Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Ανοιγω αυτο το θεμα και αν θελουν οι Moderators μπορουν να το κανουν επησιμασμενο.

 

Νεα Υπηρεσια Forthnet 2 Play

 

Τι ειναι:

 

Αφορα σε ενιαια ευρυζωνικη υπηρεσια που προσφερει σε μια γραμμη απεριοριστη προσβαση ADSL & απεριοριστη σταθερη τηλεφωνια (αστικες και υπεραστικες κλησεις), καθε μερα ολη μερα.

Η Υπηρεσια αφορα ολη την Ελλαδα & υποστηριζεται με το ιδιοκτητο δίκτυο της Forthnet,οπου ειναι διαθεσιμο δινοντας τη δυνατοτητα απεξαρτησης του συνδρομητη απο το παγιο του ΟΤΕ.

ADSL + TELPHONY = DOUBLE PLAY

 

Η Υπηρεσια

 

ADSL + Τηλεφωνια

1ΜΒ + Αστικες και υπεραστικες κλησεις καθε μερα ολη μερα 39,90 Ευρω(Μεσω δικτυου ΟΤΕ)

4ΜΒ + Αστικες και υπεραστικες κλησεις καθε μερα ολη μερα 39,90 Ευρω (Μεσω Δικτυου Forthnet ) Χωρις Παγιο ΟΤΕ.

 

 

Τι Παρεχει

 

Απεριοριστο Internet εως 4ΜΒ

Απεριοριστες Αστικες και Υπεραστικες Κλησεις ολο το 24ωρο

Χωρις Χρονοχρεωση

Υπηρεσιες Προστασιας My Security

E mail account

Web Mail

My Forthnet

Dial Up Back up

 

Online Παρακολουθηση Λογαριασμου

Ενιαιος Λογαριασμος για Internet και τηλεφωνια

Εξοπολισμος ADSL

Τελος Ενεργοποιησης δωρεαν

 

 

Τροποι Ενεργοποιησης Υπηρεσιας

 

Συμπληρωνεται η σχετικη αιτηση και αποστελεται ταχυδρομικα στη Forthnet.

Η αιτηση θα διατιθεται παντου.

Edited by Mark_K
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προς το παρον ειναι η πιο ανταγωνιστικη αν συγκρινεις τις τιμες με τις αλλες εταιριες.
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλή κίνηση από την forthnet αλλά κατά την αποψή μου είναι πίσω από τον ανταγωνισμό αν και στον συνδιασμό internet 4Mb με τηλεφωνία στο δικτυό της είναι φθηνότερη από την tellas. Εξηγούμαι λέγοντας ότι δεν σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις μόνο τηλεφωνία ή μόνο internet κάτι που για μένα προσωπικά θα έπρεπε να το κάνει (κάτοχος βλέπετε του dsl zisto) γιατί υπάρχουν άτομα που θέλουν μόνο το internet και άτομα που θέλουν μόνο την τηλεφωνία. Έπειτα και στις περιοχές που δεν έχει δικό της δίκτυο είναι ποιό ακριβή (καλύτερη στην τηλεφωνία) και ποιό λίγη (στο internet) από την tellas που δίνει internet με ταχύτητα 2Mb μαζί με 5 ώρες αστικά τηλεφωνήματα στην τιμή των 35,92 ευρώ. Σχετικό link εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα που θα αρχισει ο ανταγωνισμος θα δουμε πολλες τιμες να πεφτουν.

Ας μη βιαζομαστε :D

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια. στην περιπτωση που εχεισ Forthnet 2 Play και θεσ να το σταματησεισ και να πασ στο δικτυο του ΟΤΕ ή να παρεισ την προσφορα τησ TELLAS ή οποιασδηποτε αλλησ εταιρειασ που τοτε θα εχει κατι αναλογο προγραμμα τι γινεται σε αυτην την περιπτωση.
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια. στην περιπτωση που εχεισ Forthnet 2 Play και θεσ να το σταματησεισ και να πασ στο δικτυο του ΟΤΕ ή να παρεισ την προσφορα τησ TELLAS ή οποιασδηποτε αλλησ εταιρειασ που τοτε θα εχει κατι αναλογο προγραμμα τι γινεται σε αυτην την περιπτωση.

