Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι μια γραμμη. Απλως ειναι ο εκκαθαριστικος λογαριασμος (εκοψα την (1) συνδεση που ειχα)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι κατάσταση είναι αυτή με το κατάστημα της Σάμου-Βαθύ ρε γμτ?? πήγα στο κατάστημα για μια επιδοτηση κ μου είπαν ότι δεν είχαν τη συσκευή που ζήτησα κ μου είπε θα κοιταξει κ σε άλλο υποκατάστημα κ θα με πάρει στο κιν να μου πει. φυσικά ακόμα περιμένω κ επειδή δε μπορώ να παώ απ το κατάστημα έχει όλη μέρα σήμερα που τους τηλ για να δω΄τι έγινε στην αποθήκη τους, αλλα δεν απαντά κανένας, απ την "πολύ δουλειά" που έχουν στη Σάμο..... όχι πως περίμενα φυσικα να μου τηλ, αλλά ας σηκώνουν που κ που κάνα τηλ όταν καλείς....

 

υπάρχει κανα τηλ ή κάνας άλλο τρόπος να δω μήπως ήρθε η συσκευη να ξεμπερδέυω?? γιατί μα το θεό αν πάω απο δευτέρα θα γίνει χαμός εκεί.... ως κ στα κεντρικα κ πιάνεις γραμμή αμέσως σχεδόν.... ελεος

Link to comment
Share on other sites

Στον λογαριασμο μου βλεπω αυτο:

 

 

Τέλος Συνδρομητών Κινητής Τηλεφωνίας ---- 16,577 Ευρώ

 

Ειναι σωστο;

2-5-10 ευρω δεν ειναι τα τελη;

 

Για εκδοσεις μετα απο την 1/8 ισχυουν τα νεα τελη που ειναι ποσοστο επι του λογαριασμου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

υπαρχει καιποιο τηλεφωνο στο οποιο μπορω να ενηερωθω για το ποτε ακριβως "βγαινει" η ετισια επιδοτηση του συμβολαιου μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

υπαρχει καιποιο τηλεφωνο στο οποιο μπορω να ενηερωθω για το ποτε ακριβως "βγαινει" η ετισια επιδοτηση του συμβολαιου μου?

Θα καλέσεις το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στο 1212 ή θα περάσεις από ένα κατάστημα "Γερμανός" ή Ο.Τ.Ε- ή OTEShop ή Cosmote.Ό,τι έχει σχέση με τα συμβόλαια (επιδοτήσεις,προγράμματα κ.λ.π) το συζητάμε εδώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο τηλέφωνο για να μαθαίνω τον υπόλοιπο χρόνο ομιλίας και τα υπόλοιπο δεδομένα υπάρχει;Παίρνω το 1256 που είδα πιο πάνω αλλα δεν καλεί.Έχω πρόγραμμα i
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια..

Ό,τι έχει σχέση με τα συμβόλαια (επιδοτήσεις,προγράμματα κ.λ.π) το συζητάμε εδώ

Συγγνωμη!Ειμαι καινουριος στο forum και δεν το ηξερα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι,

ανηκω σε ενα οικογενειακο συμβολαιο.απο την cosmote με ενημερωσαν πως η επιδοτηση του οικογενειακου προγραμματος βγαινει στις 19 αυγουστου.Ο αδερφος μου εχει καρτοκινητη vodafone και θελει να το μεταφερει στην cosmote και ταυτοχρονα να το βαλει στο οικογενειακο.Για την κινηση αυτη υπαρχει καποια επιδοτηση?αν ναι,αθροιζεται στο ποσο της επιδοτησης του οικογενειακου?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ξερει κανεις ποσο ειναι το ποσοστο κινητης τηλεφωνιας; ο φορος που πληρωνουμε;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι,

ανηκω σε ενα οικογενειακο συμβολαιο.απο την cosmote με ενημερωσαν πως η επιδοτηση του οικογενειακου προγραμματος βγαινει στις 19 αυγουστου.Ο αδερφος μου εχει καρτοκινητη vodafone και θελει να το μεταφερει στην cosmote και ταυτοχρονα να το βαλει στο οικογενειακο.Για την κινηση αυτη υπαρχει καποια επιδοτηση?αν ναι,αθροιζεται στο ποσο της επιδοτησης του οικογενειακου?

