Jump to content

[Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να μου προτεινει ενα project management οπου να εχει subtask και leader και να λειτουργει offline...;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάποια καλή εφαρμογή παιδιά για διαχειρηση οικονομικών????

 

δες και το Expense Manager

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έβαλα το smart keyboard pro και όταν πάω να στείλω μήνυμα στα ελληνικα μου βγάζει : "προσοχή το μήνυμα μπορεί να σταλεί στον παραλήπτη κατεστραμενο.αλλάξτε τη λειτουργιά εισαγωγής σε αυτόματη".δεν μπορώ να καταλαβω πως μπορώ να το διορθώσω.αν το κείμενο γραφεί σε κεφάλαια ή στα αγγλικά δεν υπάρχει αυτό το προβλημα.κατά τα αλλά είναι μακράν το καλύτερό πληκτρολόγιό με πολλές επιλογές παραμετροποίησης.οποίος γνωρίζει τη λύση στο προβλημα μου θα μου λυνε τα χέρια. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

δες και το Expense Manager

 

Εξαιρετική εφαρμογή, βοηθάει πολύ στο να μην χάνεις τον έλεγχο με τα οικονομικά σου!

Link to comment
Share on other sites

- Άν υπάρχει κάποιος μεταφραστής όταν διαβάζω e-book ή οποιοδήποτε κείμενο να επιλέγωτη φράση και να μεταφράζει αμέσως αγγλικά ελληνικά κυρίως, χωρίς copy paste και εναλλαγές εφαρμογών .

- οδηγός διασκέδασης εφημερεύον φαρμακεία βενζινάδικα διάφορα ..όλα σε ένα

 

Ευχαριστώ :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1) Ποιο πιστεύεται πως είναι το καλύτερο πρόγραμμα για αρχεία PDF?

2) Τα PDF που προσπαθώ να ανοίξω μου εμφανίζουν μονό τους λατινικούς χαρακτήρες και όχι τους ελληνικούς, ισως υπάρχει πρόβλημα με την γραμματοσειρά,

( Documents to go , ezPDF Reader). Καμια ιδεα τι συμβαινει?

 

Δοκίμασε το ThinkFree Office. Είναι πλήρης σουιτα office αλλά έχει και τον πιο γρήγορο pdf viewer κατά τη γνώμη μου. Φυσικά εμγανίζει και ελληνικά.

 

tapas, mapas, Tapatalk.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το HTC Desire HD την περασμένη εβδομάδα μου ζήτησε αναβάθμηση την έκανα και απο εκείνη την ώρα δεν δουλεύει το talk , καμιά ιδέα ? Μπορώ με κάποιο τρόπο να το βρω και να το ξανά εγκαταστήσω ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έβαλα το smart keyboard pro και όταν πάω να στείλω μήνυμα στα ελληνικα μου βγάζει : "προσοχή το μήνυμα μπορεί να σταλεί στον παραλήπτη κατεστραμενο.αλλάξτε τη λειτουργιά εισαγωγής σε αυτόματη".δεν μπορώ να καταλαβω πως μπορώ να το διορθώσω.αν το κείμενο γραφεί σε κεφάλαια ή στα αγγλικά δεν υπάρχει αυτό το προβλημα.κατά τα αλλά είναι μακράν το καλύτερό πληκτρολόγιό με πολλές επιλογές παραμετροποίησης.οποίος γνωρίζει τη λύση στο προβλημα μου θα μου λυνε τα χέρια. Ευχαριστώ!

 

Μηνυματα->Ρυθμισεις->εισαγωγη λειτουργιας->αυτοματο

Αν και εχω τον πρωτο Γαλαξια καπως ετσι θα το λεει κι εσενα στο μενου.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μηνυματα->Ρυθμισεις->εισαγωγη λειτουργιας->αυτοματο

Αν και εχω τον πρωτο Γαλαξια καπως ετσι θα το λεει κι εσενα στο μενου.

