Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοειται φυσικα πως θα πας να τις παρεις και θα τις δοκιμασεις (και μετα λογικα θα κανεις dispute..:D). Σημερα μαλλον θα μου γινει αυτοματο refund 10$ (τοσα ζητησα) αφου αυτος δεν απαντησε..

Εγω με τοσο χαμηλη τιμη ειχα στο μυαλο μου οτι μπορει να ειναι μουφες αλλα ειχα μια ελπιδα μηπως η μια απο τις δυο εστω και μουφα δουλεψει σωστα αλλα..την φαγαμε.

Ακομα το σκεφτομαι ποιες θα παραγγειλω..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το refund κατακυρωθηκε υπερ μου απο το Α/Ε οποτε παραγγειλα απο τον τελευταιο παραπανω 2 κομματια. Αντε να δουμε τι πουλια θα πιασουμε αυτη την φορα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η μπαταρία στο κινητό μου πέφτει πολύ γρήγορα,δηλαδη αν ανοιξω το ιντερνετ κ το λειτουργώ χωρίς να παίξω κάποιο παιχνίδι,η μπαταρία φτάνει στο 85% μέσα σε 2 ώρες,από εκεί που ήταν φουλ φορτισμένη.Καμιά πρόταση κανείς για να το αντιμετωπίσω αυτό;Να πάρω άλλη μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Με 2 ώρες ίντερνετ πέφτει 15% και λες πως είναι πρόβλημα;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα διαβάσεις το topic θα δεις πως οι συμφορουμίτες του τοπικ αυτού δεν είχανε και μεγάλη επιτυχία με τις μπαταρίες που αγόρασαν. :(

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλυτερη μπαταρια δεν κυκλοφορει. Καμμια καινουρια ομως ισως να ειναι δυνατοτερη απο τη δικια σου, αν εχει αρχισει να πεφτει. Περιμενε να παραλαβω εγω να τις δω γιατι ο τοπος ειναι γεματος μουφες..(δυο φορες την πατησα).. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...εχω παρει το κινητο στον πατερα μου...παραπονιεται οτι κανει επανεκκινησεις συνεχως...για να μη διαβαζω 120 σελιδες, το εχει κανει και σε αλλους?και αν ναι πως το λυσατε το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν παραπονεθηκε κανεις για κατι τετοιο. Δηλαδη κανει boot loop συνεχως η καπου καπου οποτε του τη βαρεσει? Οταν αγοραστηκε ηταν ενταξει? Αν μπαινει στα settings, πρωτη κινηση factory data reset. Προσοχη, θα σβηστουν ολα τα δεδομενα και το τηλ θα επανελθει στην κατασταση που αγοραστηκε. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

μωρε ναι το ξερω...οχι δε το εκανε στην αρχη απλα τωρα εμφανιστηκε απ οτι καταλαβα που και που συμβαινει...το θεμα ειναι απλα να γλιτωσουμε το factory reset, ελεγα μηπως ειναι καποιο bug...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η μπαταρία στο κινητό μου πέφτει πολύ γρήγορα,δηλαδη αν ανοιξω το ιντερνετ κ το λειτουργώ χωρίς να παίξω κάποιο παιχνίδι,η μπαταρία φτάνει στο 85% μέσα σε 2 ώρες,από εκεί που ήταν φουλ φορτισμένη.Καμιά πρόταση κανείς για να το αντιμετωπίσω αυτό;Να πάρω άλλη μπαταρία;

 

Μόνο μπαταρία αυτοκινήτου σε σώζει :p

Link to comment
Share on other sites

Εχει εβλεπα κατι προσφορες σε μπαταριες για φορτηγα..:lol:

μωρε ναι το ξερω...οχι δε το εκανε στην αρχη απλα τωρα εμφανιστηκε απ οτι καταλαβα που και που συμβαινει...το θεμα ειναι απλα να γλιτωσουμε το factory reset, ελεγα μηπως ειναι καποιο bug...
ε, δεν ειναι και κατι το τρομερο, οτι εχεις στην SD παραμενει, μονο τον τηλ καταλογο χανεις (πολυ ευκολα τον ξαναφερνεις), οτι εφαρμογες εχεις εγκαταστησει, κανενας launcher, κλπ, απλα πραγματα δηλαδη. Να παρακαλας να μην χρειαστει να ξαναφλασαρεις τη ΡΟΜ γιατι εκει ειναι που εχει καμποση δουλιτσα..(root+gapps και CWM αν δεν εχεις, + drivers) Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

και στης γυναικας μου κανει το ιδιο...

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Moλις παρελαβα τις 2 μπαταριες.Ξεφορτιστες τελειως και οι 2 ηταν.Φορτιζω να δοκιμασω και θα σας πω.

Μηπως γνωριζει καποιος στα μυνηματα ενω στην αρχη εχει 160 χαρακτηρες,γιατι οταν παταω τον δευτερο χαρακτηρα παει αμεσως στους 68?

Eκανα dispute.Ιδια συμπτωματα με τον gouideman.Πληρης φορτιση στο 82%......

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως σαβουρα πραμμα.. Αντε να δουμε οι επομενες που παρηγγειλα τι πουλια θα πιασουν. Βεβαια ο κινεζος δεν τις εστειλε ακομη, μια βδομαδα επι πλεον εχει διορια..

Για να παρεις και τους 160 χαρακτηρες πρεπει να εγκαταστησεις το Go SMS, οπου υπαρχει επιλογη για 160. Εγω το εκανα με xposed installer και Gravity Box γιατι οι υπολοιπες δυνατοτητες του Go SMS δεν με ενδιαφερουν.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Απο xposed installer και Gravity Box πως το εκανες μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος μιας και τα εχω και εγω?Σε ευχαριστω!

 

GravityBox => Phone Tweaks => Strip Unicode

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Xposed Framework εχει αξιολογες δυνατοτητες, ψαξτε το, αν δεν το εχετε κανει ηδη.

Προσωπικα δεν μπορω να φανταστω να μην το εχω στο Android μου.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια,αλλα λιγο χρονοβορο να τα ψαξεις ολα.

Για τις μπαταριες,χθες νομιζα οτι απλα φορτιζαν μεχρι 82%.Το μεγαλο γελιο το εριξα σημερα που το τηλεφωνο κλεινει στο 70%.Τελικα ουτε για την ανακυκλωση δεν κανουν.Απορω πως το καταφερνουν αυτο....

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...