ευχαριστω!

φυσικα κ δικαιουται επιδοτηση.

θα κανεις νεο οικογενειακο συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να κάνει νέο οικογενειακό συμβόλαιο..? Θα εντάξει τον νέο αριθμό στη ήδη υπάρχον! Απλά, επειδή η ενεργοποίηση της σύνδεσης θα προηγηθεί της ένταξης στο πακέτο, λογικά θα πάρει την συσκευή ξεχωριστά.
Link to comment
Share on other sites

για να ενταχθει στο οικογενειακο συμβολαιο κανει νεο. ωστε να ερχεται ενας ενιαιος λογαριασμος στον ιδιο κωδικο-αριθμο συνδρομητη.
Link to comment
Share on other sites

Δικαιουμαι λοιπον μια επιδοτηση για την μετατροπη του vodafone σε συμβολαιο cosmote (ιδια με αυτην που θα επαιρνα αν εκανα καινουριο συμβολαιο cosmote υποθετω).Σωστα?

 

Τωρα γενιεται ενα αλλα ερωτημα.Η επιδοτηση αυτη θα συμψιφιζεται με την επιδοτηση του οικογενειακου?

και απο την αλλη,η διαδικασια της μεταφορας του αριθμου κραταει περιπου 15 μερες.Την επιδοτηση θα την παρω με την αιτηση για μεταφορα η με την ολοκληρωση της μεταφορας?

Συγγνωμη για τις συνεχεις μου ερωτησεις αλλα τα εχω παιξει λιγακι. Αφου να φανταστειτε πηγα στο καταστημα της cosmote και η κοπελα που με εξυπηρετησε (προσπαθησε) με μπερδεψε ακομα περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορείς να αθροίσεις τις επιδοτήσεις. Αυτό θα γίνει την ημέρα που θα εγκριθεί η φορητότητα και θα πας στο κατάστημα να πάρεις τη νέα sim card και το τηλέφωνο που θες.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορεί να μου λύσει καποιος μια απορία...

 

Ο αδερφός μου έχει δύο συνδέσεις στη Wind και θέλει να τις κάνει φορητότητα στη Cosmote για να πάρει μία συσκευή iPhone (συμψηφισμός επιδοτήσεων). Θέλει η μία σύνδεση να μπει στο i45 και η άλλη στο i60, και οι δύο σε 18μηνο συμβόλαιο.

 

Εκεί εντοπίζεται το πρόβλημα. Οι μισοί πωλητές λένε ότι αυτό γίνεται κανονικά και προστίθενται οι δύο επιδοτήσεις (και έτσι η συσκευή βγαίνει δωρεάν) και οι άλλοι μισοί λένε πως επειδή η συσκευή δηλώνεται στο ένα από τα δύο συμβόλαια, μόνο στη μία σύνδεση μπορείς να κάνεις 18μηνο συμβόλαιο ή να πάρεις την επιπλέον επιδότηση που δίνουν τα προγράμματα i (και συνεπώς πληρώνεις κάποια διαφορά).

 

Tι ακριβώς ισχύει? Μπαίνουν και οι δύο κανονικά σε 18μηνο πρόγραμμα i και προστίθενται οι επιδοτήσεις ή ισχύει κάποιος περιορισμός με αποτέλεσμα η επιδότηση της μιας σύνδεσης να είναι μειωμένη? Δυστυχώς ούτε από το 1212 κατάφερα να αποσπάσω σαφή απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σε 1 λογαριασμό σίγουρα γίνεται. Αν είναι σε διαφορετικούς λογαριασμούς ίσως να μην γίνεται.

 

Έχω κάνει εταιρικό (μηχανικός, ατομική επιχείρηση), και έχω 4 νούμερα στο όνομά μου. Όταν έχω επιδότηση, μπορώ να πάρω 1 έως και 4 συσκευές με την επιδότηση. Συνήθως παίρνω 2 κινητά. Φέτος μάλλον θα πάρω Touch HD ή iPhone με την επιδότηση, μάλλον θα μου έρθουν δωρεάν με 4 επιδοτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορεί να μου λύσει καποιος μια απορία...

