Jump to content

Στο e-shop την εχουν δει microsoft !!!


reddevils.gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω αγιρασει πολλες φορες απο το e-shop , απ οταν ηταν στο μαρουσι για οποιον θυμαται. Πριν 1 μηνα λοιπον αποφασισα να κανω μια γενναια αναβαθμιση κια ετσι αγορασα Μ/Β, επεξεργαστη , μνημες, δισκο κλπ.

Πηγα το δικό μου κουτί GAMING PC , (το κοκκινο με το πορτακι που κλεινει μαι εχει μπροστα τις ενδειξεις για ταχυτητα , θερμοκρασια κλπ) για να γινει η συναρμολόγηση. Σα να ηξερα τι θα γινοταν μετα , ΕΔΕΙΞΑ στον υπαλληλο που το παρελαβε το πορτακι οτι ανοιγει και κλεινει κανονικα και του ειπα να το προσεχουν γιατι ειναι ευαισθητα αυτα. Αυτος μου εριξε εν βλεμμα σα να ελεγε τι Μ...... λες κια μου λεει αλοιμονο κυριε οι τεχνικοι μας ξερουν.

Μετα από 2-3 μερες μου το φαιρνουν σπιτι μου,"φασκιωμενο" με το ειδικο για συσκευασιες πλαστικο . Υπογραφω , πληρωνω ΜΕΤΡΗΤΑ 720 ευρω και αρχιζω να το ανοιγω. Μολις παω να ανοιξω το πορτακι , αυτο επεσε στα χερια μου αφου η πανω βαση ηταν σπασμενη !!! ΑΜΕΣΩΣ παιρνω τηλ και ενας προϊσταμενος , που αργοτερα οπως εμαθα ΕΦΥΓΕ εντελως απο την εταιρια , αφου μου μιλησε με ενα υφακι , ειπε οτι θα κανονιζε δρομολογιο να ερθουν να το παρουν , παρα την προτροπη μου να ειδοποιησει τον οδηγό , αφου λιγοτερο απο 5 λεπτα ειχε που εφυγε.

Για να μη τα πολυλογω , πηγα ο ιδιος το μηχανημα στο χαλανδρι, εβγαλαν ολη την προσοψη με το καπακι και εβαλαν εναν προχειρο διακοπτη να μπορω να ανοιγω το pc και εφυγα με την προοπτικη μεσα στην επομενη εβδομαδα να εχουν βρει αλλο κουτι για να αλλαξουν την προσπψη με το καπακι.

Αυτο έγινε στις 8/6 ..ξερετε ποτε πηρα το κουτι ? Ουτε εγω , γιατι ακομα ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ !!!! Μετα από πολυωρη αναμονη για να βρω υπευθυνο και μετα την καταγγελια μου στο Υπουργειο Εμπορειου /Γενική Γραμμτεία Καταναλωτή , το εχουν τρεξει λιγο και μου εχουν υποσχεθει οτι θα το παραλαβω η αύριο ή την Παρασκευη...

Ολο αυτον τον καιρο έδειξαν απροθημεια να εξυπηρετησουν και βασιζονταν στο οτι ταχα ο προμηθευτής τους δεν φαιρνει τετοιο κουτι. Τους προτεινα να αγορασω εγω η αυτοί απο το εμποριο , λιανική και να μου δωσουν τα λεφτα , αρνηθηκαν , προτεινα τισ τελευταιες μέρες να μου δωσουν ενα δικό τους κουτί , πιο ακριβό βεβαια , και παλι αρνήθηκαν.

Τους το έταξα ομως οτι πλεον όποιος με ρωταει για e-shop θα λεω την εμπειρια μουκαι τους τονισα να ξεκαβαλήσουν λιγο γιατι νομλιζουν οτι επειδή έχουν πιο χαμηλές τιμές θα καθομαστε και προσοχή , οποτε θέλουν και να θέλουνη αυτοί...

Ηδη και άλλοι φιλοι μου εχουν παραπονα με το service τους και πολλοί πια δε το εμπιστευονται...Καλά του είοπα ότι την έχουν δει MICROSOFT !!!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Afou eixan kai alloi filoi sou parapono eprepe na triploskefteis prin agoraseis kati apo autous kai poso mallon na plirwseis kai cash prin akoma anoixtei-stithei to PC...

 

Fysika opios einai e3w apo ton xoro... alla ante! Opws kai na'xei elpizw na dikaiwtheis sto telos

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να έκανες την αναβάθμιση μόνος σου αφού πλήρωσες τόσα λεφτά κι επίσης φοβόσουν για το case του υπολογιστή σου... ;)

Κι αν έπαιζε περίπτωση να μην ξέρεις κάποια στοιχειώδη πράγματα σχετικά με τη συναρμολόγηση/αναβάθμιση να φώναζες κάνα γνωστό σου!

