Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά το είπε...micro sim! Oι ακόμη πιό μικρές είναι οι nano sim. Oι συνηθισμένες "μεγάλες" είναι οι mini sim.

 

ok δεν το ηξερα.απλα νομιζα οτι οι micro ηταν αυτες που φορανε τα iphone κ καποια android(note2 πχ)θενκς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ταρίφα είναι το πενταευρω, και στην γουιντ το ίδιο,

Την παλιά Μου κάρτα την είχα 3 χρόνια, είχε ξεβαξει, έπρεπε να την αλλάξω

3 ευρώ να στην κόψουν, και 5 καινούρια, ότι και να γινόταν θα διάλεγα το δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

Ταρίφα είναι το πενταευρω, και στην γουιντ το ίδιο,

Την παλιά Μου κάρτα την είχα 3 χρόνια, είχε ξεβαξει, έπρεπε να την αλλάξω

3 ευρώ να στην κόψουν, και 5 καινούρια, ότι και να γινόταν θα διάλεγα το δεύτερο

 

μολις ηρθα απο την wind δεν μου πηραν τιποτα για το κοψιμο...αν ηθελα νεα σιμ 5ευρω

Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθα απο την wind δεν μου πηραν τιποτα για το κοψιμο...αν ηθελα νεα σιμ 5ευρω

Οτάν παίρνεις καινούργιο αριθμό είναι η ίδια τιμή σε όλα τα μεγέθοι άλλα για αντικατάσταση με τον υπάρχον αριθμό ρωτησατε πόσα ζητάνε;

Link to comment
Share on other sites

Οτάν παίρνεις καινούργιο αριθμό είναι η ίδια τιμή σε όλα τα μεγέθοι άλλα για αντικατάσταση με τον υπάρχον αριθμό ρωτησατε πόσα ζητάνε;

 

μου την εκοψαν δωρεαν κ μου ειπαν αν θελω νεα σιμ με το ιδιο νουμερο 5 εουρος

Link to comment
Share on other sites

στα παιχνίδια το κινητό δεν ανταποκρίνεται και τόσο καλά . όταν είχα το lg x2 είχα αγορασμένο και το fifa 12 . το lg το έπαιζε σαν νεράκι με 512 ram . αυτό που υποτίθεται έχει 1 giga ram το παίζει μεν αλλα έχει εμφανώς σημάδια lag και δυσκολεύεται να το παίξει ομαλά
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στα παιχνίδια το κινητό δεν ανταποκρίνεται και τόσο καλά . όταν είχα το lg x2 είχα αγορασμένο και το fifa 12 . το lg το έπαιζε σαν νεράκι με 512 ram . αυτό που υποτίθεται έχει 1 giga ram το παίζει μεν αλλα έχει εμφανώς σημάδια lag και δυσκολεύεται να το παίξει ομαλά

 

Δεν παίζει κύριο ρόλο η ram στα παιχνίδια αλλά η gpu που φυσικά δεν είναι ότι καλύτερο γιατί τότε η Samsung θα έβγαζε εκτός αγοράς αλλά μοντέλα της!

Το κινητό δεν "ντύθηκε ξαφνικά s3"! Είναι αυτό που είναι στα λεφτά που είναι, σε αυτή τη βάση συζητάμε!

Link to comment
Share on other sites

Qualcomm Snapdragon S4 Play MSM8625

Adreno 203

 

πίστευα πως μπορεί να σηκώσει αυτά τα παιχνίδια .

 

εκτος τώρα αν κάποιος ξέρει να μας ανάλυση καλύτερα το θέμα με gpu και κατά ποσο είναι καλή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Qualcomm Snapdragon S4 Play MSM8625

Adreno 203

 

πίστευα πως μπορεί να σηκώσει αυτά τα παιχνίδια .

 

εκτος τώρα αν κάποιος ξέρει να μας ανάλυση καλύτερα το θέμα με gpu και κατά ποσο είναι καλή

 

Είναι μέτριος και γιαυτό σε review στο YouTube χολένε σε βαριά παιχνίδια...

Το κινητό αυτό ήταν η απάντηση της samsung σε οσους ζήταγαν διπύρηνο κινητό με 1gb ram και πάνω από 4" οθόνη! || Έβγαλε τον αισθητήρα φωτεινότητας, δεν έβαλε amοled, 8gb αποθηκευτικο χώρο, ευαίσθητο πλαστικό (που το βάζει παντού), 480p κάμερα (πολύ αξιόλογη ποιότητα που βγάζει όμορφες pic) και φυσικά η gpu που έχει πρόβλημα στα βαριά παιχνίδια! (1,5gb και πανω) αλλά με 4gb στο κινητό ποιος θα βάλει τέτοια παιχνίδια μέσα... άσε που τρώνε τι μπαταρία λες και είναι λουκουμας χαχαχαχ :p || Και όλα αυτά σε ένα ωραίο βαλιντζακι των 180-199ευρω αρχική τιμή!!!

