Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Lenovo Vibe Z (K910)

 

http://content.myphone.gr/photo/full/17710/lenovovibe-2.jpg

 

Το Lenovo Vibe Z (γνωστό και ως K910) είναι κατασκευασμένο από μέταλλο, διαθέτει επεξεργαστή τεσσάρων πυρήνων Qualcomm Snapdragon 800 στα 2,2GHz και GPU Adreno 330, ενώ το βάρος των διεργασιών τους αναλαμβάνει και η μνήμη RAM των 2GB που βρίσκεται «κάτω από το καπώ» της συσκευής. Ακόμα διαθέτει οθόνη 5,5 ιντσών ανάλυσης 1080p, κάμερα στα 13MP με LED flash πίσω και κάμερα στα 5MP εμπρός και τέλος, Android 4.2.2 Jelly Bean που ίσως αναβαθμιστεί στην Android 4.4 KitKat.

 

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!Ειμαι νεος στο φορουμ αν και σας διαβαζω αρκετο καιρο τωρα.Σκεφτομαι να αγορασω το Lenovo vibe Z K910.Απο τα χαρακτηριστικα του φαινεται πολυ καλο αλλα αθτο που με προβληματιζει ειναι η διαθεσιμοτητα.Στο to2c γραφει in stock αλλα με προβληματιζει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στις αλλες γνωστες σελιδες.Ενα αλλο θεμα ειναι οτι δεν ειναι multilanguage...εχει μονο αγγλικα και κινεζικα και δεν βλεπω να εχει επιλογη για αλλη ROM
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να με ψήνει το συγκεκριμένο κινητό.

Και ενώ το βρίσκω σε πολύ συμφέρουσες τιμές

 

337€

http://www.pandawill.com/lenovo-k910-vibe-z-smartphone-snapdragon-800-quad-core-22ghz-55-inch-fhd-screen-2gb-16gb-android-42-p84300.html

 

350€

http://www.to2c.com/lenovo-k910-snapdragon-800-quad-core-android-4-2-5-5-1920x1080-pixels-2gb-16gb-5-0-13-0mp-dual-camera-dual-sim-wifi-gsm-wcdma.html

 

Διστάζω γιατί ενώ η ίδια η lenovo το παρουσιάζει ως "Το πρώτο LTE κινητό της" σε κανέναν πωλητή δεν είδα πουθενά να το διαφημίζουν ή έστω να υπάρχει ως υποσημείωση. Οπότε φοβάμαι να προχωρήσω μην και αυτά που πουλιούνται τώρα πρόκειται άμεσα να αντικατασταθούν από άλλα νεότερα με δυνατότητα 4G

Link to comment
Share on other sites

Σ'όσες ειδήσεις και να διαβάσω παντού λένε ότι θα είναι διαθέσιμο απο Φεβρουάριο 2014.

Μπαίνω στο επίσημο site της Lenovo, διαλέγοντας Hong Kong και δεν υπάρχει

http://shopap.lenovo.com/hk/en/smartphones/

 

Αρχίζω να έχω αμφιβολίες κατά πόσο τα sites που το πουλάνε, πουλάνε το original, μαϊμού ή κανουν pre-sale χωρίς να το γράφουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Τελικα αποφασισα να το παρω απο το to2c.Ειναι η πρωτη αγορα κινεζικου κινητου που κανω και ελπιζω να μη το μετανιωσω.Οταν ερθει στα χερια μου θα γραψω πρωτες εντυπωσεις και θα σας απαντησω σε οτι αποριες εχετε γιατι μαλλον θα ειμαι ο πρωτος απ το φορουμ που θα το παρει :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε φίλε να δούμε. Πόσο βγήκε τελικά? Πλήρωσες σε δολλάρια ή σε Ευρώ?

Χτες έκανα chating με έναν κινέζο. Δεν θυμάμαι ποιο από τα άπειρα sites ήταν. Όταν πάω σπίτι θα δω το history.

