Jump to content

[Επίσημο] NOKIA Lumia Cyan - Windows Phone 8.1 Update


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα στην Οικονομία μπαταρίας μήπως έχει κολλήσει κάτι στο παρασκήνιο και κάνε soft reset... Μην γράφουμε τα ίδια πράγματα παιδιά 20000 φορές... Όταν βλέπεται κάτι με την μπαταρία περιμένετε να σιγουρευτείτε και μετά soft reset να τελειώνετε...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα στην Οικονομία μπαταρίας μήπως έχει κολλήσει κάτι στο παρασκήνιο και κάνε soft reset... Μην γράφουμε τα ίδια πράγματα παιδιά 20000 φορές... Όταν βλέπεται κάτι με την μπαταρία περιμένετε να σιγουρευτείτε και μετά soft reset να τελειώνετε...

 

Αφου ξέρεις βρε συνονόματε ότι διαβάζω το φόρουμ και ειδικά για την μπαταρία δύσκολα γκρινιάζω. Φυσικά και έχω κάνει soft reset αλλά θα ξανακάνω...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.. Ε ρε συνονόματε τα ξέρεις τα βήματα... Αφύσικο είναι το 15-20%... Κάτι τρέχει από πίσω... Αν είναι σβήσε κανα Gmail ή κάτι τέτοιο, μετά διαγραφή προσωρινών και soft reset... Στην τελική για hard reset αλλά σαν τελευταία λύση..
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αφου ξέρεις βρε συνονόματε ότι διαβάζω το φόρουμ και ειδικά για την μπαταρία δύσκολα γκρινιάζω. Φυσικά και έχω κάνει soft reset αλλά θα ξανακάνω...

 

Χαχαχα.. Ε ρε συνονόματε τα ξέρεις τα βήματα... Αφύσικο είναι το 15-20%... Κάτι τρέχει από πίσω... Αν είναι σβήσε κανα Gmail ή κάτι τέτοιο, μετά διαγραφή προσωρινών και soft reset... Στην τελική για hard reset αλλά σαν τελευταία λύση..

 

Μην επιτρεπειες να τρεχει στο παρασκηνιο (απο την Οικονομια μπαταριας) την ιδια την ... Οικονομια μπαταριας.... Τρωει πολυ μπαταρια τελικα η Οικονομια οταν τρεχει απο πισω

Link to comment
Share on other sites

Δεν την αφηνω, όπως δεν αφηνω και σχεδόν τίποτα...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πώς ρυθμίζεις διαφορετικά την ένταση μουσικής από την ένταση του κουδουνίσματος; Όταν πατάω το βελάκι στο μπάνερ μού βγάζει μόνο τη μπάρα για τα ακουστικά.

 

EDIT: Οκ, ήταν επειδή είχα τα ακουστικά.

Edited by sbergman
Link to comment
Share on other sites

Αποσυνδέεις τα ακουστικά και ξαναπατάς τα κουμπιά.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο δοκιμές ανακάλυψα τι έφταιγε για την δραματική κατανάλωση της μπαταρίας σε αναμονή. Όταν απενεργοποίησα την λειτουργεία double tap to unlock ως δια μαγείας η αυτονομία και χτες το απογευμα με χρηση και ολη τη νύχτα σε αναμονη ήταν αξιοπρεπέστατη ίσως και ελάχιστα βελτιωμένη σε σχέση με τα 8αρια. Περίεργο γιατι όταν είχα ενεργοποιήσει την συγκεκριμένη λειτουργεία στα 8 δεν παρατήρησα τόσο τραγική κατανάλωση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το 520 8.1 σε Developer για να παρω το update τις Cyan πρεπει ξανα να περασω τα 8 αρια ??

 

Ναι, θα πρέπει να το επαναφέρεις τη συσκευή σου από την dp στην επίσημη έκδοση λειτουργικού. Δεν νομίζω να σε γυρίσει στα 8, κατευθείαν τη cyan θα σου περάσει εκτός και αν δεν έχουν ανεβάσει την cyan ακόμα στους servers τους οπότε η αναβάθμιση θα γίνει ΟΤΑ.

Αν δυσκολευτείς μπορείς να ρίξεις μια ματιά στον οδηγό Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρέπει να το επαναφέρεις τη συσκευή σου από την dp στην επίσημη έκδοση λειτουργικού. Δεν νομίζω να σε γυρίσει στα 8, κατευθείαν τη cyan θα σου περάσει εκτός και αν δεν έχουν ανεβάσει την cyan ακόμα στους servers τους οπότε η αναβάθμιση θα γίνει ΟΤΑ.

Αν δυσκολευτείς μπορείς να ρίξεις μια ματιά στον οδηγό Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview.

 

Πω και λογικά θα χάσω εφαρμογές χάρτες επαφές και ότι έχει εγκατεστημένο στο κινητό ?

NOKIA LUMIA 520 WP 8.1
Link to comment
Share on other sites

Πω και λογικά θα χάσω εφαρμογές χάρτες επαφές και ότι έχει εγκατεστημένο στο κινητό ?

 

Όλα διαγράφονται αλλά αν κρατήσεις back up μπορείς να το επαναφέρεις για να γλιτώσεις χρόνο στο να το ξαναστήσεις!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα πρέπει να το επαναφέρεις τη συσκευή σου από την dp στην επίσημη έκδοση λειτουργικού. Δεν νομίζω να σε γυρίσει στα 8, κατευθείαν τη cyan θα σου περάσει εκτός και αν δεν έχουν ανεβάσει την cyan ακόμα στους servers τους οπότε η αναβάθμιση θα γίνει ΟΤΑ.

