Jump to content

Όνειρα! Ονειροκρίτες!


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχει τύχει μερικές φορές. Εγώ βέβαια δεν χρειάστηκα ουρανοξύστες και τέτοια. :D Είναι όμως πολύ όμορφο συναίσθημα! :)

Σου εύχομαι να καταφέρεις να πετάξεις κι εσύ. ;)

μακαρι :) καλά δεν είναι πάντα ουρανοξύστες :) είναι και ταράτσες 2όροφου σπιτιού καμία φορα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το βράδυ πριν γίνει το ναυάγιο με το Σάμινα είχα ονειρευτεί ένα νεκροταφείο μέσα στη θάλασσα. Το πρωί έμαθα ότι έγινε ναυάγιο και είχαν πνιγεί πολλοί. Το κακό ήταν ότι σε αυτούς που πνίγηκαν ήταν και η κολλητή μου :( Και μια ακόμα φίλη μας που ευτυχώς έζησε!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι ανθρωποι εχουν διαισθηση και ξερουμε οτι εχουμε και το τριτο ματι της οξυδερκειας και της διαισθησης. Βεβαια δεν ξερω αν σας εχει τυχει να εχετε συναισθηματα μεσα στο ονειρο σας και να αγγιζεται ανθρωπους οπως στην πραγματικοτητα? Η αν σας εχει τυχει να γνωριζετε οτι ειστε σε ονειρο?
Link to comment
Share on other sites

Η αν σας εχει τυχει να γνωριζετε οτι ειστε σε ονειρο?

ε!ναι πιστευω οτι σε πολλους εχει συμβει να συνειδητοποιησουν μεσα στο ονειρο οτι βλεπουν ονειρο...

το εχω παθει και εγω αλλα πολυ λιγες φορες..

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ πριν γίνει το ναυάγιο με το Σάμινα είχα ονειρευτεί ένα νεκροταφείο μέσα στη θάλασσα. Το πρωί έμαθα ότι έγινε ναυάγιο και είχαν πνιγεί πολλοί. Το κακό ήταν ότι σε αυτούς που πνίγηκαν ήταν και η κολλητή μου :( Και μια ακόμα φίλη μας που ευτυχώς έζησε!

:blink: Σοβαρολογείς????:cry:

Link to comment
Share on other sites

εαν βλεπουμε στο ονειρο μας μια κοπελα τι σημαινει??

 

ειναι αναλογα την περισταση??(δλδ αναλογα τι θα γινετε στο ονειρο?)

Link to comment
Share on other sites

Οι ονειροκρλιτες δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.

Αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με τα όνειρα, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να κρατάει ονειρικό ημερολόγιο. Δηλαδή, δίπλα στο κρεββάτι του να έχει ένα τετράδιο και να σημειώνει όταν ξυπνάει το όνειρο που είδε. Υπάρχει πολύ μεγαλύτερη πιθανότητα να καταλήξει κάπου από το να χαζεύει τον ονειροκρίτη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

an oneireyteis kapoion apo tous progonous sou ,ektos goneon, to oneiro einai kalos oionos gia tis koinonikes kai ais8hmatikes sou sxeseis

h giagia sou pou zei shmainei af8onia sto spiti

o pe8amenos pappous einai proeidopoihsh

ayta leei o oneirokriths...

 

pantos an 8es thn gnomh mou,pane anapse ena keraki gia ton pappou sou :)

 

stalitsa:brhka ti shmeinei mpougatsa->fulaxteite apo antizhlous leei

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

paidia kalimera

 

eida simera sto oneiro mou oti imoun me ton antra mou kai koitazomoun sto kathrefti kai vlepo ta dontia mou ta opoia itan kitrina kai prospathisa na ta kathariso kai koitao ta xeria mou kai vlepo na kratao dontia aspra alla den eixan figei apo to stoma mou san na itan kapoioou allou. ti na simenei? na anisixo?

