Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα στο 6 δεν το έριξαν, παρότι η γραμμή μου είναι πολύ καλή.

Σε 9 το έκαναν πανεύκολα. Σε 6άρι παίζεις εσύ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αίτηση έγινε σε κατάστημα βονταφον.

 

Άρα δεν έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το δικαίωμα υπαναχώρησης το έχεις μόνο εντος 14 ημερών και αν η αίτηση έγινε από απόσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αφού σε ενδιαφέρει το download, γιατί δεν το γυρνάς σε vdsl;

Εκτός βέβαια κι αν δεν έχει στην περιοχή σου. Πάντως για εγγυημένο 6αράκι θα πρέπει να πας forthnet.

αυτό σκέφτομαι να κάνω να αλλάξω εταιρεία κ να βάλω vdsl

το κουλό είναι ότι είμαι πολύ κοντά από αστικό κέντρο κ δίπλα από το καφάο

και δίνουν όλοι vdsl εκτός από τη hol χωρίς να υπάρχει ενημέρωση πότε θα παρέχει

 

άσχετο... επειδή σκέφτομαι να πάω στη wind για vdsl μπορώ να τους ζητήσω να πάρω γραμμή από το καφάο;

Link to comment
Share on other sites

Η hol είναι η μόνη εταιρία που δεν δίνει vdsl από το Α/Κ.Αν στην περιοχή σου παρέχεται η δυνατότητα από ΚΑΦΑΟ η hol θα στο παρέχει.Αλλιώς, ρώτα κάθε πάροχο, σύγκρινε τιμές και αποφάσισε ποιον θεωρείς καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα σε hol

Τώρα έχω το Τόμσον 585 που είχα με τη wind.

Nα το αφήσω η να βάλω αυτό που με στειλαν?

Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα σε hol

Τώρα έχω το Τόμσον 585 που είχα με τη wind.

Nα το αφήσω η να βάλω αυτό που με στειλαν?

 

Tι σου εστειλαν; Κανε καμια δοκιμη, σε συγχρονισμο, αποσυνδεσεις, ταχυτητα, wifi και δες ποιο ειναι καλυτερο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Η hol είναι η μόνη εταιρία που δεν δίνει vdsl από το Α/Κ.Αν στην περιοχή σου παρέχεται η δυνατότητα από ΚΑΦΑΟ η hol θα στο παρέχει.Αλλιώς, ρώτα κάθε πάροχο, σύγκρινε τιμές και αποφάσισε ποιον θεωρείς καλύτερο.

 

Πως μπορώ να μάθω αν σε συγκεκριμένο καφαο παρέχει η wind? Πρέπει να ξέρω κωδικό

από καφαο? Κ επίσης υπάρχει κάποιος χάρτης με τα καφαο?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και δες αν σε καλύπτει η vdsl υπηρεσία μέσα από το site τους.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Tι σου εστειλαν; Κανε καμια δοκιμη, σε συγχρονισμο, αποσυνδεσεις, ταχυτητα, wifi και δες ποιο ειναι καλυτερο.

 

το ζτε ZXHN H108N V2.3 με δωσαν. καλο ειναι;

μηπως να το αλλαξω με το τομσον που ειχα;

Link to comment
Share on other sites

το ζτε ZXHN H108N V2.3 με δωσαν. καλο ειναι;

μηπως να το αλλαξω με το τομσον που ειχα;

 

Και εμένα το ZTE αυτό μου έστειλαν, το έβαλα επάνω και συγχρόνιζε 3Megabit πιο χαμηλά από το Thomson. Πήρα ενημέρωσα μου έστειλαν άλλο ρουτερ αλλά τα ίδια χάλια και αυτό οπότε έμεινα με το Thomson. Άρα προτείνω Thomson.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς. Τους έστειλα στο fb και απάντησαν ότι έκαναν παραμετροποιηση γραμμής. Όταν πάω σπίτι θα το τσεκάρω
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα στο 6 δεν το έριξαν, παρότι η γραμμή μου είναι πολύ καλή.

Σε 9 το έκαναν πανεύκολα. Σε 6άρι παίζεις εσύ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Άρα δεν έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης.

 

Σε 6αρι παίζω.

 

το ζτε ZXHN H108N V2.3 με δωσαν. καλο ειναι;

μηπως να το αλλαξω με το τομσον που ειχα;

 

Ζήτα το net faster iad 2.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

γνωριζα ότι δίδονται 3 mail accounts ανα γραμμη.

Εχω 2 γραμμες ηδη και προσθεσα και μια τριτη.

Πηγα να δημιουργησω 4ο mail account και αυτό φεν ηταν δυνατον γιατι τελικα τα 3 accounts ισχυουν ανα ονομα και αφμ. Εγω δηλαδή που εχω 2 γραμμες και προσεθεσα προσφατα και μια 3η δεν μπορω να εχω περισσοτερα από 3 accounts.

Ετσι μου ειπαν στην (αγενη αυτην την φορα) εξυπηρετηση πελατων.

