηση ταμπλό και επιγραφών (σε τοίχους, κολώνες, δένδρα, παραδοσιακά κτίρια, κτίρια του Δημοσίου κ.λ.π.) σημάτων, που αποτελούν μια σημαντική πηγή ρύπανσης και υποβάθμισηςτου περιβάλλοντος. Αυτές οι ενέργειες μπορούν να πραγματοποιούνται μόνο μετά από σχετική άδεια που θα χορηγείταιαπό το Δήμο, ύστερα από αίτηση του ενδιαφερομένου, αφού ληφθούν υπόψη τα ήθη, τα έθιμα, ηκαθαριότητα και το δημόσιο συμφέρον της πόλης μας" και ισχυει γαι το Ιλιον...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κανε οτι εκανα και εγω ,

βαλε ενα γραμματοκιβώτιο η κατι παρομοιο (π.χ ραφι) και γραψε

"διαφημιστικά ΜΟΝΟ ΕΔΩ"

 

κοστος 5-10€

 

Καλύτερη λύση: Γράφεις "διαφημιστικά μόνο εδώ" και το κολλάς πάνω απο τον κάδο της ανακύκλωσης.

Link to comment
Share on other sites

ο καδος ανακυκλωσης ειναι 20 μετρα απο την εισοδο...εδω εγραψα ενα χαρτι "δισφημιστικα φυλλαδια μονο εδω" και με βελακι δειχνει ενα κουτι που αγορασα και τοποθετησα στην εισοδο,και παλι το αγνοουν επιδεικτικα και τα αφηνουν οπου ναναι.

χτες μαλιστα πετυχα μια την ωρα που εφευγα για μεσημερι.

"δεν ειδατε το χαρτι?σας παρακαλω διαφημιστικα μονο στο κουτι "

και μου λεει "αυτα ειναι γκια τη πορτες"και με προσπερνα επιδεικτικα..τι να την κανεις?να την πιασεις απο το μαλλι να την βγαλεις εξω?

να της πεις παλι για το χαρτι?θα σου πει "ντεν καταλαβαινει"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με πειράζει που μοιράζουν φυλλάδια ΑΛΛΑ:

 

1.ΜΗΝ τα πετάνε όπου βρουν!!!!ΕΛΕΟΣ!Βάλτε τα σε μια άκρη το ένα πάνω στο άλλο και όποιος θέλει παίρνει!Στο δικό μου σπίτι τό κάνουν κάποιοι αυτό και όλα είναι μια χαρά!

 

2.ΟΜΩΣ ΟΣΟΙ βάζουν διαφημιστικά στους υαλοκαθαριστήρες......τους παίρνει και τους σηκώνει!!!2 φορές μου έχει χαλάσει λαστιχάκι από υαλοκαθαριστήρες για αυτό τον λόγο!Την μία σε εκλογές που είχαν ξεσκιστεί να βάζουν στα αμάξια και την άλλη από διάφορα διαφημιστικά!Ευτυχώς για αυτούς δεν έχω πετύχει κάποιον να το κάνει!Αυτός θα την πληρώσει παρόλο που δεν φταίει αλλά δεν είναι δυνατόν να φθείρουν κάποιου περιουσία!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς για αυτούς δεν έχω πετύχει κάποιον να το κάνει!Αυτός θα την πληρώσει παρόλο που δεν φταίει αλλά δεν είναι δυνατόν να φθείρουν κάποιου περιουσία!

Sυνηθως βαζουν γυναικες,, :p για το λογο να μην την πληρωνουν απο καποιους σαν εσενα:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει, το δυστυχημα ειναι οτι τα περισσοτερα διαφημηστικα φυλλαδια καταληγουν τελικα στους δρομους να τα μαζευουν οι δυστοιχοι υπαλληλοι καθαριοτητας. διαφημηση vs περιβαλλον:confused:
trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχοντας φτασει ο κομπος στο χτενι καθως εχουμε βαλει 2 επιγραφες οτι απαγορευεται η διανομη διαφημιστικων και κουτι ειδικα για αυτη την δουλεια,η οικοδομη και παλι ηταν φουλ σε διαφημιστικα πιτσαριας.

