Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.....ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ LUMIA 800

ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΜS ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ?

 

Μπορείς - να το αποδεχθείς. :lol:

Nokia 7110 (2000) -> Samsung E700 (2004) -> Nokia N73 (2007) -> Nokia Lumia 800 (2011) -> ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους...Πηρα και εγω το κινητο και εχω καποιες ερωτησεις-προβληματα:

 

1. Υπαρχει προβλημα να βαλω το Marketplace σαν τοποθεσια UK αντι για Ελλαδα για να ειναι ολα στα αγγλικα που θελω?

2. Γιατι οταν συγχρονιζω τις επαφες μου απο το Gmail, πολλες μου τις φερνει χωρις τους αριθμους ενω οι αριθμοι υπαρχουν κανονικα στο gmail

3. Στο whatsapp δεν υπαρχει τροπος να βλεπω ποιες απο τις επαφες μου εχουν whatsapp οπως γινεται στο android??

4. Θεωρειται απαραιιτητο να παρω screenprotector?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.το πήρα και γω το κινητό και έχω ξενερωσει λιγάκι σε σχέση με το HD2 που είχα πριν.υπαρχει κάποιος browser που να παλευεται? να ειναι customizable και να μπορώ να επιλέξω το μέγεθος των γραμμάτων? Edited by maze77
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.το πήρα και γω το κινητό και έχω ξεπεράσει λιγάκι σε σχέση με το HD2 που είχα πριν.υπαρχει κάποιος browser που να παλευεται? να ειναι customizable και να μπορώ να επιλέξω το μέγεθος των γραμμάτων?

 

Όχι. Μοναδική λύση να κάνεις browsing σε Landscape.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.το πήρα και γω το κινητό και έχω ξενερωσει λιγάκι σε σχέση με το HD2 που είχα πριν.υπαρχει κάποιος browser που να παλευεται? να ειναι customizable και να μπορώ να επιλέξω το μέγεθος των γραμμάτων?

 

Ενας καλος browser ειναι ο "UC Browser"

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/uc-browser/6cda5651-56b9-48b0-8771-91dbc188f873

Link to comment
Share on other sites

 

Το προβλημα ειναι οτι εκτός απο τον ΙΕ οι υπόλοιποι μου βγάζουν μικρά τα φοντς

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το WPCentral τα χαρακτηριστικά των WP 7.8 θα είναι:

 

Από την Microsoft:

 

Νέο λογότυπο κατά την εκκίνηση του τηλεφώνου, ίδιο με των WP8.

Νέα Start screen με τα 3 μεγέθη των Live Tles.

Επανασχεδιασμός των Xbox Games, Office και Store με νέα λόγοτυπα.

20 διαφορετικά χρώματα για τα Live Tiles.

Ζωντανή οθόνη κλειδώματος (live lock screen) όπως το Bing Wallpaper δεν είναι σίγουρο ότι θα ανανεώνεται και από εφαρμογές τρίτων όπως πχ το Facebook.

 

Μόνο για τη σειρά Nokia Lumia:

 

Ρυθμίσεις δικτύου όπως προώθηση κλήσεων, αναμονή κλήσεων και επιλογές SMS.

Διαμοιρασμός αρχείων χωρίς πνευματικά δικαιώματα μέσω bluetooth.

Δυνατότητα επεξεργασίας ringtone.

Μεταφορά επαφών

 

Μάλλον η HTC ετοιμάζει και αυτή ένα δωράκι:

 

Keep WiFi Alive...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το WPCentral τα χαρακτηριστικά των WP 7.8 θα είναι:

 

Από την Microsoft:

 

Νέο λογότυπο κατά την εκκίνηση του τηλεφώνου, ίδιο με των WP8.

Νέα Start screen με τα 3 μεγέθη των Live Tles.

Επανασχεδιασμός των Xbox Games, Office και Store με νέα λόγοτυπα.

20 διαφορετικά χρώματα για τα Live Tiles.

Ζωντανή οθόνη κλειδώματος (live lock screen) όπως το Bing Wallpaper δεν είναι σίγουρο ότι θα ανανεώνεται και από εφαρμογές τρίτων όπως πχ το Facebook.

 

Μόνο για τη σειρά Nokia Lumia:

 

Ρυθμίσεις δικτύου όπως προώθηση κλήσεων, αναμονή κλήσεων και επιλογές SMS.

Διαμοιρασμός αρχείων χωρίς πνευματικά δικαιώματα μέσω bluetooth.

Δυνατότητα επεξεργασίας ringtone.

Μεταφορά επαφών

 

Μάλλον η HTC ετοιμάζει και αυτή ένα δωράκι:

 

Keep WiFi Alive...

 

Δεν είναι κι άσχημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το WPCentral τα χαρακτηριστικά των WP 7.8 θα είναι:

 

Από την Microsoft:

 

Νέο λογότυπο κατά την εκκίνηση του τηλεφώνου, ίδιο με των WP8.

Νέα Start screen με τα 3 μεγέθη των Live Tles.

Επανασχεδιασμός των Xbox Games, Office και Store με νέα λόγοτυπα.

20 διαφορετικά χρώματα για τα Live Tiles.