 

Κανεις φορητοτητα ;)

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν χρειάζεται να έχω γραμμή ΟΤΕ για να πάω στο 2Play ή μπορεί να γίνει εξ ολοκλήρου νέα σύνδεση? Το ρωτάω γιατί κάπου στους όρους της σύμβασης αναφέρει οτι εξουσιοδοτούμε τη Forthnet να μεταφέρει τη κάποια καλώδια στο δίκτυό της και εκτός αυτού το πεδίο για τη συμπλήρωση του προηγούμενου αριθμού τηλεφώνου ειναι υποχρεωτικό πεδίο στην αίτηση.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν χρειάζεται να έχω γραμμή ΟΤΕ για να πάω στο 2Play ή μπορεί να γίνει εξ ολοκλήρου νέα σύνδεση? Το ρωτάω γιατί κάπου στους όρους της σύμβασης αναφέρει οτι εξουσιοδοτούμε τη Forthnet να μεταφέρει τη κάποια καλώδια στο δίκτυό της και εκτός αυτού το πεδίο για τη συμπλήρωση του προηγούμενου αριθμού τηλεφώνου ειναι υποχρεωτικό πεδίο στην αίτηση.

 

Παρέχει την υπηρεσία μόνο σε πελάτες που έχουν ήδη γραμμή ΟΤΕ. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παρέχει την υπηρεσία μόνο σε πελάτες που έχουν ήδη γραμμή ΟΤΕ. :confused:

 

Λάθος απ' ότι μου είπαν στο τηλέφωνο έχουν κάνουν και αριθμοδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος απ' ότι μου είπαν στο τηλέφωνο έχουν κάνουν και αριθμοδότηση.

 

Στην αίτηση που έχουν στο site δεν υπάρχει πουθενά επιλογή για νέα γραμμή με αριθμοδότηση 211. Όλες οι επιλογές απαιτούν να δώσεις τον τηλεφωνικό αριθμό και να τους στείλεις λογαριασμό ΟΤΕ. Αν δίνουν αριθμοδότηση και το κρατάνε κρυφό είναι δικό τους πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Στην αίτηση που έχουν στο site δεν υπάρχει πουθενά επιλογή για νέα γραμμή με αριθμοδότηση 211. Όλες οι επιλογές απαιτούν να δώσεις τον τηλεφωνικό αριθμό και να τους στείλεις λογαριασμό ΟΤΕ. Αν δίνουν αριθμοδότηση και το κρατάνε κρυφό είναι δικό τους πρόβλημα. :)

 

Τελικά έχεις δίκιο δεν κάνει αριθμοδότηση η forthnet. Ήταν λέει λάθος του υπαλλήλου που μου το είπε. Μόνο φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν ειναι δυνατον δηλαδή για να κάνεις σύνδεση με τη forthnet πρέπει πρώτα να σκάσεις τα 70Ε για συνδεση στον Π-ΟΤΕ???ΕΛΕΟΣ!Και μετα αλλα 20-30 για διακοπή?
Link to comment
Share on other sites

Το - διαφημιζόμενο στην τηλεόραση - Triple Play είναι οι εξής δύο υπηρεσίες του 2 Play: Νο Play αν έχετε γραμμή ISDN :(

 

Ίδια με την Tellas Zisto... Γυρίστε σε PSTN ! :mad:

 

Ευχαριστούμε ώ Εταιρείες για τις προηγμένες τεχνολογίες του 21ου αιώνα που μας προσφέρετε !

Link to comment
Share on other sites

Το - διαφημιζόμενο στην τηλεόραση - Triple Play είναι οι εξής δύο υπηρεσίες του 2 Play: Νο Play αν έχετε γραμμή ISDN :(

 

Ίδια με την Tellas Zisto... Γυρίστε σε PSTN ! :mad:

 

Ευχαριστούμε ώ Εταιρείες για τις προηγμένες τεχνολογίες του 21ου αιώνα που μας προσφέρετε !

 

Η tellas ποτέ δεν είπε ότι θα προσφέρει Triple play και από την αρχή είπε ότι το zisto απευθύνεται σε πελάτες PSTN. Ακόμα η tellas είναι ξεκάθαρη και προσφέρει 3 επιλογές με το zisto ανάλογα με το τι θέλει ο καθένας.

Δεν θέλω να γίνομαι συνήγορος κανενός αλλά να λέγονται όλες οι πτυχές.

 

Να σας πω και κάτι; Μπορεί να μην είναι τέλεια εταιρεία η tellas αλλά μέχρι να προσφέρει κάποια άλλη κάτι ανάλογο μέχρι να το ενεργοποιήσεις αυτό το άλλο θα περάσει τόσος καιρός που μπορεί να το προσφέρει και η tellas ενώ οι συνδρομητές του zisto θα απολαμβάνουν τα 4 Mb.

Link to comment
Share on other sites

Το - διαφημιζόμενο στην τηλεόραση - Triple Play είναι οι εξής δύο υπηρεσίες του 2 Play: Νο Play αν έχετε γραμμή ISDN :(

 

 

Αλήθεια, η τηλεόραση που κολλάει;

 

Και αν είμαι στο ιδιόκτητο δίκτυο της forthνet και συμβείο κάποια βλάβη, έχει τεχνικό τμήμα που θα έρθει να μου επισκευάσει την γραμμή;

 

Γνωρίζει κανείς κάτι γι'αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Η απογοήτευση μου είναι ότι ούτε η Tellas δίνει πακέτο για γραμμή ISDN και γι' αυτό και την ξεφωνίζω όπως τη Forthnet. Αν η Forthnet δεν δίνει - όπως διαβάζω - ούτε δικό της αριθμό το 2Play καταντά μεγαλύτερη κοροϊδία.

