Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου εξαφανίστηκαν 200MB και 40 ευρώ σε μισή ώρα, καμία εφαρμογή που έχω δεν έχει κάνει τέτοια κατανάλωση (600MB) και μάλιστα τα SMS ότι μου τελείωσαν τα MB ήρθαν κατόπιν εορτής! Όταν είχε μηδενιστεί το υπόλοιπο!

Στην εξυπηρέτηση μου λέγανε τα έκανε το κινητό! Θα τρελαθούμε τελείως!

Τι μπορώ να κάνω; Τους το έγραψα και στο facebook μπας και φιλοτιμηθεί το τμήμα marketing να κάνει κάτι :mad:

 

Να στείλεις μειλ στο crm@wind.com.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Εκανα ανανεωση σε καταστημα wind και υποτιθετε πηρα αυτα τα δωρεαν λεπτα προς ολους.

Απο που μπορω να ενημερωθω για το υπολοιπο αυτων?

Γιατι εχω μια υποψια πως δεν εχουν πιστωθει καν!

Ευχαριστω

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε έναν λογαριασμό στο myf2g για να βλέπεις ανα πάσα στιγμη τι έχεις.

Θα σου δινει και έξτρα δωράκια με κάθε αγορά πακέτου+300 λεπτα προς wind & Q με την εγγραφή σου.

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε έναν λογαριασμό στο myf2g για να βλέπεις ανα πάσα στιγμη τι έχεις.

Θα σου δινει και έξτρα δωράκια με κάθε αγορά πακέτου+300 λεπτα προς wind & Q με την εγγραφή σου.

Ακολουθησα την συμβουλη σου και εκανα εγγραφη. Εκει μπορω να δω τα υπολοιπα προς Wind/Q και τα mb's.

Aλλα δεν βλεπω πουθενα προς τριτους. Δεν υπαρχει ή εγω δεν εχω(αρα επιβεβαιωνετε η υποψια μου πως ποτε δεν πηρα το bonus ανανεωσης απο καταστημα)?

 

Αν ισχυει το δευτερο, τι μπορω να κανω?

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

α)Τα βλέπεις από το MyF2G όλα μαζεμένα!

Ευχαριστώ!β) Ελάχιστη χρέωση είμαστε σίγουροι οτι δεν έχει ακόμα; Γιατί γι αυτό δεν είμαι και τόσο σόγουρος...

Επίσης δεν έχουμε και χρέωση sms προς δίκτυα εξωτερικού 0,04€;

α) Σημερα εμφάνησε το υπόλοιπο στο site, μέχρι χθες δεν ελεγε τιποτα για τα λεπτά του μπονους εγγραφης. Παρόλα αυτά ένας αριθμός θα με βολευε καλύτερα αλλα ΟΚ για ενα μηνα είναι (το πολύ καθώς θα τα φάμε πιο γρήγορα\0.

β) δεν είμαι σίγουρος, είχα κάνει μια φορά μια δοκιμή, μιλησα 10'' και ξαναέλεγξα το υπόλοιπο μου. Δεν θυμάμαι όμως την απάντηση :O ΝΝομίζω δεν εχουμε ακόμα ελάχιστη χρέωση.. Μπορείς να το κανεις και εσύ. Το αλλο με τα sms δεν παίζει σίγουρα (να ειναι ακόμα 0,04€).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως είναι συστημικό λάθος η εταιρία θα στα πιστώσει. Αν είναι κανονική χρήση από το κινητό σου έστω εν αγνοία σου, εννοείτε οτι δεν θα πάρεις τίποτα πίσω.Ας μάθουμε να χειριζόμαστε σωστά τα κινητά ΟΛΟΙ μας και μετά ας αρχίσουμε να κατηγορούμε.Από το 1999 έχω telestet-tim-wind και δεν έχει αφαιρεθεί ούτε cent τόσα χρόνια από λάθος. Μια φορά μόνο 7ευρώ και αυτό ήταν τελικά κίνηση internet το οποίο πατήθηκε μόνο του μέσα στην τσέπη μου.

