Jump to content

BlackBerry: Εφαρμογές & Παιχνίδια


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σύνδεσα επιτέλους ένα paypal account, με το blackberry μου και θέλω να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές, θέλω την γνώμη σας..

 

1. Μια πολύ αξιόπιστη εφαρμογή, η οποία να απορρίπτει κλήσεις από άγνωστους αριθμούς και από απόκρυψη και όχι μόνο..

Call Control Blacklist Lite

 

2. Ένα ξυπνητήρι, το οποίο να είναι 100% αξιόπιστο, αλλά με παραπάνω επιλογές παραμετροποίησης κτλ, απ' ότι το ξυπνητήρι που έχουν τα bb από μόνα τους.

Multi Alarms - Multi Alarm Clock For BlackBerry

 

3. Κάποιο καλό σημειωματάριο, με υπενθυμίσεις και αν γίνεται, με δυνατότητα συγχρονισμού με κάποιο "cloud" κτλ

To Evernote νομίζω είναι μια καλή λύση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει τη ''κίινηση'' των δεδομένων στα κινητά μας?

κατέβασα την network traffic control αλλά δεν δουλεύει...

Επίσης κατέβασα την εφαρμογή weathertrax και δεν έχει σαν επιλογή την Αθήνα...υπάρχει κάποια αντίσοιχη εφαρμογή?

Edited by stratous156
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Σας προτείνω το Ελληνικότατο The Odyssey HD για BB10 και Playbook. Υποστηρίζει το Ζ10 και το Q10 με HD graphics. Τα Ελληνικά κείμενα έχουν πολύ πλάκα.

 

Στο game χειρίζεστε τον Οδυσσέα που προσπαθεί να γυρίσει σπίτι του μετά από τον πόλεμο της Τροίας. Το παιχνίδι είναι τεράστιο και αξίζει τα λεφτά του. Προσφέρεται και δωρεάν δοκιμαστική έκδοση που διαρκεί πάρα πολύ. Σίγουρα θα θυμηθείτε το έπος του Όμηρου παίζοντας αυτό το όμορφο παιχνίδι περιπέτειας .

 

Έκδοση Blackberry FREE

Έκδοση Blackberry FULL

 

http://www.crazysoft.gr/images/theodyssey08.jpg

http://www.crazysoft.gr/images/theodyssey09.jpg

http://www.crazysoft.gr/images/theodyssey10.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Bbm update available!

Εδώ και μια μέρα έχουμε την αναβάθμιση του bbm για όλες τις συσκευές είτε με OS10 είτε legacy device.

Η πιο μεγάλη αλλαγή είναι τα bbm channels. Αξίζει σίγουρα.

Στα + οι μικρές αλλαγές στην εμφάνιση των επιλογών για τα contacts, groups, για legacy device τουλάχιστον.

Σε OS10 δουλεύει πολύ καλά, όπως επίσης και σε bold9900.Δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Ακούγεται ότι σε παλιότερες συσκευές έγινε πιο αργό το bbm.

 

Go on BB!

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Νέο παιχνίδι απο Έλληνα Dev, που σκίζει.

Μετά το εξαιρετικό flycraft, τώρα και το Flappy Herbie

 

Επίσης bbm channel για τα Κανάλια Καρδίτσας (και ναι ΔΕΝ είναι απο εμένα )!!!!!!!!

Join C004D3B61

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πληκτρολόγιο υπάρχει?του στυλ full keyboard με t9?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για ποια συσκευή μιλάς; Η αλήθεια είναι ότι δεν κατάλαβα την ερώτησή σου...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Νέο παιχνίδι απο Έλληνα Dev, που σκίζει.

Μετά το εξαιρετικό flycraft, τώρα και το Flappy Herbie

 

Επίσης bbm channel για τα Κανάλια Καρδίτσας (και ναι ΔΕΝ είναι απο εμένα )!!!!!!!!

Join C004D3B61

 

Εξαιρετικά παιχνίδια και τα δύο! Δωρεάν το Flappy Herbie ενώ το Flycraft αξίζει με το παραπάνω τα χρήματά του.

Πολύ ωραία και δωρεάν επίσης τα Run In Crowd και Metegol.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πολύ καλές, χρήσιμες και δωρεάν εφαρμογές Ελλήνων Dev για ΒΒ10:

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/32320888/?lang=en&countrycode=CY (του ιδίου Dev που έκανε τα Flycraft και Flappy Herbie, ενημερώνει για προσφορές στο Blackberry World)

http://appworld.blackberry.com/webstore/content/20079244/?lang=en&countrycode=CY (πρόγραμμα των Ελληνικών καναλιών TV)

Edited by sakisgi
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως καποια αξιολογη εφαρμογη με την οποια να μπορω να μεταφερω φακελους, αρχεια, mp3 κλπ μεσω καποιας ip με το pc και με χρηση wifi (οπως airdroid, wifi file transfer) η μπορω να εφαρμοσω κατι τετοιο και με το blackberry link?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις πρόσβαση στον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής σου μέσω wifi χωρίς πρόγραμμα.

 

Πήγαινε settings -> storage and access και ενεργοποίησε το "Access using WiFi", όπου δίνεις και κωδικό πρόσβασης.

 

Μετά θα μπορείς να βλέπεις το κινητό σου από το PC στο δίκτυο όπως θα έβλεπες οποιονδήποτε άλλον υπολογιστή. Για τη σύνδεση δίνεις u/n "blackberry" και p/w αυτόν που έβαλες νωρίτερα.