Γνωριζει κανεις κατι περισσοτερο επ'αυτου ; Μου φαινεται αδικο και ότι ερχεται σε αντιθεση με τις υποσχόμενες παροχες. Παντου γινεται λογος για 3 accounts ανα γραμμη και όχι ανα ονομα η αφμ.

Σημειωτεον ότι στον οτε δεν υπηρχε τετοιο θεμα. Τα mail accounts ηταν ανα γραμμη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ζήτα το net faster iad 2.

To netfaster iad 2 βλεπω εχει από πισω και θυρες για συνδεση τηλεφωνου μεσω voip.

Σε γραμμη που λειτουργουσε πριν σαν isdn με ένα msn, αν μου στειλουν αυτό το ρουτερ αν συνδεσω τηλεφωνο στις voip θυρες θα λειτουργησει ;

η πρεπει να ενεργοποιησουν/ανοιξουν και κατι από την εταιρεια ;

 

Ρωτω γιατι σε άλλη συνδεση που εκανα μαζι τους (δεν εχει ακομη υλοποιηθεί) και είναι σε επαγγελματικο χωρο πρωην isdn μου ειπαν ότι με αυτόν τον εξοπλισμο θα υπαρχει ένα υποκαταστατο της isdn λειτουργιας.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους γνώστες. Έκανα ηλεκτρονικά αίτηση στην hol και έστειλα με fax τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Εξακολουθώ να έχω δικαίωμα υπαναχωρησης μέχρι να παραλάβω συμβόλαιο και εξοπλισμό η επειδή υπέγραψα τέλος ;

 

Επίσης πως βλέπω πορεία ενεργοποίησης ;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους γνώστες. Έκανα ηλεκτρονικά αίτηση στην hol και έστειλα με fax τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Εξακολουθώ να έχω δικαίωμα υπαναχωρησης μέχρι να παραλάβω συμβόλαιο και εξοπλισμό η επειδή υπέγραψα τέλος ;

 

Επίσης πως βλέπω πορεία ενεργοποίησης ;

 

 

Εχεις το δικαιωμα των 14 ημερων υπαναχωρησης για απομακρυσμενη αιτηση.

Απο το σαιτ της χολ και απο σμς που θα σου ερθουν στο κινητο.

Υπολογιζε γυρω στις 10 ημερες.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εχεις το δικαιωμα των 14 ημερων υπαναχωρησης για απομακρυσμενη αιτηση.

Απο το σαιτ της χολ και απο σμς που θα σου ερθουν στο κινητο.

Υπολογιζε γυρω στις 10 ημερες.

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω μια ερώτηση να κάνω σχετικά με το HOL my TV (ζητώ συγγνώμη αν είμαι off topic αλλά δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω).

 

Αν ενεργοποιήσω τα συνδρομητικά κανάλια (Discovery ID, Discovery World, Discovery Science και Animal Planet) που είναι επί πληρωμή 1€/μήνα ή 3€ όλα μαζί, μπορώ να τα σταματήσω όποτε θέλω ή πρέπει να περάσει ένα χρονικό διάστημα για να τα σταματήσω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω μια ερώτηση να κάνω σχετικά με το HOL my TV (ζητώ συγγνώμη αν είμαι off topic αλλά δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω).

 

Αν ενεργοποιήσω τα συνδρομητικά κανάλια (Discovery ID, Discovery World, Discovery Science και Animal Planet) που είναι επί πληρωμή 1€/μήνα ή 3€ όλα μαζί, μπορώ να τα σταματήσω όποτε θέλω ή πρέπει να περάσει ένα χρονικό διάστημα για να τα σταματήσω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας :)

 

τα ενεργοποιεις καθε μηνα για ενα μηνα, οποτε θελεις οτι ωρα θελεις, μετα το περας του μηνος αν θελεις τα ενεργοποιεις ξανα

Link to comment
Share on other sites

τα ενεργοποιεις καθε μηνα για ενα μηνα, οποτε θελεις οτι ωρα θελεις, μετα το περας του μηνος αν θελεις τα ενεργοποιεις ξανα

 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς είστε ευχαριστημενοι από HOL? Είμαι ΟΤΕ δεν έχω παράπονο αλλά για οικονομικούς λόγους σκεφτόμουν να αλλάξω, γνώμες;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς είστε ευχαριστημενοι από HOL? Είμαι ΟΤΕ δεν έχω παράπονο αλλά για οικονομικούς λόγους σκεφτόμουν να αλλάξω, γνώμες;

 

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στο τηλέφωνο κανένα πρόβλημα και ο ήχος είναι πεντακάθαρος, στο internet πιάνω 13Mbps και δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι και το HOL my TV δουλεύει απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Στο τηλέφωνο κανένα πρόβλημα και ο ήχος είναι πεντακάθαρος, στο internet πιάνω 13Mbps και δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι και το HOL my TV δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

+1 και απο μενα οκ, ολα καλα , το μονο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να χρησιμοποιησω δικο μου modem router , χωρις το δικο τους δε δουλευει το hol tv , απο ταχυτητες ειμαι καπου στα 15500 λιγο χαμηλα σε σχεση με αυτο που θα επρεπε να εχω, καπου στα 19,500

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...