Jump to content

Ginius Driver (Don't Panic)


ea6gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια παω να το κανω εγκατασταση και μολις του περναω τα στοιχεια μου στην εγγραφη μου πεταει parsing error :confused:
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα πάρει μαζί με μια συσκευή απο το Πλαίσιο ως προσφορά το λογισμικό πλοήγησης της Ginius Driver "Don't Panic".

Επειδή αλλάζω συχνά συσκευές διότι μου αρέσει να δοκιμάζω κλπ, σε κάθε νέα μου συσκευή πέρναγα το λογισμικό και ήμουν οκ και ευχαριστημένος...

Παίρνοντας τώρα ένα Galaxy Note II, πήγα να περάσω πάλι την εφαρμογή και μου έβγαζε "λάθος κωδικός".

Επικοινώνησα λοιπόν με την εξυπηρέτηση πελατών (να τη βράσω) της Geointelligence (επίσης κι αυτήν που εδρεύει στην Κροατία...) και μου είπαν πολύ απλά, οτι η ενεργοποίηση του προγράμματος ισχύει μόνο για 5 φορές!

Μετά τις 5 φορές, το πετάς!

Και ευλόγως, θεωρώ, τους ρώτησα γιατί δεν αναγράφεται κάπου αυτό, έτσι ώστε ο χρήστης να το ξέρει για να κάνει το κουμάντο του. Η απάντηση ήταν οτι η πολιτική της εταιρίας είναι αυτή, κάποια στιγμή ίσως το γράψουν, αυτοί (στην εταιρία) το ξέρουν και ενημερώνουν, το Πλαίσιο το ξέρει και θα έπρεπε να σας το έχει πει, και κάτι τέτοιες γελοίες απαντήσεις και εντελώς κυνικές και αδιάφορες.

 

Ήταν τόσο αδιάφορη η συμπεριφορά τους, που ήταν σαν να μιλάς σε τοίχο, γι αυτό κι εγώ δεν το έκανα μεγάλο θέμα, απλά τους είπα οτι όπως στρώνει ο καθένας κοιμάται.

Δεν ξανασχολούμαι ποτέ πια με το πρόγραμμα αυτό, και όποιος το έχει πάρει με προσφορά, ας προσέξει, έχει ημερομηνία λήξεως!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ημερομηνια ληξης; δεν ειναι για παντα; ξερω οτι δεν εχεις δικαιωμα ανανεωσης χαρτων αλλα για ληξη δεν προσεξα κατι. Εξηγησε μου σε παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Φίλε @keras, εννοείς από μία ενεργοποίηση σε 5 διαφορετικές συσκευές ή 5 επανεγκαταστάσεις στην ίδια συσκευή?

Για την συμπεριφορά τους, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Τους έχω στείλει mail και ακόμα περιμένω απάντηση...

Edited by kapazita
Link to comment
Share on other sites

Έκανα 5 φορές εγκατάσταση σε 5 διαφορετικές συσκευές, με το ίδιο email που έχω δηλώσει, στοιχεία χρήστη, κλπ. Αυτοί βλέπουν οτι είναι οι ενεργοποιήσεις με το ίδιο email, και το μπλοκάρουν στην 6η ενεργοποίηση.

Δηλαδή μου λένε οτι δεν μπορώ να αλλάζω συσκευές όποτε θέλω...

Αγόρασα δηλαδή την άδεια για 5 μήνες :mad: , αν π.χ. αλλάζω συσκευή κάθε μήνα...

Αυτά (τα γελοία).

 

@fioravanti90:

Μα τι να προσέξεις... που να το προσέξεις, δεν γράφει τίποτα ΠΟΥΘΕΝΑ!

Απλά, αν αλλάξεις 5 συσκευές (που έχουν διαφορετικά ΙΜΕΙ), χάνεται το πρόγραμμα...

Εσύ όμως το υπολόγισες το λογισμικό πλοήγησης όταν αγόρασες τη συσκευή που το έδινε μαζί. Και λογικό είναι. Σου είπε κανένας οτι σε 5 ενεργοποιήσεις σε διαφορετικές συσκευές (με τα ίδια στοιχεία σου πάντα) πάει;

Φαντάζομαι όχι, σιγά μη στο είπαν...