 

Σε καλύπτει αυτό;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις πρόσβαση στον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής σου μέσω wifi χωρίς πρόγραμμα.

 

Πήγαινε settings -> storage and access και ενεργοποίησε το "Access using WiFi", όπου δίνεις και κωδικό πρόσβασης.

 

Μετά θα μπορείς να βλέπεις το κινητό σου από το PC στο δίκτυο όπως θα έβλεπες οποιονδήποτε άλλον υπολογιστή. Για τη σύνδεση δίνεις u/n "blackberry" και p/w αυτόν που έβαλες νωρίτερα.

 

Σε καλύπτει αυτό;

 

Ναι αλλα επειδη δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει αυτο που λες, πρεπει να εχω και καποια εφαρμογη αντιστοιχη στο pc η μεσω καποιας ip θα βλεπω την συσκευη μου στο pc?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα επειδη δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει αυτο που λες, πρεπει να εχω και καποια εφαρμογη αντιστοιχη στο pc η μεσω καποιας ip θα βλεπω την συσκευη μου στο pc?

Όχι δεν χρειάζεται κάποια εφαρμογή ή ip. Κάνε τα παραπάνω, έτσι απλά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται κάποια εφαρμογή ή ip. Κάνε τα παραπάνω, έτσι απλά.

 

Ωραια, τα εκανα, και μετα τι? Δεν βλεπω κατι στον υπολογιστη μου.

Ok, το βρηκα μεσω της εκτελεσης (run command) των windows. Ευχαριστω!

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Παιδια, ξερει κανεις τι παιζει με το blackberry. Απο οτι κατάλαβα ειναι καλο αλλά δεν εχει εφαρμογες:blink::blink::blink: και οτι μερικες απο αυτες ειναι ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕΣ.

 

Αν καποιος εχει δοκιμασει τις παρακατω εφαρμογες ας μου πει τις εντυπωσεις του

 

viber

skype

real racing 3

asphalt 8

despicable me

 

1Υπάρχει καποια εφαρμογη για gps,

2απο παιχνιδια πως παμε,

3laggarei καθολου,

4το blackberry hub λειτουργει ΓΙΑ gmail viber και skype

5 Η καμερα καλη? η εφαρμογη καλη?

 

Α και κατι αλλο τι άλλο παιζει με το Snap. Λειτουργει πράγματι??

 

Αν κάποιος εχει ενα z10 ή ενα full-touch blackberry ας κανει τον κοπο να μου απαντησει :thanks::thanks::thanks::thanks:

Edited by greyfox17
Link to comment
Share on other sites

1) υπαρχει το mireo dont panic με χαρτες tomtom και το navfree που ειναι δωρεαν με openmaps

2)απο παιχνιδια τα παντα μεσω snap

3)ειμαι κατοχος z30 και το κινητο πεταει

4)το hub περνει ειδοποιησεις για email linkedin viber skype facebook facebook messenger και notifications για καινουργιες εκδοσεις εφαρμογων απο blackberry world

5) καμερα ικανοποιητικη δεν ασχολουμε και πολυ για να πω λεπτομερειες αλλα κανει την δουλεια της

 

το snap λειτουργει κανονικα..τι εννοεις αν λειτουργει πραγματι?επισης μπορεις και amazon store αλλα το snap με βολευει.ελληνικες εφαρμογες μεσω snap Παιζουν κανονικα πχ web banking.

 

viber επισης λειτουργει κανονικα αλλα οι πιο πολλοι χρησιμοποιουν την εκδοσγ για android.η εκδοση για bb θελει ακομα δουλεια

skype λειτουργει επισης κανονικα και οι 2 εκδοσεις για bb και για android.

για παιχνιδια δεν ασχολουμε και πολυ αλλα το temple run παιζει κανονικα.

για περισσοτερες πληροφοριες δοκιμασε το thread για το z10.εχει κινηση εκει.

κατοχος z30.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εχουμε καμμια καλη εφαρμογουλα για να βλεπουμε αποτελεσματα ποδοσφαιρου???
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μόνο σε android θα βρεις, οπότε ρίξε μια ματιά προς τα εκεί. Προσωπικά δεν γνωρίζω κάτι.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχουμε καμμια καλη εφαρμογουλα για να βλεπουμε αποτελεσματα ποδοσφαιρου???

Σε Android ένα καλό είναι το sofascore

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βασικα δεν καταλαβαινω τη νοημα εχει μια εφαρμογη για scores απο τη στιγμη που ολες αυτες οι εφαρμογες για να λειτουργησουν θελουν προσβαση στο διαδικτυο , τοτε μπαινεις στον browser σου και τα βρησκεις σε 10 secs οσο θα θελει να φορτωσει και η εφαρμογη ...
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα απο browser τα βρισκεις ολα. Αλλα αυτο ειναι το νόημα των εφαρμογών, η ευκολία. Δυστυχώς, οι android εφαρμογές, αργούν λίγο να ξεκινήσουν στο BlackBerry. Eγω χρησιμοποιώ την livescore.
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές είναι το FotMob και το SCORE-LINE και οι δύο android ports.

Εγώ χρησιμοποιώ κυρίως την πρώτη. Μπορείς να κάνεις favorite leagues/teams, να ορίσεις ποια notifications θέλεις κλπ. Και οι δύο εφαρμογές έχουν πρόγραμμα και βαθμολογίες.

 

Υπάρχει επίσης και το theScore Mobile το οποίο δεν έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...