Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ και εγω με τους παραπάνω και προτείνω να δεις και το: (εγώ είμαι λίγο πριν την παραγγελία)

Coolpad F1 8297W, οκταπύρηνο, 2 γιγα μνημη στα 127€ και με μεγάλη υποστήριξη στο δικό μας φόρουμ και έξω:

http://www.aliexpress.com/item/In-stock-Coolpad-Great-God-F18297-Smartphone-MTK6592-Octa-Core-5-0-Inch-Gorilla-Glass-OGS/1645701442.html

http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/

 

μου βαλες τρελη μπριζα και το παρηγγειλα και γω!Καλα απιστευτο τηλεφωνο,8πυρινο,2gb ram,13mp sony camera,Adreno 450 gpu,5,5 ιντσες 720p οθονη,αψογη υποστηριξη με συνεχομενα update στις official rom και αψογες custom miui,aosp κλπ σε γευσεις jb και kitkat με 130 ευρω??Νομιζω απλα οτι ειναι το value for money της δεκαετιας.

 

Παιδια,χτυπηστε το,εχει και thread στο myphone και στο modaco και το τηλ εχει τρελη υποστηριξη γιατι εχει πουλησει σε τρελο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

μου βαλες τρελη μπριζα και το παρηγγειλα και γω!Καλα απιστευτο τηλεφωνο,8πυρινο,2gb ram,13mp sony camera,Adreno 450 gpu,5,5 ιντσες 720p οθονη,αψογη υποστηριξη με συνεχομενα update στις official rom και αψογες custom miui,aosp κλπ σε γευσεις jb και kitkat με 130 ευρω??Νομιζω απλα οτι ειναι το value for money της δεκαετιας.

 

Παιδια,χτυπηστε το,εχει και thread στο myphone και στο modaco και το τηλ εχει τρελη υποστηριξη γιατι εχει πουλησει σε τρελο βαθμο.

 

Νομιζω οτι εχεις μερικα specs λαθος. 5" και mali450 gpu γιατι η adreno ειναι των MSM και αυτο εχει MTK.

 

Ειναι παντως τρομερο VFM το χτυπησα και γω αυτες τις μερες απο minideal και τωρα περιμενω να ρθει.

Αρα azuli θα σ'εχω να δοκιμαζεις και στο f1 roms? Ωραια :D

Link to comment
Share on other sites

σας παω κοντρα ολους μαζι λεμε απο δευτερα,μα ολους μαζι ομως:p

το μικρουλι ομως μεσα στην καρδια μου το εχω...κλαψ

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχεις μερικα specs λαθος. 5" και mali450 gpu γιατι η adreno ειναι των MSM και αυτο εχει MTK.

 

Ειναι παντως τρομερο VFM το χτυπησα και γω αυτες τις μερες απο minideal και τωρα περιμενω να ρθει.

Αρα azuli θα σ'εχω να δοκιμαζεις και στο f1 roms? Ωραια :D

 

εχεις δικιο τα σκ@τωσα πανω στον ενθουσιασμο!Ωραιος,θα τα λεμε στο αλλο thread λοιπον!Διαβασα ολο το thread τους πριν κανω την παραγγελια,καμια σχεση με τα θεματα που ειχαμε εμεις..πολιτισμενες rom!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα γίνουμε πολλοί που θα μετακομίσουμε στο θρεντ του F1. χαχαχα

Περιμένω και γω το F1.

 

Τελικά το θέμα που έφταξα για MIUI δεν το δοκίμασε κανείς; Τέτοια αποτυχία;

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και καιρό φοραω την miuiτου gkalen.φοβερη.λεω να την αλλαξω για να περάσει η ωρα...ποια λετε;moihack έβγαλες καινούργια;
Link to comment
Share on other sites

@akalos

To u+ για παντα μεσα στην καρδια μας εννοειται! Μαζι με το zte blade 1 απο τα καλυτερα πρωτα mainstream android κινητα!

 

Τι θα παρεις αν επιτρεπεται ;

Θα παμε κοντριτσα με το antutu :lol:

 

@azuli

Καλα λογικο δεν ειναι με 2gb ram να μην εχουνε OOM situations σαν εμας ;

Γενικα στα MTK κινητα επειδη δεν υπαρχουν sources ειναι ολες οι ρομ πιο πολυ copy-paste φαση οποτε μονο αν υπαρχει προβλημα απο μαμα ρομ και ειναι kernel related ειναι δυσκολο να απαλλαγεις απο αυτο.

 

@mixanikos

ελα και συ να γινουμε πολλοι!