επικοινωνησα με την εν λογω πιτσαρια και ο ανθρωπος ευγενικοτατος,μου εδωσε το τηλεφωνο της εταιρειας διανομης εντυπων.

 

καλεσα στο κινητο που μου εδωσε,εξηγησα την κατασταση (πως παρα τις 2 επιγραφες,το κουτι για τα διαφημιστικα,τα φυλλαδια βρεθηκαν πεταμενα απο εδω κι εκει) στον υπευθυνο(κατα δηλωση του) ο οποιος αρκεστηκε στο να ρωτησει "τι φυλλαδια ηταν" και στο να πει "η εταιρεια ενημερωνει τους διανομεις οτι οταν υπαρχει χαρτι,δεν μπαινουν μεσα στην οικοδομη.δεν μπορω να κανω κατι.εσεις με ξερετε εγω δε σας ξερω"-ασχετο-

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ρε φρικ, λογικο ειναι τα παιδια να βαζουν παντου φυλλαδια!

καποτε ημουν υπευθυνος σε μια τετοια εταιρια και η πολιτικη μας ηταν οτι οπου ελεγε "απαγορευονται τα διαφημιστικα" θα βαζουνε 2-3 κατω απο την πορτα.

τωρα αυτο ειναι σχετικο,γιατι καποιος πρεπει να το επιβλεπει. γιατι και τα παιδια θελουν να ξεφορτωθουν τα φυλλαδια και να βγει το μεροκαματο.

απλα δεν διαφονω οτι πρεπει να σεβονται καποια πραγματα

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μπιιλακο,2-3 κατω απο την πορτα...οχι καμια 10ρια στον 1ο μονο οροφο και καμια 10ρια στην εισοδο...ασε που μπορουσαν να αφησουν ακομα και 50 στο ειδικο κουτι
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μπιιλακο,2-3 κατω απο την πορτα...οχι καμια 10ρια στον 1ο μονο οροφο και καμια 10ρια στην εισοδο...ασε που μπορουσαν να αφησουν ακομα και 50 στο ειδικο κουτι

αυτο λεω. οτι για να γλιτωσουν την ταλαιπωρια και να αφησουν φυλλαδια...κανουν αυτα τα πραγματα.

αρα ειναι θεμα του υπευθυνου περιοχης.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε χαρτι "ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΦΥΛΛΑΔΙΑ" .Δεν θα τα βρισκεις στην πορτα σου πλεον αλλα θα τα βρισκεις στην εξωπορτα!:dance:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

επειδη εχω δουλεψει σε εταιρεια που μοιραζε διαφημιστικα εχω να πω τα εξης:

 

- υπαρχουν 2 κατηγοριες "δεν δεχομαστε διαφημιστικα". 1. υπαρχουν αυτα που ειναι απο τον συλλογο της πολυκατοικιας, κι συνηθως ειναι αυτα που εχουμε εκτυπωσει αρκετοι κατα καιρους και

2. υπαρχουν και αυτα που ειναι σε αυτοκολλητο μαζι με διαφημιση π.χ. απο κλειδαρα, αποφραξεις κλπ. και απο κατω, μαζι με το τηλ. αυτου γραφουν και το "δε δεχομαστε διαφημιστικα"

 

- απο τη δουλεια μας ειχαν πει οτι καθε εταιρεια που διαφημιζεται εχει διαφορετικες παραμετρους και απαιτησεις. μας ειπαν οτι οταν υπηρχε το "δε δεχομαστε διαφημιστικα" σε διαφημιστικο αυτοκολλητο (βλ. παραπανω, στην δευτερη κατηγορια) το παραβλεπουμε παντα και αφηνουμε φυλλαδια

 

- οταν υπαρχει αποφαση του συλλογου της πολυκατοικιας (δηλαδη το εχουν βαλει οι ενοικοι) υπαρχουν καποια καταστηματα που δεν θελουν να αφηνουμε φυλλαδια, και καποια που θελουν, παρα την απαγορευση. δεν ειναι αποφαση της διαφηξμιστικης ετασιρειας, ουτε του διανομεα οτι τα εντυπα χ εταιρειας τα αφηνουν εξω οταν υπαρχει απαγορευτικο, ενω της ψ εταιρειας τα αφηνουν σωνει και καλα μεσα

