Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι ασιατικες ROM εχουν απενεργοποιημενη την ΕΠΙΛΟΓΗ για 4G μεσα απο το κλασικο μενου ρυθμισεων. Μπορουμε ομως να το επιλεξουμε μεσα απο το κρυφο μενου ή με καποιο widget ή με καποια συντομευση.

 

Αυτό γίνεται εύκολα δηλαδή; Είναι το μόνο που με ανησυχεί και δεν ξέρω από που να το πάρω.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

16αρι λεει ομως...Μηπως ειναι καποιο λαθος?

 

κανένα λαθος , οτι εγραψα πιο πανω

 

απλα αυτό που έχει 430 είναι ελληνικό !

 

το άλλο είναι ευρωπαϊκό 16 gb !

εννοείται παίρνεις ευρωπαϊκό ...

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται εύκολα δηλαδή; Είναι το μόνο που με ανησυχεί και δεν ξέρω από που να το πάρω.....

Εννοειται πως δεν ειναι λογος για να σε αποτρεψει. Απλο ειναι να το ρυθμισεις.

Αλλα..... θα σου προτεινα να παρεις ευρωπαϊκο, αν κοιτας για 16GB για να εχεις εγγυηση μιας και ειναι σχεδον ιδιες οι τιμες με τα ασιατικα. Τα περισσοτερα παιδια το εχουν παρει ευρωπαϊκο 16GB απο σκρουτζομαγαζα. Μπες και δες και επισης διαβασε τις 20 προηγουμενες σελιδες αυτου του τοπικ να σχηματισεις μια γνωμη.

Αν κοιτας το 32GB τοτε δεν θα εχεις εγγυηση ειτε ειναι ευρωπαϊκο ειτε ασιατικο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Σημερα το απογευμα πέρασα απο Kaiser και παρέλαβα και εγώ το δικό μου G2. Απο εξυπηρέτηση το μαγαζι...:down: αλλά το είχε στα 337 ελληνικής αντιπροσωπείας με οδηγίες στα ελληνικά φορτιστή και ακουστικά.... και τώρα αρχίζει το διάβασμα

 

οπως αναφερω στο αρχικο μου μηνυμα εινια ελληνικης αντιπροσωπειας

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, σε κόκκινο που είναι υποτίθεται special έκδοση, το έχει πάρει κανείς? Βλέπω ότι οπτικά μάλλον έχει διαφορετική υφή... Το έχει κανείς για να πει? Ή έστω αν το έχει δει κανείς από κοντά...

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, σε κόκκινο που είναι υποτίθεται special έκδοση, το έχει πάρει κανείς? Βλέπω ότι οπτικά μάλλον έχει διαφορετική υφή... Το έχει κανείς για να πει? Ή έστω αν το έχει δει κανείς από κοντά...

 

Δεν έχω δει από κοντά κόκκινο αλλά είδα χρυσό που και αυτό είναι υποτίθεται special έκδοση. Δεν μου έδωσε την εντύπωση ότι έχει διαφορετική υφή αλλά έδωσα και τόσο σημασία στην υφή στα λίγα λεπτά που το είδα. Πάντως δεν νομίζω ότι έχει νόημα να πάρει κάποιος είτε το χρυσό είτε το κόκκινο. Η πλάτη βασικά είχε άλλο χρώμα μόνο στο χρυσό (μπροστά ήταν σαν το μαύρο) και φαντάζομαι ότι και το κόκκινο κάπως έτσι θα είναι. Άρα βάζοντας κάποια θήκη που θεωρώ ότι όλοι θα πρέπει να έχουμε πρακτικά θα έχουμε το χρώμα της θήκης στην πλάτη (εκτός εάν είναι διάφανη)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω παραγγελία του G2 από το πουλόφωνο και έχει μια επιπλέον χρέωση ~10€ για online πληρωμή (πλέον του κόστους αποστολής). Δηλαδή μόνο αυτοπροσώπως μπορείς να το πάρεις στην τιμή που αναφέρεται?

Και στην ουσία: Ποια είναι μια ρεαλιστική τιμή στην οποία μπορεί να το πάρει κάποιος online σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω παραγγελία του G2 από το πουλόφωνο και έχει μια επιπλέον χρέωση ~10€ για online πληρωμή (πλέον του κόστους αποστολής). Δηλαδή μόνο αυτοπροσώπως μπορείς να το πάρεις στην τιμή που αναφέρεται?

Και στην ουσία: Ποια είναι μια ρεαλιστική τιμή στην οποία μπορεί να το πάρει κάποιος online σήμερα?

