Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.. πέρασα στο κινητό μου το SymbianGuru Phone Guardian και κατά την εγκατάσταση επέλεξα να μην εμφανίζεται το εικονίδιο αλλά να μπορω να μπώ στο πρόγραμμα με πληκτρολόγηση του 123 όπως έλεγε! παρόλα αυτά δεν μπορώ να μπώ με τπτ! καμιά ιδέα από κάποιον που το έχει περάσει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατεβασα απο την επισημη ιστοσελιδα της psiloc και προσπαθησα να εγκαταστησω το mini gps αλλα δε δουλευει στο Ε52, για την ακριβεια δεν εγκαθισταται καν. ξερετε καποιο τροπο για να το εγκαταστησω ή καποιο παρομοιο προγραμμα το οποιο να αναγνωριζει με ποια κεραια επικοινωνει το κινητο και να αλλαζει τις λειτουργιες του;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Tι μηνυμα λαθους βγαζει οταν δεν κανει εγκατασταση?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253351#post2253351

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Tι μηνυμα λαθους βγαζει οταν δεν κανει εγκατασταση?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253351#post2253351

 

μου λεει οτι ο τυπος του αρχειου δεν υποστηριζεται

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατέβασες έκδοση για νεότερη ή παλιότερη έκδοση του Symbian? Πρέπει να κατεβάσεις το αρχείο που αναφέρεται για την έκδοση Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3 ή αλλιώς για την έκδοση S60 FP1 ή S60 FP2.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατέβασες έκδοση για νεότερη ή παλιότερη έκδοση του Symbian? Πρέπει να κατεβάσεις το αρχείο που αναφέρεται για την έκδοση Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3 ή αλλιώς για την έκδοση S60 FP1 ή S60 FP2.

 

απο το επισημο σαιτ ενα αρχειο υπαρχει

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα για νοκια 6220 που κλεινει τις εφαρμογες αυτοματα ειμαι κενουργιος επιεικια
Link to comment
Share on other sites

απο το επισημο σαιτ ενα αρχειο υπαρχει

Το σωστό που πρέπει να κατεβάσεις είναι αυτό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα για νοκια 6220 που κλεινει τις εφαρμογες αυτοματα ειμαι κενουργιος επιεικια

Δεν ειμαι σιγουρος οτι καταλαβα αυτο που ζητας. Η εφαμογη που ψαχνεις ειναι για να σου κλεινει ολες τις ανοιχτες εφαρμογες στο κινητο η για να οριζεις εσυ ποτε και ποια θα κλεισει?

Για το πρωτο απλα βαζεις το handy taskman και πατωντας παρατεταμενα το κουμπι του μενου εμφανιζονται οι ανοιχτες εφαρμογες και πατωντας close all κλεινουν.

Αν θες το δευτερο υπαρχει μια εφαρμογη και λεγεται PlanTask. Πολυ καλη!

Μεσα στις δυνατοτητες τις ειναι και αυτο που ζητας. Οριζεις δηλαδη ακριβη ημερομηνια και ωρα ωστε να κλεισει μια εφαρμογη και μπορεις να το βαλεις να επαναλαμβανει καθε μερα, εβδομαδα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

περασα στο Ε52 το Smartphoneware.Best.GSMNavigator.v1.02.S60v3. εχω ενεργοποιησει ολες τις κυψελες που βρησκει το προγραμμα στο σπιτι μου.το προβλημα που υπαρχει ειναι οτι για αρκετη ωρα δεν αναγνωριζει την τοποθεσια αλλα και να την αναγνωρισει την χανει αμεσως και παει λεγοντας.για παραδειγμα εχω ορισει οταν ερχομαι σπιτι να ανοιγει το bluetooth και οταν φευγω να το κλεινει, αυτο που γινεται τωρα ειναι να το ανοιγοκλεινει και μαλιστα χωρις να το μετακινω μεσα στο σπιτι.ξερετε τι μπορει να φταιει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν Εορτολόγιο για όλες τις Symbian 3rd-5th Edition συσκευές.

Όσοι πιστοί (στην κυριολεξία :) )...προσέλθετε.

http://porfyras.blogspot.com/2009/11/eortologio-v100.html

 

P.S.= Οι mods μπορούν ελεύθερα να αντιγράψουν απο το blog μου ότι επιθυμούν.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν Εορτολόγιο για όλες τις Symbian 3rd-5th Edition συσκευές.