 

Όπως και να έχει καλά και γρήγορα ξεμπερδέματα σου εύχομαι για να μπορέσεις να ευχαριστηθείς το αναβαθμισμένο ,πλέον, μηχανάκι σου! :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

παιδια 720 εδωσα και η συναρμολογηση ηταν μεσα, γιατι να το φτιαξω μονος μου?

ξερω πολυ καλα απο συναρμολογηση αλλα δε θα παιρνουν και τα λεφτα τζαμπα.

Εγω κατακρινω την αντιμετωπιση τους και την τυπικοτητα τους που φτανει σε εκνευριστικα ορια και πλεον δεν εχουν καμμια σχεση με το μαγαζι στο μαρουσι.

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ta e-shop einai pantelos anaksiopista.Prin ena mhna agorasa enan hlektroniko ypologisth apo to e-shop toy Xalandrioy.(mazi me othonh,hxeia ktlp)

 

H othonh ekleine ksafnika epeita apo merikh xrhsh toy ypologisth.Toys to phga piso na elegksoyn.Den vrhkan tipota...Phga kai to efera pali piso.

Molis xthes to computer ksanaesvhse ksafnika dyo fores.Pithanotata ftaiei h karta grafikon.Epishs otan aggizo to koyti toy ypologisth hlektrizomai se kapoio vathmo.

 

Tha epikoinonhso mazi toys thn Trith kai an den dextoyn toylaxiston na diorthosoyn apotelesmatika to provlhma me to computer poy svhnei ksafnika,isos kai na toys stalei eksodiko...

Link to comment
Share on other sites

Epishs otan aggizo to koyti toy ypologisth hlektrizomai se kapoio vathmo.

Σε αυτό δεν φταίει ο υπολογιστής αλλά η πρίζα στην οποία τον έχεις συνδέσει. Βάλτον σε κάποια πρίζα που να έχει γείωση...

(Στα παλιά σπίτια συνήθως γείωση υπάρχει μόνο στην πρίζα του ψυγείου, κουζίνας και πλυντηρίου. Στα καινούρια υπάρχει σε όλες τις πρίζες, γι αυτό και το εν λόγω πρόβλημα δεν εμφανίζεται συχνά...)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει αυτό. Στην εταιρία που δουλεύω από όσα PC έχουν αγοράσει συνολικά από το eshop, πάνω από τα μισά βγάλαν προβλήματα (και χοντρά προβλήματα...).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αξίζει να ρισκάρεις να αγοράσεις Η/Υ από κατάστημα ηλεκτρονικού εμπορίου, πάντως για διάφορα πραγματάκια (sticks, σκληροί δίσκοι, dvd writers, ποντίκια κλπ) πιστεύω ότι συμφέρουν. Ποτέ δεν έχω αγοράσει κάτι από e-shop που να έπαθε το παραμικρό.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Και στην εταιρεια που δουλευω εγω οταν πριν απο 3 ή 4 χρονια αγορασαμε απο εκει μηχανηματα γιατι και καλα καποιος ειχε γνωστο εκει μεσα που θα μας "προσεχαν κιολας" και ενω ειχαμε ζητησει συγκεκριμενες καρτες γραφικων και συγκεκριμενα tvtuner μας εφεραν μηχανηματα με καρτες γραφικων που απλα ειχαν tvout οσο για οθονες ειχαμε ζητησει 19' αυτοι ναι μεν μας εφεραν 19' αλλα με μια διαφορα στην τιμη και οταν τους το ειπαμε απλα καναν τους ΑΛΕΚΟΥΣ και το ριχναν στο γνωστο λογιστικο λαθος του ταμειου..... βεβαια ακομα περιμενουμε να μας φερουν τα λεφτα απο το ΔΙΚΟ ΤΟΥς λογιστικο λαθος.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Egw genika eimai polu euxaristimenos apo to e-shop.gr einai polu eksipiterikoi kai para polu volikoi...arkei na ksereis na kinitheis...

 

oti kai an exo parei apo to e-shop.gr pote den mou parousiase prob kai ola panta doulepsan sto epakro xoris kanena prob... kai sto katw katw den einai panta to e-shop upeuthino pou eskase ena proion... alla o kataskeuastis...

 

pleon nomizo tous upologistes tous elegxoun me eidiko prog to opoio "elegxei" ola ta uposustimata an einai na skasoun kai ta alazoun prin paei ston pelati.

Link to comment
Share on other sites

Από e shop έχω ψωνίσει πάαρα πολλά πράγματα. Αλλά ότι αγοράζω το παίρνω στην συσκευασία κατασκευαστή και όχι του e shop. Συναρμολόγηση και τέτοια δηλαδή. Δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.