 

Υ.Γ. Η φοβερή ατάκα του τύπου πάντως στην εξυπηρέτηση πελατών ήταν οτι: "εμείς στην εταιρία το ξέρουμε"... Απίστευτο...

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας..

 

Θέλω να περάσω στο τηλέφωνο offroad διαδρομές.

Γνωρίζετε ποιάς μορφής αρχείων διαβάζουν οι χάρτες Don't Panic?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, οι χάρτες αυτοί κάνουν δουλειά αν τους έχει κάποιος σε κινητό samsung s ή s2 βολεύουν ή να πάω για κάποιο άλλο πρόγραμμα (ποιο λέτε? )
Link to comment
Share on other sites

Από χάρτες για Ελλάδα είναι ότι καλύτερο, το πρόγραμμα έχει έλειψες αλλά την δουλειά σου την κάνεις

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα για να χρησιμοποιήσω το ginius driver και γενικά με τα προγράμματα πλοήγησης πρέπει να είμαι συνδεδεμένος με ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν σου τρωει μεγκαμπαητ αυτη η εφαρμογη? γιατι κατι λενε τα διαφημιστικα....

 

 

επισης η αδερφη μου εχει το galaxy ace λεει στο κουτι οτι ειναι gps αλλα πως το χρησιμοποιει?:P

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την βλακεια και εκανα hard reset σε κινητο φιλου galaxy S2 που ειχε μεσα απο Πλαισιο περασμενο το ginius driver

 

 

Εχω και κωδικους κλπ για το προγραμμα

 

 

Απο που μπορω να κατεβασω το αρχειο ??

 

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο το Google play το don't panic gr

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.

Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι

θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο το Google play το don't panic gr

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

 

Να είσαι καλά .

Ένα θα σου πω , Χάρτης πάρα πολύ καλός , πρόγραμμα κάτω του μετρίου .

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.

Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι

θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλεις με μια αγωρα να το περνάς κάθε φορά που θα αλλάζεις συσκευη ;

Και εάν εσυ μετα πουλάς η μοιραζεις τις συσκευες η καθε εταιρία θα χάνει έσοδα ;

Ε δεν γίνονται αυτα ,ακομη και η 5 φορές που σου επιτρέπει πολλές ειναι ,μια φορά για κάθε συσκευη έπρεπε να το κανουν .

Edited by pavl_ser

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.

Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι

θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, δεν το πληρωσα;

Το πηρα συνεταιρικα με κανεναν και δεν το ηξερα;

Το δανειστηκα μηπως; ...

Το αγορασα και το κανω οτι θελω. Το βαζω σε 150 συσκευες αμα μου αρεσει. Τι λεμε τωρα...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Οταν αγοραζεις ενα λειτουργικό σου δίνουν την δυνατότητα να το περνάς σε 50 συσκευές ;

Δεν είπε κανείς ότι δεν το αγωρασες αλλα δεν εχει άδειες χρησεις απεριόριστες ,πράγμα που εχει ισχυ για σχεδόν όλα τα λογισμικα .

Αν ήταν έτσι όπως θέλεις με μια άδεια και έναν κακόβουλο χρήστη θα γέμιζε η αγωρα .

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.

Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι

θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι 5 ενερωοποιησεις είναι για κάθε αγορά από το play.. Αν και εσύ που αλλάζεις συχνά συσκευές θα μπορείς να το παρατηρήσεις πιο εύκολα, εγώ είμαι στη 2η ακόμα :-P
Link to comment
Share on other sites

Οταν αγοραζεις ενα λειτουργικό σου δίνουν την δυνατότητα να το περνάς σε 50 συσκευές ;

Δεν είπε κανείς ότι δεν το αγωρασες αλλα δεν εχει άδειες χρησεις απεριόριστες ,πράγμα που εχει ισχυ για σχεδόν όλα τα λογισμικα .

Αν ήταν έτσι όπως θέλεις με μια άδεια και έναν κακόβουλο χρήστη θα γέμιζε η αγωρα .

 

Εδώ μιλάμε για λογισμικό και οχι για λειτουργικό. Έχει μεγάλη διαφορά.