 

332+ μεταφορικά απο το tokinito.gr

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω παραγγελία του G2 από το πουλόφωνο και έχει μια επιπλέον χρέωση ~10€ για online πληρωμή (πλέον του κόστους αποστολής). Δηλαδή μόνο αυτοπροσώπως μπορείς να το πάρεις στην τιμή που αναφέρεται?

Και στην ουσία: Ποια είναι μια ρεαλιστική τιμή στην οποία μπορεί να το πάρει κάποιος online σήμερα?

 

Γιατι δε το παρνεις απο το galaxy store που ειναι και πιο φτηνο; 329 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις προτάσεις... Κυρίως στράφηκα στο προαναφερθέν επειδή είχα πρότερη εμπειρία και λίγο αυξημένη εμπιστοσύνη. θα ρίξω μια ματιά και στα άλλα και βλέπουμε. Σταματάω εδώ για να μην το κάνουμε σύγκριση καταστημάτων :)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις προτάσεις... Κυρίως στράφηκα στο προαναφερθέν επειδή είχα πρότερη εμπειρία και λίγο αυξημένη εμπιστοσύνη. θα ρίξω μια ματιά και στα άλλα και βλέπουμε. Σταματάω εδώ για να μην το κάνουμε σύγκριση καταστημάτων :)

 

Εγω ανεφερα το συγκεκριμενο γιατι το αγορασα το Σαββατο που μας περασε και επειδη μενω Αθηνα πηγα και το πηρα κατευθειαν.:D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις προτάσεις... Κυρίως στράφηκα στο προαναφερθέν επειδή είχα πρότερη εμπειρία και λίγο αυξημένη εμπιστοσύνη. θα ρίξω μια ματιά και στα άλλα και βλέπουμε. Σταματάω εδώ για να μην το κάνουμε σύγκριση καταστημάτων :)

τιποτα να εισαι καλα.Κοιτα αξιολογησεις μην κολλας σε ενα καταστημα.Εγω τιμωρω τις τανζανιες που κανουν φιλε και λενε αλλα 10 ευρω κλπ κλπ

Εγω ανεφερα το συγκεκριμενο γιατι το αγορασα το Σαββατο που μας περασε και επειδη μενω Αθηνα πηγα και το πηρα κατευθειαν.:D

 

Και εγω απο το tokinito.gr το αγορασα και δεν ειχα κανενα θεμα.Τοτε ηταν παρτιδα 310 και δεν ειχα ουτε θεμα gps ουτε τιποτα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε το παρνεις απο το galaxy store που ειναι και πιο φτηνο; 329 ευρω.

 

Κι αυτός ζητάει 8€ μεταφορικά, αλλά πάλι βγαίνει λίγο φτηνότερο. Εσένα τι έκδοση είναι (περιοχή/μήνας κατασκευής)?

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτός ζητάει 8€ μεταφορικά, αλλά πάλι βγαίνει λίγο φτηνότερο. Εσένα τι έκδοση είναι (περιοχή/μήνας κατασκευής)?

 

Τωρα σωθηκες χαχαχα. Που να κοιταξω να σου πω αμεσως.:D

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτός ζητάει 8€ μεταφορικά, αλλά πάλι βγαίνει λίγο φτηνότερο. Εσένα τι έκδοση είναι (περιοχή/μήνας κατασκευής)?

 

το καλύτερο είναι να πάρεις τηλ και να ρωτήσεις !

μπορεί να έχουν φέρει καινούρια παρτίδα και να είναι διαφορετική από αυτήν του παιδιού ! όπως πχ η παρτίδα που έφερε το kaizerstore με τα ελληνικά LG G2 !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο είναι να πάρεις τηλ και να ρωτήσεις !

μπορεί να έχουν φέρει καινούρια παρτίδα και να είναι διαφορετική από αυτήν του παιδιού ! όπως πχ η παρτίδα που έφερε το kaizerstore με τα ελληνικά LG G2 !

 

Εμενα παντως οταν ανοιξα τη συσκευη ειχε ελληνικη γλωσσα δεν ξερω αν λεει κατι αυτο. Στα samsung που ειχα πολλα ξεκιναγαν με γλωσσα ρουμανικα,γερμανικα,γαλλικα κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,ενδιαφέρεται ένας φίλος μου να πάρει το lg g2 μεταχειρισμενο,πριν το πάρει τι πρέπει να προσέξει?