Όπως και ναχει...Ρωτάω...

 

-Η Lenovo διαφημίζει ότι είναι το πρώτο της LTE/4G κινητό. Αλλά δεν το βλέπω πουθενά στα specs σε κανένα site. Μήπως αυτά τα κινητά προορίζονται καθαρά για την Κινέζικη αγορά;

-Όχι, έχει LTE. Απλά να το γράψεις στα σχόλια της παραγγελίας.

-Έχει την ίδια τιμή;

-Ναι.

 

-Σε όλα τα blogs διαβάζω ότι το κινητό θα είναι διαθέσιμο στον Φεβρουάριο του 2014. Επίσης στο επίσημο site της Lenovo, διαλέγοντας ως χώρες Χονκ Κονγ/Μαλαισία/Ινδονησία (επειδή έχουν αγγλικά) δεν βλέπω πουθενά το κινητό. Μήπως είναι "μαιμού" ή απλά Pre-sale?

-Όχι, το κινητό είναι διαθέσιμο. Υπάρχει στο Κινέζικο site της Lenovo.

-Επειδή δεν ξέρω κινέζικα, μπορείτε να μου δώσετε το link από το Κινέζικο site της Lenovo;

-Ναι

 

Σε αυτή την φάση, το τύπος μου δίνει ένα link που με βγάζει σε μια σελίδα που ήταν σαν διαφήμιση του κινητού στα κινέζικα. Αλλά επάνω στο URL, δεν υπήρχε πουθενά το 'Lenovo'. Μπήκα στο κινέζικο site της lenovo και κατάφερα να πάω στο τμήμα των κινητών και πάλι δεν το βρήκα. Επίσης, το αναδυόμενο παράθυρο με στο οποίο συνομιλούσαμε, όταν άνοιξα το λινκ που μου έδωσε σε άλλο tab, δεν χάθηκε, αλλά λειτουργούσε και στο ένα και στο άλλο tab, κάτι που μου δίνει την εντύπωση ότι το url που μου έδωσε ήταν στον ίδιο server με το eshop του. Οπότε, πολύ "ύποπτα" τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Στο αμερικάνικο site της Lenovo υπάρχουν κανονικά τα spechs με τη σημείωση φυσικά ότι δεν είναι διαθέσιμο στην Αμερική. Στο gsmarena το αναφέρει διαθέσιμο από τον Νοέμβριο του 2013.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι ρε παιδιά, δεν λέω.

Απλά εμένα λίιιιιγο μου βρωμάει.

Ένα άλλο που με βάζει σε σκέψεις είναι ότι δεν υπάρχει σε ΟΟΟΟΛα τα κινεζομάγαζα που ψάχνω κατα καιρούς αλλά μόνο σε 3-4.

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά.

Εγώ απλά θα περιμένω μέχρι τον Φεβρουάριο. Ίσως ρίξουν και λίγο την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Σε δολαρια πληρωσα τελικα και σε ευρω η αντιστοιχια που προκυπτει ειναι €365.59 EUR ειναι λιγο ακριβο αλλα κουραστηκα να κουβαλαω 2τηλεφωνα και ενω ειχα δει και αλλες πιο οικονομικες λυσεις κατεληξα σε αυτη την εταιρια γιατι εχουν αρκετοι γνωστοι μου και τους εχουν βγει αξιοπιστα.Και ενας αλλος λογος ειναι οτι η εταιρια θα τη στηριξει αυτη τη σειρα κινητων και θα παρει καποια στιγμη και την εκδοση 4.4 :ninja:

Οτι νεοτερο εχω θα σας κραταω ενημερους.Οταν το παρω στα χερια μου θα γραψω εντυπωσεις για τα παντα...ποιοτητα οθονης καθαροτητα και ενταση ηχου σημα κινητου σημα wifi και για μετρο συγκρισης θα εχω το μεχρι τωρα κινητο μου (galaxy S3) :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.ibuygou.com/p-lenovo_k910_vibe_z_smartphone_snapdragon_800_quad_core_2_2ghz_5_5_inch_fhd_screen_2gb_16gb_android_4_2-5761-eur.html#review

 

Αυτά είναι που δεν μαρέσουν και το αναβάλω

 

4G LTE for Europe or note ?

