Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η γυναίκα μου είχε ένα συμβόλαιο Wind που έληξε τον Ιουνιο. Πήγε για φορτικότητα σε Voda και την πήρανε από Wind με καλή προσφορά (300/όλους 22 ευρό). Τώρα που ήρθε ο πρώτος κανονικός λογαριασμός η χρέωση είναι 33 ευρό (με φπα και τέλη) και όχι 22...... :cry:

 

Είναι λογικό? Οι προσφορές που διαβάζω εδώ είναι χωρίς φπα κτλ?

 

Τα έχω πάρει..... Τι να κάνω?

 

Απλά στον πρώτο λογαριασμό πάντα έτσι είναι για να πιάσει ένα μήνα + μετά ο επόμενος λογαριασμός θα είναι κανονικός εφόσον δεν ξεπεράσεις τα λεπτά. Κάνε και ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση να στο εξηγήσουν καλύτερα ;)

ck
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιασ να βλέπουμε! Μου φαίνεται απίστευτο που σε άφησαν να κρατήσεις την πρώτη επιδότηση από το Wind M...Συνολικό ποσό της ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ στο λογαριασμό σου, πόσο σου είπαν ότι θα έρθει; Για τσέκαρέ το καλού-κακού, διότι έχω κακή εμπειρία απο το τμήμα επιδοτήσεων της Wind, με ποσά που μου τα ακύρωσαν ("δεν εγκρίθηκε από τη διεύθυνση τελικά" έλεγαν) μέχρι να τρέξω σε κατάστημα :mad: Χτυπάω ξύλο! :) Τι ποσά λογαριασμών πληρώνεις κατά μέσο όρο στο Wind M;

Θα ξαναπαρω ενα τηλ καλου κακου αυριο.

Παντως νομιζω οτι ετσι πρεπει να ειναι γιατι το πρωτο ποσο της επιδοτησης απο την ανανεωση του Wind M ειναι υπογεγραμμενο ( και νομιζω οτι δεν μπορουν να το παρουν πισω) και το 50% στο W ειναι αυτο που δινουν σε ολους τωρα.

Οι τρεις τελευταιοι λογαριαμοι στο M ειναι περιπου 20, 5 €. Εκαστος.

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Απλά στον πρώτο λογαριασμό πάντα έτσι είναι για να πιάσει ένα μήνα + μετά ο επόμενος λογαριασμός θα είναι κανονικός εφόσον δεν ξεπεράσεις τα λεπτά. Κάνε και ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση να στο εξηγήσουν καλύτερα ;)

 

Ναι, συμφωνώ. Ο πρώτος λογαριασμός ήταν 40 €, αλλά δεν έδωσα σημασία. Ο επόμενος περίμενα να είναι 22€ και όχι 33€. Και εννοείτε ότι τα λεπτά ομιλίας δεν έχουν ξεπεραστεί...

 

Θα πάρω τηλ να δω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια να βλέπουμε! Μου φαίνεται απίστευτο που σε άφησαν να κρατήσεις την πρώτη επιδότηση από το Wind M...Συνολικό ποσό της ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ στο λογαριασμό σου, πόσο σου είπαν ότι θα έρθει; Για τσέκαρέ το καλού-κακού, διότι έχω κακή εμπειρία απο το τμήμα επιδοτήσεων της Wind, με ποσά που μου τα ακύρωσαν ("δεν εγκρίθηκε από τη διεύθυνση τελικά" έλεγαν) μέχρι να τρέξω σε κατάστημα :mad: Χτυπάω ξύλο! :) Τι ποσά λογαριασμών πληρώνεις κατά μέσο όρο στο Wind M;

 

Ξαναπηρα τηλ και μυ επιβεβαιωσαν τις εκπτωσεις?

Αρα ολα καλα.Τελικη τιμη γυρω στσ 5 € /μηνα..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπηρα τηλ και μυ επιβεβαιωσαν τις εκπτωσεις?

Αρα ολα καλα.Τελικη τιμη γυρω στσ 5 € /μηνα..

