Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α καλα μαλλον ειναι πολυ πισω.. τεσπα καντο χειροκίνητα οπως ειπαμε παραπανω..

 

Το εκανα τελικα αλλα ξεχασα επειδη ακολουθουσα βημα βημα τον οδηγο να κανω wipe cache and data . Λειτουργησε τελικα ομως η ενημερωση και πλεον εχω και εικονιδιο updater :D . Επισης αρκετες κινεζικες εφαρμογες πλεον δεν υπαρχουν ( για την ακριβεια 2-3 ειχανε το εικονιδιο του αντροιντ κ οταν τις πατησα ειπε οτι δεν ειναι εγκατεστημενες οποτε τις ξηλωσα ) .

 

Το playstore και 2-3 εφαρμογες που ειχα περασμενες δεν τις πειραξε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι ωρες οθονης ειναι λιγο παρεξηγημενο θεμα, ο καθενας λεει οτι θελει, εξαρτάται τι κανεις, αν βλεπεις ταινια ας πουμε μπορεις να βγαλεις και 10 ωρες οθονη, αν εισαι συνεχεια στο facebook και το σκαλιζεις συνεχεια μπορει να βγαλεις 2-3 ωρες, με την χρηση την δικια μου βγαζω γυρω στις 5 ωρες σε 2 μερες και φορτιζω φτανοντας γυρω στο 15-20% ολα αυτα με wifi συνεχεια ανοικτο και οπου χρειαστει δεδομενα, χρησιμοποιω πολυ whatsaap,viber κλπ, και αρκετο browsing, oμιλια μετρια, δεν μιλαω πολυ, το πολυ 30 λεπτα την μερα, επισης χρησιμοποιω αρκετα την φωτογραφικη, δεν ξερω, εγω ειμαι υπερ ευχαριστημενος, ειδικα ερχομενος απο s3 που εβγαζε 2 ωρες οθονη μονο με θαυμα

 

Έχω πει και παραπάνω ότι η συνηθισμένη χρήση μου είναι facebook, viber, κάποιες κλήσεις πιο σπάνια κλπ. Συνήθως, το βράδυ το βάζω στη λειτουργία πτήσης, όμως τον τελευταίο καιρό το αφήνω επιτηδες με ανοιχτό το wi-fi για να δω πόσο πέφτει η μπαταρία όσες ώρες δεν το χρησιμοποιώ και πιθανώς με το λεντ να αναβοσβήνει για ώρες λόγω κάποιου μηνύματος ή ειδοποίησης. Φυσικά, συγκρινόμενο με το galaxy s I9000 η μπαταρία σκίζει, μην είμαστε και υπερβολικοί. Απλά περίμενα να έχω τις επιδόσεις που έχετε.

 

Τελικά, μου έκανε τη χάρη στην προηγούμενη φόρτιση και με ικανοποίησε.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=49152&stc=1&d=1409395223

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=49153&stc=1&d=1409395223

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=49154&stc=1&d=1409395247

Link to comment
Share on other sites

Και στην 5 αν κάνεις διπλό κλικ μου βγάζει μήνυμα. " είστε ήδη προγραμματιστής"

 

ναι.. οκ.. αλλα εδω μιλαμε για " κρυφο μενου"... δεν το ειχα βρει αυτο στην 5...περα απο την δηλωση οτι ειμαι.... προγραμματιστης :lol:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Και στην 5 αν κάνεις διπλό κλικ μου βγάζει μήνυμα. " είστε ήδη προγραμματιστής"

 

Γινε ποιο ακριβης φιλε,"και στην 5...." ποια ειναι αυτη η 5 και που.

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι με την 4.8.22 μετα απο ΟΤΑ update την περασμενη Παρασκευη.Ειχα φλασαρει την 4.8.15 οταν το αγορασα.Τωρα τρεχοντας το "updater" Μου βγαζει " Υou already have installed the latest updates".Εχει βγει η 4.8.29? και αν ναι,γιατι δεν κανει update οπως εκανε οταν ηταν με την 4.8.15?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.scamadviser.com/check-website/www.ahappymango.com Θα μου πεις έχει Paypal και θα πάρεις τα λεφτά πίσω. Αν έχει όρεξη να κάνεις dispute mails κτλ κτλ προχώρα το.

Υπόψιν ότι το συγκεκριμένο site βγάζει και το vickmall low trust.