Το οτι δεν εχει συμβει σε σενα (σε εναν απο τους 3.000.000 ποσοι ημαστε δεν ξερω) δεν σημαινει οτι δεν συνέβει σε αλλους. Μην κρινεις με βαση το τι ξερεις ολους τους γυρω σου, γιατι το πιθανοτερο ειναι να κανεις λαθος.

 

Βλεπω οτι αρχισαν να αναφερουν πολλοι το προβλημα αυτο παλι. Πριν 1 (η δυο ; ) χρονια, παλι κοντα στο πασχα ειχα μεινει χωρις υπολοιπο, μου μηδενισε τα 15 ευρω που ειχα, εβαζα (με sharing) μου τα ξανατρωγε επι τοπου. Ολα ειχαν ξεκινησει με εκεινο το ακυρο "Η διάρκεια ισχύος σας έληξε και η σύνδεση σας θα ακυρωθεί σε 5 μέρες.Για να παρατείνετε τη διάρκεια ισχύος,ανανεώστε άμεσα το χρόνο ομιλίας σας."

Ειχα μεινει 20 μερες χωρις τηλεφωνο μεσα στις γιορτες μεχρι να λυσουν το προβλημα. (ειχα πει και εδω τον πονο μου).

 

Ειδα πριν οτι τωρα σας λενε μην του δινετε σημασια, ευχομαι να εχει διορθωθει το bug και να μην παθετε οτι ειχα παθει.

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστη χρέωση είμαστε σίγουροι οτι δεν έχει ακόμα; Γιατί γι αυτό δεν είμαι και τόσο σόγουρος...

Ναι απολυτα σιγουρος να εισαι, χθες μια κληση μου ειχε απο λαθος του αποδεκτη διαρκεια 1 sec και δεν χρεωθηκα τιποτα (μολις ειχα δει υπολοιπο, οποτε με την ευκαιρια το ελεγξα και μετα. Θα ηταν μικροτερη του 1 cent η χρεωση οποτε δεν φανηκε στο υπολοιπο)

Link to comment
Share on other sites

α) Σημερα εμφάνησε το υπόλοιπο στο site, μέχρι χθες δεν ελεγε τιποτα για τα λεπτά του μπονους εγγραφης. Παρόλα αυτά ένας αριθμός θα με βολευε καλύτερα αλλα ΟΚ για ενα μηνα είναι (το πολύ καθώς θα τα φάμε πιο γρήγορα\0.

β) δεν είμαι σίγουρος, είχα κάνει μια φορά μια δοκιμή, μιλησα 10'' και ξαναέλεγξα το υπόλοιπο μου. Δεν θυμάμαι όμως την απάντηση :O ΝΝομίζω δεν εχουμε ακόμα ελάχιστη χρέωση.. Μπορείς να το κανεις και εσύ. Το αλλο με τα sms δεν παίζει σίγουρα (να ειναι ακόμα 0,04€).

 

Νομίζω πως είναι ακόμη 0.04 προς εξωτερικό γιατί από f2g1 που έχει η μητέρα μου είχα στείλει πρόσφατα sms σε γερμανικό νούμερο και με χρέωσε 0.02.Άρα το ίδιο θα ισχύει προφανώς και στο f2g2.

 

Ακολουθησα την συμβουλη σου και εκανα εγγραφη. Εκει μπορω να δω τα υπολοιπα προς Wind/Q και τα mb's.

Aλλα δεν βλεπω πουθενα προς τριτους. Δεν υπαρχει ή εγω δεν εχω(αρα επιβεβαιωνετε η υποψια μου πως ποτε δεν πηρα το bonus ανανεωσης απο καταστημα)?

 

Αν ισχυει το δευτερο, τι μπορω να κανω?

Σου δείχνει ότι έχεις ενεργοποιημένη την προσφορά ή σου λέει ενεργοποιησέ την προσφορά τώρα;

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου εξαφανίστηκαν 200MB και 40 ευρώ σε μισή ώρα, καμία εφαρμογή που έχω δεν έχει κάνει τέτοια κατανάλωση (600MB) και μάλιστα τα SMS ότι μου τελείωσαν τα MB ήρθαν κατόπιν εορτής! Όταν είχε μηδενιστεί το υπόλοιπο!