Δηλαδή αποσο είδα υπάρχουν κάποια μοδελα D800 και πάνω,και ποια είναι τα προβλήματα του που πρέπει να δει πριν το πάρει?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ γιατι ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητο. Απ οτι κατάλαβα οι ελληνικές παρτίδες δεν έχουν προβλήματα με gps κτλ;; Επίσης υπάρχει τρόπος να δούμε τι παρτίδα ειναι το κινητό απο το κουτι του; Πριν το αγοράσουμε δηλαδη; Το galaxy-store και το kaizer-store έχουν ελληνικές παρτίδες; Υπάρχουν διαφορές απο τις ευρωπαϊκές;

 

Απο Ομόνοια θα το πάρω οπότε αν έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί ευχαρίστως!

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ γιατι ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητο. Απ οτι κατάλαβα οι ελληνικές παρτίδες δεν έχουν προβλήματα με gps κτλ;; Επίσης υπάρχει τρόπος να δούμε τι παρτίδα ειναι το κινητό απο το κουτι του; Πριν το αγοράσουμε δηλαδη; Το galaxy-store και το kaizer-store έχουν ελληνικές παρτίδες; Υπάρχουν διαφορές απο τις ευρωπαϊκές;

 

Απο Ομόνοια θα το πάρω οπότε αν έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί ευχαρίστως!

 

Εγω που το πηρα απο galaxy store(πριν την ομονοια σε μια στοα μεσα ειναι) και προφανως δεν ειναι ελληνικο δεν εχω κανενα προβλημα γενικως. Δουλευουν ολα αψογα. Μα τι μπαταρια ειναι αυτη που εχει!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

. Μα τι μπαταρια ειναι αυτη που εχει!!!!:D

 

Είναι μια bt t7 3000mah χαχαχα

Όντως φοβερά τα πάει αν και η κιτ κατ ισως λόγο ταχύτητας τα χαλάει. Βέβαια είναι πανω απο τον ανταγωνισμό ακόμα.

Δεν εχω δει αλλού τέτοια διαχείριση και ειχα note 2 που και σρ εκείνο δεν έλεγε να πέσει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θα σας πώ τι μου έτυχε σημερα,Ξέρω ειναι λίγο off topic αλλά νομιζω αξιζει.

Πήρα ενα ζευγάρι Ιταλών από γλυφάδα σημερα το απόγευμα.Περισσοτερο με νοήματα καταλαβαινομασταν γιατι μονο ιταλικά μιλούσαν και εγω δεν ξερω γρι από Ιταλικά.

Κάποια στιγμη στη διαδρομη ο αντρας εβγαλε από την τσεπη ένα lg g2 με τη μαμισια θηκη του αυτη δηλαδη με το πορτάκι, σε λευκο χρωμα το κινητό.Μόλις το ειδα του εκανα νοημα οτι ειναι ωραιο κινητο και πώς θέλω και εγω να το αγοράσω και του έκανα νοημα πόσο το πήρε.Μου εδειξε με τα δάχτυλα 7 !!! άρα 700 ευρώ...!!Ειναι δυνατόν?Εβγαλα αμεσως το κινητό μου, συνδεθηκα στο ιντερνετ και του εδειξα τιμές σκρουτζ.Ο Ιταλός έπαθε πλάκα και κοιταγε τις τιμες σαστισμένος....Ειναι όντως τοσο ακριβό στην Ιταλία ακόμα και αν ειχε αγοραστεί μόλις κυκλοφόρησε?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ γιατι ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητο. Απ οτι κατάλαβα οι ελληνικές παρτίδες δεν έχουν προβλήματα με gps κτλ;; Επίσης υπάρχει τρόπος να δούμε τι παρτίδα ειναι το κινητό απο το κουτι του; Πριν το αγοράσουμε δηλαδη; Το galaxy-store και το kaizer-store έχουν ελληνικές παρτίδες; Υπάρχουν διαφορές απο τις ευρωπαϊκές;

 

Απο Ομόνοια θα το πάρω οπότε αν έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί ευχαρίστως!

 

Το gps ειναι τυχαιο αν σου κατσει κακο.

Πανω στο κουτι εχει το S/N. Δες τα το πρωτο ψηφιο αντιστοιχει στην χρονια, θα ειναι δηλαδη ή 3 (2013) ή 4 (2014). Το δευτερο και το τριτο ψηφιο αντιστοιχουν στο μηνα, 01 (Ιανουαριος), 02 (Φεβρουαριος).

Πχ εμενα ειναι 309. Δηλαδη Σεπτεμβριος του 2013.

Τελος τα ελληνικα ειναι ακριβως το ιδιο με τα ευρωπαϊκα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...