Εγω ειμαι με ΚΚ ακομα (οοο ναι αντεξα) αλλα αν σου πω οτι οι 300 σαν ταινια μου φαινεται χαλια θα θυμωσεις ; :P

 

@bebakos

καινουρια θα βγαλω οταν ερθει το κινητο με το καλο και θα ναι απλα ενα rebuild της cm11 με τα καινουρια sources και ενα-δυο μικρο διορθωσεις στον κερνελ (τα γνωστα δλδ θεματα με χαλια ηχο/καμερα και graphical glitches θα παραμεινουνε).

Δυστυχως δεν μπορεσα να τα διορθωσω οσο και αν προσπαθησα και αυτος ειναι και ο λογος που παω πλεον σε νεο κινητο γιατι η gb εκτος αν μιλαμε για MIUI ειναι too old πια και της λειπουνε features.

Link to comment
Share on other sites

@akalos

To u+ για παντα μεσα στην καρδια μας εννοειται! Μαζι με το zte blade 1 απο τα καλυτερα πρωτα mainstream android κινητα!

 

Τι θα παρεις αν επιτρεπεται ;

Θα παμε κοντριτσα με το antutu :lol:

Ήρθε το θηρίο η αγάπη μου ο έρωτας μου

Σε smoothness βρε! Τι αλλο ?

nexus 5 φυσικα

Link to comment
Share on other sites

σας παω κοντρα ολους μαζι λεμε απο δευτερα,μα ολους μαζι ομως:p

@akalos

Τι θα παρεις αν επιτρεπεται ;

Θα παμε κοντριτσα με το antutu :lol:

Ήρθε το θηρίο η αγάπη μου ο έρωτας μου

Σε smoothness βρε! Τι αλλο ?

nexus 5 φυσικα

Αστα αυτα akale...

Το πας σε αλλη κατηγορια εσυ. Εσυ εισαι για μενα! :)

 

 

 

Οντως το F1 φαινεται πολυ καλο αν κρινω κι απο την εμπειρια μου με ενα αλλο MTK6592W με 2GB RAM, το ThL T11.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αστα αυτα akale...

Το πας σε αλλη κατηγορια εσυ. Εσυ εισαι για μενα! :)

στοck ολα?δεν νομιζω γιατι το ειδα και δεν μου αρεσε,ασχημο και buggy ui μου φανηκε,ελπιζω να το εφτιαξαν, σε μπαταρια λογικα εισαι καλυτερα,στα pure ειμαι εγω ετσι και αλλοιως,pure ειπα και θυμηθηκα τον azuli μην αγριεψει παλι:p.αξιζει παιδες ομως

με φλασαρισματα δεν θα ασχοληθω γιατι δεν ηθελα ετσι και αλλοιως,αλλα τωρα πλεον δεν βλεπω και τον λογο,ολα δουλευουν καλα με την οθονη να ακολουθει το δακτυλο σου λεμε,ουτε καθυστερησεις,ουτε "πηδηματακια"" (iphoneιζει σε αυτο το σημειο)κατι ξερουμε απο το μικρος μας δασκαλο..ετσι?

οτι του ζητησεις το κανει αγγογυστα,και με 680mb ram κατειλλημενη πρωτο boot ...χιχιχιχ!εχει και αλλη του λεω,παρε πραμα να εχεις....

 

υγ 1.οσο για το α ντου ντου,ποιος το μ....ει,ψαχνει αλλα δεν βρισκει

υγ 2.το g2 ηταν η δευτερη επιλογη μου,ελπιζοντας οτι με αλλαγη launcher θα εφτιαχνε το UI του

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

στοck ολα?δεν νομιζω γιατι το ειδα και δεν μου αρεσε,ασχημο και buggy ui μου φανηκε,ελπιζω να το εφτιαξαν, σε μπαταρια λογικα εισαι καλυτερα,στα pure ειμαι εγω ετσι και αλλοιως,pure ειπα και θυμηθηκα τον azuli μην αγριεψει παλι:p.αξιζει παιδες ομως

με φλασαρισματα δεν θα ασχοληθω γιατι δεν ηθελα ετσι και αλλοιως,αλλα τωρα πλεον δεν βλεπω και τον λογο,ολα δουλευουν καλα με την οθονη να ακολουθει το δακτυλο σου λεμε,ουτε καθυστερησεις,ουτε "πηδηματακια"" (iphoneιζει σε αυτο το σημειο)κατι ξερουμε απο το μικρος μας δασκαλο..ετσι?