 

Αλλά όσο γι' αυτό που περιγράφει ο φίλος στην αρχή του θέματος... έχει απόλυτο δίκιο και τους κατακρίνω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αγορασα καποια πραγματα απο το e-shop.Ολα λειτουργουν τελεια.Τωρα σκεφτομαι να παρω μια καρτα γραφικων...Μενω κατερινη κα σε 2-3 μερες ειναι εκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μην πετάμε αυθαίρετους χαρακτηρισμούς χωρίς να είμαστε σίγουροι οτι έχουν έτσι τα πράγματα. Τον τελευταίο καιρό βλέπω μια προσπάθεια δυσφήμισης του e-shop και εχω αρχίσει να πιστεύω οτι είναι κατευθυνόμενη απο κάποιους οι οποίοι δεν μπόρεσαν να έχουν την ανάλογη επιτυχία.

 

Εγώ προσωπικά και όλοι οι γνωστοί που έχουν συναλλαγές με το e-shop δεν είχαμε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα, πρόκειται για επαγγελματίες με όλη τη σημασία της λέξεως και επειδή καλό θα ήταν να ακούγονται και οι θετικές γνώμες και όχι μόνο οι αρνητικές, ρίξτε μια ματιά εδώ -> http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=3189

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μην πετάμε αυθαίρετους χαρακτηρισμούς χωρίς να είμαστε σίγουροι οτι έχουν έτσι τα πράγματα. Τον τελευταίο καιρό βλέπω μια προσπάθεια δυσφήμισης του e-shop και εχω αρχίσει να πιστεύω οτι είναι κατευθυνόμενη απο κάποιους οι οποίοι δεν μπόρεσαν να έχουν την ανάλογη επιτυχία.

 

Εγώ προσωπικά και όλοι οι γνωστοί που έχουν συναλλαγές με το e-shop δεν είχαμε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα, πρόκειται για επαγγελματίες με όλη τη σημασία της λέξεως και επειδή καλό θα ήταν να ακούγονται και οι θετικές γνώμες και όχι μόνο οι αρνητικές, ρίξτε μια ματιά εδώ -> http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=3189

 

 

:wacko: Πρώτη φορά ακούω από κάποιον ότι είναι ευχαριστημένος από το after sale του e-shop.gr. :wacko: :blink: Βέβαια στο παραπάνω link που δίνεις οι περισσότεροι αναφαίρουν ότι πήγαν οι ίδιοι από το κατάστημα τους.. Τι να έκαναν... Να τους αγνοούσαν παντελώς και να μην τους απαντούσαν όπως κάνουν με τα e-mail; Μήπως να τους έβαζαν στην αναμονή μέχρι να βαρεθούν και να φύγουν όπως κάνουν στα τηλεφωνικά κέντρα; Ή μήπως να τους άρχιζαν στα παραμύθια λέγοντας αύριο θα το έχετε κτλ;; Σκέψου το, δεν είναι το ίδιο ένας πελάτης που προσπαθεί να βρει το δίκιο του, τετ α τετ με έναν πωλητή...

Πάντως στο παραπάνω link ο χρήστης Mill, κάτι ξέρει...

 

Πιστεύω πως κάποιοι δεν έχουν καταλάβει το εξής:

ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΕΙΣ, ΑΥΡΙΟ ΕΣΕΙΣ :!:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
αγορασα πριν 3 εβδομαδες εναν σκληρο ssd ο οπιος ssd δε τεριαζε στο λαπτοπ και το επεστρεψα πισω .εχουν περασει 3 βδομαδες και ακομα τιποτα δε μου παν .οταν το παρηγειλα ηρθε σε 3 μερες δε φεροντε και τοσο επαγγελματικα νομιζω στο e-shop
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
παιδιά, παλιά τα e-shop προσπαθούσαν (και κατάφερναν κατ' εμέ) να έχουν φοβερές τιμές και πολύ καλή εξυπηρέτηση.. πλέον έχουν μείνει μόνο οι τιμές. Προσωπικά, έχω λάβει γραπτή απάντηση που με έστειλε τελείως, ενώ η επιστροφή χρημάτων (για το ίδιο θέμα) έγινε 10 μέρες μετά την ενημέρωση που είχα ότι θα μου επιστραφούν τα χρήματα... Να τονίσω ότι site του εξωτερικού, έκανε την επιστροφή σε 19 ώρες... αυτά για την εξυπηρέτηση..
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω περιεργα πραγματα! εμενα οτι χαλασε αντικατασταθηκε χωρις μα και μου! τελειοι και γρηγοροι και αριστοι σε εξυπηρέτηση, μακάρι να ήταν και άλλοι ετσι...:) για παραδειγμα το τελευταιο ήταν ενα tablet που μετα απο εναν μηνα εκανε γραμμη στην οθονη!!! τοτε μου ειπαν για αλλο, αλλα ηθελα πιστωση, για να παρω ενα καλυτερο τελικα το εκαναν και πηρα ενα καλυτερο! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...