 

Ο αδερφός μου έχει δύο συνδέσεις στη Wind και θέλει να τις κάνει φορητότητα στη Cosmote για να πάρει μία συσκευή iPhone (συμψηφισμός επιδοτήσεων). Θέλει η μία σύνδεση να μπει στο i45 και η άλλη στο i60, και οι δύο σε 18μηνο συμβόλαιο.

 

Εκεί εντοπίζεται το πρόβλημα. Οι μισοί πωλητές λένε ότι αυτό γίνεται κανονικά και προστίθενται οι δύο επιδοτήσεις (και έτσι η συσκευή βγαίνει δωρεάν) και οι άλλοι μισοί λένε πως επειδή η συσκευή δηλώνεται στο ένα από τα δύο συμβόλαια, μόνο στη μία σύνδεση μπορείς να κάνεις 18μηνο συμβόλαιο ή να πάρεις την επιπλέον επιδότηση που δίνουν τα προγράμματα i (και συνεπώς πληρώνεις κάποια διαφορά).

 

Tι ακριβώς ισχύει? Μπαίνουν και οι δύο κανονικά σε 18μηνο πρόγραμμα i και προστίθενται οι επιδοτήσεις ή ισχύει κάποιος περιορισμός με αποτέλεσμα η επιδότηση της μιας σύνδεσης να είναι μειωμένη? Δυστυχώς ούτε από το 1212 κατάφερα να αποσπάσω σαφή απάντηση...

 

Σκέψου ότι για 18 μήνες θα δώσει 18 επι 105 = 1890 ευρώ. Αν χρειάζεται πραγματικά 2 συνδέσεις με προγράμματα data τότε καλά κάνει.

Ελπίζω μόνο να μην το κάνει για να πάρει τζάμπα το iphone.

 

Πάντως ακούγεται ότι το iphone θα το φέρει και η wind τον άλλο μήνα. Ας ρωτήσει σε ένα κατάστημα να δει τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου ότι για 18 μήνες θα δώσει 18 επι 105 = 1890 ευρώ. Αν χρειάζεται πραγματικά 2 συνδέσεις με προγράμματα data τότε καλά κάνει.

Ελπίζω μόνο να μην το κάνει για να πάρει τζάμπα το iphone.

 

Πάντως ακούγεται ότι το iphone θα το φέρει και η wind τον άλλο μήνα. Ας ρωτήσει σε ένα κατάστημα να δει τι γίνεται.

 

Tη μία την χρησιμοποιεί η γυναίκα του και την θέλει για το laptop (tethering με το παλιό iPhone 3G) και την άλλη ο ίδιος. Το θέμα είναι πως σε κάποια καταστήματα γερμανός επιμένουν πως όταν γίνεται συμψηφισμός δύο επιδοτήσεων για ένα iPhone, η μία από τις δύο είναι μειωμένη καθώς μόνο στο ένα από τα δύο συμβόλαια καταχωρείται το iPhone (και συνεπώς παίρνει την επιπλέον επιδότηση), κάτι που π.χ στη Vodafone δεν ισχύει (αλλά στη περιοχή που τον ενδιαφέρει 3G πιάνει μόνο η Cosmote). Και μάλλον έχουν δίκιο.

 

Έτσι ακούγεται για τη Wind αλλά πάντοτε έτσι λέγανε... Aκόμα και αν ισχύει δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει τόσο γρήγορα. Και προσωπικά αμφιβάλλω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιδη τελος του μηνα εχω την ετησια επιδοτηση ξερετε αν μπορω να παρω καποιο μινι laptop η περιοριζομαι αποκλειστικα σε κινητο?
Link to comment
Share on other sites

 

 

:confused:

 

Υπαρχει και 20%; Δεν ειναι αρκετα ΜΕΓΑΛΟ ποσοστο; :mad:

 

Βασικα ετσι οπως τα εκαναν (σκατα) δε συμφερει!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στα Προγράμματα COSMOTE με Δωρεάν Χρόνο Ομιλίας η μεταφορά του υπολοίπου δωρεάν χρόνου ομιλίας στον επόμενο μήνα γίνεται αυτόματα ή χρειάζεται να το αιτηθείς στην Εξυπηρέτηση Πελατών;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...