Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν χρησιμοποιείτε greenify θα ήθελα μια βοήθεια.Μετά από κάποιο update της εφαρμογής πλέον στο working mode υπάρχουν οι επιλογές non root ,root και boost.Εγώ είμαι root και είμαι ανάμεσα στην επιλογή root και boost.Ποια να επιλέξω και ποιες οι διαφορές; Ευχαριστώ.

Εγω το δουλεύω σε boost

Βέβαια είμαι με xposed

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από την απαράδεκτη επισκευή του κινητού μου, που ανέφερα παραπάνω, επικοινώνησα με το amazon.co.uk από όπου το αγόρασα. Και ακούστε: επειδή δεν υπάρχει διαθέσιμη συσκευή για αντικατάσταση μου δίνουν πλήρως τα λεφτά μου πίσω!!! Το θέμα είναι ότι το κινητό εγώ το θέλω, οπότε σκέφτομαι αγορά από expansys μιας και το μαύρο δεν κυκλοφορεί επίσημα Ελλάδα και στο skroutz παντού είναι branded... Τι λέτε??? Η πλάκα είναι ότι μάλλον θα μου περισσέψουν και λεφτά...!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την απαράδεκτη επισκευή του κινητού μου, που ανέφερα παραπάνω, επικοινώνησα με το amazon.co.uk από όπου το αγόρασα. Και ακούστε: επειδή δεν υπάρχει διαθέσιμη συσκευή για αντικατάσταση μου δίνουν πλήρως τα λεφτά μου πίσω!!! Το θέμα είναι ότι το κινητό εγώ το θέλω, οπότε σκέφτομαι αγορά από expansys μιας και το μαύρο δεν κυκλοφορεί επίσημα Ελλάδα και στο skroutz παντού είναι branded... Τι λέτε??? Η πλάκα είναι ότι μάλλον θα μου περισσέψουν και λεφτά...!!!

Πραγματικά το Amazon συνεχίζει να με εκπλήσσει ευχάριστα με το απίστευτο service του. Έχω πάρει το moto g από εκεί και νομίζω ότι και το επόμενο κινητό από Amazon θα το πάρω. Μπορεί να έχει ένα χρόνο εγγύηση, αλλά είναι υποδειγματική.

 

Αν είναι μικρή η χρηματική διαφορά δεν παίρνεις το Μ8;

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα, αλλά έχω πάρει original θήκες, βάσεις αυτοκινήτου κ.α. και επίσης το M8 βγαίνει και 150 ευρώ παραπάνω στο expansys.com.gr που κοιτάω...

Εμπειρία από expansys υπάρχει? DOA έχουν? Μην μου έρθει πάλι με μωβ κάμερα και πάθω εγκεφαλικό...!!!

Edited by harris78
Link to comment
Share on other sites

Το Amazon είναι φοβερό γενικά, κυρίως αν αγοράζεις από αυτούς και όχι από τρίτους.

Το ξέρω από άλλα προϊόντα. Το πρώτο μου e-reader Kindle χάλασε όταν το έβαλα σε μια βαλίτσα και πατήθηκε η οθόνη.

Ήμουν εκτός εγγύησης και είπα από περιέργεια να τους ρωτήσω τι παίζει, έκανα ένα chat και μου έκαναν πρόταση για το πιο καινούριο μοντέλο με έκπτωση. Δεν είχαν κανέναν λόγο να το κάνουν, είχαν περάσει 2,5 χρόνια από τότε που το αγόρασα νομίζω.

 

Ον-τόπικ ερώτηση. Για OTG ξέρουμε τίποτα; Δουλεύουν όλα; Υπάρχει καμία συγκεκριμένη πρόταση ώστε να μην έχει θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Ον-τόπικ ερώτηση. Για OTG ξέρουμε τίποτα; Δουλεύουν όλα; Υπάρχει καμία συγκεκριμένη πρόταση ώστε να μην έχει θέμα;

 

Ναι, τέλεια δουλεύει. Αυτό του πλαισίου είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

από σήμερα το πρωί κόλλησε ο καιρός στους Αγ Αναργυρους στο Καματερό.:lol: βρε άλλαξα wifi βρε έβαλα 3G τίποτα. νομίζω το είχε αναφέρει πιο παλιά φίλος εδώ μέσα με παρόμοιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το widget του LTE σας δουλεύει στην 4.4.3;

 

Τι εννοεις??? Το σηματακι οταν ανοιγεις τα δεδομενα (διπλα απο την μπαταρια) η' το διακοπτακι που εχει στις εφαρμογες οθονης??? Αν εννοεις το σηματακι σε εμενα δουλευει κανονικα οπου υπαρχει δικτυο 4g αλλα πλεον δεν γραφει LTE αλλα 4g....

Αν εννοεις το διακοπτακι ...δεν το χρησιμοποιω για να σου απαντησω....

Απο την status bar μου δουλευει κανονικα παντως....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις??? Το σηματακι οταν ανοιγεις τα δεδομενα (διπλα απο την μπαταρια) η' το διακοπτακι που εχει στις εφαρμογες οθονης??? Αν εννοεις το σηματακι σε εμενα δουλευει κανονικα οπου υπαρχει δικτυο 4g αλλα πλεον δεν γραφει LTE αλλα 4g....

Αν εννοεις το διακοπτακι ...δεν το χρησιμοποιω για να σου απαντησω....