 

- επισης το αν θα το αφησεις πορτα-πορτα η στα γραμματοκιβωτια η σε πακο ολα μαζι στην εισοδο ειναι κατι που παραγγελνει ο διαφημιζομενος και πληρεωνει εξτρα (πορτα-πορτα ειναι το ακριβοτερο) και αυτος που τα πληρωνει παιρνει επισης κατι παραπανω (αμελητεο ποσο βεβαια). σε περιπτωση που εχουν ζητησει π.χ. πορτα-πορτα και τα αφησεις ολα μαζι και το εντοπισει ο εποπτης εννοειται οτι υπαρζουν συνεπειες

 

- τελος, εισαι υποχρεωμενος να σημειωνεις τη δειυ8υνση της πολυκατοικιας που δε σου ανοιξαν καθολου και το παραδιδεις στον εποπτη. εννοειται μετα οτι δεχεσαι και την αντιστοιχη επιπληξη παρολο που δε φταις

 

απο τα παραπανω καταλαβαινετε οτι χαρτοκουτα, θηκες κλπ με την ενδειξη "διαφημιστικα εδω" δεν ειναι λυση μιας και εφοσον εχεις αλλη εντολη δε μπορεις να κανεις ο,τι νομιζεις. π.χ. αν σου πουν να τα αφησεις μεσα και εσυ τα αφησεις εξω, τοτε ειναι σαν αν μην τα αφησες και αυτο πρεπει να το γραψεις, η αν δεν το γραψεις και το εντοπισουν εχεις τις αντιστοιχες συνεπειες

 

ως δουλεια ειναι πολυ κουραστικη, ταπεινωτικη και κακοπληρωμενη. πηγα ελαχιστες φορες και τελικα παραιτηθηκα γιατι δεν αντεξα την ψυχολογικη βια που ασκουταν πανω μου (π.χ. εισαι αχρηστη, τεμπελα και λες ψεμματα οτι δε σου ανοιξαν γιατι βαρεθηκες να τα μοιρασεις κλπ κλπ). γνωρισα αρκετο κοσμο που δεουλευε εκει, ως επι το πλειστον φοιτητες, νυκοκοιρες αποφοιτοι λυκειου που χρειαζονταν καποιο εξτρα εισοδημα και αλλοδαποι, κοινως ατομα που βρισκονταν σε οικονομικη αναγκη. α, και φυσικα ανασφαλιστοι και τα χρηματα στην καλυτερη περιπτωση ενα μηνα μετα. και αυτα σε μια απο τις μεγαλυτερες διαφημιστικες εταιριες

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Κανονικά δεν φταίει η επιχείρηση που θέλει να διαφημιστεί για τα πολυάριθμα φυλλάδια που βρίσκουμαι στην είσοδο αλλά τα άτομα που αναλαμβάνουν να μοιράσουν τα φυλλάδια.. Βέβαια η δουλεία αυτή είναι πολύ κουραστική κ δεν πληρώνονται καλά αλλά αυτός δεν είναι λόγος να χαραμίζουν τα φυλλάδια έτσι για να γλιτώνουν χρόνο... Η επιχείρηση που διαφημίζεται στα φυλλάδια έχει 3 φορές ζημία.... Πρώτον γιατί τα φυλλάδια δεν μοιράζονται με αποδοτικό τρόπο κ έτσι χαλιούνται χρήματα , δεύτερον πολλές φορές ένοικοι κάνουν καταγγελίες στην επιχείρηση για τα φυλλάδια και τρίτον γιατί στο τέλος η επιχειρηση αντι να διαφημιστει καταφέρνει το αντίθετο...
Link to comment
Share on other sites

Τα πολλα διαφημιστικα ειναι κυριως αποτελεσμα της τσιγκουνιας καποιον καταστηματων

γιατι αντι να το αναθεσουν σε καποια εταιρια εντυποδιανομης περνουν μερικα πιτσιρικια χωρις ελενχο για ''οικονομια'' αλλα τελικα δεν εχουν το σωστο αποτελεσμα

 

ενω αντιθετα μια εταιρια (σωστη) δεν επιτρεπει τους "πακους" ουτε με ''εντολη'' γιατι δεν μπορει να κανει ελενχο αν μοιραζονται η τα πετανε και μετα καθονται οι διανομης.