Posted by serol Raphaël on 2014-1-3 6:46:22 AM

-Hallo. could we use this phone on 4g Lte Europe Frequency ? Thanks

-Reply: Hallo,sorry,no

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν υπαρχει καλη καλυψη για 3g σκεψου τι θα γινεται με το 4g.Θελω να πω οτι μεχρι να υπαρξει σοβαρη καλυψη 4g θα εχεις αλλαξει 2κινητα :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό.

Εφόσον η ίδια η Lenovo το διαφημίζει ως "Το πρώτο 4G κινητό της" και εφόσον, αν διαβάσεις πιο πάνω που γράφω πάλι εγώ, σε ερώτησή μου σε κινέζικο site μου δηλώνουν ότι "ΝΑΙ, το κινητό είναι LTE", γιατί εγώ να συμβιβαστώ με κάτι λιγότερο;

Εγώ τα κινητά μου τα κρατάω 3 και 4 χρόνια, εφόσον το κινητό έχει προδιαγραφές 4G, ΘΕΛΩ 4G.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Στο totalk εμφανίστηκε και η LTE έκδοση, αλλά ως SOLD OUT/Presale μέχρι στιγμής

 

http://www.etotalk.com/lenovo-k910-lte_p4831.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μεσα στην εβδομαδα μαλλον θα το παρω και εγω το κινητο.

Για να ξερετε λοιπον οσο αφορα το 3g-4g.

Το κινητο βγαινει ξεχωριστα για Ευρωπη και Αμερικη.

Στην Ευρωπη ειναι 3g dual sim ενω στην Αμερικη 4g single sim(Μπορει και dual sim).

Ολα τα αλλα specs του κινητου ειναι ιδια.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μεσα στην εβδομαδα μαλλον θα το παρω και εγω το κινητο. Για να ξερετε λοιπον οσο αφορα το 3g-4g.

Το κινητο βγαινει ξεχωριστα για Ευρωπη και Αμερικη. Στην Ευρωπη ειναι 3g dual sim ενω στην Αμερικη 4g single sim. Ολα τα αλλα specs του κινητου ειναι ιδια.

 

Στο αμερικάνικο site της Lenovo υπάρχουν κανονικά τα spechs με τη σημείωση φυσικά ότι δεν είναι διαθέσιμο στην Αμερική. Στο gsmarena το αναφέρει διαθέσιμο από τον Νοέμβριο του 2013.

 

Οπότε? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και ο Θεός βοηθός. Απ'ότι είδα στο YouTube δεν έχει app drawer και γενικά η rom του είναι για τα κινέζικα στάνταρ αλλά πιστεύω ότι θα υπάρξει κάποια rom για αυτό το κινητό μιας και τα χαρακτηριστικά του είναι πάρα πολύ καλά...
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το πρωι το κινητο!!!Ακομα το επεξεργαζομαι αλλα αθτο που βλεπω ειναι οτι παει σφαιρα καμια σχεση με το samsung galaxy s3 που ειχα.Στο AnTuTu εβγαλε σκορ 34813!!!!:D:D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το πρωι το κινητο!!!Ακομα το επεξεργαζομαι αλλα αθτο που βλεπω ειναι οτι παει σφαιρα καμια σχεση με το samsung galaxy s3 που ειχα.Στο AnTuTu εβγαλε σκορ 34813!!!!:D:D:D:D:D

 

Αν δεν βαριεσαι τραβα κανα βιντεακι και καμια φωτογραφια να το δουμε στο χερι. Ειναι μεγαλο. Μεσα στον επομενο μηνα θα το παρω και εγω. Απο που το πηρες?

