Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για ότι έχει να κάνει με τη μπαταρία του Galaxy Note 3.

Παρακαλώ να δίνονται τα απαραίτητα στοιχεία (Firmaware, kernel κ.τ.λ.) ώστε να γίνονται οι συγκρίσεις μεταξύ των χρηστών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρώς βελτιωμένο σε σχέση με τον προκάτοχό του σύμφωνα με το gsmarena.

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-note-3/gsmarena_008.jpg

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-note-ii/review/gsmarena_003.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα δείγμα της μπαταρίας από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος, κρατά το διπλάσιο απ'το HTC One. Έχω τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ενεργά, 5 mail accounts, όλους τους συγχρονισμούς, όλα τα social media, GPS on, φωτεινότητα στο αυτόματο, αρκετό χρόνο σε 4G, σχεδόν 100% πάντα ανοιχτό το Wi-Fi, updates να τρέχουν από πίσω, και γενικά το λειτουργώ αποκλειστικά σαν smartphone κι όχι σαν τηλέφωνο για να δούμε διαστημικές αυτονομίες.

 

http://i41.tinypic.com/1rz1x5.png

 

http://i44.tinypic.com/25rypec.png

 

http://i44.tinypic.com/67p5ar.png

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ένα δείγμα της μπαταρίας από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος, κρατά το διπλάσιο απ'το HTC One. Έχω τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ενεργά, 5 mail accounts, όλους τους συγχρονισμούς, όλα τα social media, GPS on, φωτεινότητα στο αυτόματο, αρκετό χρόνο σε 4G, σχεδόν 100% πάντα ανοιχτό το Wi-Fi, updates να τρέχουν από πίσω, και γενικά το λειτουργώ αποκλειστικά σαν smartphone κι όχι σαν τηλέφωνο για να δούμε διαστημικές αυτονομίες.

 

Αναμενόμενα καλό.

Και σκέψου ότι έχεις και μέτριο σήμα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι η καλύτερη μπαταρία που είχα σε smartphone, αν είχα διαβάσει το τι γράφουν εδώ δεν θα το έσπερνα ούτε δώρο, χαχα και είναι η καλύτερη συσκευή που είχα χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Τρεισήμισι ώρες οθόνη? Λίγο μου μοιάζει. Αν είχα στο note 2 τέτοια αποτελέσματα θα έψαχνα να βρω τι μου κάνει drain.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Τρεισήμισι ώρες οθόνη? Λίγο μου μοιάζει. Αν είχα στο note 2 τέτοια αποτελέσματα θα έψαχνα να βρω τι μου κάνει drain.

 

η αληθεια ειναι πως και μενα λιγο μου μοιαζει.με καινουρια μπαταρια στο νοτε 1 τοσο μου βγαζει οθονη με παρομοια χρησηαλλα με καστομ ρομ βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

Τρεισήμισι ώρες οθόνη? Λίγο μου μοιάζει. Αν είχα στο note 2 τέτοια αποτελέσματα θα έψαχνα να βρω τι μου κάνει drain.

 

Του τα τρώει το 4g και το android system επειδή έχει τον ποπό του να τρέχει στο background. :p

 

Επίσης κράτα και 1.5 μέρα ανοιχτό το wi-fi με όλους τους συγχρονισμούς και χωρίς να ανοίξεις οθόνη, πες μου μετά πόσο σου κρατάει!

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Οι σαράντα ώρες δεν λένε πολλά. Το N7100 σε deep sleep με Wi-Fi πάντα ανοιχτό τέρμα συγχρονισμούς και δίκτυο στο αυτόματο μου τρώει σε οχτάωρο ύπνο 3-4%. Και με μπαταρία 10 μηνών. Επίσης δεν βλέπω κάποια απαιτητική εφαρμογή στην ανάλυση της μπαταρίας (ούτε καν τον browser η τον media server ψηλά να πω ότι ο άνθρωπος σκιστηκε να ακούει μουσική πχ.) Δεν ξέρω βέβαια μήπως είχε καμία ώρα κλήσεις.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος η αν έχει πρόβλημα η μπαταρία. Σήμερα λόγω ασθένειας ήμουν όλη μέρα σπίτι. Το κινητό όμως δεν το χχρησιμοποησα πολύ. Παρόλα αυτά κοιτάξτε.

