Jump to content

Πως αλλαζω την IP διευθυνση


adomax
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερεις κανενας πως να αλλαξω την I.P διευθυνση του υπολογιστη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η ip ειναι καλό να αλλάζει για λόγους ασφαλείας.

Γι'αυτο ακομη και οι μη static dsl συνδέσεις αλλαζουν αναλογα με τον παροχεα ανα τακτα χρονικά διαστήματα (καπου κοντα στις 72 ωρες, 48;, εξαρταται, και παλι με κάθε επιφύλαξη).

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Η ip ειναι καλό να αλλάζει για λόγους ασφαλείας.

Γι'αυτο ακομη και οι μη static dsl συνδέσεις αλλαζουν αναλογα με τον παροχεα ανα τακτα χρονικά διαστήματα (καπου κοντα στις 72 ωρες, 48;, εξαρταται, και παλι με κάθε επιφύλαξη).

 

:)

 

 

Εγώ κατάλαβα Globy ότι ζητά πληροφορίες για το πως να μην φαίνεται η διεύθυνση του στο δίκτυο αλλά κάποια άλλη. Ανωνυμία θέλει μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Την διεύθυνση ip της καθορίζει ο provider εφόσον αναφερόμαστε σε dialup και adsl συνδέσεις. Σε ορισμένους provider, σε adsl συνδέσεις ακόμα και αν δεν είναι static η συνδρομή που έχετε, το ip δεν αλλάζει πολύ συχνά.
Link to comment
Share on other sites

Την διεύθυνση ip της καθορίζει ο provider εφόσον αναφερόμαστε σε dialup και adsl συνδέσεις. Σε ορισμένους provider, σε adsl συνδέσεις ακόμα και αν δεν είναι static η συνδρομή που έχετε, το ip δεν αλλάζει πολύ συχνά.

 

Συμφωνοι αλλά μπορούμε να κάνουμε να φαίνεται ότι έχουμε άλλη Ip μεσω Proxy server ή anonymizer....

Link to comment
Share on other sites

Spartak, το μήνυμά μου πάει εδώ:

Υπαρχει θετικο να μην αλλαζει η ip;

 

Υ.α.γ Mcde, Forthnet και Tellas, αν δεν κάνω λάθος αλλαζουν και συχνά μάλιστα

Υ.β.γ :)

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι παίρνεις απο DHCP και μπαίνεις στο PC σου σαν administrator.ΟΙ εντολές είναι οι παρακάτω.

ipconfig /release

και μετα

ipconfig /renew

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ρωτάει για την εσωτερική ΙΡ;

@adomax εννοείς την ΙΡ που φαίνεται στο Internet ή την IP του PC σου στο LAN;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
βασικά είχα βρεί ένα προγραμματάκι που μου άλλαζε την Ip μέσω ενούς proxy αλλα πήγαινε υπερβολικά αργά.. :( το χρησιμοποιώ καμιά φορά αν δεν έχω acc στο rapidshare κ θέλω να κατεβάσω αρκετά αρχεία το ένα μετά το άλλο.. νομίζω λέγεται hide ip :)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Μπορώ σε σύνδεση με στατική IP να αλλάζω την IP μου όποτε εγώ θέλω??

Με την δυναμική απλά έκανα επανεκκίνηση στο router γίνεται με τον ίδιο τρόπο και στη στατική?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ σε σύνδεση με στατική IP να αλλάζω την IP μου όποτε εγώ θέλω??

Με την δυναμική απλά έκανα επανεκκίνηση στο router γίνεται με τον ίδιο τρόπο και στη στατική?

Γι αυτό τη λένε στατική. Επειδή δεν αλλάζει :rolleyes:

Πρέπει να το ζητήσεις από τον πάροχο, θα πάρει αρκετές μέρες, ίσως υπάρχει χρέωση και δεν μπορείς να το κάνεις κάθε τρεις και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...