 

Προσωπικά θα καταλήξω να πάρω Zisto DSL σε νέα PSTN γραμμή μόνο για Internet και να έχω τον OTE με την ISDN του για τηλεφωνία...:!:

 

Όσο η όποια εταιρεία δεν μου καλύπτει τις ανάγκες όπως ΕΓΩ τις προσδιορίζω δεν θα την ευχαριστώ επειδή είναι καλύτερη από τις άλλες

Link to comment
Share on other sites

ποιος λέει ότι η forthnet δεν δίνει το 2play για isdn γραμμή..??

στο wizard που έχει για την κάλυψη από το δίκτυο τους, έχει επιλογή για isdn γραμμή και μάλιστα εμένα προσωπικά με καλύπτει ήδη...

Link to comment
Share on other sites

ποιος λέει ότι η forthnet δεν δίνει το 2play για isdn γραμμή..??

στο wizard που έχει για την κάλυψη από το δίκτυο τους, έχει επιλογή για isdn γραμμή και μάλιστα εμένα προσωπικά με καλύπτει ήδη...

 

Το λέει η υπάλληλός τους που μίλησα (αφού και τον δικό μου ISDN αριθμό τον έδινε στο site σαν διαθέσιμο στο ιδιόκτητο δίκτυο) και μου είπε κατά λέξη ότι αν κάνω την αίτηση και τσεκάρω την επιλογή ISDN θα με πάρουν τηλέφωνο να μου ζητήσουν να την μετατρέψουν σε PSTN :(

 

Ίσως απλά να είμαι καχύποπτος ;) αλλά σκεφτείτε ότι με απεριόριστες κλήσεις χωρίς χρέωση και από τα δύο κανάλια της ISDN μήπως δεν τους συμφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Το λέει η υπάλληλός τους που μίλησα (αφού και τον δικό μου ISDN αριθμό τον έδινε στο site σαν διαθέσιμο στο ιδιόκτητο δίκτυο) και μου είπε κατά λέξη ότι αν κάνω την αίτηση και τσεκάρω την επιλογή ISDN θα με πάρουν τηλέφωνο να μου ζητήσουν να την μετατρέψουν σε PSTN :(

 

Ίσως απλά να είμαι καχύποπτος ;) αλλά σκεφτείτε ότι με απεριόριστες κλήσεις χωρίς χρέωση και από τα δύο κανάλια της ISDN μήπως δεν τους συμφέρει...

 

Υπάρχουν τεχνικοί λόγοι που δεν υποστηρίζεται (για την ώρα) το isdn.

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

χχμμ..να σου πω την αλήθεια δεν το ήξερα αυτό, γιατί απλά δεν πήγε το μυαλό μου να το ρωτήσω...αν είναι πάντως να πάρει κάποιος το 2play , νομίζω πως δεν έχει διαφορά το αν θα παραμείνει pstn ή isdn...η ουσία είναι ότι θα έχει αυτό που θα έχει ανεξαρτήτως τύπου γραμμής αλλά σημαντικότατο: θα περιμένει για να το έχει 1 μήνα..:kseneroma:
Link to comment
Share on other sites

kalispera, gia tilefonia exw telepassport kai gia adsl otenet kai ennoeitai pagio apo ton ote.gia na paw stin ypiresia forthnet 2play prepei na kanw diakopi tis telepassport i mipws analambanei tin diakopi i forthnet;(gnorizw oti gia tin otenet prepei na kanw egw tin diakopi). oli ayti i diadikasia poso xrono tha parei; eyxaristw ek twn proterwn:)
Link to comment
Share on other sites

Έλεγξα για διαθεσιμότητα του ιδιόκτητου δικτίου της forthnet στην Θεσσαλονίκη για το τηλέφωνό μου και είδα πως θα έχει από τις 26/10 και χάρηκα.

Μετά έλεγξα τυχαία νούμερα από διάφορες περιοχές της Θεσσαλονίκης (ανατολικά - δυτικά - κέντρο) και βρήκα την ίδια ημερομηνία για όλους. Αυτό με προβλημάτισε. Δηλαδή αυτή τη στιγμή η Forthnet δεν περιλαμβάνει στο δικτιό της την Θεσσαλονίκη και σε 4 μέρες θα την περιλαμβάνει όλη;;;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην εννοεις 26/1. Κατα δευτερον, το ειδα και εγω και μαλλον προκειται για λαθος καθως ακομα και σε μικρες πολεις βγαζει 26/1.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...