 

http://i39.tinypic.com/1jqeqe.png

 

Και όλα αυτά με την οθόνη κάτω από το 50% στην φωτεινότητα (όχι auto ομως) μόνο το wifi ανοιχτό 4-5 λεπτά minion rush για να δω πως δείχνει και 30 λεπτά τηλέφωνο.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Tα ξαναγράφω εδώ

 

Και όλα αυτά με την οθόνη κάτω από το 50% στην φωτεινότητα (όχι auto ομως) μόνο το wifi ανοιχτό 4-5 λεπτά minion rush για να δω πως δείχνει και 30 λεπτά τηλεφωνικές κλήσεις. Έχω κάνει κάτι λάθος ή είναι πρόβλημα;

 

Κάποια εφαρμογή τρέχει και σου κάνει τη ζημιά. Σβήσε ότι έχεις βάλει τελευταία και τσέκαρε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή τρέχει και σου κάνει τη ζημιά. Σβήσε ότι έχεις βάλει τελευταία και τσέκαρε πάλι.

 

χμμ το θέμα είναι πως το πήρα χθες οπότε "τελευταία" είναι πρακτικά όλες οι εφαρμογές :lol::lol: Το screenshot είναι μετά την πρώτη full φορτιση!!! Αν κανω ενα restore λες να φτιάξει;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο οτι βλέπω εδώ αλλα και σε αλλα forum η μπαταρία του φαίνεται να είναι κατώτερη του Note 2
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο οτι βλέπω εδώ αλλα και σε αλλα forum η μπαταρία του φαίνεται να είναι κατώτερη του Note 2

 

Θα σε στεναχωρήσω λίγο τώρα.

Του 3 είναι καλύτερη.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχωρήσω λίγο τώρα.

Του 3 είναι καλύτερη.

 

Γιατί να στεναχωρηθω φίλε μου μια διαπίστωση εκανα διαβάζοντας εδω αλλά και αλλού για την μπαταρία το 3 δεν το εχω αλλά εχω το 2 που εχει χτυπήσει και 7 ωρες οθόνη

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχωρήσω λίγο τώρα.

Του 3 είναι καλύτερη.

 

Ελα ντε.... γιατι να στενοχωρηθει ο ανθρωπος??????!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όταν το έκλεισα το βράδυ η μπαταρία ήταν στο 82%.

 

Σήμερα το πρωί που το άνοιξα ήταν στο 78%.

 

4% battery drain υπερβολικό μου φαίνεται.

 

Γνώριζει κανένας τι μπορεί να παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω απώλεια 2% με 3%, το βράδυ, αλλά με συγχρονισμούς, GPS. Βέβαια, έχω και άλλη ρομ. Αυτή που τελειώνει σε JM1
Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε.... γιατι να στενοχωρηθει ο ανθρωπος??????!!!!!

 

Μερικοί έχετε χάσει το χιούμορ σας.

 

Το κινητό όταν το έκλεισα το βράδυ η μπαταρία ήταν στο 82%.

 

Σήμερα το πρωί που το άνοιξα ήταν στο 78%.

 

4% battery drain υπερβολικό μου φαίνεται.

 

Γνώριζει κανένας τι μπορεί να παίζει?

Σε οκτω ωρες το δικο μου εχανε γυρω στο 7%

Εχω βαλει το Battery Widget Reborn που εχει και ρυθμιση να κλεινει τις ωρες του υπνου τα παντα εκτος το GSM

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hubalek.android.apps.reborn.pro&hl=en

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...