Jump to content

Digea - Η Ψηφιακή Τηλεόραση στην Ελλάδα


johnthegreek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιάνεις από Υμηττό την 63 να εκπέμπει ψηφιακά ;

Γραψε λαθος.Απο Αιγινα τα πιανω .Απλως ειχα διαβασει καπου για δικτυο SFN απο Υμηττο και Αιγινα αλλα τελικα το κομματι του Υμηττου δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα.Μονο τα 63αρια πιανω.Τα αλλα στην συχνοτητα 54 δεν τα πιανω.Μαλλον φταιει το οτι εκει εκπεμπει απο Υμηττο αναλογικα το kontra tv (πρωην τηλεφως) και καλυπτει τα ψηφιακα που ειναι απο Αιγινα σε αντιθεση με την συχνοτητα 63 που δεν εκπεμπει αλλο καναλι αναλογικα.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! είμαι Ανω Κυψέλη και σήμερα τα κανάλια STAR, SKAI και MEGA έχουν μηδεν σημα!!!! τα άλλα όλα της DIGEA έχουν 65-68% και τα παλιά της ΕΡΤ 100%. Να σημειώσω ότι πριν το πρόβλημα όλα τα έπιανα με σήμα 100%. Κανείς με ανάλογο πρόβλημα? πως γίνεται να μην πιανω μόνο αυτά τα 3 κανάλια????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! είμαι Ανω Κυψέλη και σήμερα τα κανάλια STAR, SKAI και MEGA έχουν μηδεν σημα!!!! τα άλλα όλα της DIGEA έχουν 65-68% και τα παλιά της ΕΡΤ 100%. Να σημειώσω ότι πριν το πρόβλημα όλα τα έπιανα με σήμα 100%. Κανείς με ανάλογο πρόβλημα? πως γίνεται να μην πιανω μόνο αυτά τα 3 κανάλια????

Γιατί; Στην Θεσσαλονίκη έχεις εντύπωση ότι έχουμε σήμα; Εδώ και μήνες το ΣΚΑΪ κάνει τόσες πολλές διακοπές που δεν μπορούμε να δούμε το παραμικρό!:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, ξεκίνησε να εκπεμπει με MPEG-2 και το δεύτερο πακέτο της ΕΡΤ (Αθήνα-Θεσσαλονίκη), το οποίο περιλαμβάνει ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ3, Βουλή, καθώς και τους πέντε ραδιοφωνικούς σταθμούς της.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, ξεκίνησε να εκπεμπει με MPEG-2 και το δεύτερο πακέτο της ΕΡΤ (Αθήνα-Θεσσαλονίκη), το οποίο περιλαμβάνει ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ3, Βουλή, καθώς και τους πέντε ραδιοφωνικούς σταθμούς της.

Πολύ ενδιαφέρουσα είδηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πιανω με καλο σημα τα καναλια : cine/sport και αυτα..!

και δεν πιανω τα αλλα τις ερτ...!!

 

Με σπαει τα νευρα αυτο το ψηφιακο σημα...!! :p:lol:

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πιανω με καλο σημα τα καναλια : cine/sport και αυτα..!

και δεν πιανω τα αλλα τις ερτ...!!

 

Με σπαει τα νευρα αυτο το ψηφιακο σημα...!! :p:lol:

Για κάνε σάρωση. Θα βρεις και τα κρατικά της ΕΡΤ πλέον! Όντως ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

:)Μολις τα επιασα.Εκπεμπουν απο την συχνοτητα 52 απο Υμηττο και Παρνηθα μεσω δικτυου SFN ενω συντομα αναμενεται να ενεργοποιηθει και ο αναμεταδοτης της Αιγινας.
Link to comment
Share on other sites

Για κάνε σάρωση. Θα βρεις και τα κρατικά της ΕΡΤ πλέον! Όντως ισχύει.

 

Δεν το εθεσα σωστα ...!!

πριν επιανα αλλα με κολληματα στο φουλ τα ψηφιακα τις ερτ(σινε/σπορτ και το αλλο πως λεγεται)...

τωρα τα πιανω αυτα μια χαρα δυναμωσε το σημα...!

και ενω τα επιασα τα αλλα τις ερτ... αλλα ειναι με κολληματα...μαυρες οθονες και τετοια...

σημα στο 45-50% !!

 

θα την σπασω την κεραια...! κατι πρεπει να κανω...!

 

** και δεν πιανω εννοειται καθολου τα αλλα καναλια : mtv/tv thessaloniki και ολα αυτα...!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

:)Μολις τα επιασα.Εκπεμπουν απο την συχνοτητα 52 απο Υμηττο και Παρνηθα μεσω δικτυου SFN ενω συντομα αναμενεται να ενεργοποιηθει και ο αναμεταδοτης της Αιγινας.

