Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Σταύρε δεν ξέρω ποιο μοντέλο είναι δεν το γράφει πουθενά. Πάντως είναι πολύ καλώς κλώνος με android 4.1.9 GPS WFI μία σίμ διπύρηνο αυτά μόνο ξέρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε Σταύρε δεν ξέρω ποιο μοντέλο είναι δεν το γράφει πουθενά. Πάντως είναι πολύ καλώς κλώνος με android 4.1.9 GPS WFI μία σίμ διπύρηνο αυτά μόνο ξέρω

άνοιξε το usb debuging, σύνδεσέ το στον υπολογιστή, και με το https://www.dropbox.com/s/itznbjyptmelzfd/MTKdroidTool.zip ή snappea ή zhuodashi δες τι μοντέλο είναι, και τρέξε και στο adb shell το cat /proc/cpu_info

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το παρακατω:

http://www.merimobiles.com/n9589-note-2-quad-core-1-2ghz-mtk6589-5-7-hd-ips-1280-x-720-android-4-1-2-12mp-cam_p/meri7372.htm

 

Ολα καλα αλλα οταν συνδεω ενα usb φλασακι μεσω ανταπτορα micro usb δεν το βλεπει. Σημειωση οτι η συσκευη δεν ειναι root

Οταν το συνδεω μεσω καλωδιου usb στον υπολογιστη συνδεεται κανονικα.

Τι κανω λαθος ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

hardware:MT6589

model: iphone

bulid numder: Alps.ics2.mp.v1.20

bulid date UTC: 20130125-022150

androidv:4.2.0

Baseband v: MAU.11AMD.W12.22.SP.V7.2012/09/14 18:36

Kermel v: 3.0.13(root@zonglibo-desktop) (gcc version 4.4.3)

(GCC)#1 Fri Jan 25 10:18:11 CST 2013)

Uboot build v : MAIN2.2ubt.3390

LCD Driver IC :1 nt 35510_mipi

IMEI 1:null

IMEI 2:null

Αυτά μου έβγαλε

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το παρακατω:

http://www.merimobiles.com/n9589-note-2-quad-core-1-2ghz-mtk6589-5-7-hd-ips-1280-x-720-android-4-1-2-12mp-cam_p/meri7372.htm

 

Ολα καλα αλλα οταν συνδεω ενα usb φλασακι μεσω ανταπτορα micro usb δεν το βλεπει. Σημειωση οτι η συσκευη δεν ειναι root

Οταν το συνδεω μεσω καλωδιου usb στον υπολογιστη συνδεεται κανονικα.

Τι κανω λαθος ?

Ευχαριστω

Τιποτα λαθος δεν κανεις πρεπει να εχει kerner που να μπορει να διαβαζει το φλασακι.Τα περισοτερα noname κινεζικα δεν το κανουν.Μονο μερικα zte που εχω εγω δοκιμασει διαβαζουν

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα λαθος δεν κανεις πρεπει να εχει kerner που να μπορει να διαβαζει το φλασακι.Τα περισοτερα noname κινεζικα δεν το κανουν.Μονο μερικα zte που εχω εγω δοκιμασει διαβαζουν

 

Εχει kerner εκδοση 3,4,5 (5 μαρτιου 2013)

Link to comment
Share on other sites

Εχει kerner εκδοση 3,4,5 (5 μαρτιου 2013)

οκ πρεπει να εχει αυτος τα καταληλα αρχεια οπως driver στα windows για να μπορει να το δει

Link to comment
Share on other sites

οκ πρεπει να εχει αυτος τα καταληλα αρχεια οπως driver στα windows για να μπορει να το δει

 

Περιεργο παντως εν τω μεταξυ μεσα στα μενου εχει και επειλογη για να συνδεσω ποντικι αλλα παλι ουτε αυτο δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο παντως εν τω μεταξυ μεσα στα μενου εχει και επειλογη για να συνδεσω ποντικι αλλα παλι ουτε αυτο δουλευει

 

Αν υποστηριζει την λειτουργεια usb host χρειαζεται και το ειδικο καλωδιο otg,αν δεν κανω λαθος.

 

σαν αυτο: http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0064GZAIQ

Edited by yiannisoooo
Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηριζει την λειτουργεια usb host χρειαζεται και το ειδικο καλωδιο otg,αν δεν κανω λαθος.

 

σαν αυτο: http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0064GZAIQ

 

εχω παρομοιο καλωδιο που στο tablet Pipo M1 μου δουλευει μια χαρα. αρα δεν εχει το κινητο μου otg :(

Link to comment
Share on other sites

εχω παρομοιο καλωδιο που στο tablet Pipo M1 μου δουλευει μια χαρα. αρα δεν εχει το κινητο μου otg :(

 

Μαλλον ετσι φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

hardware:MT6589

model: iphone

bulid numder: Alps.ics2.mp.v1.20

bulid date UTC: 20130125-022150

androidv:4.2.0

Baseband v: MAU.11AMD.W12.22.SP.V7.2012/09/14 18:36

Kermel v: 3.0.13(root@zonglibo-desktop) (gcc version 4.4.3)

(GCC)#1 Fri Jan 25 10:18:11 CST 2013)

Uboot build v : MAIN2.2ubt.3390

LCD Driver IC :1 nt 35510_mipi

IMEI 1:null

IMEI 2:null

Αυτά μου έβγαλε

τι να σου πω, κλειδωμένο μου φαίνεται απίθανο να είναι. να χει τροποποιήσει η εταιρεία που το εισάγει στο κόσοβο; Εν τω μεταξύ, δεν έχω δει να κυκλοφορεί στη κίνα κλώνος του iphone 5 με mtk6589, πολύ μπροστά το κόσοβο:lol:
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, κλειδωμένο μου φαίνεται απίθανο να είναι. να χει τροποποιήσει η εταιρεία που το εισάγει στο κόσοβο; Εν τω μεταξύ, δεν έχω δει να κυκλοφορεί στη κίνα κλώνος του iphone 5 με mtk6589, πολύ μπροστά το κόσοβο:lol:

 

:lol::lol: κάτι παίζει το άλλο έχει αριθμό ιμει ίσως για αυτό να δουλεύει αυτό δεν έχει. υπάρχει λύση η να το δώσω στον ανιψιό μου να παίζει angry birds :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: κάτι παίζει το άλλο έχει αριθμό ιμει ίσως για αυτό να δουλεύει αυτό δεν έχει. υπάρχει λύση η να το δώσω στον ανιψιό μου να παίζει angry birds :lol::lol:

μα και στην ελλάδα οι κάρτες παίζουν και χωρίς imei. μπορείς βέβαια να του βάλεις imei, αν δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθελα την γνωμη σας. Θελω να κανω αγορα απο Κινα κινητο και ειμαι αναμεσα σε δυο.Στο Zte V970 και Lenovo A 790.Ποια ειναι η γνωμη σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα ηθελα την γνωμη σας. Θελω να κανω αγορα απο Κινα κινητο και ειμαι αναμεσα σε δυο.Στο Zte V970 και Lenovo A 790.Ποια ειναι η γνωμη σας.

Το Lenovo A789 εννοείς; Και τα δύο εξαιρετικά. To V970 έχει μεγαλύτερη οθόνη και μνήμη ram, με μόλις 15€ παραπάνω, ενώ το Lenovo είναι στιβαρότερο, μεγαλύτερη μπαταρία, καλύτερο ηχείο

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου Stavros Ναι το 789 εννοουσα και το εκανα 790:lol:

Και κατι αλλο για το Amoi N821 τι λες?

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου Stavros Ναι το 789 εννοουσα και το εκανα 790:lol:

Και κατι αλλο για το Amoi N821 τι λες?

:p

Πολύ καλό απ' όσο ξέρω και το Amoi, θα το πρωτοδοκιμάσω σε περίπου 2 βδομάδες

Link to comment
Share on other sites

μα και στην ελλάδα οι κάρτες παίζουν και χωρίς imei. μπορείς βέβαια να του βάλεις imei, αν δεν έχει

 

Φίλε Σταύρο, πώς μπορώ να το βάλω ιμει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σταύρο, πώς μπορώ να το βάλω ιμει?

 

http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=4562076#post4562076

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται υπαρχουν κουπονια με ακομη καλυτερες τιμες http://www.benchmarkemail.com/c/v?e=29C148&c=32ADD&l=417D7E7&email=JPOzAteHFXzweoAoUpkEKpemkgBQcCdv&relid=C6EC164

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει ο αδερφός μου ένα Newman N1 από etotalk εδώ και 2 μήνες περίπου. Από την αρχή του έτρωγε κάτι κολλήματα η πίσω κάμερα μέχρι που σταμάτησε να τη βλέπει γενικότερα. (με το που ανοίγεις οποιαδήποτε εφαρμογή για κάμερα ενεργοποιεί τη μπροστινή και η πίσω είναι σα να μην υπάρχει.)

Μετά από ένα μαραθώνιο επικοινωνίας με το support της etotalk όπου μας έλεγαν να αλλάξουμε ρομ (αλλάξαμε 2-3 διαφορετικές και την official), τους ζητήσαμε αλλαγή και απάντησαν να το πακετάρουμε καλά και να το στείλουμε πίσω για να το πάνε στο εργοστάσιο για επισκευή.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο κάτι ανάλογο; Στο τελευταίο email τους δεν αναφέρουν τίποτα για συσκευή αντικατάστασης. Τι προτείνετε να κάνουμε;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει ο αδερφός μου ένα Newman N1 από etotalk εδώ και 2 μήνες περίπου. Από την αρχή του έτρωγε κάτι κολλήματα η πίσω κάμερα μέχρι που σταμάτησε να τη βλέπει γενικότερα. (με το που ανοίγεις οποιαδήποτε εφαρμογή για κάμερα ενεργοποιεί τη μπροστινή και η πίσω είναι σα να μην υπάρχει.)

Μετά από ένα μαραθώνιο επικοινωνίας με το support της etotalk όπου μας έλεγαν να αλλάξουμε ρομ (αλλάξαμε 2-3 διαφορετικές και την official), τους ζητήσαμε αλλαγή και απάντησαν να το πακετάρουμε καλά και να το στείλουμε πίσω για να το πάνε στο εργοστάσιο για επισκευή.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο κάτι ανάλογο; Στο τελευταίο email τους δεν αναφέρουν τίποτα για συσκευή αντικατάστασης. Τι προτείνετε να κάνουμε;

 

Ευχαριστώ πολύ.

να το πακετάρετε καλά και να τους το στείλετε στη διεύθυνση που σας έδωσαν με συστημένο ταχυδρομείο για να το πάνε για επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

απο slickdoors.com εχει αγορασει κανεις?

http://www.slickdoors.com/New-Original-Huawei-U9508-honor-2-Quad-core-version-1.4GHz-Android-4.0-3G-4.5-Inch-HD-2GB-RAM-8GB-ROM-8.0MP-p-3329.html

 

περα της χαμηλης τιμης,περα οτι απαντανε πολυ γρηγοραστο μαιλ μου το δινει και χωρις μεταφορικα...gift αγορας!

ειναι υποπτο!:lol:

ασε που εχουν τα παντα...μεχρι φουσκωτες κουκλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...