 

Χαμηλό ρεκόρ όλων των εποχών. Γεια σου γιουσέιν μπολτ της κινητής τηλεφωνίας. :p

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Για μονή γραμμή χωρίς σταθερό wind ποια είναι η καλύτερη τιμή που μπορεί να πετύχει κανείς για το w με φορητότητα από cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπηρα τηλ και μυ επιβεβαιωσαν τις εκπτωσεις?

Αρα ολα καλα.Τελικη τιμη γυρω στσ 5 € /μηνα..

 

Χαμηλό ρεκόρ όλων των εποχών. Γεια σου γιουσέιν μπολτ της κινητής τηλεφωνίας. :p

 

Ναι αλλά έχει πληρωθεί η επιδότηση προκαταβολικά.....έχει ξεχαστεί αυτή η λεπτομέρεια?

Ποιος ηταν ο λογαριασμός πριν βγει η επιδότηση?

Στο τέλος θα νομίζουμε ότι τους πιάνουμε και κορόιδα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η Wind την Παρασκευή μου έκανε την εξής προσφορά:

 

Κινητή το W ( 1500 προς όλους, 1,5 giga, sms etc ) με 29.90

Σταθερή double play απεριόριστα αστικά υπεραστικά με 10 ευρώ το μήνα...

 

Τώρα είμαι στον ΟΤΕ ( σταθ + κιν ) και πληρώνω πολύ περισσότερα...

Πως το βλέπετε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχει πληρωθεί η επιδότηση προκαταβολικά.....έχει ξεχαστεί αυτή η λεπτομέρεια?

Ποιος ηταν ο λογαριασμός πριν βγει η επιδότηση?

Στο τέλος θα νομίζουμε ότι τους πιάνουμε και κορόιδα.

 

Είπε ότι στα 20,5 ευρώ ήταν ο μέσος όρος λογαριασμών πριν βγει η επιδότηση. Και εμένα μου φαίνεται πρωτάκουστο να τον αφήνουν να κρατάει 2 επιδοτήσεις ταυτόχρονα!

 

 

Εμένα η Wind την Παρασκευή μου έκανε την εξής προσφορά:

 

Κινητή το W ( 1500 προς όλους, 1,5 giga, sms etc ) με 29.90

Σταθερή double play απεριόριστα αστικά υπεραστικά με 10 ευρώ το μήνα...

 

Τώρα είμαι στον ΟΤΕ ( σταθ + κιν ) και πληρώνω πολύ περισσότερα...

Πως το βλέπετε;

 

Αρκετά καλό είναι. Πάντως, μια η άλλη είναι όπως το βλέπω, τα 10 ευρώ σταθερό μπορεί να φαίνονται σούπερ, αλλά θα μπορούσε άνετα να σου δώσει και το W γύρω στα 20 ευρώ, όπως δίνουν τα απεριόριστα προς όλους και οι άλλες εταιρείες στις προσφορές τους. Στην τελευταία περίπτωση δεν θα ήταν στα 10 ευρώ φυσικά το Wind σταθερό, αλλά τουλάχιστον 20...Για να βγει σαν σύνολο το ίδιο, 40 ευρώ το μήνα!

 

Επίσης, σκέψου κατά πόσο άλλες εταιρείες σε δεσμεύουν με 18μηνο συμβόλαιο σε σταθερό τηλέφωνο, κάτι που είναι ο κανόνας στην κινητή. Ο ΟΤΕ ή/και η Cosmote θα σου κάνουν σίγουρα αντιπροσφορά. Απο εκεί και πέρα, ό,τι κρίνεις ότι σε συμφέρει...

Edited by Stoic
Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Είπε ότι στα 20,5 ευρώ ήταν ο μέσος όρος λογαριασμών πριν βγει η επιδότηση. Και εμένα μου φαίνεται πρωτάκουστο να τον αφήνουν να κρατάει 2 επιδοτήσεις ταυτόχρονα!