Στην εξυπηρέτηση μου λέγανε τα έκανε το κινητό! Θα τρελαθούμε τελείως!

Τι μπορώ να κάνω; Τους το έγραψα και στο facebook μπας και φιλοτιμηθεί το τμήμα marketing να κάνει κάτι :mad:

Αυτή ειναι η βλακειά οτι το ενημερωτικό sms έρχεται κατόπιν εορτής, το παθε και μια φίλη μου που σε ενα βράδυ ξύπνησε το πρωί και δεν ειχε υπόλοιπο και διαπιστωνει οτι από τις 4 τα χαραματα ως τις 11 το πρωι της ειχε φαει και 100mb περίπου που ειχε ακομα και τα 30€ της κάρτας, τρελλαθηκαμε γιατι το κινητό ηταν αφημενο στο γραφειο κοιμοταν η κοπελα κι ομως επειδη ετυχε να της ειχα περασει ενα προγραμμα μετρησης δεδομένων βλέπω οτι εχει φαει μεσα στην ημερα που μετραει το 24ωρο 140mb και απλά τρελλαθηκαμε ποτε δε καταλαβαμε που και πως, ενα SE xperia mini και από το τρομο εκλεισε δεδομενα πια και αλλαξε και κινητό, δεν εχεις καποιο μετρητη να δεις τι ξοδεύει το κινητο;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα την συμβουλη σου και εκανα εγγραφη. Εκει μπορω να δω τα υπολοιπα προς Wind/Q και τα mb's.

Aλλα δεν βλεπω πουθενα προς τριτους. Δεν υπαρχει ή εγω δεν εχω(αρα επιβεβαιωνετε η υποψια μου πως ποτε δεν πηρα το bonus ανανεωσης απο καταστημα)?

 

Αν ισχυει το δευτερο, τι μπορω να κανω?

 

 

Για να πάρεις το μπόνους πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το 1300 πριν κάνεις την ανανέωση. Το ενεργοποίησες;

Αν δεν το έχεις ενεργοποιημένο το έχασες.

Αν και θα έπρεπε να σου το πούνε αυτό στο κατάστημα πριν ανανεώσεις (αν ήθελαν να είναι σωστοί).

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε μηνυμα για διπλασιασμο για ανανεωση 5€ στις επομενες 6 ημερες.Το μηνυμα αναφερει "διαρκεια καταναλωσης 30 ημερες".Θα πιστωθουν στο υπολοιπο η ειναι εξτρα μπονους γιατι διαβαζω εδω οτι τελικα πιστωνονται στο υπολοιπο.Ξερει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε μηνυμα για διπλασιασμο για ανανεωση 5€ στις επομενες 6 ημερες.Το μηνυμα αναφερει "διαρκεια καταναλωσης 30 ημερες".Θα πιστωθουν στο υπολοιπο η ειναι εξτρα μπονους γιατι διαβαζω εδω οτι τελικα πιστωνονται στο υπολοιπο.Ξερει κανεις;

Θα πιστωθούν στο κανονικό υπόλοιπο και θα έχει διάρκεια 1 έτος.

Η λογική αυτό λέει. Κι εγώ έκανα ανανέωση και μου το διπλασίασε και μου λέει ότι λήγει του χρόνου(2013).

Τώρα αν στο μήνα επάνω μου αφαιρέσει το διπλασιασμένο, κανείς δεν το ξέρει μέχρι να το διαπιστώσουμε ιδίοις όμμασι.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τους ειχα στειλει μεϊλ αν γινετε να κερδισω και εγω ενα διπλασιασμο και μου τον εστειλαν.Και μαλλον ειδαν οτι ανανεωνω 5-5 ευρω παντα, και μου εστειλαν διπλασιασμο για 5.(Θα μπορουσαν να στειλουν πχ για 10 η 20 ευρω που δυσκολα ανανεωνω).Πολυ καλα ξηγιεται αυτη η γουιντ παντως.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα

