Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπο τη στιγμή που δηλώνεται ως απόρρητος, παραμένει έτσι μέχρι να σημειωθεί κάποια μεταβολή. π.χ. μεταβίβαση. Χρειάζεται γύρω στις 20 ημέρες συνολικά για να ολοκληρωθεί το αίτημα.

 

Εμένα που είναι απόρρητο γιατί το βγάζει παιδιά στην αναζήτηση;

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελει η μητερα μου να κανει καρτοσυμβολαιο για να μιλαμε μεταξυ μας..(απλη χρηση.κλησεις ,αντε και κανα μηνυμα)

παιζει καμια προσφορα τωρα?

δεν θελει συσκευη κτλ..

σε περιπτωση που δεν βολευει η διακοπη του καρτοσυμβολαιου ειναι χωρις επιβαρυνσεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελει η μητερα μου να κανει καρτοσυμβολαιο για να μιλαμε μεταξυ μας..(απλη χρηση.κλησεις ,αντε και κανα μηνυμα)

παιζει καμια προσφορα τωρα?

δεν θελει συσκευη κτλ..

σε περιπτωση που δεν βολευει η διακοπη του καρτοσυμβολαιου ειναι χωρις επιβαρυνσεις?

 

Αν εχει ηδη whatsup θα συνεχησει να την καλουν δωρεαν οι whatsup χρηστες κατα τα αλλα θα εχει 1500' προς cosmote προορισμους και υπαρχει ενα δωρο 180' προς ολους για τρεις μηνες, μετα οτι ισχυει στα καρτοσυμβολαια.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

δλδ οποιος κανει τωρα καρτοσυμβολαιο απο πχ. κοσμοτε σε καρτοσυμβολαιο κοσμοτε με τα 22ευρω που ειναι το μηνιαιο παγιο παιρνει οτι αναγραφεται στο προγραμμα +180' για 3 μηνες?
Link to comment
Share on other sites

δλδ οποιος κανει τωρα καρτοσυμβολαιο απο πχ. κοσμοτε σε καρτοσυμβολαιο κοσμοτε με τα 22ευρω που ειναι το μηνιαιο παγιο παιρνει οτι αναγραφεται στο προγραμμα +180' για 3 μηνες?

 

Φιλος που το εκανε ιουλιο,αλλα απο wind σε cosmote δεν το εχει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τελείωσε το συμβόλαιό μου με την Cosmote (Απερ.25) και μίλησα με τις 3 "εταιρείες" μας για νέο συμβόλαιο αυτήν την φορά μεγαλύτερο γιατί θα είμαι στρατό, να έχω να μιλάω και να σερφάρω..

Έλεγα να δώσω μέχρι 35 ευρώ, δεν με ενδιέφερε κάποια συσκευή μιας και το Arc με υπερκαλύπτει αυτήν την στιγμή και είναι και μερικών μηνών μόνο.

Οι προσφορές που πήρε λοιπόν είναι:

-> Η Cosmote εδειξε τον "σεβασμό" στον πελάτη (για χρόνια..) που θέλει να παραμείνει στην εταιρείαως εξής: Επιδότηση για ανανέωση συμβολαίου 1 έτους με έκπτωση στο πάγιο 1.5 ευρώ/μήνα και ένα έξτρα 5%, δηλαδή το (Απερ.45) τελική τιμή 46 ευρώ.. :X Απαράδεκτη κατά την γνώμη μου.

-> Η Wind έχει online προσφορά το Wind to All 45 στα 31.5 ευρώ, δηλαδή κάπου στα 35 τελική.

-> Από την Vodafone μου είπαν για το Απεριόριστα 45 ή έκπτωση στο πάγιο και τελική τιμή 37 ευρώ με φόρους (9 ευρώ διαφορά από την Cosmote) ή 180 ευρώ επιδότηση για συσκευή. Συσκευή δεν με ενδιαφέρει οπότε το 37αρι δεν ακούγεται άσχημα.

 

Το θέμα είναι δεν ξέρω τι να κάνω. Οι περισσότεροι φίλοι μου έχουν Cosmote, οι γονείς μου έχουν Wind και αρκετοί φίλοι Vodafone.. Με το Wind to All ίσως καλύπτομαι, αλλά δεν θα με χαλούσε να έχω να χρησιμοποιώ και τα 1500΄της Voda/Cosmote.

Από την άλλη την μια χρονιά που είχα Wind (λόγω Milestone) δεν είχα μείνει καθόλου ικανοποιημένος από το 3G δίκτυό της, δίνει όμως 500ΜΒ έναντι των 300 της Voda.. Ξέρουμε αν έχει βελτιωθεί το δίκτυό της?