 

Νομίζω οι 5 ενερωοποιησεις είναι για κάθε αγορά από το play.. Αν και εσύ που αλλάζεις συχνά συσκευές θα μπορείς να το παρατηρήσεις πιο εύκολα, εγώ είμαι στη 2η ακόμα :-P

 

Δεν το αγόρασα απο το play, το πήρα με τη συσκευασία του πλήρες απο το Πλαίσιο (μαζί με συσκευή smartphone).

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για λογισμικό και οχι για λειτουργικό. Έχει μεγάλη διαφορά.

 

 

 

Δεν το αγόρασα απο το play, το πήρα με τη συσκευασία του πλήρες απο το Πλαίσιο (μαζί με συσκευή smartphone).

 

Δεν έχει βάση αυτό που λες, αν ήταν έτσι θα αγόραζε ένας ένα πρόγραμμα, θα ανέβαζε τους κωδικούς ενεργοποίησης στο internet και άμα ήθελε το έδινε και σε όλο τον πλανήτη.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κλειδώνει στον gmail λογαριασμό και τέλος.Εδώ και 3 χρονια περίπου που χρησιμοποιώ android,έχω αλλάξει αρκετές συσκευές και όσες εφαρμογές αγόρασα 1 φορά απο το play store,τις έχω βάλει δωρεάν σε όλες τις νέες συσκευές μου.Βρίσκομαι και εγώ στην ίδια θέση με τον keras.Είχα αγοράσει το dont panic όταν πρωτοκυκλοφόρησε πριν 2 χρονια περίπου και απο τότε αλλαξα πάνω από 5 συσκευές και πλέον πρέπει να το ξαναπληρώσω για να το βάλω στη νέα μου συσκευή.Κάτι που θεωρώ απαράδεκτο Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για λογισμικό και οχι για λειτουργικό. Έχει μεγάλη διαφορά.

Δεν το αγόρασα απο το play, το πήρα με τη συσκευασία του πλήρες απο το Πλαίσιο

(μαζί με συσκευή smartphone).

 

Σε ενοχλει η διατύπωση και όχι η ουσία , θέλεις να πληρώσεις μια φορά και να το έχεις σε οποία συσκευη θέλεις οπότε θέλεις χωρις ελενχο ,Ε τότε ανεβασε κωδικούς και το λογισμικό να το εχει οποίος θέλει το ίδιο ειναι .

Τη παει να πει ότι το αγορασες απο το κατάστημα ,δεν σου είπε κανείς ότι το εκλεψες , αλλα το να έχεις την δυνατότητα να το χρησιμοποιήσεις σε άπειρες συσκευές αυτο ειναι παράλογο .

 

Πρέπει να κλειδώνει στον gmail λογαριασμό και τέλος.Εδώ και 3 χρονια περίπου που χρησιμοποιώ android,έχω αλλάξει αρκετές συσκευές και όσες εφαρμογές αγόρασα 1 φορά απο το play store,τις έχω βάλει δωρεάν σε όλες τις νέες συσκευές μου.Βρίσκομαι και εγώ στην ίδια θέση με τον keras.Είχα αγοράσει το dont panic όταν πρωτοκυκλοφόρησε πριν 2 χρονια περίπου και απο τότε αλλαξα πάνω από 5 συσκευές και πλέον πρέπει να το ξαναπληρώσω για να το βάλω στη νέα μου συσκευή.Κάτι που θεωρώ απαράδεκτο

 

Να μου πείτε να έχεις δυνατότητα για συγκεκριμένο αριθμό ενεργοποιησεων. Πχ 10 το καταλαβενω ,αλλα απο την άλλη εάν τις παλιές Συσκευές τις μοιράζεται τη γίνετε σε αυτη τη περίπτωση .

Για σου Χρήστο .

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.

Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι

θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

Aν εγώ θέλω να την δώσω δωρεάν την παλιά μου συσκευή,ειναι δικαίωμα μου.Εγώ ζητώ να γινεται ότι και με τις υπόλοιπες εφαρμογές του android που αγοράζει κάποιος απο το play store και κλειδώνουν στο gmail και μόνο.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...