Δώρο διπλάσιο χρόνο ομιλίας , εαν η επόμενη ανανεωση είναι 5€ και γίνει στις επόμενες 6 ημέρες! Διάρκεια κατανάλωσης 30 Ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ειναι η βλακειά οτι το ενημερωτικό sms έρχεται κατόπιν εορτής, το παθε και μια φίλη μου που σε ενα βράδυ ξύπνησε το πρωί και δεν ειχε υπόλοιπο και διαπιστωνει οτι από τις 4 τα χαραματα ως τις 11 το πρωι της ειχε φαει και 100mb περίπου που ειχε ακομα και τα 30€ της κάρτας, τρελλαθηκαμε γιατι το κινητό ηταν αφημενο στο γραφειο κοιμοταν η κοπελα κι ομως επειδη ετυχε να της ειχα περασει ενα προγραμμα μετρησης δεδομένων βλέπω οτι εχει φαει μεσα στην ημερα που μετραει το 24ωρο 140mb και απλά τρελλαθηκαμε ποτε δε καταλαβαμε που και πως, ενα SE xperia mini και από το τρομο εκλεισε δεδομενα πια και αλλαξε και κινητό, δεν εχεις καποιο μετρητη να δεις τι ξοδεύει το κινητο;

Το είχα βγάλει για οικονομία μπαταρίας.... άστα!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Εκανα ανανεωση σε καταστημα wind και υποτιθετε πηρα αυτα τα δωρεαν λεπτα προς ολους.

Απο που μπορω να ενημερωθω για το υπολοιπο αυτων?

Γιατι εχω μια υποψια πως δεν εχουν πιστωθει καν!

Ευχαριστω

 

καποιος συμφορουμιτης χθες ανεφερε οτι περασε καποια ωρα μετα την ανανεωση μεχρι να του πιστωθουν ολα τα μπονους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε μηνυμα για διπλασιασμο για ανανεωση 5€ στις επομενες 6 ημερες.Το μηνυμα αναφερει "διαρκεια καταναλωσης 30 ημερες".Θα πιστωθουν στο υπολοιπο η ειναι εξτρα μπονους γιατι διαβαζω εδω οτι τελικα πιστωνονται στο υπολοιπο.Ξερει κανεις;

 

Τους έστειλες μαιλ και σου απάντησαν?? Ή απλά ήρθε κάποια στιγμή της επόμενες ημέρες το μήνυμα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Θα ηθελα να ρωτησω τι παιζει με τα πακετα F2G; Τι μπορω να επιλεξω με 20αρα καρτα και γενικα συμφερει; Ποιο πακετο προτεινετε σαν το καλυτερο κατα τη γνωμη σας; (Μιλαω για συνολικο πακετο, συνδιασμο Internet-λεπτα-μηνυματα κλπ. Καταλαβαινετε τι θελω να πω φανταζομαι!)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Θα ηθελα να ρωτησω τι παιζει με τα πακετα F2G; Τι μπορω να επιλεξω με 20αρα καρτα και γενικα συμφερει; Ποιο πακετο προτεινετε σαν το καλυτερο κατα τη γνωμη σας; (Μιλαω για συνολικο πακετο, συνδιασμο Internet-λεπτα-μηνυματα κλπ. Καταλαβαινετε τι θελω να πω φανταζομαι!)

5-6 σελίδες πίσω αναφέρονται επιγραμματικά και συγκεντρωμένα οι προσφορές. Κάνε έναν κόπο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

5-6 σελίδες πίσω αναφέρονται επιγραμματικά και συγκεντρωμένα οι προσφορές. Κάνε έναν κόπο.