Όσοι πιστοί (στην κυριολεξία :) )...προσέλθετε.

http://porfyras.blogspot.com/2009/11/eortologio-v100.html

 

P.S.= Οι mods μπορούν ελεύθερα να αντιγράψουν απο το blog μου ότι επιθυμούν.

το δοκιμασα και λειτουργει τελεια σε Ε52, ευχαριστω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσπάθεια....Πλην όμως θεωρώ περιττές τις πληροφορίες περί Αγίων, ακόμα και την αναφορά τους, όταν δεν είναι η κύρια και επίσημη μέρα γιορτής τους...Παράδειγμα σήμερα, το επιτραπέζιο ημερολόγιο μου λέει "Στεφάνου οσίομ. του νέου, Ειρηνάρχου μάρτυρος" Στο ημερολόγιο του Πορφύρα υπάρχουν με την ιστορία τους ένα σωρό άγιοι (Στέφανος, Ανδρέας, Πέτρος, Άννα, Ειρήναρχος, Τιμόθεος και καμιά δεκαριά ακόμα....) και τελικά κανένας σήμερα δεν γιορτάζει επίσημα. Προτιμώ το εορτολόγιο του Π. Κυκλαδίτη, το οποίο το βρίσκω περισσότερο πραγματικό και χρηστικό. Επίσης για την οθόνη του Ε52 οι γραμματοσειρές είναι τεράστιες (κάπως θα έπρεπε να αντιμετωπιστεί αυτό).....

 

Ενδεχομένως ένα συνοπτικό ημερολόγιο θα ήταν μια χρησιμότερη προσπάθεια για τους περισσότερους από εμάς τους "λαϊκούς"....:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για την οθόνη του Ε52 οι γραμματοσειρές είναι τεράστιες (κάπως θα έπρεπε να αντιμετωπιστεί αυτό).....

 

Πανε στις ρυθμισεις και εχει επιλογη για μεγεθος γραμματοσειρας. Το εχεις δοκιμασει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Πανε στις ρυθμισεις και εχει επιλογη για μεγεθος γραμματοσειρας. Το εχεις δοκιμασει αυτο?

Δεν μιλάω για τις γραμματοσειρές του κινητού, αλλά του συγκεκριμένου προγράμματος στις πληροφορίες που ανοίγουν....

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για τις γραμματοσειρές του κινητού, αλλά του συγκεκριμένου προγράμματος στις πληροφορίες που ανοίγουν....

 

Και γω για αυτες μιλαω και οχι τις ρυθμισεις συσκευης.

Στην αρχικη σελιδα αν κατεβεις κατω η τριτη απ το τελος επιλογη ειναι η ρυθμισεις. Αν μπεις η πρωτη επιλογη ειναι μεγεθος γραμματοσειρας. Εγω την εκανα πιο μικρη.

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν Εορτολόγιο για όλες τις Symbian 3rd-5th Edition συσκευές.

Όσοι πιστοί (στην κυριολεξία :) )...προσέλθετε.

http://porfyras.blogspot.com/2009/11/eortologio-v100.html

 

P.S.= Οι mods μπορούν ελεύθερα να αντιγράψουν απο το blog μου ότι επιθυμούν.

 

Τέλεια δουλειά πάρα πολύ καλό εορτολόγιο,το εγκατέστησα στο 6710 και πάει σφαίρα,σκέφτομαι να βγάλω αυτό που είχα βάλει που γινόταν συχγρονισμός μέσω outlook,μήπως ξέρει κανεις πως θα το κάνω αυτό να φύγουν όλες οι γιορτές από το ημερολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα κατι ουτε το βρηκα απο τις επιλογες... δεν εμφανιζεται στην οθονη αναμονης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσπάθεια....Πλην όμως θεωρώ περιττές τις πληροφορίες περί Αγίων, ακόμα και την αναφορά τους, όταν δεν είναι η κύρια και επίσημη μέρα γιορτής τους...Παράδειγμα σήμερα, το επιτραπέζιο ημερολόγιο μου λέει "Στεφάνου οσίομ. του νέου, Ειρηνάρχου μάρτυρος" Στο ημερολόγιο του Πορφύρα υπάρχουν με την ιστορία τους ένα σωρό άγιοι (Στέφανος, Ανδρέας, Πέτρος, Άννα, Ειρήναρχος, Τιμόθεος και καμιά δεκαριά ακόμα....) και τελικά κανένας σήμερα δεν γιορτάζει επίσημα. Προτιμώ το εορτολόγιο του Π. Κυκλαδίτη, το οποίο το βρίσκω περισσότερο πραγματικό και χρηστικό. Επίσης για την οθόνη του Ε52 οι γραμματοσειρές είναι τεράστιες (κάπως θα έπρεπε να αντιμετωπιστεί αυτό).....