Πιστεύω ότι θα με ξαναπάρουν από την Cosmote όταν γίνει η αίτηση φορητότητας, αλλά δεν νομίζω να προσφέρουν κάτι περισσότερο..

Καμιά συμβουλή?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τελείωσε το συμβόλαιό μου με την Cosmote (Απερ.25) και μίλησα με τις 3 "εταιρείες" μας για νέο συμβόλαιο αυτήν την φορά μεγαλύτερο γιατί θα είμαι στρατό, να έχω να μιλάω και να σερφάρω..

Έλεγα να δώσω μέχρι 35 ευρώ, δεν με ενδιέφερε κάποια συσκευή μιας και το Arc με υπερκαλύπτει αυτήν την στιγμή και είναι και μερικών μηνών μόνο.

Οι προσφορές που πήρε λοιπόν είναι:

-> Η Cosmote εδειξε τον "σεβασμό" στον πελάτη (για χρόνια..) που θέλει να παραμείνει στην εταιρείαως εξής: Επιδότηση για ανανέωση συμβολαίου 1 έτους με έκπτωση στο πάγιο 1.5 ευρώ/μήνα και ένα έξτρα 5%, δηλαδή το (Απερ.45) τελική τιμή 46 ευρώ.. :X Απαράδεκτη κατά την γνώμη μου.

-> Η Wind έχει online προσφορά το Wind to All 45 στα 31.5 ευρώ, δηλαδή κάπου στα 35 τελική.

-> Από την Vodafone μου είπαν για το Απεριόριστα 45 ή έκπτωση στο πάγιο και τελική τιμή 37 ευρώ με φόρους (9 ευρώ διαφορά από την Cosmote) ή 180 ευρώ επιδότηση για συσκευή. Συσκευή δεν με ενδιαφέρει οπότε το 37αρι δεν ακούγεται άσχημα.

 

Το θέμα είναι δεν ξέρω τι να κάνω. Οι περισσότεροι φίλοι μου έχουν Cosmote, οι γονείς μου έχουν Wind και αρκετοί φίλοι Vodafone.. Με το Wind to All ίσως καλύπτομαι, αλλά δεν θα με χαλούσε να έχω να χρησιμοποιώ και τα 1500΄της Voda/Cosmote.

Από την άλλη την μια χρονιά που είχα Wind (λόγω Milestone) δεν είχα μείνει καθόλου ικανοποιημένος από το 3G δίκτυό της, δίνει όμως 500ΜΒ έναντι των 300 της Voda.. Ξέρουμε αν έχει βελτιωθεί το δίκτυό της?

Πιστεύω ότι θα με ξαναπάρουν από την Cosmote όταν γίνει η αίτηση φορητότητας, αλλά δεν νομίζω να προσφέρουν κάτι περισσότερο..

Καμιά συμβουλή?

 

Δυστυχως για να μιλας φτηνα πρεπει να επιλεξεις την εταιρεια που εχουν οι πιο πολλες σου επαφες...αυτο εκμεταλευεται κ.η cosmote γιαυτο ειναι κ η πιο γεναιοδωρη!!!!..ακομη κ αιτηση φορητοτητας να κανεις αν δουν οτι οι περισσοτερες κλησεις σου ειναι προς cosmote δυσκολα να σου κοψουν τοσα για να φτασεις τα επιπεδα των αλλων προσφορων.παρ'ολα αυτα δεν χανεις κατι..

Αν θελεις να δεις σε wind με χρονο προς ολους,δες τα καρτοσυμβολαια που σε καινουριες συνδεσεις δινει 200' προς ολους δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου προτείνω κάτι άλλο. Επειδή θα πας στρατό, πάρε ένα φτηνό τηλέφωνο δίκαρτο και είτε έχε 2 νούμερα καρτοκινητά για να μιλας φτήνα με 2 από τα 3 δίκτυα και για το 3ο θα εκμεταλλευτείς τυχόν προσφορές για χρόνο ομιλίας προς όλους είτε κάνε 2 φτηνές συνδέσεις στο πιο μικρό πάγιο με χρόνο 1500 λεπτά προς το ίδιο δίκτυο, οπότε πάλι θα καλύπτεις τα 2 δίκτυα και για το 3ο θα χρησιμοποιείς τον δωρεάν τυχόν χρόνο προς τρίτους. Αν δεν θες να κάνεις κάτι τέτοιο τότε κάνεις σύνδεση εκεί που έχεις τις πιο πολλές επαφές και μιλάς το περισσότερο. ;)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το παρακάτω μύνημα:ΠPOΣΦOPA:H COSMOTE ΣAΣ KANEI ΔΩPO 1500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA NA MIΛHΣETE AYTO TO ΣAB/KO!ΣTEIΛTE 3 ΣTO 1256 EΩΣ TO TEΛOΣ THΣ HMEPAΣ KAI TO ΔΩPO ΘA ΓINEI ΔIKO ΣAΣ!