Link to comment
Share on other sites

Qualcomm Snapdragon S4 Play MSM8625

Adreno 203

 

πίστευα πως μπορεί να σηκώσει αυτά τα παιχνίδια .

 

εκτος τώρα αν κάποιος ξέρει να μας ανάλυση καλύτερα το θέμα με gpu και κατά ποσο είναι καλή

 

χμμμμ δεν εχω παιξει το συγκεκριμενο αλλα παιζω το nba 2k13 κ παει νερακι...

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέτριος και γιαυτό σε review στο YouTube χολένε σε βαριά παιχνίδια...

Το κινητό αυτό ήταν η απάντηση της samsung σε οσους ζήταγαν διπύρηνο κινητό με 1gb ram και πάνω από 4" οθόνη! || Έβγαλε τον αισθητήρα φωτεινότητας, δεν έβαλε amοled, 8gb αποθηκευτικο χώρο, ευαίσθητο πλαστικό (που το βάζει παντού), 480p κάμερα (πολύ αξιόλογη ποιότητα που βγάζει όμορφες pic) και φυσικά η gpu που έχει πρόβλημα στα βαριά παιχνίδια! (1,5gb και πανω) αλλά με 4gb στο κινητό ποιος θα βάλει τέτοια παιχνίδια μέσα... άσε που τρώνε τι μπαταρία λες και είναι λουκουμας χαχαχαχ :p || Και όλα αυτά σε ένα ωραίο βαλιντζακι των 180-199ευρω αρχική τιμή!!!

 

ωραίος θανο κάπως έτσι είναι ! ;)

 

χμμμμ δεν εχω παιξει το συγκεκριμενο αλλα παιζω το nba 2k13 κ παει νερακι...

 

ήθελα να το αγοράσω μιας και η τιμή μου είναι χαμηλή σε σχέση με αλλα παιχνίδια και τώρα που με είπες πως παίζει και νεράκι μπήκα σε σκέψη να το χτυπήσω

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ήθελα να το αγοράσω μιας και η τιμή μου είναι χαμηλή σε σχέση με αλλα παιχνίδια και τώρα που με είπες πως παίζει και νεράκι μπήκα σε σκέψη να το χτυπήσω

εχω παιξει ηδη 6 ματσακια απο προχθες κ δεν μου κολλησε καθολου

Link to comment
Share on other sites

Thanos, η GPU λες οτι ειναι μετρια.

Φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για την CPU. Ο επεξεργαστης ειναι διπυρηνος μεν, αλλα δεν πρεπει να ειναι και τελυταιας "κοπης".

Ωστοσο για καθημερινη χρηση το κινητο ειναι φανταζομαι αξιολογο.

Οποιος ειναι gamer, θα προτιμησει κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Thanos, η GPU λες οτι ειναι μετρια.

Φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για την CPU. Ο επεξεργαστης ειναι διπυρηνος μεν, αλλα δεν πρεπει να ειναι και τελυταιας "κοπης".

Ωστοσο για καθημερινη χρηση το κινητο ειναι φανταζομαι αξιολογο.

Οποιος ειναι gamer, θα προτιμησει κατι αλλο...

 

νίκο και εγώ δεν είμαι φανατικός gamer αλλα από την στιγμή που έχεις αγοράσει κάποια game και είναι συμβατά με αυτή την συσκευή όπως δείχνει το market , όταν τα κατεβάσεις και δεις αυτό το lag ψιλό ξενερώνεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το συγκεκριμένο κινητό (i8260) προχθές και διαπίστωσα πως στο wifi του σπιτιού μου δεν συνδέεται. Βρίσκει το δίκτυο κανονικά απλά δεν παίρνει IP και μετά από κάποια ώρα βγάζει το μήνυμα "ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΦΑΛΜΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ". Υπάρχουν κανονικά συνδεδεμένες άλλες συσκευές πάνω στο συγκεκριμένο wifi χωρίς κανένα πρόβλημα. Δοκίμασα να συνδεθώ σε άλλο δίκτυο wifi και συνδέεται κανονικά. Η κρυπτογράφηση που έχω στο router είναι WEP και το router είναι της Linksys. Καλοδεχούμενες όλες οι προτάσεις.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αγόρασα σήμερα αυτό το κινητό και αντιμετωπίζω και γω το ίδιο πράγμα με το σφάλμα πιστοποίησης. έχω και γω linksys. φταίει αυτό η' είναι ελαττωματική η συσκευή; σε άλλα δίκτυα δεν έχω δοκιμάσει. βρήκες άκρη με το δικό σου;

''The darkest nights produce the brightest stars...''
Link to comment
Share on other sites

Thanos, η GPU λες οτι ειναι μετρια.

Φανταζομαι το ιδιο ισχυει και για την CPU. Ο επεξεργαστης ειναι διπυρηνος μεν, αλλα δεν πρεπει να ειναι και τελυταιας "κοπης".

