Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Apo edo to tattoo sou :worry: apo ekei to tattoo sou :worry: pou einai to tattoo sou??? :worry:

:worry: :blink: εδω ειναι http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/19130/cat/500/ppuser/92034

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! Θελω να κανω ενα τατουαζ (μια λεξη βασικα) και σκεφτομουν (επειδη δε θελω να φαινεται) να το κανω στο κεφαλι, πανω απο το σβερκο (να ξυρισω τα μαλλια κατω κατω και μετα να τα αφησω να μακρυνουν)... Μπορειτε να με κραξετε οσο θελετε (ναι ειναι λιγο καψιμο αυτο που σκεφτομαι) αλλα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν θα ποναει εκει περα λογω του οτι ειναι ακριβως πανω στο κρανιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θελω να κανω ενα τατουαζ (μια λεξη βασικα) και σκεφτομουν (επειδη δε θελω να φαινεται) να το κανω στο κεφαλι, πανω απο το σβερκο (να ξυρισω τα μαλλια κατω κατω και μετα να τα αφησω να μακρυνουν)... Μπορειτε να με κραξετε οσο θελετε (ναι ειναι λιγο καψιμο αυτο που σκεφτομαι) αλλα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν θα ποναει εκει περα λογω του οτι ειναι ακριβως πανω στο κρανιο...

Μπαααα καθολου δε ποναει.!!!!!!!!:lol: Εχει νευρα εκει επομενως λιγος πονος θα υπαρξει. Remember: No pain, No gain ;)

Link to comment
Share on other sites

Αντε να κανω και εγώ μια ερώτηση...

Το "Κατερίνα" με μικρά κέλτικα γράμματα στον αστράγαλο, πόσο κοστίζει; (πάνω κάτω).

 

Κανείς δεν ξέρει; :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει; :confused:

Γυρω στα 150 ευρο(το μεγιστο) τωρα αυτο εξαρταται και σε τι στουντιο θα πας.

παντως η ταριφα ανεξαρτητα το σχεδιο νομιζω αρχιζει απο τα 40-50 ευρο(βελονες)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 150 ευρο(το μεγιστο) τωρα αυτο εξαρταται και σε τι στουντιο θα πας.

παντως η ταριφα ανεξαρτητα το σχεδιο νομιζω αρχιζει απο τα 40-50 ευρο(βελονες)

 

Πάρα πολλά μου φαίνονται σε σχέση μ'αυτο που ζητάει...:confused:Εγώ πιστεύω γυρω στα 60€ και το πολύ 80€..

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλά μου φαίνονται σε σχέση μ'αυτο που ζητάει...:confused:Εγώ πιστεύω γυρω στα 60€ και το πολύ 80€..

Ακομα και να εισαι καλος πελατης τα €80-€100 δε τα γλυτωνεις;) Εκτος αν ειναι η γυναικα σου που σου κανει το tattoo!!!:lol:(Hmmm.....) Το μικροτερο tattoo σε αγνωστο παει τοσο, σε γνωστο αντε να γλιτωσεις ενα εικοσαρικο.

Παντως για να ξερετε οι βελονες (το σετ) δε κοστιζουν πανω απο €10;)

Link to comment
Share on other sites

Το λέω απλώς γιατί το δικό μου το έκανα με 60€ και μάλλον είναι λίγο πιο μεγάλο απ'αυτό που θέλει ο DimitrisAndNiki . Και μια φίλη μου με ελάχιστα πιο μεγάλο απ'το δικό μου της πήρε 65€.
Link to comment
Share on other sites

Το λέω απλώς γιατί το δικό μου το έκανα με 60€ και μάλλον είναι λίγο πιο μεγάλο απ'αυτό που θέλει ο DimitrisAndNiki . Και μια φίλη μου με ελάχιστα πιο μεγάλο απ'το δικό μου της πήρε 65€.

 

Η τιμή πάει ανάλογα με το studio.