Αν δυσκολευτείς μπορείς να ρίξεις μια ματιά στον οδηγό Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview.

 

Δηλαδή μελλοντικά (όταν φτιάξουν το πρόβλημα από την MS) δεν θα εμφανιστεί το cyan update σε εμάς που έχουμε DP 8.1;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται... Βασικά περιμένετε λίγο γιατί το πρόβλημα λύθηκε και έχει αρχίσει ήδη να διανέμεται η Cyan για dp συσκευές...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται... Βασικά περιμένετε λίγο γιατί το πρόβλημα λύθηκε και έχει αρχίσει ήδη να διανέμεται η Cyan για dp συσκευές...

 

Πάλι καλά! Είπα και εγώ, πάλι ταλαιπωρία θα έχουμε με αυτή την MS :p

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια, υπαρχει τροπος να κανω downgrade apo wp8.1 se wp8? και αν οχι μπορω να ξαναπερασω τα wp 8.1 μηπως δεν καθησαν σωστα? με τα wp8 δεν ειχα ποτε το παραμικρο προβλημα ενω τωρα κανω καθε μερα σοφτ ρεσετ (lumia 720 cv gr)
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα hard reset...

 

εχω κανει 2 αλλα τιποτα, τρεμοπαιγμα στο scroll, οι ενδειξεις στην οικονομια μπαταριας κολλανε, κατι παρεμβαλει συνεχεια το gps κ μου λεει να το κουνησω στο σχημα του 8, πριν λιγο δεν λειτουργουσε το χρονικο οριο της οθονης δηλ δεν εσβηνε. με τα wp8 ολα λειτουργουσαν ΑΨΟΓΑ.

σκεφτομαι μηπως φταιει που εχω ορισει να αποθηκευονται οι εφαρμογες στην sd (kingston class 10) τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανεις αν και ποτέ θα πάρουμε cortana?? Nokia Lumia CV GR

 

η σύντομη απάντηση είναι " μάλλον ποτέ"

 

είμαστε πολύ μικρή αγορά για να ασχοληθούν να φέρουν την cortana στα μέτρα μας .

μπορείς βέβαια να αλλάξεις γλώσσα και region σε UK ή US αλλά δεν θα έχεις local πληροφορίες προφανώς

Link to comment
Share on other sites

η σύντομη απάντηση είναι " μάλλον ποτέ"

 

είμαστε πολύ μικρή αγορά για να ασχοληθούν να φέρουν την cortana στα μέτρα μας .

μπορείς βέβαια να αλλάξεις γλώσσα και region σε UK ή US αλλά δεν θα έχεις local πληροφορίες προφανώς

 

ίσως να μην μας ξεχάσει... επειδή νομίζω η MS έχει ανεβάσει πολύ της αρμοδιότητες της "MS Greece" και την έχει σαν ορμητήριο για της γειτονικές χώρες :) γενικός εκτιμάνε την δουλειά που έχει γίνει στην "MS Greece".

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν μπορώ να βάλω εικόνα φόντου σε 8.1. Πάω,ρυθμίσεις,έναρξη θέμα,φωτογραφία,επιλέγω μία αλλά δε μπαίνει.

Επίσης όταν γράφω κείμενα δε φαίνεται το κόμμα. Πρέπει να πάω στα νούμερα κ χρειάζεται ένα κλικ παραπάνω από πριν.

Ξέρετε τι να κάνω;

Επίσης ποιά εφαρμογή προτείνετε για να στέλνω κ να αποθηκεύω στο τηλέφωνο PDF αρχεία.

Ευχαριστώ.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δεν μπορώ να βάλω εικόνα φόντου σε 8.1. Πάω,ρυθμίσεις,έναρξη θέμα,φωτογραφία,επιλέγω μία αλλά δε μπαίνει.

Επίσης όταν γράφω κείμενα δε φαίνεται το κόμμα. Πρέπει να πάω στα νούμερα κ χρειάζεται ένα κλικ παραπάνω από πριν.

Ξέρετε τι να κάνω;

Επίσης ποιά εφαρμογή προτείνετε για να στέλνω κ να αποθηκεύω στο τηλέφωνο PDF αρχεία.

Ευχαριστώ.

 

Όταν βάζεις τη φωτογραφία μη κάνεις back γρήγορα. Να προλαβαίνεις να τη δεις να εμφανίζεται και μετά να γυρίζεις στην έναρξη.

Όσο για το κόμμα ύπάρχει επιλογή κάπους στα settings να υπάρχει σε ξεχωριστό πλήκτρο. Ψάξτο λίγο.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω να μας δωσουν την cortana εννοώ σαν εφαρμογή άσχετα την γλώσσα τώρα δεν υπάρχει καθολου στην συσκευή μου!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω να μας δωσουν την cortana εννοώ σαν εφαρμογή άσχετα την γλώσσα τώρα δεν υπάρχει καθολου στην συσκευή μου!

 

Εννοείς να υπάρχει έστω και στα Αγγλικά χωρίς να αλλάξεις τη γλώσσα/περιοχή του τηλεφώνου; Συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...