Jump to content

Google Chrome


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε niknik βάλε τον firefox 4 beta είναι το ίδιο καλός με τον chrome σε ταχύτητα και σχεδόν έχουν τον ίδιο σχεδιασμό πια.Εγώ αυτό έκανα.

 

Γιατί να βάλει beta εκδοση ο άνθρωπος? Αφού θέλει σταθερότητα...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αναγκαστικά FireFox εδώ και λίγες ημέρες. Δυστυχώς από θέμα ταχύτητας και ευχρηστίας ο Chrome υπερέχει :(
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αναγκαστικά FireFox εδώ και λίγες ημέρες. Δυστυχώς από θέμα ταχύτητας και ευχρηστίας ο Chrome υπερέχει :(

 

Ταχυτητας δεν ξερω μιας και πιστευω δεν υπάρχουν και μεγαλες διαφορές αλλα απο ευχρηστία ο firefox είναι το συνώνυμο της.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να το ξεθαψω το θέμα...

Είπα να χρησιμοποιήσω λίγο το chrome να δω πώς είναι αλλά δεν παίζει το youtube...καμμιά ιδέα? ΜΕ mac είμαι...

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ταχυτητας δεν ξερω μιας και πιστευω δεν υπάρχουν και μεγαλες διαφορές αλλα απο ευχρηστία ο firefox είναι το συνώνυμο της.

συμφωνω κι εγω...ο firefox με εχεi βολεψει περισσοτερο απο τον chrome...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Ειχα ηδη τον Chrome Browser και πριν λιγες μερες μεσα απο το "Σχετικα με τον Chrome" τον αναβαθμισα στην εκδοση 10.0.648.133 που ειχα διαβασει ειναι συμβατη με WebGL και hardware acceleration.Μπηκα με τον Chrome στο site Chrome Experiments http://www.chromeexperiments.com/webgl και στην ενοτητα "WebGL Experiments διαλεξα το "Protein Robbon Model" ομως μολις ανοιγει το παραθυρο της εφαρμογης γραφει "Your Browser Does not Support WebGl" .Το ιδιο κανει και με τον firefox (3.6 εκδοση).

 

Τελικα ο Chrome 10 υποστηριζει WebGl?Γιατι Δεν μπορω να τρεξω τα WebGl Experiments?ΤΙ πρεπει να κανω?

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να το υποστηρίζει. Εχω την ίδια έκδοση και δούλεψε ένα experiment που δοκίμασα. Εξαρτάται όμως από το λειτουργικό που έχεις απ'ότι βλέπω εδώ:

http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=4ed2cebe3379b1a2&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να το υποστηρίζει. Εχω την ίδια έκδοση και δούλεψε ένα experiment που δοκίμασα. Εξαρτάται όμως από το λειτουργικό που έχεις απ'ότι βλέπω εδώ:

http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=4ed2cebe3379b1a2&hl=en

 

εχω XP και αποτι ειδα στο λινκ που εδωσες κ αλλοι εχουν αυτο το προβλημα.

 

ενας εδωσε την καλυτερη απαντηση...

 

Best answer - steinrr (Asker) Go to this answer

On Windows XP, GPU acceleration is now blacklisted. If you want to enable

http://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=72975

 

You can re-enable WebGL and Accelerated Compositing by using

'--ignore-gpu-blacklist' startup switch.

 

 

που ομως δεν καταλαβαινω τι ενοει.τι ειναι αυτο που πρπει να κανω enable και πως?λεει να κανουμε enable χρησιμοποιοντας το --ignore-gpu-blacklist' startup switch .Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι και πως?????????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τα bookmarks του google chrome από τον παλιό μου υπολογιστή στον καινούριο?Απ΄όσα διάβασα δε μου έγινε ξεκάθαρο αν γίνεται ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τα bookmarks του google chrome από τον παλιό μου υπολογιστή στον καινούριο?Απ΄όσα διάβασα δε μου έγινε ξεκάθαρο αν γίνεται ή όχι.

 

Πας στα bookmarks και τα κανεις Export απο τον παλιο σου υπολογιστη και μετα αυτα που εβγαλες τα κανεις import στον καινουργιο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τα bookmarks του google chrome από τον παλιό μου υπολογιστή στον καινούριο?Απ΄όσα διάβασα δε μου έγινε ξεκάθαρο αν γίνεται ή όχι.

 

Εργαλεία(customize)->bookmark manager->organize->export, import

 

Mε πρόλαβε άλλος:p

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης να ρυθμίσεις να συγχρονίζονται αυτόματα. Πάνε στα options->personal stuff->set up sync. Το κάνεις αυτό πρώτα στον παλιό υπολογιστή και μετά το ίδιο πάλι στον καινούριο.

Χρειάζεται λογαριασμό google.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας

παρατηρώ ότι στον chrome οταν ανοίξω την σελίδα "σχετικά με τον google chrome" δείχνει μήνυμα ότι "η ενημέρωση του διακομιστή δεν είναι διαθέσιμη (σφάλμα 3). Την πρώτη φορά που το παρατήρησα ξανακατέβασα τον chrome και πήρα τις σχετικές αναβαθμίσεις.Πάλι όμως το παρουσίασε.Γιατί το κάνει? το έχει δεί κανείς? Τι πρέπει να κάνω?

 

Επίσης παρέλειψα να πω ότι έχω σύνδεση ADSL. Αν παίζει ρόλο....

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρέλειψα να πω ότι έχω σύνδεση ADSL. Αν παίζει ρόλο....