οτι του ζητησεις το κανει αγγογυστα,και με 680mb ram κατειλλημενη πρωτο boot ...χιχιχιχ!εχει και αλλη του λεω,παρε πραμα να εχεις....

 

υγ 1.οσο για το α ντου ντου,ποιος το μ....ει,ψαχνει αλλα δεν βρισκει

υγ 2.το g2 ηταν η δευτερη επιλογη μου,ελπιζοντας οτι με αλλαγη launcher θα εφτιαχνε το UI του

Οχι stock. Για stock εχεις δικιο το N5 ειναι πιο smooth.

Πλεον με stock based custom ROM το ui δεν ειναι καθολου buggy κι ολα ρολλαρουν τελεια. Ετσι κι αλλιως με το xposed και τα modules του δεν χρειαζεται να αλλαξεις καν launcher ποσο μαλλον ROM. Ασε που μ' αρεσουν οι λειτουργειες της LG. Το pure android μου φαινεται γυμνο πλεον.

Κι εγω μεταξυ αυτων των δυο συσκευων ημουνα αλλα προτιμησα το G2 λογω οθονης, καμερας και μπαταριάρας.

Το N5 εχει αλλα θετικα.

Τελοσπαντων ειμαστε τελειως offtopic. Καλη συμβιωση με τη νεα συσκευη σου ευχομαι. Να την προσεχεις!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παει για λουκετο το thread μας σιγα σιγα απ οτι βλεπω..!Πρωτοι μπηκαμε,τελευταιοι βγαινουμε!Μακαρι να ηταν ολα τα τηλεφωνα τοσο γερα οπως το pro,με πανευκολες αλλαγες οθονης,digitizer κλπ,2.5 χρονια εχει πεσει κατω 100 φορες και ειναι ακομα ντουρο!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αν δεν υπηρχαν πολλά παιδιά εδω που ασχοληθηκαν πολύ με Ρομ, θέματα κλπ, θα είχε κλείσει προ πολλού!!! Παντως εγώ το έχω 3 χρόνια τωρα, του έχω αλλάξει τα φώτα στο φλασαρισμα και δεν έχει κανει κιχ! Ίσως θα ηταν μια καλη ιδέα αν μπορούσε καποιος να συγκεντρώσει όλες τις Ρομ που έχουν βγει σε 1-2 ποστς για να υπάρχουν όλες μαζί κι όχι διάσπαρτα μέσα στο thread.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν και πολλες κατα την γνωμη μου

μια ειναι του kalo,μια του Γιωργου miui,μια cm7 του Moichac,και οτι βγει στο xda σε kitkat

ολες μπορεις να τις βρεις ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι , ε ?????

Το κλεινουμε το μαγαζι ρε παιδια ? :p

Το αγαπησαμε ολοι το ΠΡΟ , εγω εχω και δυο , και θα μεινουν σε οικογενειακο κυκλο μεχρι να πεθανουν.

Παρ'οτι εχω το blade V , εχω φτιαξει τρια ρομ ( στοκ , Miui V5 , LeWa OS το οποιο τελειωνω και τη μεταφραση στα Ελληνικα , εφτιαξα κι ενα BaiDU ρομ αλλα θελει κι αυτο μεταφραση ) , εχω παντα το ΠΡΟ ανοιχτο , να καθεται στο τραπεζακι και να το χρησιμοποιω οταν φορτιζω το Βlade.

 

@ mixanikos

Το θεματακι πολυ καλη δουλεια , Μπραβο !!!

Μπορει να μην ειμαι fun τετοιου τυπου θεματος , αλλα επειδη καταλαβαινω καλα τον κοπο που τραβηξες μεχρι να το φτιαξεις θα σου δωσω τα συγχαρητηρια μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι , ε ?????

Το κλεινουμε το μαγαζι ρε παιδια ? :p

ετσι ειναι με τα μαραφετια,καποια στιγμη ερχεται και η σειρα τους,εγω θα το δωσω καπου για να μην καθεται και να δουλευει,η μπαταρια του αντεχει ακομα καλα!

αμαρτια ειναι να το παροπλισω,υπαρχουν ανθρωποι γυρω μας που πιστευω οτι θα τους ειναι χρησιμο

προς το παρον ειμαι απολυτα,...ναι απολυτα ευχαριστημενος, με το νεο μου παιχνιδι για την χρηση που το θελω,out of the box

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

@ mixanikos

Το θεματακι πολυ καλη δουλεια , Μπραβο !!!