Link to comment
Share on other sites

Στο Χαρδαβελα το Σαββατο ειδα για εικονες που μας αφορουν. Σας εχει τυχει να πατε για πρωτη φορα σε ενα μερος και να το γνωριζετε εκ των προτερων? Αυτο μου εχει τυχει χωρις ποτε μου να εχω ξαναπαει. Λεγεται οτι κλειδι στην υποθεση ειναι τα ονειρα και οι πληροφοριες του εγκεφαλου...
Link to comment
Share on other sites

paidia kalimera

 

eida simera sto oneiro mou oti imoun me ton antra mou kai koitazomoun sto kathrefti kai vlepo ta dontia mou ta opoia itan kitrina kai prospathisa na ta kathariso kai koitao ta xeria mou kai vlepo na kratao dontia aspra alla den eixan figei apo to stoma mou san na itan kapoioou allou. ti na simenei? na anisixo?

an deite oti san bgazoun donti kai ponate 8a ma8ete to 8anato agaphmenou sas prosopou.an deite allon na tou bgazoun donti kai ponaei,to idio isxuei kai gia ekeinon..

an bgazete donti kai de nio8ete pono,8a ma8ete to 8anato an8ropou pou den exei amesh sxesh mazi sas

an omos bgazete h sas peftei donti koufio h xalasmeno ,8 appalageite apo kati pou sas tyranaei kairo..

an ponaei to donti sas 8a sunxistit apo suggenh sas h apo ton erotiko sas ssuntrofo.

an deite kapoion na exei petaxta pros ta ekso dontia,8a niosete megalh luph.an deite pos exete oraia,astraftera dontia na perimenete allgh sth zph sas

 

 

ayta leei o oneirokriths oy...na sou po ostoso pos emen aoneira me dontia pote de mou bgainoun...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ σήμερα ονειρεύτηκα ότι ήμουν έγκυος και χάιδευα συνέχεια τη κοιλιά μου :D Άσε που έψαχνα και για μαγιό και δεν μπορούσα να βρω τίποτα :cry:

Και μετά ξεκίνησα και έκλαιγα γιατί δεν ήθελα να παντρευτώ επειδή είμαι μικρή :cry:

Περίεργα ε? Τι να σημαίνει άραγε?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα ονειρεύτηκα ότι ήμουν έγκυος και χάιδευα συνέχεια τη κοιλιά μου :D Άσε που έψαχνα και για μαγιό και δεν μπορούσα να βρω τίποτα :cry:

Και μετά ξεκίνησα και έκλαιγα γιατί δεν ήθελα να παντρευτώ επειδή είμαι μικρή :cry:

Περίεργα ε? Τι να σημαίνει άραγε?

Κάτι θα έφαγες το βράδυ και φούσκωσες μάλλον :p Οπότε μάλλον σημαίνει ότι πρέπει να τρως πιο ελαφριά!

Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα ένα που είχα δει το καλοκαίρι. Παντρευόμουν, λέει, και με πήγαινε ο ξάδερφός μου στην εκκλησία, καβάλα στη...γουρούνα του (το όχημα, όχι το ζώο). Δε χρειάζεται ερμηνεία (και δεν πιστεύω, άλλωστε, σε όσα λένε οι ονειροκρίτες):Κατά βάθος είμαι κορίτσι για σπίτι!:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχθές είδα το εξής κουφό: Έγινε, λέει, ξανά η Γιουροβίζιον, αλλά χωρίς τους Φινλανδούς, και κέρδισε η Σουηδία.

Ορκίζομαι: Δεν είχα φάει βαριά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to pio periergo oniro mexri tora itan ena pou me evlepa romaio stratigo na niko kapoio lao na epistrefo romi panigirika kai na me dolofoni o autokratoras fovoumenos tin auxanomeni dinami mou.Kala oute senario tainias na evlepa:D

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποτε,είχα δει ότι πηγαίναμε 5ήμερη με το σχολείο.Καθόμουν στο πούλμαν λοιπόν και περνάγαμε απο κάτι επικίνδυνες στροφές ώσπου μια στιγμή ο οδηγός χάνει τον έλεγχο και'γω μαζί με κάτι φίλους μου εκσφενδονιζόμαστε απ'το παρμπρίζ του πούλμαν πέφτοντας στον γκρεμό...

Το επόμενο που θυμόμασταν λοιπόν είναι να αναβαίνουμε τον γκρεμό με τους συμμαθητές μου και να βλέπουμε μαθητές άλλους να κλαίνε κλπ...Είδαμε όμως και στον δρόμο απλωμένες μεγάλες μαύρες σακούλες,4 στον αριθμό.