Link to comment
Share on other sites

Γινε ποιο ακριβης φιλε,"και στην 5...." ποια ειναι αυτη η 5 και που.

Σε ευχαριστω

MIUI 5 εννοώ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Γινε ποιο ακριβης φιλε,"και στην 5...." ποια ειναι αυτη η 5 και που.

Σε ευχαριστω

 

Αυτην την στιγμη μιλαω για ενα μενου που σου βγαζει στην 4.8.29 που ειναι η τελευταια αναβαθμιση η χθεσινη....Miui 6 λενε πως ειναι και βλεπω και τις αλλαγες οπως ειναι στα ξενα site... αρα η προηγουμενη οποιαδηποτε ρομ ηταν η 5.. τι δεν καταλαβες?

Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη μιλαω για ενα μενου που σου βγαζει στην 4.8.29 που ειναι η τελευταια αναβαθμιση η χθεσινη....Miui 6 λενε πως ειναι και βλεπω και τις αλλαγες οπως ειναι στα ξενα site... αρα η προηγουμενη οποιαδηποτε ρομ ηταν η 5.. τι δεν καταλαβες?

 

Ενταξει μιλουσες για την Miui 5.δεν καταλαβα εγω.:). Πες μου κατι σε παρακαλω.Οταν πηρα το m3 ηταν με την JB 4.3. Κατεβασα κ φλασαρισα την 4.8.15, μετα απο μια εβδομαδα(περασμενη Παρασκευη,) "τρεχοντας " το updater κατεβασα καπου 470 ΜΒ και εγινε η MIUI 4.8.22 version 4.4.4.

Διαβαζω εδω στο site εχει ελθει νεα version,αλλα οταν τρεχω το updater μου "λεει" οτι "you have installed already the latest version".Γιατι δεν κανει update οπως εκανε την πρωτη φορα απο 4.8.15 σε 4.8.22 αφου υπαρχει νεα version?

 

Eυχαριστω

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μιλουσες για την Miui 5.δεν καταλαβα εγω.:). Πες μου κατι σε παρακαλω.Οταν πηρα το m3 ηταν με την JB 4.3. Κατεβασα κ φλασαρισα την 4.8.15, μετα απο μια εβδομαδα(περασμενη Παρασκευη,) "τρεχοντας " το updater κατεβασα καπου 470 ΜΒ και εγινε η MIUI 4.8.22 version 4.4.4.

Διαβαζω εδω στο site εχει ελθει νεα version,αλλα οταν τρεχω το updater μου "λεει" οτι "you have installed already the latest version".Γιατι δεν κανει update οπως εκανε την πρωτη φορα απο 4.8.15 σε 4.8.22 αφου υπαρχει νεα version?

 

Eυχαριστω

 

Ευχαριστω

Η ελληνική MIUI 6 θα κυκλοφορήσει την κυριακή -> https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929-GTV-3-21-H-21%CE%B7-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?postID=19520#post19520

Η διεθνής MIUI 6 ΔΕΝ υποστηρίζει ελληνικά, οπότε όποιος θέλει ελληνικά δεν την βάζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική MIUI 6 θα κυκλοφορήσει την κυριακή -> https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929-GTV-3-21-H-21%CE%B7-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/?postID=19520#post19520

Η διεθνής MIUI 6 ΔΕΝ υποστηρίζει ελληνικά, οπότε όποιος θέλει ελληνικά δεν την βάζει ;)[/quote

 

Ελληνικο πληκτρολογιο θα υποστηριζει η διεθνης? για τα μενου δεν με ενδιαφερει,κ αυτη που εχω (4.8.22) ειναι η ευρωπαικη κ εχω ελληνικο πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , σημερα παρελαβα απο vickmall το συγκεκριμενο κινητο και μεχρις στιγμης εχω αντιμετωπισει καποια προβληματακια .

 

Κατ'αρχην το κινητο οταν το παρελαβα ( με την official αγγλικη και κινεζικη rom ) καθως δεν ηθελα να μπλεξω με καστομιες ΔΕΝ διεθετε mi market με αποτελεσμα η εγκατασταση play store να μετατραπει απο διαδικασια δευτερολεπτων σε χρονοβορο ψαξιμο αφου δεν ηξερα ουτε τι ακριβως εψαχνα αλλα και ουτε που θα το εψαχνα λογω κινεζικων ονοματων πολλων εφαρμογων .