 

Εμενα δεν βρισκει τιποτα...Περιεργο... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν βρισκει τιποτα...Περιεργο... :confused:
'

Κανε παλι scan.To μεσημερι ειχε γινει ενα μπλακ αουτ και δεν δουλευαν για 2-3 ωρες.Τωρα παιζουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της ΕΡΤ

Στις 27 Σεπτεμβρίου 2010 θα αρχίσει η ψηφιακή εκπομπή των προγραμμάτων της ΝΕΤ, της ΕΤ1 , της ΕΤ3 και του καναλιού της Βουλής στις περιοχές της Αττικής και της Θεσσαλονίκης. Στο διάστημα από 22 έως και 26 Σεπτεμβρίου θα γίνονται οι δοκιμαστικές ψηφιακές εκπομπές αυτών των καναλιών.

οπότε είναι λογικό να υπάρχουν προβλήματα στη λήψη αυτές τις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει βρει τα κανάλια και τους ραδιοφωνικούς σταθμούς τις ερτ, αλλά μου λέει "απουσία σήματος".Άρα η δοκιμαστικές... γίνονται κάποιες ώρες...

 

 

 

edit: Aυτη την ωρα 01:05 εκπεμπουν τα καναλια και το ραδιοφωνο. Περιοχη: Aμπελοκηποι Aθηνα.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην περιοχή της Ανω Κυψέλης και έχω κεραία προς Υμηττό. Πιάνω ΟΛΑ τα κανάλια της DIGEA και της ERT digital αλλά όχι το νέο 2ο πακέτο στην συχνότητα 52. Τι λέτε να γίνεται? και σάρωση κανω και στην 52 το βάζω και δεν πιάνει ΤΙΠΟΤΑ!!!!

μήπως έχουν πολύ αδύναμο σήμα και επειδή δεν έχω καθαρή οπτική δεν τα πιάνω? στα άλλα όλα σχεδον πάντα έχω σήμα 100%!!! :wacko::wacko::wacko:

 

Χτες με ενημέρωσαν από την digea ότι αυτό το πακέτο ανήκει στην ERT DIGITAL και ουδε μια σχέση έχουν με αυτά τα κανάλια! έγραψα και στο άλλο θέμα!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην περιοχή της Ανω Κυψέλης και έχω κεραία προς Υμηττό. Πιάνω ΟΛΑ τα κανάλια της DIGEA και της ERT digital αλλά όχι το νέο 2ο πακέτο στην συχνότητα 52. Τι λέτε να γίνεται? και σάρωση κανω και στην 52 το βάζω και δεν πιάνει ΤΙΠΟΤΑ!!!!

μήπως έχουν πολύ αδύναμο σήμα και επειδή δεν έχω καθαρή οπτική δεν τα πιάνω? στα άλλα όλα σχεδον πάντα έχω σήμα 100%!!! :wacko::wacko::wacko:

 

Χτες με ενημέρωσαν από την digea ότι αυτό το πακέτο ανήκει στην ERT DIGITAL και ουδε μια σχέση έχουν με αυτά τα κανάλια! έγραψα και στο άλλο θέμα!

 

Δικίμασε με εσωτερική κεραία να δείς αν είναι θέμα κεραίας.

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπα και στο άλλο θέμα έχω ήδη δοκιμάσει αλλά το καλο σήμα είναι με εξωτερική, με εσωτερική δεν πιάνει σχεδόν ΤΙΠΟΤΑ! όλα τα άλλα καναλια εχω σχεδόν πάντα σημα 100% , με τα ΕΡΤ1, ΝΕΤ, ΕΡΤ3, ΒΟΥΛΗ απολύτως τίποτα και σήμα 0!!!!

Απο Υμμητό πιάνω mad tv. mtv ktl στην 63 (810mhz).

Link to comment
Share on other sites

Κοιταω Ημητο!

 

Με την TV ( Samsung 650B) και μετα απο στοχευση στο μανιταρι πιανω:

 

DIGEA (8 channels TV)

ERT (8 channels TV + 5 FM)

 

και απο το stick που εχω στο PC (NOT TV ONLY), και με την ιδια εξωτερικη κεραια πάντα, πιάνω:

 

DIGEA (8 channels TV)

0-6 TV

MAD TV

MTV GREECE

SPORT TV

 

τωρα αυτο γιατι γινεται ενας θεος ξέρει...

 

Απο ποιότητα ξεχωριζουν SKAI & MTV... πολυ καλη εικόνα...

 

για τις ERT μην σχολιασω... ενα χάλι!

 

Τα αναλογικα καλυτερα παίζουν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπα και στο άλλο θέμα έχω ήδη δοκιμάσει αλλά το καλο σήμα είναι με εξωτερική, με εσωτερική δεν πιάνει σχεδόν ΤΙΠΟΤΑ! όλα τα άλλα καναλια εχω σχεδόν πάντα σημα 100% , με τα ΕΡΤ1, ΝΕΤ, ΕΡΤ3, ΒΟΥΛΗ απολύτως τίποτα και σήμα 0!!!!

Απο Υμμητό πιάνω mad tv. mtv ktl στην 63 (810mhz).

 

Τα mad, mtv, 0-6, sport τα πιάνεις από Αίγινα λογικά. Από Υμηττό δεν εκπέμπουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...