Απο την status bar μου δουλευει κανονικα παντως....

Εννοώ το διακοπτάκι. Δε μου αλλάζει τη ρύθμιση. Το χρησιμοποιεί κάποιος; Ή αν κάποιος δε βαριέται, μπορεί να κάνει ένα τεστ;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

από σήμερα το πρωί κόλλησε ο καιρός στους Αγ Αναργυρους στο Καματερό.:lol: βρε άλλαξα wifi βρε έβαλα 3G τίποτα. νομίζω το είχε αναφέρει πιο παλιά φίλος εδώ μέσα με παρόμοιο πρόβλημα?

Εγώ ήμουν και εξακολουθεί να συμβαίνει το ίδιο. Δεν ξέρω τι φταίει γιατί παρόμοιο θέμα έχει κι ένας φίλος με nexus. Το accuweather ίσως;

Υ.γ. Σε μένα δε δούλεψε ούτε η επαναφορά εργοστασιακών.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω ακριβώς σε τι αναφέρεστε, το Accu (όπως και άλλα αντίστοιχα τύπου Weatherbug, Weather Underground) παίρνει τα δεδομένα από τον κοντινότερο "σταθμό" που έχει.

Για παράδειγμα στη Θεσσαλονίκη έχει σε αυτές τις περιοχές (σκρολλάρετε κάτω):

http://www.accuweather.com/en/gr/thessaloniki/186405/weather-forecast/186405

Μπορεί να είσαι στο κέντρο και να γράφει Εύοσμος γιατί είναι ο κοντινότερος σταθμός που έχει.

Το ίδιο αντίστοιχα φαντάζομαι ισχύει στην Αθήνα.

 

Εκτός αν αναφέρεστε σε κάτι διαφορετικό (έχει κολλήσει και δεν αλλάζει όπου κι αν πάτε).

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ξέρω ακριβώς σε τι αναφέρεστε, το Accu (όπως και άλλα αντίστοιχα τύπου Weatherbug, Weather Underground) παίρνει τα δεδομένα από τον κοντινότερο "σταθμό" που έχει.

Για παράδειγμα στη Θεσσαλονίκη έχει σε αυτές τις περιοχές (σκρολλάρετε κάτω):

http://www.accuweather.com/en/gr/thessaloniki/186405/weather-forecast/186405

Μπορεί να είσαι στο κέντρο και να γράφει Εύοσμος γιατί είναι ο κοντινότερος σταθμός που έχει.

Το ίδιο αντίστοιχα φαντάζομαι ισχύει στην Αθήνα.

 

Εκτός αν αναφέρεστε σε κάτι διαφορετικό (έχει κολλήσει και δεν αλλάζει όπου κι αν πάτε).

 

Μα και οι δύο μένουν Θεσσαλονίκη, άρα πέφτει λόγο μακριά το Καματερό. :-P

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το widget του LTE σας δουλεύει στην 4.4.3;

 

Μήπως το κοίταξε κάποιος;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα και οι δύο μένουν Θεσσαλονίκη, άρα πέφτει λόγο μακριά το Καματερό. :-P

 

Δεν το γνωρίζω, σπάνια προσέχω από πού είναι ο καθένας. Τότε προφανώς κάτι άλλο παίζει. Εγώ δεν έχω δει πάντως τίποτα τέτοιο ούτε στο ρολόι του Sense (στην locksreen), ούτε στο HD Widgets.

Link to comment
Share on other sites

από σήμερα το πρωί κόλλησε ο καιρός στους Αγ Αναργυρους στο Καματερό.:lol: βρε άλλαξα wifi βρε έβαλα 3G τίποτα. νομίζω το είχε αναφέρει πιο παλιά φίλος εδώ μέσα με παρόμοιο πρόβλημα?

Σε ποια περιοχή είσαι;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα πάλι το M7 σε μαύρο από epxansys.com.gr γιατί το ήθελα unbranded (ήταν γύρω στα 50 ευρώ πάνω από τα σκρουτζομάγαζα που δεν ήταν όμως στα περισσότερα άμεσα διαθέσιμο και σίγουρα όχι unbranded). Επίσης δυστυχώς στο amazon δεν το ξαναφέρνουν... Και όσο και να φανεί περίεργο το Μ8 δεν με εντυπωσίασε...!!!:X

Απλά στο expanysys, αν και ρώτησα αλλά δεν ήξεραν να μου απαντήσουν, πιστεύω να είναι η πιο τελευταία παρτίδα (μιας και δεν κυκλοφορεί πλέον). Κάτι περίεργο πάντως που είδα είναι η διαθεσιμότητα: έβλεπα 13 κομμάτια που σιγά σιγά έγιναν 10, παραγγέλνω γίνονται 9 και τώρα βλέπω διαθέσιμα 11! Ελπίζω να μην τα επιστρέφουν και πάρω κάνα ανοιγμένο...

Link to comment
Share on other sites

καλά το M8 ούτε εμένα με εντυπωσίασε (εμφανισιακά) γι' αυτό πήγα στο μ7.

Νομίζω έκανες καλή επιλογή. Προσωπικά δεν το έχω μετανοιώσει στιγμή.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Aγ. Δημητρίου Θεσσαλονίκης :)

Είσαι και μακρυά... (Εγώ είμαι στο Ιπποκράτειο). Αν μετακινηθώ από την περιοχή αλλάζει και γίνεται Θεσσαλονίκη. Περίεργο...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...