Ωστοσο για καθημερινη χρηση το κινητο ειναι φανταζομαι αξιολογο.

Οποιος ειναι gamer, θα προτιμησει κατι αλλο...

 

Για καθημερινή χρηση είναι άψογο και από 'ταν εβγαλα το live wallpaper ο επεξεργαστης τα παει τέλεια και σε εξοικονόμηση ενέργειας που είναι βασικό για καθημερινή χρήση!

Το μονο που μου τι χαλάει είναι η οθόνη καθρέφτης (αμα ήμουν γκομενα δεν θα με χαλαγε, μια χαρά καθρεφτίζει άλλα κανει δύσκολη τη ζωή στον ήλιο)!

Ο επεξεργαστής είναι ισάξιος σε ταχύτητα με πολλά διπυρηνα της Sony που έχουν τιμες στα 300ευρω!

Εξερω τους Α15 σε οποιο κινητο και αν είναι! Είναι πολύ καλύτεροι! Το sony Τ πρεπει να εχει εναν τέτοιο διπυρηνο A15 άλλα δεν είμαι και 100% σίγουρος! Βέβαια βγηκε και σε τρελή Τιμή ΝΑΥΑΡΧΙΔΑΣ το 2012!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Για καθημερινή χρηση είναι άψογο και από 'ταν εβγαλα το live wallpaper ο επεξεργαστης τα παει τέλεια και σε εξοικονόμηση ενέργειας που είναι βασικό για καθημερινή χρήση!

Το μονο που μου τι χαλάει είναι η οθόνη καθρέφτης (αμα ήμουν γκομενα δεν θα με χαλαγε, μια χαρά καθρεφτίζει άλλα κανει δύσκολη τη ζωή στον ήλιο)!

Ο επεξεργαστής είναι ισάξιος σε ταχύτητα με πολλά διπυρηνα της Sony που έχουν τιμες στα 300ευρω!

Εξερω τους Α15 σε οποιο κινητο και αν είναι! Είναι πολύ καλύτεροι! Το sony Τ πρεπει να εχει εναν τέτοιο διπυρηνο A15 άλλα δεν είμαι και 100% σίγουρος! Βέβαια βγηκε και σε τρελή Τιμή ΝΑΥΑΡΧΙΔΑΣ το 2012!

 

Αστο το Xperia T. Αν θυμάσαι ήταν μία διαφήμιση με τον James Bond. Ποιός θα το πλήρωνε αυτό αν όχι οι καταναλωτές;

Το Core τι επεξεργαστη εχει? Το gsmarena δεν αναφερει ακριβως τον τυπο του.

Οσο για την οθοη, όλε ςείναι γυαλιστερες λιγο πολύ και ολα τα κινητα λίγο πολύ εχουν προβλημα στον ηλιο!

Link to comment
Share on other sites

Αστο το Xperia TQualcomm Snapdragon S4 Play MSM8625 . Αν θυμάσαι ήταν μία διαφήμιση με τον James Bond. Ποιός θα το πλήρωνε αυτό αν όχι οι καταναλωτές;

Το Core τι επεξεργαστη εχει? Το gsmarena δεν αναφερει ακριβως τον τυπο του.

Οσο για την οθοη, όλε ςείναι γυαλιστερες λιγο πολύ και ολα τα κινητα λίγο πολύ εχουν προβλημα στον ηλιο!

 

Αμα είναι αυτός που είπε φίλος πιο πανω(Qualcomm Snapdragon S4 Play MSM8625) τοτε είναι εφάμιλλος του Nexus 4 αλλά διπυρηνος ενω εκείνο έχει τετραπυρηνο! Μια χαρά θα τον ελλεγα εγώ... Δεν το τσιγκουνεφτικε!

Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι αυτός που είπε φίλος πιο πανω(Qualcomm Snapdragon S4 Play MSM8625) τοτε είναι εφάμιλλος του Nexus 4 αλλά διπυρηνος ενω εκείνο έχει τετραπυρηνο! Μια χαρά θα τον ελλεγα εγώ... Δεν το τσιγκουνεφτικε!

 

 

κοιτα αυτο http://www.phonearena.com/phones/Samsung-Galaxy-Core_id7837

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Cortex Α5 λιγο πεπαλαιωμενος ή οχι?

 

είναι παλιός . αλλά θα μας πει κανένας που γνωρίζει καλύτερα κατά πόσο καλός είναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είναι παλιός . αλλά θα μας πει κανένας που γνωρίζει καλύτερα κατά πόσο καλός είναι

 

Τα νούμερα ξεγελανε κάποιες φορές!

Δεν είναι απο τους παλιούς Α5 και έτσι έχει την βέλτιστη λειτουργία για την αρχιτεκτονική του!

Παντος εγω θα προτιμούσα να είναι ένας exynos A9 αλλά η Samsung θα ανέβαζε την τιμή ένα πενηντάρη!

Όλες οι εταιρίες σε αυτές τις τιμες Α5 χρησιμοποιούν...

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...