Συγνώμη για τα κεφαλαία, είναι copy paste από το sms της cosmote.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Χρήστης cosmote από το 2000 με τέσσερα τηλέφωνα ( οικογενειακό πακέτο) και πάγιο στο δικό μου νούμερο 45 € μου δίνει αναβάθμιση μόνο στο δικό μου 40 € για 12μηνο συμβόλαιο. Δεν ξέρω τι να κάνω; Σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο και να τους ζητήσω κάτι καλύτερο και αν δεν κάνουν κάτι καλύτερο να κάνω αίτηση φορητότητας. Κάτι παραπάνω θα κερδίσω πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Μετά από σκέψη έκανα σήμερα αίτηση φορητότητας στην Vodafone, Απεριόριστα 45 με 37 ευρώ και θα έχω μάλλον κι ένα What's Up στο Milestone για τις επαφές που χρησιμοποιούν Cosmote.

 

Έχω περιέργεια να δω αν θα με πάρουν τηλέφωνο από την Cosmote σήμερα/αύριο με κάποια αντιπρόταση..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Μετά από σκέψη έκανα σήμερα αίτηση φορητότητας στην Vodafone, Απεριόριστα 45 με 37 ευρώ και θα έχω μάλλον κι ένα What's Up στο Milestone για τις επαφές που χρησιμοποιούν Cosmote.

 

Έχω περιέργεια να δω αν θα με πάρουν τηλέφωνο από την Cosmote σήμερα/αύριο με κάποια αντιπρόταση..

 

Αν σου κάνουν αντιπρόταση συμφέρουσα θα παραμείνεις ή το πήρες απόφαση για Vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκοπεύω να κάνω μετατροπή το καρτοκινητό (what's up) σε unlimited 25 ή 35 αλλά έχω κάποιες απορίες.

 

1) Υπάρχει κάποια έξτρα χρέωση εκτός του ποσού που αναγράφεται στο site της cosmote;

2) Εάν ξεπεράσω τα δωρεάν MB θα ειδοποιηθώ για να το γνωρίζω ή όχι;

3) Όσοι με καλούνε από what's up καρτοκινητή θα χρεώνονται σαν να καλούνε what's up ή όχι;

4) Γιατί με δεσμεύουν για 18 μήνες; Δυνατότητα 12 μηνου δεν υπάρχει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σκοπεύω να κάνω μετατροπή το καρτοκινητό (what's up) σε unlimited 25 ή 35 αλλά έχω κάποιες απορίες.

 

1) Υπάρχει κάποια έξτρα χρέωση εκτός του ποσού που αναγράφεται στο site της cosmote;

2) Εάν ξεπεράσω τα δωρεάν MB θα ειδοποιηθώ για να το γνωρίζω ή όχι;

3) Όσοι με καλούνε από what's up καρτοκινητή θα χρεώνονται σαν να καλούνε what's up ή όχι;

4) Γιατί με δεσμεύουν για 18 μήνες; Δυνατότητα 12 μηνου δεν υπάρχει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

1) +12%, ήτοι, για το Unlimited 25 θα πληρώνεις τελική τιμή 28€ και για το Unlimited 35 θα πληρώνεις 39,2€.

2) Ενεργοποιείται στέλνοντας 80 στο 1256

3) Όχι, θα χρεώνονται κανονικά βάσει του ισχύοντα τιμοκαταλόγου. Αυτό που λες θα γινόταν αν έκανες καρτοπρόγραμμα.

4) Πλέον το ελάχιστο συμβόλαιο για νέα σύνδεση νομίζω πως είναι 18μηνο. Δεν ξέρω για εσένα που είσαι ήδη στο δίκτυο της Cosmote και θέλεις να μεταβείς σε συμβόλαιο σε υπάρχον νούμερο εάν δύναται να σου κάνουν 12μηνο.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κάνουν αντιπρόταση συμφέρουσα θα παραμείνεις ή το πήρες απόφαση για Vodafone;

 

Με πήραν από την Cosmote προ ολίγου, με ρώτησαν γιατί θέλω να φύγω, αν είχα κάποιο θέμα κλπ. Είπα είναι ξεκάθαρα οικονομικό το θέμα, 2 ευρώ επιδότηση τον μήνα για το 45αρι είναι απλά γελοίο. Στην Vodafone μου το δίνουν με 37 ευρώ τον μήνα κι εσείς με 46. Και μου έκαναν προσφορά να έρχεται τελική τιμή 30.5 ευρώ κάθε μήνα, 218 ευρώ δηλαδή επιδότηση συνολικά.