 

 

 

 

Αρκετά καλό είναι. Πάντως, μια η άλλη είναι όπως το βλέπω, τα 10 ευρώ σταθερό μπορεί να φαίνονται σούπερ, αλλά θα μπορούσε άνετα να σου δώσει και το W γύρω στα 20 ευρώ, όπως δίνουν τα απεριόριστα προς όλους και οι άλλες εταιρείες στις προσφορές τους. Στην τελευταία περίπτωση δεν θα ήταν στα 10 ευρώ φυσικά το Wind σταθερό, αλλά τουλάχιστον 20...Για να βγει σαν σύνολο το ίδιο, 40 ευρώ το μήνα!

 

Επίσης, σκέψου κατά πόσο άλλες εταιρείες σε δεσμεύουν με 18μηνο συμβόλαιο σε σταθερό τηλέφωνο, κάτι που είναι ο κανόνας στην κινητή. Ο ΟΤΕ ή/και η Cosmote θα σου κάνουν σίγουρα αντιπροσφορά. Απο εκεί και πέρα, ό,τι κρίνεις ότι σε συμφέρει...

 

18 μηνο πια όλες οι εταιρείες απαιτούν.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες 18μηνο δινουν αν δεν αντιδραμε.

Εγω εχω απορριψει προσφορες απο Wind και Voda γιατι ζηταγανε 18 και 24 μηνες δεσμευση αντιστοιχα και θα το γυρισω σε καρτα αν δεν μου δωσουν 12μηνο.

Αλλα θελει πιεση απο εμας μεχρι να το αλλαξουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες 18μηνο δινουν αν δεν αντιδραμε.

Εγω εχω απορριψει προσφορες απο Wind και Voda γιατι ζηταγανε 18 και 24 μηνες δεσμευση αντιστοιχα και θα το γυρισω σε καρτα αν δεν μου δωσουν 12μηνο.

Αλλα θελει πιεση απο εμας μεχρι να το αλλαξουν.

 

Εννοείται! Κι εγώ έχω απορρίψει προτάσεις καλές για το W, μόνο και μόνο γιατί δέσμευαν για 18μηνο. Πιέζονται πάρα πολύ φαίνεται, λόγω της στροφής προς την καρτοκινητή. Δεν πρόκειται να τους κάνω τη χάρη, όσο βολεύομαι μια χαρά με καρτοκινητά, από τότε που έφυγα από συμβόλαιο!

 

18 μηνο πια όλες οι εταιρείες απαιτούν.

 

Μιλάς για σταθερή τηλεφωνία, έτσι; Γιατί για κινητή, το ξέρω ότι ισχύει σίγουρα εδώ και μερικούς μήνες, από όλες τις εταιρείες.

 

Είχα ρωτήσει μάλιστα και εδώ αν έχει πάρει κανείς 12μηνο από την άνοιξη και μετά, αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση.

Πάντως, πριν λίγες μέρες κάποιοι έγραψαν στο θέμα της Vodafone ότι πήραν το Red1 με 12μηνο συμβόλαιο σε καλή τιμή...

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η Wind την Παρασκευή μου έκανε την εξής προσφορά:

 

Κινητή το W ( 1500 προς όλους, 1,5 giga, sms etc ) με 29.90

Σταθερή double play απεριόριστα αστικά υπεραστικά με 10 ευρώ το μήνα...

 

Τώρα είμαι στον ΟΤΕ ( σταθ + κιν ) και πληρώνω πολύ περισσότερα...

Πως το βλέπετε;

 

Δηλαδη 40 ευρώ/μήνα για απεριόριστα σταθερά και κινητά (έστω για αυτό που σημαίνει ΄"απεριόριστο" στην κινητή)... Σκέψου ότι μέχρι πολύ πρόσφατα πληρώναμε 40άρια μόνο για κινητά και δεν είχαμε ούτε τα μισά από το συγκεκριμένο "απεριόριστο". Τουλάχιστον φαίνεται οτί οι εταιρίες προσαρμόζονται στα σημάδια των καιρών :)

Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο αιτηση cosmo ,σημερα το μεσημερι τηλ απο wind.