 

Ενδεχομένως ένα συνοπτικό ημερολόγιο θα ήταν μια χρησιμότερη προσπάθεια για τους περισσότερους από εμάς τους "λαϊκούς"....:)

 

 

Καταρχας η δουλεια του φιλου ειναι πολυ καλη, ομως εδω συμφωνω. Και εγω που θελω απλα να βλεπω ποιος γιορταζει μπερδευομαι. Π.χ. σημερα αναφερει ενα σωρο αγιους αλλα δεν γιορταζει κανενας.

 

Παντως εξαιρετικη δουλεια, ειδικα η επιλογη να μεταφερεις απο την εφαρμογη τις γιορτες στο ημερολογιο με βολευει παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν δεν κάνω λάθος τα S60 δεν έχουν SMS counter. Υπάρχει καποια εφαρμογή για αυτή την δουλεία?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι υπαρχει μονο το SMS Diary αλλα δεν γνωριζω εαν σε βολεψει.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας η δουλεια του φιλου ειναι πολυ καλη, ομως εδω συμφωνω. Και εγω που θελω απλα να βλεπω ποιος γιορταζει μπερδευομαι. Π.χ. σημερα αναφερει ενα σωρο αγιους αλλα δεν γιορταζει κανενας.

 

Παντως εξαιρετικη δουλεια, ειδικα η επιλογη να μεταφερεις απο την εφαρμογη τις γιορτες στο ημερολογιο με βολευει παρα πολυ.

 

Καταρχάς να ευχαριστήσω όλους για τα θετικά σχόλια που έλαβα.

Τώρα να ξεκαθαρίσω λίγο τα περί των καταχωρήσεων του Εορτολογίου μου.

Όταν πρωτοξεκίνησα τη δημιουργία της βάσης δεδομένων που αφορά τις γιορτές της κάθε ημέρας,

είχα αισθανθεί ακριβώς το ίδιο κι εγώ.

Ποιοι είναι όλοι αυτοί που αναφέρονται ως εορταζόμενοι "Σήμερα" σε διάφορα sites του net και τελικά ποιος γιορτάζει σήμερα ?

Την απάντηση τελικά μου την έδωσε η Wikipedia ΕΔΩ

 

Το Ορθόδοξο εορτολόγιο δηλαδή το εορτολόγιο της Ορθόδοξης ανατολικής εκκλησίας ορίζει τις εορτές και επετείους της Ορθόδοξης Εκκλησίας σε ετήσια βάση. Αυτές σχετίζονται με την ανάμνηση συμβάντων από την επίγεια παρουσία του Ιησού Χριστού, περιγραφές και πρόσωπα από την Παλαιά και την Καινή Διαθήκη, αλλά και γεγονότα από τον βίο Αγίων, οσίων, μαρτύρων, νεομαρτύρων και γενικότερα προσώπων που προσκυνούνται και τιμούνται από την Ορθόδοξη Εκκλησία.

 

Θα ήταν λοιπόν ευκολότερο για μένα ίσως και για τον τελικό χρήστη που δεν τον ενδιαφέρουν και πολλές λεπτομέρειες για όλους αυτούς τους Αγίους, Όσιους και προφήτες, να ανέφερα ότι σήμερα δεν γιορτάζει κανείς. Και ποια θα ήταν η απάντηση μου σε κάποιον ποιο ενημερωμένο από εμένα που θα με ρωτούσε Κανείς ?

Μα πώς κανείς ....Σήμερα π.χ. η Ελληνική Ορθόδοξη Εκκλησία τιμά την μνήμη του Αγίου Στεφάνου του Νέου Ομολογητού.