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

ειναι με διπλη σιμ (μικρες και οι 2) εχει απιστευτη αισθηση στο χερι ειναι πολυ λεπτο και ελαφρυ και αυτο το κανει ευκολο στον χειρισμο.δεν παιρνει καρτα μνημης ουτε αλλαζει μπαταρια ειναι ολα ενσωματομενα.κατεβασα το ναβιγκον για να δοκιμασω το gps και ειναι μια χαρα λειτουργει κανονικα.Βιντεο δεν εχω τραβηξει ακομα.Οι φωτογραφιες σε χαμηλο φωτισμο που το δοκιμασα ειναι πολυ καθαρες αλλα θα εχω πιο σαφη εικονα τις επομενες μερες.Το πηρα απ το to2c εκανε 15μερες να ερθει με singpost και ηρθε με ελληνικα,δωρεαν πλαστικη θηκη και ζελατινα.Οτι αποριες εχετε εδω ειμαι αν μπορω να βοηθησω
Link to comment
Share on other sites

ειναι με διπλη σιμ (μικρες και οι 2) εχει απιστευτη αισθηση στο χερι ειναι πολυ λεπτο και ελαφρυ και αυτο το κανει ευκολο στον χειρισμο.δεν παιρνει καρτα μνημης ουτε αλλαζει μπαταρια ειναι ολα ενσωματομενα.κατεβασα το ναβιγκον για να δοκιμασω το gps και ειναι μια χαρα λειτουργει κανονικα.Βιντεο δεν εχω τραβηξει ακομα.Οι φωτογραφιες σε χαμηλο φωτισμο που το δοκιμασα ειναι πολυ καθαρες αλλα θα εχω πιο σαφη εικονα τις επομενες μερες.Το πηρα απ το to2c εκανε 15μερες να ερθει με singpost και ηρθε με ελληνικα,δωρεαν πλαστικη θηκη και ζελατινα.Οτι αποριες εχετε εδω ειμαι αν μπορω να βοηθησω

 

ευχαριστω για τισ απαντησεις σου αν μπορεις καποια στιγμη γραψε μας και ποια ρομ εχει?

και αν μπορεις να κανεις update

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως και που να δω ποια rom exei.Ολα καλα με το κινητο εκτος απο ενα θεματακι...Οταν εχω αποθηκευμενο ενα την με το προθεμα 0030 βγαζει αναγνωριση στα μηνυματα αλλα οχι στις κλησεις που λαμβανω.Οταν δεν εχω το 0030 βγαζει αναγνωριση στις κλησεισ που λαμβανω αλλα οχι στα μηνυματα.Εχει κανεις αντιστοιχο θεμα η ξερει πως μπορω να το λυσω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως και που να δω ποια rom exei.Ολα καλα με το κινητο εκτος απο ενα θεματακι...Οταν εχω αποθηκευμενο ενα την με το προθεμα 0030 βγαζει αναγνωριση στα μηνυματα αλλα οχι στις κλησεις που λαμβανω.Οταν δεν εχω το 0030 βγαζει αναγνωριση στις κλησεισ που λαμβανω αλλα οχι στα μηνυματα.Εχει κανεις αντιστοιχο θεμα η ξερει πως μπορω να το λυσω?

 

Σε όλα τα κινέζικα που είχα / έχω και μου παρουσιάζανε αυτό το πρόβλημα έκανα το εξής:

 

Έβαλα σε ΟΛΑ τα νούμερα +30 και όχι 0030 και ξαφνικά δουεύανε όλα ρολόι!

Υπάρχει και ένα προγραμματάκι που κάνει αυτή την μετατροπή αυτόματα, αλλά εγώ προσωπικά μπήκα gmail και τα άλλαξα από το PC!!!

Από τότε όλα τέλεια!!!

 

Φιλικά Ζάχος

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι τιμή SAR έχει το K910;;

Κάπου διάβασα max 1,414w/kg.

Τι πάει να πεί max;;;Τόσο είναι ή μεταβάλεται;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...