 

αα απο 1 Σεπτεμβριου ξεκιναει η διανομη του καταλογου του ΙΚΕΑ !

και αυτην λογω μεγαλου ελενχου μοιραζετε ενα-ενα σε καθε πορτα !

Link to comment
Share on other sites

Τα πολλα διαφημιστικα ειναι κυριως αποτελεσμα της τσιγκουνιας καποιον καταστηματων

γιατι αντι να το αναθεσουν σε καποια εταιρια εντυποδιανομης περνουν μερικα πιτσιρικια χωρις ελενχο για ''οικονομια'' αλλα τελικα δεν εχουν το σωστο αποτελεσμα

 

ενω αντιθετα μια εταιρια (σωστη) δεν επιτρεπει τους "πακους" ουτε με ''εντολη'' γιατι δεν μπορει να κανει ελενχο αν μοιραζονται η τα πετανε και μετα καθονται οι διανομης.

 

αα απο 1 Σεπτεμβριου ξεκιναει η διανομη του καταλογου του ΙΚΕΑ !

και αυτην λογω μεγαλου ελενχου μοιραζετε ενα-ενα σε καθε πορτα !

Μπα, μην είσαι τόσο σίγουρος.. 3 εταιρίες εντυποδιανομής έχουμε αλλάξει ως όμιλος και σε κάποιες περιοχές ανάλογα με τα άτομα που τα βάζουν κ τα μοιράζουν η εντυποδιανομή γίνεται λάθος.. Κ ας λένε ότι τους ελέγχουν.. Πλέον έχουμε φτάσει σε κάθε περιοχή να βγαίνουμε εμείς οι ίδιοι και να τους ελέγχουμε.. Για παράδειγμα ακόμα κ το praktiker που μοίραζε στην περιοχή του Πειραιά είχε το ίδιο πρόβλημα.. 20 διαφημιστικά βρήκα στο σπίτι μου τώρα που γύρισα από διακοπές..

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν φταίει η επιχείρηση που θέλει να διαφημιστεί για τα πολυάριθμα φυλλάδια που βρίσκουμαι στην είσοδο αλλά τα άτομα που αναλαμβάνουν να μοιράσουν τα φυλλάδια.. Βέβαια η δουλεία αυτή είναι πολύ κουραστική κ δεν πληρώνονται καλά αλλά αυτός δεν είναι λόγος να χαραμίζουν τα φυλλάδια έτσι για να γλιτώνουν χρόνο... Η επιχείρηση που διαφημίζεται στα φυλλάδια έχει 3 φορές ζημία.... Πρώτον γιατί τα φυλλάδια δεν μοιράζονται με αποδοτικό τρόπο κ έτσι χαλιούνται χρήματα , δεύτερον πολλές φορές ένοικοι κάνουν καταγγελίες στην επιχείρηση για τα φυλλάδια και τρίτον γιατί στο τέλος η επιχειρηση αντι να διαφημιστει καταφέρνει το αντίθετο...

σιγουρα δεν φταινε οι διαφημιζομενες εταιρειες αλλα η εκαστοτε εταιρεια διανομης.

προσωπικα εχω βρει ηδη 2 εταιρειες που παρα την απαγορευση διανομης και την παραπομπη τους σε ειδικο κουτι,μπηκαν και γεμισαν τις σκαλες διαφημιστικα.

σε επικοινωνια μου μαζι τους,εδωσα την διευθυνση και ειπα πως δεν επιθυμω να βρισκω εντυπα,σε αντιθετη μαλιστα περιπτωση επιφυλασσομαι παντως νομιμου δικαιωματος μου.

ο ενας μου ζητησε συγνωμη και ο αλλος μου το εκλεισε καταμουτρα.δεν εχουμε παρα να περιμενουμε και να δουμε:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν φταινε οι διαφημιζομενες εταιρειες αλλα η εκαστοτε εταιρεια διανομης.