Μπορει να μην ειμαι fun τετοιου τυπου θεματος , αλλα επειδη καταλαβαινω καλα τον κοπο που τραβηξες μεχρι να το φτιαξεις θα σου δωσω τα συγχαρητηρια μου!!!!!!

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, (οι οδηγίες σου έπιασαν τόπο... χαχα)

μάλλον θα το τροποποιήσω για miui v5 και 720p όταν έρθει το F1 και να το δοκιμάσω εκεί.

Εσύ που είσαι και έμπειρος με τα θέματα, (και μάλλον ο μόνος που το δοκίμασε... χαχα), είδες κανα bug ή τίποτα περίεργο πουθενά?

 

Οι γραμματοσειρές με αρχαιοελληνκό ύφος, έχουν κανονικά λατινικούς χαρακτήρες, μικρά γράμματα και τόνους, και μπορούν να περαστούν ανεξάρτητα και σε άλλα θέματα miui.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, (οι οδηγίες σου έπιασαν τόπο... χαχα)

μάλλον θα το τροποποιήσω για miui v5 και 720p όταν έρθει το F1 και να το δοκιμάσω εκεί.

Εσύ που είσαι και έμπειρος με τα θέματα, (και μάλλον ο μόνος που το δοκίμασε... χαχα), είδες κανα bug ή τίποτα περίεργο πουθενά?

 

Οι γραμματοσειρές με αρχαιοελληνκό ύφος, έχουν κανονικά λατινικούς χαρακτήρες, μικρά γράμματα και τόνους, και μπορούν να περαστούν ανεξάρτητα και σε άλλα θέματα miui.

 

Μια χαρα ειναι το θεμα , χωρις προβληματα , το κακο ομως με τη Miui V5 , ειναι οτι το'χουν ξεφτιλισει σε πολλα , πολυ iphonοφερνει το πραμα οσο περναει ο καιρος.

Θα δεις ξενερα που θα φας με τα θεματα , τωρα πρεπει να γραφτεις σαν designer για να δουλευουν τα θεματα που φτιαχνεις , ξεχαστε πια το κλασικο αλλαζω οτι θελω , τωρα ουτε θεμα μπορεις να φτιαξεις ουτε να διαλεξεις οτι θες απο διαφορετικα θεματα , αλλα θα τα δεις και θα καταλαβεις τι εννοω

Μ'αρεσει αρκετα πλεον το LeWa OS , μοιαζει πολυ με Miui και εχεις το ελευθερο να κανεις οτι θες.

 

Τις γραμματοσειρες εννοειτε οτι μπορουμε να τις δοκιμαζουμε και σε οποιοδηποτε αλλο ρομ εκτος Μiui .

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το θεμα , χωρις προβληματα , το κακο ομως με τη Miui V5 , ειναι οτι το'χουν ξεφτιλισει σε πολλα , πολυ iphonοφερνει το πραμα οσο περναει ο καιρος.

.

νομιζα οτι ηταν ιδεα μου μονο,αλλα βλεπω οτι εχω δικιο,απλα το αναφερω γιατι σκεφτομουν να παρω xiaomi για να εχω επισημες αναβαθμισεις

Link to comment
Share on other sites

νομιζα οτι ηταν ιδεα μου μονο,αλλα βλεπω οτι εχω δικιο,απλα το αναφερω γιατι σκεφτομουν να παρω xiaomi για να εχω επισημες αναβαθμισεις

Δεν ειναι ιδεα σου , οσο αναβαθμιζεται η Miui τοσο χειροτερευουν τα πραματα , κριμα την ομορφια.

Εχω απογοητευτει απο τις αναβαθμισεις , σκεψου οτι εχω αψογη Miui V5 που δουλευουν ολα , αλλα φοραω LeWa os , τελειωνω και με τη μεταφραση και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το LeWa , δεν το περιμενα , πολυ καλο μοιαζει με Miui , αλλα οπως οι παλιοτερες Miui χωρις τις καινουριες χαζομαρες και policy που εχουν βαλει στη Miui V5.

Ενας λογος που κι εγω δεν κοιταω για xiaomi τωρα πια , προτιμω κατι αλλο που να μπορω ν'αλλαζω ρομ σε οτι αλλο θελω.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μήπως έχουμε κανένα σχόλιο για το Lenovo Α536

μην διανοηθεις να παρεις Οθόνη: 5" , Ανάλυση: 854 x 480 pixels

εγω με τιποτα, τουλαχιστον 720p αναλυση

αυτο και μονο φτανει να με αποτρεψει απο την αγορα του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...