Jump to content

Αναζήτηση αριθμών κινητών τηλεφώνων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gia na bro to stathero arithmo kapoiou gnorizontas onomateponumo kai perioxi diamonis, pairno ta gnosta se olous tilefona 11888 i 11880.

ti ginetai otan thelo na bro to kinito tou? iparxei kapoia ipiresia?

an pali exo ton arithmo tou kinitou tilefonou, mporo na bro poianou einai (xoris bebaia na paro til na rotiso....)

:p

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας τον αριθμο ενος κινητου, δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις σε ποιον ανηκει. Χωρις εισαγγελικη εντολη τουλαχιστον. Δε γινεται ουτε στο internet, ουτε τηλεφωνικα.

 

Για να βρεις το κινητο καποιου, εχοντας το ονοματεπωνυμο του, πρεπει να καλεσεις στο καθε δικτυο ξεχωριστα.

 

Για Vodafone: 11833 (απο κινητο Vodafone) ή 6944401833 απο σταθερο.

Για ΤΙΜ: 11818 (από κινητό TIM) ή 693 560 1181 από σταθερό.

Για CosmOTE: 11831 (απο κινητο CosmOTE) ή 6971000131 απο σταθερο.

 

Αυτα. Ελπιζω να βοηθησα.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Και για συνδρομητές Q-Telecom, 11899 από κινητό Q-Telecom, 1765 - 11899 από σταθερό με υπηρεσία Q-Telecom, και 211 9993000 από σταθερό.

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και για συνδρομητές Q-Telecom, 11899 από κινητό Q-Telecom, 1765 - 11899 από σταθερό με υπηρεσία Q-Telecom, και 211 9993000 από σταθερό.

 

Πάντως πλέον και ο ΟΤΕ εδώ και αρκετό καιρό δίνει κινητά τηλέφωνα στο 11888! Αλλά μόνο αν πείτε ονοματεπώνυμο σας δίνουν τόσο τα σταθερά όσο και τα κινητά του συγκεκριμένου κατόχου. Και δίνουν για όλα τα δίκτυα (αν δε πρόκειται για απόρρητα νούμερα). Και το έμαθα τυχαία όταν στο 134 με πήρε μία να διαμαρτυρηθεί γιατί στο 11888 δίνουν τα κινητά της (vodafone) και ενώ προσπαθούσα να τη πείσω ότι αυτό δε γίνεται (αυτή την ενημέρωση είχαμε), λέω ας πάρω ένα συνάδελφο από το γειτονικό τμήμα να ρωτήσω και του λέω

-ρε φίλε παίρνει μια τρελλή και επιμένει ότι δίνεται και κινητά εκεί

-Φυσικά και δίνουμε...:blink:

-(εγώ στον υπεύθυνο του τμήματος μου) μα είναι δυνατόν πάνω λέει ότι δίνουν και κινητά...

-(η υπεύθυνη) αποκλείεται μόνο σταθερά

-να μου λέει εντωμεταξύ ο συνάδελφος μα αλήθεια δίνουμε εδώ και πολύ καιρό κινητά

-(η υπεύθυνη παίρνει ένα προιστάμενο) και γυρνάει και λέει ναι όντως δίνουνε και κινητά :blink:

 

Έτσι ενημερώθηκε και όλο το τμήμα ότι δίνουνε κινητά!! Και μετά σου λέει εσωτερική επικοινωνία, από ένα τυχαίο γεγονός ενημερώθηκε και το τμήμα, αυτός είναι ο ΟΤΕ!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ μέσω του 11888 δίνει όλα τα ανακοινώσιμα τηλέφωνα όλων των εταιριών σταθερής και κινητής τηλεφωνίας. Το αντίστροφο σε κινητά δεν γίνεται. Πρόσφατα ζήτησα το κινητό κάποιου από το 11833. Δεν είχε όμως κινητό της Vodafone και ζήτησα και με συνέδεσαν με το 131 της Cosmote. Την πιθανή επιβάρυνση για τη σύνδεση αυτή θα την δω στον αναλυτικό που θα λάβω τον επόμενο μήνα.
ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kυκλοφόρησαν οι ενοποιημένοι τηλεφωνικοί κατάλογοι για το 2005. Στην αρχή αναφέρονται τα σταθερά μας τηλέφωνα ανά πόλη (σταθερά όλων των εναλλακτικών παρόχων), και στο τέλος ανά νομό τα κινητά μας τηλέφωνα (εξαιρούνται τα απόρρητα και τα καρτοτηλέφωνα). Πάντως το κινητό που έχει καταχωρηθεί ως δικό μου, δε μου ανήκει ενώ το κινητό μιας φίλης μου είναι το προπέρσινό της. Ελπίζω να μη λάβω κάποια χρέωση για καταχώρηση στον τηλεφωνικό κατάλογο ενός ανύπαρκτου τηλεφωνικού αριθμού δίπλα στο όνομά μου!

Πάντως οι κλήσεις προς τα 118.., θα μειωθούν δραστικά πιστεύω.

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

Kυκλοφόρησαν οι ενοποιημένοι τηλεφωνικοί κατάλογοι για το 2005. Στην αρχή αναφέρονται τα σταθερά μας τηλέφωνα ανά πόλη (σταθερά όλων των εναλλακτικών παρόχων), και στο τέλος ανά νομό τα κινητά μας τηλέφωνα (εξαιρούνται τα απόρρητα και τα καρτοτηλέφωνα). Πάντως το κινητό που έχει καταχωρηθεί ως δικό μου, δε μου ανήκει ενώ το κινητό μιας φίλης μου είναι το προπέρσινό της. Ελπίζω να μη λάβω κάποια χρέωση για καταχώρηση στον τηλεφωνικό κατάλογο ενός ανύπαρκτου τηλεφωνικού αριθμού δίπλα στο όνομά μου!