Χωρις καμια πιεση μου δωσανε το. W στα.....19€.Αμεσως μετα απο 10 λεπτα πεταχτηκα cosmoteκαι ακυρωσα την φορητοτητα,σε 2 λεπτα ερχεται μνμ...οτι ενεγοποιηθηκε η αλλαγη σε W.Ολα καλα λοιπον και πολυ γρηγορα....

 

Ρε συ μόνο 19€ για το W!!!????

Μπράβο, δεν το περίμενα με τίποτα να σου κάνουν τόσο καλή προσφορά!!!

Ξοδεύεις ελάχιστα παραπάνω από ότι με το f2g και δεν έχεις και καμία απολύτως έννοια μη σου τελειώσουν οι χρόνοι ομιλία, τα μηνύματα και τα kb...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μόνο 19€ για το W!!!????

Μπράβο, δεν το περίμενα με τίποτα να σου κάνουν τόσο καλή προσφορά!!!

Ξοδεύεις ελάχιστα παραπάνω από ότι με το f2g και δεν έχεις και καμία απολύτως έννοια μη σου τελειώσουν οι χρόνοι ομιλία, τα μηνύματα και τα kb...

 

Πολύ καλή τιμή, ΑΛΛΑ είσαι αναγκασμένος να πληρώνεις κάθε μήνα, είτε μιλάς 1500', είτε μιλάς 100'... Και είσαι και στο άγχος φραγής εξερχομένων και εισερχομένων, ενώ στο καρτοκινητό ο αριθμος ανήκει σε σένα, αρκεί να του βάζεις 5 ευρώ/χρόνο.

 

Ζούμε δύσκολες εποχές και πιστεύω ότι εαν μπορείς να έχεις έναν λιγότερο λογαριασμό στη ζωή σου, να το προτιμήσεις...

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη χαζομαρα να μην μπενουν τα W σε οικογενειακο. δινει η wind στον πατερα μου το wind to all business 1500 με 31,50 αλλα εχει συμβολαιο με cote μεχρι Ιουλιο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μεγαλη χαζομαρα να μην μπενουν τα W σε οικογενειακο. δινει η wind στον πατερα μου το wind to all business 1500 με 31,50 αλλα εχει συμβολαιο με cote μεχρι Ιουλιο

 

Πάντως έχω ακούσει για τιμές στο W σε οικογενειακό πακέτο γύρω στα 24 με 26 ευρώ..

ck
Link to comment
Share on other sites

Είπε ότι στα 20,5 ευρώ ήταν ο μέσος όρος λογαριασμών πριν βγει η επιδότηση. Και εμένα μου φαίνεται πρωτάκουστο να τον αφήνουν να κρατάει 2 επιδοτήσεις .

 

 

 

Λοιπον για να δωσω καποιες διευκρινησεις με βαση αυτα που μετεφεραν δυο φορες φορες απο την εξυπηρετηση πελατων.Το συμβολαιο μου το παλιο Μ με παγιο 47 ευρω ανανεωθηκε τον Ιουνιο .Πηρα ετησια επιδοτηση παγιου περιπου 225 ευρω και ΥΠΕΓΡΑΨΑ ανανεωση συμβολαιου 12 μηνων.Ταυτοχρονα λογω σταθερου wind εχω επιδοτηση 10/μηνα.

Ετσι το παγιο διαμορφωθηκε περιπου στα 20, 5 ευρω.

Με την μεταφορα μου στο W πηρα μειωση παγιου 50% .Αυτο ειναι ανεξαρτητο αλλης επιδοτηση και δεν σχετιζεται με δεσμευση συμβολαιου (κατι που θα εξηγησω στην συνεχεια).

Τα 225 ευρω θα πρεπει να αποδοθουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ εχουν υπογραφει και σχετιζονται με την ανανεωση του 12μηνου συμβολαιου.Αν δεν μου αποδοθουν μπορω να τα διεκδικησω αφου ειναι δεσμευτικα και για μενα και για την wind.Η εκπτωση του 50% στο W δεν εχει να κανει με δεσμευση συμβολαιου αλλα εχει δοθει για 12 μηνες.

Ετσι πρακτικα τον Ιουνιο του 2014 ληγει το συμβολαιο μου και μαζι η εκπτωση των 225 € (18 €/μηνα).