Ζωντανή οθόνη κλειδώματος (live lock screen) όπως το Bing Wallpaper δεν είναι σίγουρο ότι θα ανανεώνεται και από εφαρμογές τρίτων όπως πχ το Facebook.

 

Μόνο για τη σειρά Nokia Lumia:

 

Ρυθμίσεις δικτύου όπως προώθηση κλήσεων, αναμονή κλήσεων και επιλογές SMS.

Διαμοιρασμός αρχείων χωρίς πνευματικά δικαιώματα μέσω bluetooth.

Δυνατότητα επεξεργασίας ringtone.

Μεταφορά επαφών

 

Μάλλον η HTC ετοιμάζει και αυτή ένα δωράκι:

 

Keep WiFi Alive...

 

Συγνώμη αλλά ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι για 2ο τηλέφωνο: δηλαδή τώρα δεν έχει επιλογή ρυθμίσεων δικτύου Π.χ για αναμονή ή προώθηση κλήσεων??

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι για 2ο τηλέφωνο: δηλαδή τώρα δεν έχει επιλογή ρυθμίσεων δικτύου Π.χ για αναμονή ή προώθηση κλήσεων??

 

Έχει προώθηση, δεν ξέρω τι θέλουν να πουν...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι κακο αυτο με την μπαταρια! Το εχω 3 ημερες και εχω μεγαλο προβλημα! Χθες το βραδυ πριν κοιμιθω ειχε 57% και το πρωι ειχε κλεισει! Κοιταξα για updates αλλα τιποτα.Το εχετε παρατηρησει και εσεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι κακο αυτο με την μπαταρια! Το εχω 3 ημερες και εχω μεγαλο προβλημα! Χθες το βραδυ πριν κοιμιθω ειχε 57% και το πρωι ειχε κλεισει! Κοιταξα για updates αλλα τιποτα.Το εχετε παρατηρησει και εσεις καμια ιδεα?

 

Κάτι συμβαίνει. Δεν είναι φυσιολογικό.

Κάποια εφαρμογή τρέχει συνεχώς.

Η συσκευή έχει καλή αυτονομία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που θα περιλαμβάνονται, είναι μόνο όσα έχουν εξακριβωθεί :p

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι συμβαίνει. Δεν είναι φυσιολογικό.

Κάποια εφαρμογή τρέχει συνεχώς.

Η συσκευή έχει καλή αυτονομία.

 

Στα background tasks βλεπω τα accuweather και connection tiles που τα εκανα off και αν πατησω advanced βλεπω τα accuweather,connection tiles,nokia drive,nokia music και whatsapp. Παιζει να φταιει κατι απο αυτα? Τι μπορω να κανω ολο τελειωνει η μπαταρια

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

βγάλε το γουατς απ

 

αν ειναι να βγαλω το whatsapp, καλυτερα να πουλησω το κινητο :P Το χρησιμοποιω ολη την ωρα δεν γινεται να το βγαλω. Αυτο φταιει???

Link to comment
Share on other sites

Βαλε viber! Χωρις bugs και χαζομαρες που εχει το whatsapp!

 

+1 τέλειο το viber.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε viber! Χωρις bugs και χαζομαρες που εχει το whatsapp!

 

παντως στο ανροιδ και στο συμπιαν που εχω δεν εχω θεμα με το whatsapp..ισα ισα που δουλευει πολυ ωραια. το viber ομοιως,αλλα δεν μαρεσει το ιντερφασε του,καθολου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα ομως το whatsapp με ενδιαφερει αυτο χρησιμοποιω!!!υπαρχει περιπτωση να τρωει μπαταρια το whatsapp???Δεν γινεται να κανω κατι???

 

PS.Σε android και ios το whatsapp ειναι κλασεις ανωτερο απο το viber

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα ομως το whatsapp με ενδιαφερει αυτο χρησιμοποιω!!!υπαρχει περιπτωση να τρωει μπαταρια το whatsapp???Δεν γινεται να κανω κατι???

 

PS.Σε android και ios το whatsapp ειναι κλασεις ανωτερο απο το viber

 

δε νομιζω,αν κρινω απο το Ν8, αλλα και λογικα να το σκεφτω,ειτε πριν την εφαρμογη ειτε μετα,το ιδιο κρατουσε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω και εγώ, το whatsup το θεωρώ πολύ καλύτερο από το viber, τουλάχιστον στο Windows Phone... το viber φαίνεται σα να είναι σε beta ακόμη
Link to comment
Share on other sites

με την μπαταρια ομως τι γινεται? Εχετε παρατηρησει κατι αναλογο με αυτο που περιεγραψα παραπανω η φταιει κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

εδώ και 2 μέρες το wifi μου δεν κλείνει κατά το sleep του κινητού.

το παρατήρησα μετά από μια φόρτιση με τον υπολογιστή.

έκλεισα/άνοιξα το wifi και πάλι δεν έκλεινε στο sleep, το ξαναεβαλα στον υπολογιστή

και παραμένει πάλι ανοιχτό. η ρομ είναι η κανονική τελευταία των lumia 800

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δείτε αυτό το βιντεάκι...Οταν ο Hitler εμαθε οτι θα πάρει μόνο την 7.8 και οχι τα 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...