 

Εν συνεχεια απο το about phone menu βλεπω οτι η ρομ που φοραει ειναι η MIUI-JXDCNBD14.0 .

 

Πατωντας system updates αντι να κανει καποιον ελεγχο για νεοτερες εκδοσεις με πεταει στην κεντρικη οθονη . Τι θεμα εχει και πως μπορω να το διορθωσω ;

 

Με ενδιαφερει να περασω μονο την τελευταια official και να ενημερωνεται μονη της οποτε υπαρχει καινουρια stable .

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5859-4-8-22-Xiaomi-MI-3-GTV-3-21-0/#files είναι η τελευταία ελληνική Rom και από αύριο θα δώσουν την miui v6 μέσω OTA update.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα την παρουμε όλοι?μιλάω για την ελληνική v6

 

Συμφωνα με το miui.gr σημερα θα μας ερθει ota

Link to comment
Share on other sites

με τις αλλαγες που εγιναν στην καμερα (ελεω v6) ξερει καποιος να μου πει που πηγαν οι ρυθμισεις οι χειροκίνητες?πχ αν θες να αυξησεις την υπερεκθεση ή να βαλεις πιο πολλα iso κτλ?οι τωρινες ρυθμισεις που εμφανιζει είναι πολύ φτωχες...:(
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

με τις αλλαγες που εγιναν στην καμερα (ελεω v6) ξερει καποιος να μου πει που πηγαν οι ρυθμισεις οι χειροκίνητες?πχ αν θες να αυξησεις την υπερεκθεση ή να βαλεις πιο πολλα iso κτλ?οι τωρινες ρυθμισεις που εμφανιζει είναι πολύ φτωχες...:(

 

νομιζω δεν εχει προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Αγορά (ρώτα τους πριν, ότι απορία έχεις) http://www.xiaomishop.com/110-touch-screen-and-lcd-for-xiaomi-mi3.html

Έχει και τις δύο version frame (TD και WCDMA). Για 5 ευρώ παραπάνω, καλύτερα να το πάρεις μαζί με το frame. Λιγότερη δουλειά για σένα.

 

Λίγο τσαπατσούλης ο τύπος, αλλά θα πάρεις μια ιδέα πως να το αλλάξεις. https://www.youtube.com/watch?v=shd9XVISdCU

Αυτά που κάνει στην αρχή, αλλά και αργότερα εκεί που βάζει ταινία διπλής όψης, είναι γιατί η δική του οθόνη είναι χωρίς frame.

 

 

 

σας ενημερωνω οτι τελικα παρήγγειλα την οθόνη απο το λινκ που μου εστειλες η οθονη μου ειρθε καινουργια το φραμε μεταχειρισμενο(το κρατισα ομως γιατι βαρεθηκα την ολλη διαδικασια.μετα απο μερικες ερωτησεις σε ιδικους στην περιοχη ορεστιαδας κανενας δεν αναλαμβανε να την αλαξει με 100 τις 100 επιτυχια,ετσι με τη βοηθεια απο το λινκ ποy μοy εστειλες και αυτο εδω που βρηκα απο τη xiaomi-miui.gr http://v.pps.tv/play_3BF3IR.html (περιμενεις λιγο να τελιοσουν οι διαφημισεις ειναι στα κινεζικα αλλα τα κανει ολλα τοσο απλα)και μαζι με ενα φιλαρακι που κρατουσε μονο το σεσουαρ καταφερα με επιτυχια να αλαξω την οθονη και πλεον ολλα ειναι λυτουργικα και δουλεβουν ολλα ρολοι (τελικα δεν ειταν και πολυ δυσκολο σε 1ωρα και 30 λεπτα καταφερα και την αλαξα!!!

Link to comment
Share on other sites

Η 4.8.29 που ¨ανεβηκε" πριν λιγη ωρα στο ελληνικο site της miui, ειναι η αναμενομενη V6?.Απο το λινκ που την κατεβασα (miuiandroid) περιγραφει την Rom ως "xiaomi_eu_multi_cancro_4.8.29_kk-4.4.zip-(V6 WCDMA)".

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω να το ανοιξω και κολαει στην οθονη mi.τι νακανω?

 

Λογικά μπαίνεις recovery κάνεις wipe data,dalvik,cache και reboot και θα ανοίξει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβαίνει το update!!! Miui V6 Hellas. Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που δουλεύουν πάνω σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...