 

Πως στελνουμε 160 χαρακτηρες ελληνικα ΧΩΡΙΣ στο ξεκινημα καθε sms να κεφαλαιοποιουμε τα γραμματα ξερεις?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως στελνουμε 160 χαρακτηρες ελληνικα ΧΩΡΙΣ στο ξεκινημα καθε sms να κεφαλαιοποιουμε τα γραμματα ξερεις?

 

Το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία στην περίπτωση των 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms. Συνεπώς... θα πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Πως στελνουμε 160 χαρακτηρες ελληνικα ΧΩΡΙΣ στο ξεκινημα καθε sms να κεφαλαιοποιουμε τα γραμματα ξερεις?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

 

Κατεβασε το handcent sms και ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ναι είμαι νέα στο φόρουμ και ψάχνω μια εφαρμογή που να μου ανοίγει με 3G μόνο το whatsapp μονίμως ή οτιδήποτε άλλο θελήσω ας πούμε ,για να μη χρεώνομαι όλες τις εφαρμογές που ανοίγουν μόνες τους στο παρασκήνιο και μου τρώει τα MB :O
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ναι είμαι νέα στο φόρουμ και ψάχνω μια εφαρμογή που να μου ανοίγει με 3G μόνο το whatsapp μονίμως ή οτιδήποτε άλλο θελήσω ας πούμε ,για να μη χρεώνομαι όλες τις εφαρμογές που ανοίγουν μόνες τους στο παρασκήνιο και μου τρώει τα MB :O

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum! :)

Αν κατάλαβα καλά, θες ένα πρόγραμμα που να αποτρέπει κάποιες εφαρμογές από το να έχουν πρόσβαση στο internet. Το droidwall κάνει αυτή τη δουλειά, αλλά πρέπει να είσαι rooted (περισσότερα γι'αυτό στο link της υπογραφής μου με την ορολογία του android). Ωστόσο έχε υπόψη ότι το internet ανοίγει από τις ρυθμίσεις και δεν μπορεί μια εφαρμογή να στο ανοίξει από μόνη της επειδή ζητάει internet ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum! :)

Αν κατάλαβα καλά, θες ένα πρόγραμμα που να αποτρέπει κάποιες εφαρμογές από το να έχουν πρόσβαση στο internet. Το droidwall κάνει αυτή τη δουλειά, αλλά πρέπει να είσαι rooted (περισσότερα γι'αυτό στο link της υπογραφής μου με την ορολογία του android). Ωστόσο έχε υπόψη ότι το internet ανοίγει από τις ρυθμίσεις και δεν μπορεί μια εφαρμογή να στο ανοίξει από μόνη της επειδή ζητάει internet ;)

 

@vicky1

αυτό που θές νομίζω ότι γίνετε από τις ρυθμίσεις απλά απενεργοποιείς το 3G, εγώ έτσι το κάνω , τώρα αν θές κάτι σαν το droidwall

ΧΩΡΙΣ να το έχω δοκιμάσει υπάρχει και το (χωρίς να θέλει root ) App Shield , απλά το βρήκα (διάβασε και την περιγραφή του για το τι ακριβώς κάνει)

https://market.android.com/details?id=com.gmail.exathink.appshield

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum! :)

Αν κατάλαβα καλά, θες ένα πρόγραμμα που να αποτρέπει κάποιες εφαρμογές από το να έχουν πρόσβαση στο internet. Το droidwall κάνει αυτή τη δουλειά, αλλά πρέπει να είσαι rooted (περισσότερα γι'αυτό στο link της υπογραφής μου με την ορολογία του android). Ωστόσο έχε υπόψη ότι το internet ανοίγει από τις ρυθμίσεις και δεν μπορεί μια εφαρμογή να στο ανοίξει από μόνη της επειδή ζητάει internet ;)

 

Καλά κατάλαβες.Το droidwall το έχω απλά βλέπεις τι γίνεται με τα MB πόσο σου μένει και τα σχετικά.Το να γίνω rooted για να έχω ενεργοποιημένο μόνο mail και whatsapp μάλλον δεν παίζει από ότι κατάλαβα δεν το έχω κάτι θα διαγράψω κατά λάθος και πάει και η εγγύηση..Mάλλον αυτό που ψάχνω δε γίνεται με άλλο τρόπο.Το μεγαλύτερο παράπονο μου σε αυτό το κινητό είναι ότι τρέχουν εφαρμογές συνεχώς ακόμα και αν της έχω απενεργοποιήσει ενεργοποιούνται συνεχώς και έχω μεγάλη κατανάλωση 3G.Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :(

Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν καταλαβαινω γιατι νομιζετε οτι μονο με το 3g καταναλωνονται mb!και με το απλο gprs μια χαρα καταναλωνονται ,ΤΑ ΙΔΙΑ mb

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν καταλαβαινω γιατι νομιζετε οτι μονο με το 3g καταναλωνονται mb!και με το απλο gprs μια χαρα καταναλωνονται ,ΤΑ ΙΔΙΑ mb

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Είπα εγώ το αντίθετο η αναφερθηκε κάτι τέτοιο από άλλους και δεν το κατάλαβα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ψαχνω για ενα κουμπιουτερακι που να μπορει να κανει επη τοισ εκατο σην ησον. (πχ 100χ23%=23+=123χ5%=6,15+=129,15) Οπως ενα μικρο κουμπιουτερακη τσεπης Εχω το gs2 και οταν το κανω μου λεει λανθασμενη μορφη.

θελω ωσω το δηνατον απλη εφαρμοφη ,γιατη βρηκα κατι αλλα ηταν πολυ περιπλοκες.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κατάλαβες.Το droidwall το έχω απλά βλέπεις τι γίνεται με τα MB πόσο σου μένει και τα σχετικά.Το να γίνω rooted για να έχω ενεργοποιημένο μόνο mail και whatsapp μάλλον δεν παίζει από ότι κατάλαβα δεν το έχω κάτι θα διαγράψω κατά λάθος και πάει και η εγγύηση..Mάλλον αυτό που ψάχνω δε γίνεται με άλλο τρόπο.Το μεγαλύτερο παράπονο μου σε αυτό το κινητό είναι ότι τρέχουν εφαρμογές συνεχώς ακόμα και αν της έχω απενεργοποιήσει ενεργοποιούνται συνεχώς και έχω μεγάλη κατανάλωση 3G.Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :(

Σβήνοντας τις αυτόματες ενημερώσεις (ρυθμίσεις->λογαριασμοί και συγχρονισμός) δε θα έχεις "διακίνηση" δεδομένων. Μπορείς σε κάθε εφαρμογή που κάνει update μέσα από τις ρυθμίσεις της να το σβήσεις και δε θα έχεις καθόλου κατανάλωση data. Επίσης το droidwall δεν είναι για να βλέπεις την κατανάλωση των mb αλλά για να αποτρέπεις από κάποιες εφαρμογές την πρόσβαση στο ίντερνετ ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ψαχνω για ενα κουμπιουτερακι που να μπορει να κανει επη τοισ εκατο σην ησον. (πχ 100χ23%=23+=123χ5%=6,15+=129,15) Οπως ενα μικρο κουμπιουτερακη τσεπης Εχω το gs2 και οταν το κανω μου λεει λανθασμενη μορφη.

θελω ωσω το δηνατον απλη εφαρμοφη ,γιατη βρηκα κατι αλλα ηταν πολυ περιπλοκες.

 

Retro calculator.Ffree απο το market.Απλό ,κλασικό και κάνει την δουλεία του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ρε παιδιά ειδικό πλήκτρο για να υπολογίζουμε το επί τοις εκατό. Γίνεται και με απλό πολλαπλασιασμό:

Αν θέλουμε να υπολογίσουμε ποσοστό μιας ποσότητας τότε πολλαπλασιάζουμε με 0,Χ όπου Χ το ποσοστό,

π.χ. το 20% του 100 είναι 100*0,20

το 5% του 100 είναι 100*0,05 κλπ

Αν θέλουμε να υπολογίσουμε αθροιστικά ποσοστό συν αρχική ποσότητα τότε πολλαπλασιάζουμε με 1,Χ

π.χ. 100 + 23% είναι 100*1,23

100 + 5% είναι 100*1,05

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Εφαρμογές γραφείου και παραγωγικότητας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...