Πάμε με τους συμμαθητές που πέσαμε να τις ανοίξουμε και μέσα βλέπουμε ο καθένας το πτώμα του...

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι..εχω τσεπη στο μαγιο μου,και ενω πηγαιναμε παραλια,εβαλα εκει το κινητο -7210-..εε λεω θα θυμηθω να το βγαλω..τεσπα φτανουμε στην παραλια..μπαινω καμαρωτος καμαρωτος(με το κινητο στην τσεπη χωρις να το χω καταλαβει)..ρωταω την μαμα μου που ειναι το κινητο?ψαχνει ψαχνει τπτ..βγαινω εξω να δω κ εγω...και καταλαθος παει το χερι μου στην τσεπη του μαγιο..απο τοτε παιδια σας πληροφορω,οποτε παω για μπανιο...χτυπαει η καρδια μου επειδη νομιζω οτι εχω το κινητο στην τσεπη..ουφ...:heat:

ειναι κ ακριβο το ατοιμο :p

Link to comment
Share on other sites

to pio periergo oniro mexri tora itan ena pou me evlepa romaio stratigo na niko kapoio lao na epistrefo romi panigirika kai na me dolofoni o autokratoras fovoumenos tin auxanomeni dinami mou.Kala oute senario tainias na evlepa:D

Φοβερό. :lol: Δεν χρειάζεται να παίρνεις ταινίες να βλέπεις στο dvd.

Αν και μάλλον κάποια σχετική ταινία θα έβλεπες την προηγούμεν μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποτε,είχα δει ότι πηγαίναμε 5ήμερη με το σχολείο.Καθόμουν στο πούλμαν λοιπόν και περνάγαμε απο κάτι επικίνδυνες στροφές ώσπου μια στιγμή ο οδηγός χάνει τον έλεγχο και'γω μαζί με κάτι φίλους μου εκσφενδονιζόμαστε απ'το παρμπρίζ του πούλμαν πέφτοντας στον γκρεμό...

Το επόμενο που θυμόμασταν λοιπόν είναι να αναβαίνουμε τον γκρεμό με τους συμμαθητές μου και να βλέπουμε μαθητές άλλους να κλαίνε κλπ...Είδαμε όμως και στον δρόμο απλωμένες μεγάλες μαύρες σακούλες,4 στον αριθμό.

Πάμε με τους συμμαθητές που πέσαμε να τις ανοίξουμε και μέσα βλέπουμε ο καθένας το πτώμα του...

 

ειναι λιγο περιεργο αυτο τους συμμαθητες τους εβλεπες απο ψηλα?εγω αν εβλεπα κατι τετοιο θα ανυσηχουσα :worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο ονειρο και προσεχε τις μεατακινησεις σου. Παντως να πω οτι σε ορισμενους οπως σε μενα και στον ανηψιο μου τα ονειρα μας ειναι σχεδον παντα προφητικα...
Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο περιεργο αυτο τους συμμαθητες τους εβλεπες απο ψηλα?εγω αν εβλεπα κατι τετοιο θα ανυσηχουσα :worry: :worry:

Όχι,δεν τους έβλεπα απο ψηλά...Κανονικά περπατάγαμε,ανεβαίναμε τον γκρεμό που είχαμε πέσει χωρίς να θυμόμαστε ότι είχαμε πέσει,κοιτάγαμε τους συμμαθητές που έκλαιγαν και μόνο όταν ανοίξαμε τους μεγάλους σάκους απο περιέργεια καταλάβαμε ότι είμασταν νεκροί.

Όπως και να'χει,το όνειρο το'δα λίγους μήνες πριν την 5ήμερη της 3ης Λυκείου και "τα'χα κλάσει" με αποτέλεσμα να μην πάω...:(

Οι συμμαθητές μου που στο όνειρο "σκοτώθηκαν" μαζί μου πήγαν εκδρομή και φυσικά ήταν μια χαρά.

Όντως,δεν προσέχω πολύ τους δρόμους όταν περπατάω,που να πάρω και αμάξι...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...