προσωπικα εχω βρει ηδη 2 εταιρειες που παρα την απαγορευση διανομης και την παραπομπη τους σε ειδικο κουτι,μπηκαν και γεμισαν τις σκαλες διαφημιστικα.

σε επικοινωνια μου μαζι τους,εδωσα την διευθυνση και ειπα πως δεν επιθυμω να βρισκω εντυπα,σε αντιθετη μαλιστα περιπτωση επιφυλασσομαι παντως νομιμου δικαιωματος μου.

ο ενας μου ζητησε συγνωμη και ο αλλος μου το εκλεισε καταμουτρα.δεν εχουμε παρα να περιμενουμε και να δουμε:)

Έτσι κάνουν, ζήτανε συγνώμη ή σε λένε στριμένη που δεν θέλεις το σπίτι σου να γεμίζει διαφημιστικά κ στο κλείνουν.. Κ άντε να βρεις άκρη... Σε λίγο καιρό πάλι τα ίδια.. Τώρα που γύρισα τρελάθηκα, δεν μπορούσα να ανοίξω την πόρτα.. Κάναμε καταγγελία κ αντε να δούμε τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπετε διαφημιστικά στις πόρτες, και ειδικά στις πόρτες των διαμερισμάτων, να είστε σίγουροι ότι είναι ΕΝΤΟΛΗ της εταιρίας διανομής, και πολλές φορές με προτροπή της διαφημιζόμενης εταιρίες. Έχετε την εντύπωση ότι οι καημένοι διανομείς έχουν όρεξη να χτυπάνε κουδούνια, να ανεβοκατεβαίνουν σκάλες και να ακούνε τα (άδικα) μπινελίκια του κάθε ελληνάρα ένοικου επί ένα 8-ωρο (και παραπάνω)? :X
Link to comment
Share on other sites

εμείς τον τελευταιο καιρό εχουμε ησυχάσει και πλέον τα περισσότερα φυλλάδια τα βρίσκουμε στα γραμματοκιβώτια μας. απλά όταν κτυπούν τα κουδούνια δεν τους ανοίγουμε
Link to comment
Share on other sites

Aυτα συνηθως συμβαινουν σε περιοχες κεντρο η γενικα πολυβουες γειτονιες :O

ευτυχως Βρυλλησια που μενω εγω δεν εχουμε τετοια προβληματα .

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπετε διαφημιστικά στις πόρτες, και ειδικά στις πόρτες των διαμερισμάτων, να είστε σίγουροι ότι είναι ΕΝΤΟΛΗ της εταιρίας διανομής, και πολλές φορές με προτροπή της διαφημιζόμενης εταιρίες. Έχετε την εντύπωση ότι οι καημένοι διανομείς έχουν όρεξη να χτυπάνε κουδούνια, να ανεβοκατεβαίνουν σκάλες και να ακούνε τα (άδικα) μπινελίκια του κάθε ελληνάρα ένοικου επί ένα 8-ωρο (και παραπάνω)? :X

Εμένα προσωπικά κανείς δεν μου έχει χτυπήσει το κουδούνι.. Κ από τι γνωρίζω αυτό που λες ειδικά ότι οι διαφημιζόμενες εταιρίες τους προτρέπουν δεν υφίσταται.. Γιατί η εταιρία να σπαταλήσει τόσα φυλλάδια σε μια πολυκατοικία ενώ μπορεί να καλύψει με όλα αυτά που σπαταλιούνται μια άλλη περιοχή κ πόσο μαλλον μετά από κάποιο καιρό να ξανακάνει διανομή... ?Καμία εταιρία δεν το θέλει αυτο.. Άσε που τρώει κ καταγγελίες μετά..

 

Aυτα συνηθως συμβαινουν σε περιοχες κεντρο η γενικα πολυβουες γειτονιες :O

ευτυχως Βρυλλησια που μενω εγω δεν εχουμε τετοια προβληματα .

Μακάρι να ήταν έτσι.. Αλλά ακόμα κ τώρα που μένω Προφήτη Ηλία-Καστέλλα τα καλοκαίρια πήζουμε από φυλλάδια.... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...