Συμφωνω και ξαναγραφω:D Η τιμη παει αναλογα το Studio, artist, size, complexity of the design:!:, shadows, etc. Και φυσικα ποσο καλα ξερετε τον αρτιστα:lol:

Παντως μιλαμε για μια σταλια Tattoo. Στα €20-€30 θα κολλησει το παλικαρι?;)

Link to comment
Share on other sites

Παντως για να ξερετε οι βελονες (το σετ) δε κοστιζουν πανω απο €10;)

 

:rolleyes: Αληθεια λες!! κι'εγω που νομιζα κοντα στα 10000δρχ κοστιζανε.παραπληροφορηση ειχα :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ακομα δρχ???:lol: Οι βελονες παντως ειναι φτηνες. Μην ακουτε τι σας λενε. Δεν υπαρχει βελονα που κανει €30 και €40, trust me;)
Link to comment
Share on other sites

Στον Γιαννη πηγα που ειναι καθετα της Μητροπολης.απολυτα ευχαριστημενος και οι τιμες του μια χαρα.:)

 

raver...ka8ws eimai ligo asxeth apo giannena k epsaxna gia kapoio tetoio magazi pou na exw akousei kati k na mporw toulaxiston na empisteutw(oxi gia tattoo alla gia piercing),mporeis na m peis pou akrivws einai an ginetai?(k me odo isws:P)

Link to comment
Share on other sites

raver...ka8ws eimai ligo asxeth apo giannena k epsaxna gia kapoio tetoio magazi pou na exw akousei kati k na mporw toulaxiston na empisteutw(oxi gia tattoo alla gia piercing),mporeis na m peis pou akrivws einai an ginetai?(k me odo isws:P)

Ο Γιαννης απ'οσο ξερω δεν κανει piercing.τωρα στα Ιωαννινα δυστηχως δεν ξερω που κανονε..ομως θα ρωτησω κανεναν γνωστο και θα επανλεθω:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Γιαννης απ'οσο ξερω δεν κανει piercing.τωρα στα Ιωαννινα δυστηχως δεν ξερω που κανονε..ομως θα ρωτησω κανεναν γνωστο και θα επανλεθω:)

 

ευχαριστω πολυ...δωσε πληροφοριες κ για τον γιαννη καθως ενδιαφερομαι κ για τατουαζ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, είχα πολύ δουλειά τώρα τελευταία και άργησα να μπω στο thread...

Η γυναίκα μου θέλει να κάνει 2 (2 ονόματα - ένα σε κάθε αστράγαλο) μονόχρωμα, μικρά με κέλτικη γραμματοσειρά...

Εγώ απο την άλλη θέλω να κάνω cover-up στο μπράτσο (tribal sun)

 

Καλή σας μέρα και καλή εβδομάδα!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

kai egw psinomai na kanw ena tattoo...kati ellhniko...upsos-platos oso ena paketo tsigara..alla den exw kati sto mualo kamia idea exete na me fwtisete? h kapoio site me galleries h kati tetoio..
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

kai egw psinomai na kanw ena tattoo...kati ellhniko...upsos-platos oso ena paketo tsigara..alla den exw kati sto mualo kamia idea exete na me fwtisete? h kapoio site me galleries h kati tetoio..

Μεγαλη gallery εχει στο site του jimmy tattoo.

πιστευω οτι εκει μπορεις να βρεις κατι :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello! Ενδιαφέρομαι και εγώ να κάνω ένα ταττοο με το όνομά μου και θα ήθελα να μάθω εαν είναι εύκολο να βρώ κάποιον να σχεδιάζει ambigrams (αμφιγράμματα, δηλ. λέξεις που να διαβάζονται και ανάποδα). Υπάρχει κάποιος εδω μέσα που να σχεδιάζει τέτοια?
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη gallery εχει στο site του jimmy tattoo.

πιστευω οτι εκει μπορεις να βρεις κατι :)

Και http://www.bmezine.com

Ta tattoo galleries einai pia free;)

Link to comment
Share on other sites

Και http://www.bmezine.com

Ta tattoo galleries einai pia free;)

Οντως!! ;) Πολυ καλο σιτε :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ημιμόνιμο δεν έχω δει να σου πω την αλήθεια αλλά μου έχουν πει οτι ξεθωριάζουν πολύ γρήγορα και μένεις μετά κανα δυο χρόνια με την μουτζουρίτσα :happy:

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

thelo na paro plirofories gia ta imimonima tatoos

sas paraklo oti kserete na mou peite

thx ek ton proteron

 

ημιμόνιμο δεν έχω δει να σου πω την αλήθεια αλλά μου έχουν πει οτι ξεθωριάζουν πολύ γρήγορα και μένεις μετά κανα δυο χρόνια με την μουτζουρίτσα :happy:

Ημιμονιμο δεν εχεις δει γιατι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Οποιος σου εχει πει οτι ξεθωριαζουν, κλπ, λεει μαμακιες!!! Μου αρεσει που σου εχουν κανει και αναλυση πως θα ειναι μετα απο 2 χρονια:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...