 

Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος, έγινε ακριβώς ότι ήθελα: Να μείνω στην Cosmote που έχω και τις περισσότερες επαφές μου, να ανέβω στο 45αρι πρόγραμμα και να δίνω 30-35 ευρώ, όχι παραπάνω. :D

 

Βέβαια είναι λίγο τραγικό να μην σου κάνουν καλή προσφορά εξαρχής αλλά μόνο αν δείξεις ότι σκοπεύεις να φύγεις. Ειδικά όταν βλέπουν στο σύστημά τους (μου το ανέφερε κι η αντιπρόσωπος στο τηλέφωνο) ότι οι περισσότερες κλήσεις μου είναι με συνδρομητές Cosmote. Αφού κέρδος θα έχετε και πάλι, γιατί μας ταλαιπωρείτε? :worry:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από την Cosmote προ ολίγου, με ρώτησαν γιατί θέλω να φύγω, αν είχα κάποιο θέμα κλπ. Είπα είναι ξεκάθαρα οικονομικό το θέμα, 2 ευρώ επιδότηση τον μήνα για το 45αρι είναι απλά γελοίο. Στην Vodafone μου το δίνουν με 37 ευρώ τον μήνα κι εσείς με 46. Και μου έκαναν προσφορά να έρχεται τελική τιμή 30.5 ευρώ κάθε μήνα, 218 ευρώ δηλαδή επιδότηση συνολικά.

 

Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος, έγινε ακριβώς ότι ήθελα: Να μείνω στην Cosmote που έχω και τις περισσότερες επαφές μου, να ανέβω στο 45αρι πρόγραμμα και να δίνω 30-35 ευρώ, όχι παραπάνω. :D

 

Βέβαια είναι λίγο τραγικό να μην σου κάνουν καλή προσφορά εξαρχής αλλά μόνο αν δείξεις ότι σκοπεύεις να φύγεις. Ειδικά όταν βλέπουν στο σύστημά τους (μου το ανέφερε κι η αντιπρόσωπος στο τηλέφωνο) ότι οι περισσότερες κλήσεις μου είναι με συνδρομητές Cosmote. Αφού κέρδος θα έχετε και πάλι, γιατί μας ταλαιπωρείτε? :worry:

 

Ξεφτιλες εντελως...ο τροπος που λειτουργουν αυτο με οδηγει να πω...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι περιεργος να δω τι επιδοτηση θα μου κανει η cosmote απο την στιγμη που λογω πιστωτικης cosmote και εκπτωση απο οικογενιακο + 3 ευρω εκπτωση απο επιδπτηση πληρωνω λογαριασμο 3-5 ευρω καθε μηνα στο Απεριοριστα 45 μαλλον δεν θα μου δωσουν καθολου:happy:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ειμαι περιεργος να δω τι επιδοτηση θα μου κανει η cosmote απο την στιγμη που λογω πιστωτικης cosmote και εκπτωση απο οικογενιακο + 3 ευρω εκπτωση απο επιδπτηση πληρωνω λογαριασμο 3-5 ευρω καθε μηνα στο Απεριοριστα 45 μαλλον δεν θα μου δωσουν καθολου:happy:

 

Πως το καταφερες αυτο;;

Η επιστροφη απο πιστωτικη ειναι 2%.δηλαδη ψωνιζεις κανα 1000€ με την καρτα;

Link to comment
Share on other sites

βασικα πληρωνω λογαριασμου συγγενων αντι να πανε να πληρωσουν στον ΟΤΕ πχ τα δινουν σε μενα και ετσι κερδιζω γενικα οτι θελει η οικογενια το περνουμε με την καρτα επισης ο πατερας μου βαζει βενζινη με την καρτα κσνω και εγω βεβαια αγορες οπως πχ η nova εξοφληται απο την πιστωτικη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις εαν τα απεριοριστα στα συμβολαια καλυπτουν και frog;
οχι δεν καλυπτουν
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις εαν τα απεριοριστα στα συμβολαια καλυπτουν και frog;

οχι δεν καλυπτουν

Φυσικά και καλύπτουν frog.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...