Ποιος είμαι εγώ λοιπόν που θα αποφασίσω να μην αναφέρω την μνήμη κάποιον Αγίων και με ποια κριτήρια θα επιλέξω ποιους από όλους αυτούς τους Αγίους θα συμπεριλάβω στην βάση μου και ποιους όχι.

 

Αντίθετα στην βάση δεδομένων του μενού της Αναζήτησης επέλεξα την οδό του eortologio.gr

δηλ τα συνηθέστερα Κοσμικά(λαϊκά) ονόματα που χρησιμοποιούμε όλοι μας στην καθημερινότητά μας, χωρίς να αναφέρω προς χάριν ποιου ακριβώς Αγίου οφείλει την γιορτή του ο εκάστοτε εορταζόμενος.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ευχαριστήσω όλους για τα θετικά σχόλια που έλαβα.

Τώρα να ξεκαθαρίσω λίγο τα περί των καταχωρήσεων του Εορτολογίου μου.

Όταν πρωτοξεκίνησα τη δημιουργία της βάσης δεδομένων που αφορά τις γιορτές της κάθε ημέρας,

είχα αισθανθεί ακριβώς το ίδιο κι εγώ.

Ποιοι είναι όλοι αυτοί που αναφέρονται ως εορταζόμενοι "Σήμερα" σε διάφορα sites του net και τελικά ποιος γιορτάζει σήμερα ?

Την απάντηση τελικά μου την έδωσε η Wikipedia ΕΔΩ

 

Το Ορθόδοξο εορτολόγιο δηλαδή το εορτολόγιο της Ορθόδοξης ανατολικής εκκλησίας ορίζει τις εορτές και επετείους της Ορθόδοξης Εκκλησίας σε ετήσια βάση. Αυτές σχετίζονται με την ανάμνηση συμβάντων από την επίγεια παρουσία του Ιησού Χριστού, περιγραφές και πρόσωπα από την Παλαιά και την Καινή Διαθήκη, αλλά και γεγονότα από τον βίο Αγίων, οσίων, μαρτύρων, νεομαρτύρων και γενικότερα προσώπων που προσκυνούνται και τιμούνται από την Ορθόδοξη Εκκλησία.

 

Θα ήταν λοιπόν ευκολότερο για μένα ίσως και για τον τελικό χρήστη που δεν τον ενδιαφέρουν και πολλές λεπτομέρειες για όλους αυτούς τους Αγίους, Όσιους και προφήτες, να ανέφερα ότι σήμερα δεν γιορτάζει κανείς. Και ποια θα ήταν η απάντηση μου σε κάποιον ποιο ενημερωμένο από εμένα που θα με ρωτούσε Κανείς ?

Μα πώς κανείς ....Σήμερα π.χ. η Ελληνική Ορθόδοξη Εκκλησία τιμά την μνήμη του Αγίου Στεφάνου του Νέου Ομολογητού.

Ποιος είμαι εγώ λοιπόν που θα αποφασίσω να μην αναφέρω την μνήμη κάποιον Αγίων και με ποια κριτήρια θα επιλέξω ποιους από όλους αυτούς τους Αγίους θα συμπεριλάβω στην βάση μου και ποιους όχι.

 

Αντίθετα στην βάση δεδομένων του μενού της Αναζήτησης επέλεξα την οδό του eortologio.gr

δηλ τα συνηθέστερα Κοσμικά(λαϊκά) ονόματα που χρησιμοποιούμε όλοι μας στην καθημερινότητά μας, χωρίς να αναφέρω προς χάριν ποιου ακριβώς Αγίου οφείλει την γιορτή του ο εκάστοτε εορταζόμενος.

 

 

Δεκτο αυτο που λες, οντως υπαρχουν μερικοι που θελουν να μαθουν ολες αυτες τις λεπτομερειες.

Ισως αργοτερα θα μπορουσες να διαχωρισεις τα κοσμικα ονοματα στο Σημερα με καποιον τροπο π.χ. αλλο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς συγχαρητηρια στον φίλο Porfyras για το project του. Ήθελα να ρωτήσω αν οι γιορτές εμφανίζονται στην αρχική οθόνη του τηλ. ή όχι. ( Νέος στα S60!)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...