Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν χθες μαζί με την cm πέρασα και άλλο kernel και το zu χτύπησε σκορ στο antutu κοντά 36χιλιδες χεχε θα ανεβάσω τα screenshots μόλις μπορεσω

 

http://s6.postimg.org/l2tyuj9qp/Screenshot_2014_08_25_23_02_14.png

http://s6.postimg.org/iwzo016a9/Screenshot_2014_08_25_23_01_43.png

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cm11 είμαι κοντά στις 30000.Ποιον kernel έχεις βάλει;

ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ

ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cm11 είμαι κοντά στις 30000.Ποιον kernel έχεις βάλει;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2730353

 

χωρις kernel ειχα κοντα 34k ετσι θυμαμαι

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην πρώτη δοκιμή βγάζει κοντά 33000 κ μόλις κάνω δεύτερη πέφτει στις 23000.4.4.4 κ ρουτ έχω. Γιατί τέτοια απόκλιση ??εννοείται χωρίς εφαρμογές να τρέχουν ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

μήπως ζεσταίνεται ο επεξεργαστής κ πέφτει σε save mode τπτ τι ρομ εχεις στοκ; ποσα % μπαταρία εχεις όταν κανεις το τεστ; τ οτι σαι ρουτ (πως το έκανες;) δεν έχει σχέση με το σκορ.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

μήπως ζεσταίνεται ο επεξεργαστής κ πέφτει σε save mode τπτ τι ρομ εχεις στοκ; ποσα % μπαταρία εχεις όταν κανεις το τεστ; τ οτι σαι ρουτ (πως το έκανες;) δεν έχει σχέση με το σκορ.

 

Όχι φίλε δεν πέφτει σε save mode, στοκ εχω 4.4.4 κ μπαταρία πάντα κοντά στο 90% αλλά η δεύτερη προσπάθεια έχει μεγάλη διαφορά τώρα για το ρουτ θα σου στείλω αύριο πώς γιατί δεν είμαι στον υπολογιστή είμαι έξω

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο αρκετο σκαλισμα ειχαμε προοδο το zu εχει ξεφυγει, το μηχανημα πεταει λεμε :D

 

http://s6.postimg.org/ek5pvcmxd/Screenshot_2014_08_30_12_51_07_1.png

http://s6.postimg.org/qxdyoin81/Screenshot_2014_08_30_12_50_50_1.png

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο αρκετο σκαλισμα ειχαμε προοδο το zu εχει ξεφυγει, το μηχανημα πεταει λεμε :D

 

http://s6.postimg.org/ek5pvcmxd/Screenshot_2014_08_30_12_51_07_1.png

http://s6.postimg.org/qxdyoin81/Screenshot_2014_08_30_12_50_50_1.png

 

για πες τι εκανες κ απογειωθηκε???

Link to comment
Share on other sites

για πες τι εκανες κ απογειωθηκε???

 

cm11 + pimp kernel ρυθμισμενο στο full :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε λιγο ερχεται νεα επισημη αναβαθμιση 14.4.A.0.133 στο z ultra :)

 

https://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=23553

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Νέος κάτοχος και ενθουσιασμένος. Μπορείτε να μου πείτε πως γίνετε όταν μιλάω στο τηλέφωνο σε κλήση πως γίνετε να εμφανίζετε η οθόνη για να γράψω σημείωση ή να χρησιμοποιήσω το πληκτρολόγιο. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι φάση με τον filecomander και τον es? Ντε και καλά τον filecomander? Για να έχω πρόσβαση σε αποκοπες αντιγραφές στην κάρτα μνήμης μέσω es είναι μονόδρομος το root?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

cm11 + pimp kernel ρυθμισμενο στο full :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε λιγο ερχεται νεα επισημη αναβαθμιση 14.4.A.0.133 στο z ultra :)

 

https://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=23553

 

ειχες καποιο θεμα οταν τα περασες??εγω τα περασα κ τα δυο τα φλασαρα δηλ κ δεν ανοιγε το τηλ με τιποτα.αναψε κοκκινο λαμπακι κ εκανα 6 ωρες να το συνεφερω,τελικα εκανα επιδιορθωση λογισμικου κ ανοιξε σαν μαμα καινουριο.γιατι δεν ανοιγε ομως επρεπε να κανω κατι αλλο οταν ζητησε reboot????????????????