 

αρα δεν φταει το ιντερνετ...κανε απεγκατασταση και ξανα εγκατεστησε το

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα... θέλω να κάνω Format το PC (Windows Vista) και δεν ξέρω πως περνώ backap τους Σελιδοδείκτες..! από το Google Chrome..! μπορεί κάποιος να βοηθήσει???;)

 

ευχαριστω..!:)

 

o.k. το βρήκα..!!!

Μαζί με το νέο update του Chrome ίσως κάποιοι απο εσάς να παρατηρήσατε ένα νέο χαρακτηριστικό στις επιλογές του browser της Google. Στο “Personal Stuff” (προσωπικά στοιχεία)των επιλογών θα πρέπει να υπάρχει ένα κουμπί με τη λέξη “Sync”. Εδώ και αρκετό καιρό η Google είχε υποσχεθεί πως θα υλοποιήσει το χαρακτηριστικό του συγχρονισμού του Chrome με όλες τις προσωπικές προτιμήσεις ενός χρήστη να είναι ένα κλίκ μακριά ωστε να τις έχει σε κάθε PC που χρησιμοποιεί στο σπίτι, στη δουλειά, σε ένα κοινόχρηστο PC και να μπορεί να έχει παντού και πάντα μπροστά του τα Apps που έχει κατεβάσει, τα Autofill δεδομένα, τα Bookmarks, τα Extensions, τα Passwords, τα Themes και τις διάφορες μικροπινελιές ρυθμίσεων που θέλει να έχει όταν χρησιμοποιεί τον Chrome όπου και να βρίσκεται. Αυτό γίνεται με ένα single sign-on πληκτρολογώντας το username και το password του Google account του και όλα τα άλλα να τα αναλαμβάνει η Google αποθηκεύοντας ένα ένα όλα αυτά τα στοιχεία που κάνουν τον Chrome εξ’ολοκλήρου “δικό σου”. Δοκίμασα και έκανα sync τον δικό μου Chrome σε 3 υπολογιστές και το Sync δούλεψε αψεγάδιαστα. Είναι ένα πολύ βολικό κόλπο για να παίρνεις τις ρυθμίσεις του browsers σου μαζί όπου κι αν πάς! Εσείς; Το δοκιμάσατε;

 

http://s7.directupload.net/images/110702/rz4d4q5t.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε, αυτη λειτουργια του συγχρονισμου υπαρχει και καιρο στον Chrome. Μπορεις μαλιστα να τους επεξεργαστης απο google.com/bookmarks

;)

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας! Εχω προβλημα με το Chrome.. Δεν μπαινει σε καμια σελιδα και μου λεει αυτο:

Η ιστοσελίδα δεν είναι διαθέσιμη

Η προσπάθεια σύνδεσης του Google Chrome στον ιστότοπο http://www.facebook.com απορρίφθηκε. Ο ιστότοπος ενδέχεται να είναι εκτός λειτουργίας ή να μην είναι σωστά διαμορφωμένο το δίκτυό σας.

Δείτε ορισμένες προτάσεις:

Επαναλάβετε τη φόρτωση αυτής της ιστοσελίδας αργότερα.

Ελέγξτε τη σύνδεση σας στο Διαδίκτυο. Επανεκκινήστε δρομολογητές, μόντεμ ή άλλες συσκευές δικτύου που ενδεχομένως χρησιμοποιείτε.

Δοκιμάστε να προσθέσετε το Google Chrome ως επιτρεπόμενο πρόγραμμα στις ρυθμίσεις του τείχους προστασίας ή του λογισμικού προστασίας από ιούς. Αν συμπεριλαμβάνεται ήδη στα επιτρεπόμενα προγράμματα, δοκιμάστε να το διαγράψετε από τη λίστα με τα επιτρεπόμενα προγράμματα και να το προσθέσετε ξανά.

Εάν χρησιμοποιείτε ένα διακομιστή μεσολάβησης, ελέγξτε τις ρυθμίσεις του διακομιστή μεσολάβησης ή επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του δικτύου σας για να βεβαιωθείτε ότι ο διακομιστής μεσολάβησης λειτουργεί. Αν δεν πιστεύετε ότι απαιτείται η χρήση διακομιστή μεσολάβησης, προσαρμόστε τις ρυθμίσεις του διακομιστή μεσολάβησης: Μεταβείτε στο μενού με το κλειδί > Επιλογές > Σύνθετες επιλογές > Αλλαγή ρυθμίσεων διακομιστή μεσολάβησης... > Ρυθμίσεις LAN και αποεπιλέξτε το πλαίσιο ελέγχου "Χρήση διακομιστή μεσολάβησης για το δίκτυο LAN".

Σφάλμα 102 (net::ERR_CONNECTION_REFUSED): Ο διακομιστής απέρριψε τη σύνδεση.

Κατεβασα απο το mozilla το Chromium .. ειναι ολοιδιο με το chrome και 8ελω να παρω τους σελιδοδεικτες απο το chrome. Αυτο με τον συγχρονισμο δεν γινεται γιατι στο chrome μου λεει δεν εγινε συνδεση με τον διακομιστη....

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να αποθηκεύσω μια σελίδα στον google chrome;

π.χ. στον firefox παω αρχειο-->αποθήκευση σελίδας ώς...

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να αποθηκεύσω μια σελίδα στον google chrome;

π.χ. στον firefox παω αρχειο-->αποθήκευση σελίδας ώς...

 

πατάς πάνω δεξιά που έχει ένα κλειδάκι

θα σου ανοίξει της ρυθμίσεις και θα δεις στην έκτη σειρά την φράση "αποθήκευση σελίδας ώς..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...