Αρα μεχρι τοτε θα περνω και τις δυο εκπτωσεις και το παγιο θα καταληγει στα 5 €.

Μετα και μεχρι τον Σεπτεμβριο το παγιο μου θα διαμορφωθει γυρω στα 22 €.

Μετα τον Ιουνιο δεν θα εχω καμια δεσμευση Συμβολαιου .

Το μονο θεμα ειναι ποτε θα ανανεωσω το συμβολαιο και πως θα παρω καλυτερη τιμη:p

Νομιζω οτι ελυσα τις οποιες αποριες.

Ολα τα παραπανω μου εξηγηθηκαν αναλυτικοτα απο την εξυπηρετηση πελατων.....:rolleyes:

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μόνο 19€ για το W!!!????

Μπράβο, δεν το περίμενα με τίποτα να σου κάνουν τόσο καλή προσφορά!!!

Ξοδεύεις ελάχιστα παραπάνω από ότι με το f2g και δεν έχεις και καμία απολύτως έννοια μη σου τελειώσουν οι χρόνοι ομιλία, τα μηνύματα και τα kb...

 

Αν συνεχίσουν να κάνουν τέτοιες προσφορές, μου φαίνεται πως πολύς κόσμος από τα καρτοκινήτά θα το ξαναγυρίσει στα συμβόλαια ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσουν να κάνουν τέτοιες προσφορές, μου φαίνεται πως πολύς κόσμος από τα καρτοκινήτά θα το ξαναγυρίσει στα συμβόλαια ;)

 

οσοι βολευονται στη καρτοκινητη με 5 και 10 ευρω, θα συνεχισουν να προτιμουν τη καρτοκινητη

Link to comment
Share on other sites

Και είσαι και στο άγχος φραγής εξερχομένων και εισερχομένων

Ρε συ, τι εννοείς; Ποιο άγχος; Εγώ καρτοκινητό έχω πλέον αλλά πιο πριν είχα σύνδεση και δεν είχα κάποιο τέτοιο άγχος. Έχει αλλάξει κάτι και δεν το ξέρω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, τι εννοείς; Ποιο άγχος; Εγώ καρτοκινητό έχω πλέον αλλά πιο πριν είχα σύνδεση και δεν είχα κάποιο τέτοιο άγχος. Έχει αλλάξει κάτι και δεν το ξέρω;

Φίλε εννοεί όταν δεν είχε λεφτά να πληρώσει το λογαριασμό.

Αν περάσει το δίμηνο σου βάζουν φραγή εξερχομένων.

Δεν έχει αλλάξει τπτ.:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μόνο 19€ για το W!!!????

Μπράβο, δεν το περίμενα με τίποτα να σου κάνουν τόσο καλή προσφορά!!!

Ξοδεύεις ελάχιστα παραπάνω από ότι με το f2g και δεν έχεις και καμία απολύτως έννοια μη σου τελειώσουν οι χρόνοι ομιλία, τα μηνύματα και τα kb...

 

Απίστευτη τιμή το W στα 19 ευρώ ! Με βλέπω και εγώ με κάποιο τρόπο σιγά σιγά να αλλάζω από F2G

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη τιμή το W στα 19 ευρώ ! Με βλέπω και εγώ με κάποιο τρόπο σιγά σιγά να αλλάζω από F2G

 

Οποιος πετυχαίνει τέτοια τιμή για τις παροχές του W, είναι πολύ λογικό να σκέφτεται να το γυρίσει απο F2G ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ξέρει κανείς τι παροχές έχω με wind one xl?όσο το έψαξα κατάφερα να καταλάβω πως έχω από το κινητό 600 λεπτά προς όλους,350 mb internet,1500 προς σταθερά αστικά/υπεραστικά και απεριόριστη επικοινωνία με το σταθερό μου!επιπλέον κατάλαβα πως τα 600 λεπτά είναι τα ίδια και στο κινητό και στο σταθερό σωστά κατάλαβα?τα υπόλοιπα mb που έχω πως τα μαθαίνω?σωστά κατάλαβα?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...