Link to comment
Share on other sites

την καλημέρα μου στο γκρουπ! απο χτες ειμαι κι εγω ενας χαρούμενος κάτοχος του xxl κινητού. ευτυχώς που ειμαι 1,98 και χωράει τοσο στην παλάμη μου οσο και στην τσέπη του τζιν :P ηθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια. 1ον ποιον συνδυασμό ρομ και κέρνελ προτείνετε για max μπαταρία? 2ον από θηκη-βιβλίο τι παίζει? υπάρχει καποια δοκιμασμένη να προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Νέος κάτοχος και ενθουσιασμένος. Μπορείτε να μου πείτε πως γίνετε όταν μιλάω στο τηλέφωνο σε κλήση πως γίνετε να εμφανίζετε η οθόνη για να γράψω σημείωση ή να χρησιμοποιήσω το πληκτρολόγιο. Ευχαριστώ πολύ.

 

οσο εισαι σε κληση πατας το repeatedly μετα την μικροεφαρμογη σημειωσεων κ γραφεις κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειχες καποιο θεμα οταν τα περασες??εγω τα περασα κ τα δυο τα φλασαρα δηλ κ δεν ανοιγε το τηλ με τιποτα.αναψε κοκκινο λαμπακι κ εκανα 6 ωρες να το συνεφερω,τελικα εκανα επιδιορθωση λογισμικου κ ανοιξε σαν μαμα καινουριο.γιατι δεν ανοιγε ομως επρεπε να κανω κατι αλλο οταν ζητησε reboot????????????????

 

καποια πατατα εκανες.... καλα 6 ωρες να το συνεφερεις??? δε περνουσες τον μαμα cm11 αφου δε σ δουλεψε ο pimped

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

οσο εισαι σε κληση πατας το repeatedly μετα την μικροεφαρμογη σημειωσεων κ γραφεις κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

καποια πατατα εκανες.... καλα 6 ωρες να το συνεφερεις??? δε περνουσες τον μαμα cm11 αφου δε σ δουλεψε ο pimped

 

δεν ανοιγε με τιποτα ουτε σε safe mode δεν το εβλεπε ουτε ο υπολογιστης ουτε εμπαινε σε recovery με τα πολλα μετα απο ωρες κατι εγινε κ το εσωσα.μηπως επειδη δεν ειχα κανει factory reset k ola ayta???.λεω να το ξαναπροσπαθησω αξιζει τον κοπο???

Link to comment
Share on other sites

δεν ανοιγε με τιποτα ουτε σε safe mode δεν το εβλεπε ουτε ο υπολογιστης ουτε εμπαινε σε recovery με τα πολλα μετα απο ωρες κατι εγινε κ το εσωσα.μηπως επειδη δεν ειχα κανει factory reset k ola ayta???.λεω να το ξαναπροσπαθησω αξιζει τον κοπο???

 

Τι να πω από απόσταση δε μπορώ να καταλάβω τι έγινε. Το κερνελ δε θέλει reset μάλιστα πρώτα κάνεις εγκατάσταση του κερνελ και μετά τ ρομ. Ποιο απ όλα τα κερνελ

κατέβασες από το λίνκ και ποια έκδοση cm11 εχεις? Πέρασε την τελευταία snapshot της cm καλού κακού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την καλημέρα μου στο γκρουπ! απο χτες ειμαι κι εγω ενας χαρούμενος κάτοχος του xxl κινητού. ευτυχώς που ειμαι 1,98 και χωράει τοσο στην παλάμη μου οσο και στην τσέπη του τζιν :P ηθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια. 1ον ποιον συνδυασμό ρομ και κέρνελ προτείνετε για max μπαταρία? 2ον από θηκη-βιβλίο τι παίζει? υπάρχει καποια δοκιμασμένη να προτείνετε?