 

Eνταξει, δε το ηξερα. Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρεα και ζητώ τη γνώμη σας. Έχω εδώ και 8 χρόνια συμβόλαιο vodafone 240 και πληρώνω κάθε μήνα 40-45 ευρώ χωρίς να ξεπερνώ τα 240 λεπτά. Από καιρό σκέφτομαι να πάω σε κάτι ποιο οικονομικό και περιμένω μήπως βγάλουν καμια καλή προσφορά. Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα και να πάω σε F2G ( 200 λεπτά με 20 ευρώ) αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πόσους μήνες θα κρατήσει γιατί αν καταργήσω τη σύνδεση και σε 2-3 μήνες σταματήσουν ή μειώσουν τα δωρεάν λεπτά τότε καλύτερα να μην προχωρήσω. Πήγα σε ένα κατάστημα Wind και μου είπαν ότι αυτή η προσφορά ισχύει για αυτό το μήνα και ότι τον επώμενο ίσως να αλλάξει ή να καταργηθεί. Δηλάδή να λειτουργήσει σαν κράχτης, να μαζέψει κόσμο και μετά τί? Να μας μείνει ο αριθμός Wind?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρεα και ζητώ τη γνώμη σας. Έχω εδώ και 8 χρόνια συμβόλαιο vodafone 240 και πληρώνω κάθε μήνα 40-45 ευρώ χωρίς να ξεπερνώ τα 240 λεπτά. Από καιρό σκέφτομαι να πάω σε κάτι ποιο οικονομικό και περιμένω μήπως βγάλουν καμια καλή προσφορά. Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα και να πάω σε F2G ( 200 λεπτά με 20 ευρώ) αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πόσους μήνες θα κρατήσει γιατί αν καταργήσω τη σύνδεση και σε 2-3 μήνες σταματήσουν ή μειώσουν τα δωρεάν λεπτά τότε καλύτερα να μην προχωρήσω. Πήγα σε ένα κατάστημα Wind και μου είπαν ότι αυτή η προσφορά ισχύει για αυτό το μήνα και ότι τον επώμενο ίσως να αλλάξει ή να καταργηθεί. Δηλάδή να λειτουργήσει σαν κράχτης, να μαζέψει κόσμο και μετά τί? Να μας μείνει ο αριθμός Wind?

 

Κάντο εκμεταλλεύσου την προσφορά (οσο καρατήσει) και μετά βλέπεις... Κάνεις σύνδεση πάλι αν θες Vodafone, Wind, Cosmote αλλάζει σε καρτοκινητό όπου θες. Μην ανησυχείς!

Κανείς δεν μπορεί να σου πει πως μια προσφορά καρτοκινητού θα είναι για συγκεκριμένο διάστημα, μιας και δεν υπογράφεις κανένα συμβόλαιο...

Πάντως δεν πληρώνεις και λίγα για VODAFONE με τόσα λεπτά! Σίγουρα άλλαξε το συμβόλαιο που έχεις τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρεα και ζητώ τη γνώμη σας. Έχω εδώ και 8 χρόνια συμβόλαιο vodafone 240 και πληρώνω κάθε μήνα 40-45 ευρώ χωρίς να ξεπερνώ τα 240 λεπτά. Από καιρό σκέφτομαι να πάω σε κάτι ποιο οικονομικό και περιμένω μήπως βγάλουν καμια καλή προσφορά. Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα και να πάω σε F2G ( 200 λεπτά με 20 ευρώ) αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πόσους μήνες θα κρατήσει γιατί αν καταργήσω τη σύνδεση και σε 2-3 μήνες σταματήσουν ή μειώσουν τα δωρεάν λεπτά τότε καλύτερα να μην προχωρήσω. Πήγα σε ένα κατάστημα Wind και μου είπαν ότι αυτή η προσφορά ισχύει για αυτό το μήνα και ότι τον επώμενο ίσως να αλλάξει ή να καταργηθεί. Δηλάδή να λειτουργήσει σαν κράχτης, να μαζέψει κόσμο και μετά τί? Να μας μείνει ο αριθμός Wind?

 

Πήγαινε f2g και αν σταματήσει αυτή η προσφορά θα βγει κάποια άλλη.Αυτό γίνεται πάντα. Μετά αν θέλεις το γυρνάς και σε WIND for all και με 8ευρώ έχεις 100΄ προς όλους αν δεν κάνω λάθος + τον διπλασιασμό της κάρτας.Λύσεις υπάρχουν.Πάντως στην vodafone δίνεις πολλά νομίζω.Δική σου η επιλογή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...