Πάντως οι κλήσεις προς τα 118.., θα μειωθούν δραστικά πιστεύω.

 

Δεν κατάλαβα; Θα μας χρεώνουν για να βάλουν τον αριθμό του κινητού μας στον κατάλογο;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να μας βαλουν να πληρωνουμε για την καταχωρηση ουτε να πληρωνουμε για την ΜΗ καταχωρηση. Ειναι υποχρεωμενοι να τα κανουν δωρεαν απο την εεττ. Αμα μπορουσαν τα λαμογια θα μας χρεωναν αλλα δεν μπορουν!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kυκλοφόρησαν οι ενοποιημένοι τηλεφωνικοί κατάλογοι για το 2005. Στην αρχή αναφέρονται τα σταθερά μας τηλέφωνα ανά πόλη (σταθερά όλων των εναλλακτικών παρόχων), και στο τέλος ανά νομό τα κινητά μας τηλέφωνα (εξαιρούνται τα απόρρητα και τα καρτοτηλέφωνα).

Υπάρχει και αντίστοιχο site στο Internet όπως το whitepages.gr?

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αντίστοιχο site στο Internet όπως το whitepages.gr?

 

Δεν νομίζω.

 

Τους ενοποιημένους κατάλογους ο ΟΤΕ τους έφτιαξε ή η ΕΕΤΤ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.

 

Τους ενοποιημένους κατάλογους ο ΟΤΕ τους έφτιαξε ή η ΕΕΤΤ;

Λογικά πρέπει να τους έχει φτιάξει η ΕΕΤΤ και να τους έχει μοιράσει στις εταιρείες που προσφέρουν τέτοιου είδους υπηρεσίες γι΄αυτό δημιουργήθηκε και το 11880 και υπηρεσίες από άλλες εταιρείες που παρέχουν τέτοιες υπηρεσίες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.

 

Τους ενοποιημένους κατάλογους ο ΟΤΕ τους έφτιαξε ή η ΕΕΤΤ;

Είναι κατάλογοι του ΟΤΕ, ο οποίος αποκαλείται στο εξώφυλλο : "Πάροχος Καθολικής Υπηρεσίας". Στη σελίδα 3 γράφει: "ΕΚΔΟΣΗ ΟΤΕ Α.Ε." και λίγο παραπάνω γράφει ότι " η συλλογή των στοιχείων των συνδρομητών, καθώς και η ορθότητά τους, αποτελεί αποκλειστική ευθύνη του τηλεπικοινωνιακού παρόχου στον οποίο ανήκουν. Έτσι για οποιοδήποτε θέμα, όπως μη καταχώριση στον κατάλογο, τυχόν λάθη στα στοιχεία, καταχώριση παρότι έχει δηλωθεί αντίρρηση, κλπ., ο συνδρομητής θα πρέπει να απευθύνεται αποκλειστικά στον πάροχο (εταιρεία) από τον οποίο έχει πάρει τον συγκεκριμένο αριθμό."

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
φιλες και φιλοι δοκιμαστε να παρετε τα 5ψηφια νουμερα αναζητησης τηλεφωνων βαζοντας στην αρχη το 210 πχ:21011888 ετσι το σταθερο σας τηλεφωνο χρεωνεται σαν να εχει κανει μια αστικη κληση και οχι με την χρεωση της εταιρειας
Link to comment
Share on other sites

φιλες και φιλοι δοκιμαστε να παρετε τα 5ψηφια νουμερα αναζητησης τηλεφωνων βαζοντας στην αρχη το 210 πχ:21011888 ετσι το σταθερο σας τηλεφωνο χρεωνεται σαν να εχει κανει μια αστικη κληση και οχι με την χρεωση της εταιρειας

Δεν τα γράφουμε δημόσια αυτά γιατί μετά τα κλείνουν όπως και έκαναν οι εναλλακτικοί πριν κανα μήνα :p

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν τα γράφουμε δημόσια αυτά γιατί μετά τα κλείνουν όπως και έκαναν οι εναλλακτικοί πριν κανα μήνα :p

Εγώ θα έλεγα πως αυτά δεν τα γράφουμε ούτε ... ιδιωτικά !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
gia na bro to stathero arithmo kapoiou gnorizontas onomateponumo kai perioxi diamonis, pairno ta gnosta se olous tilefona 11888 i 11880.

ti ginetai otan thelo na bro to kinito tou? iparxei kapoia ipiresia?

an pali exo ton arithmo tou kinitou tilefonou, mporo na bro poianou einai (xoris bebaia na paro til na rotiso....)

:p

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΜΜΙΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ...........

ΕΣΥ ΠΗΡΕΣ?????????????

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...
Μπορω να βρω απο καπου καποια κινητα? Υπαρχει ιστοσελιδα? Ειναι καπου δηλωμενα?

 

Δεν νομιζω να γινεται αυτο. Πλεον ομως επειδη ξερουν ποιος εχει το ταδε κινητο , λογικα αυτες οι υπηρεσιες 11888 , 11880 κτλ ΛΟΓΙΚΑ θα γνωριζουν , δεν εχεις να χασεις τιποτα με το να παρεις ενα τηλ , παρα λιγα ευρω :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είχαμε τίποτα εξελίξεις? Υπάρχει τώρα κάποιος τρόπος να βρούμε ένα κινητό?

 

μονο απο κανενα φιλο σου στην EYP...:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αν παρω τηλεφωνο στο 11888 του OTE δεν θα μου πει για αριθμο κινητου και ας μην ειναι απο το δικο του δικτυο.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο δεν ισχυει κανενα απο αυτα τα 5ψηφια νουμερα βαζοντας 210 απο μπροστα.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...