 

 

Καλώς τον, σε στοκ έκδοση είναι ότι καλύτερο για μπαταρία-επιδόσεις κτλ + αν το πειράξεις και δε μπορέσεις να το επαναφέρεις όπως ήταν χάνεις την εγγύηση. Αν σ ενδιαφέρει θα σου στείλω λίνκ με 2 μαγαζιά που πήρα flip case και screen protector για το z ultra μου και εχω μείνει ευχάριστιμενος

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

οσο εισαι σε κληση πατας το repeatedly μετα την μικροεφαρμογη σημειωσεων κ γραφεις κανονικα

 

Δεν ρώτησα πως ανοίγω τις σημειώσεις. Το πρόβλημα μου ύστερα από αναζήτηση είχε να κάνει με τον proximity sensor και την ζελατίνα προστασίας. Την αφαίρεσα και διορθώθηκε. Θέλω να την ξαναβάλω και η λύση είναι το calibration του proximity sensor μετά την τοποθέτηση. Όμως στο service menu των ρυθμίσεων δεν μου βγάζει το calibration. Υπάρχει λύση;

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

οσο εισαι σε κληση πατας το repeatedly μετα την μικροεφαρμογη σημειωσεων κ γραφεις κανονικα

 

Δεν ρώτησα πως ανοίγω τις σημειώσεις. Το πρόβλημα μου ύστερα από αναζήτηση είχε να κάνει με τον proximity sensor και την ζελατίνα προστασίας. Την αφαίρεσα και διορθώθηκε. Θέλω να την ξαναβάλω και η λύση είναι το calibration του proximity sensor μετά την τοποθέτηση. Όμως στο service menu των ρυθμίσεων δεν μου βγάζει το calibration. Υπάρχει λύση;

 

Έτσι όπως εθεσες την ερωτισει εγώ κατάλαβα οτι θες να σημειωνεις την ωρα που μηλας στο τηλ.... Γιατι δε περνάς μια ζελατηνα με σωστη τριπα η δικιά μου έχει και δεν έχω κανένα πρόβλημα .....

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

οσο εισαι σε κληση πατας το repeatedly μετα την μικροεφαρμογη σημειωσεων κ γραφεις κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

καποια πατατα εκανες.... καλα 6 ωρες να το συνεφερεις??? δε περνουσες τον μαμα cm11 αφου δε σ δουλεψε ο pimped

 

λοιπον ξαναπροσπαθησα να περασω μονο την cm11 αφου ειχα κανει ολα τα reset...ολα καλα μεχρι που ζητησε στο τελος reboot....μετα παλι δεν ανοιγε:( αναγκαστηκα περασα παλι την μαμα ρομ απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο e-shop ποσες μερες για παραδοση;

 

Ξερουμε ποιο κουτι θα ειναι και τι θα εχει μεςα; Μηπως το μεγαλο με την βαση;

Take five..
Link to comment
Share on other sites

cm11 + pimp kernel ρυθμισμενο στο full :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε λιγο ερχεται νεα επισημη αναβαθμιση 14.4.A.0.133 στο z ultra :)

 

https://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=23553

 

μπορεις να επισυναψεις τα λινκ για cm11 k kernel????

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ξαναπροσπαθησα να περασω μονο την cm11 αφου ειχα κανει ολα τα reset...ολα καλα μεχρι που ζητησε στο τελος reboot....μετα παλι δεν ανοιγε:( αναγκαστηκα περασα παλι την μαμα ρομ απο την αρχη.

 

εχεις ξεκλειδωσει bootloader?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

εχεις ξεκλειδωσει bootloader?

 

Πως ειναι η αποδοση της μπαταριας με την cyanogenmod ;

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι η αποδοση της μπαταριας με την cyanogenmod ;

Καλημέρα.

λοιπόν η cm (και όλες που είναι βασισμένες σε aosp) θέλει ξεκλείδωτο ενώ η gpe rom όχι. Τα χω δοκιμάσει όλα μέχρι και miui έχω βάλει.Η μπαταρια γενικά δε κρατάει πολύ λόγω μεγάλης οθόνης και δυνατού επεξεργαστή. Με cm + kernel ρυθμισμένο στο για επιδόσεις ίσως αντέχει 5 ώρες οθόνης στο ίντερνετ

σε αναμονή σμσ, κλησεις δε καταναλώνει σχεδον καθόλου.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...