Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πληκτρολόγιο TouchPal

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! root πως το κάνω;; έχει ήδη την 1447 Multi...μονο ρουτ θέλω να γίνει..

 

Αφού έχεις φλασάρει επιτυχώς το TWRP, θα μπουτάρεις σε TWRP με τον συνδυασμό κουμπιών που ειπώθηκε , και θα κάνεις Install το http://download.chainfire.eu/696/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip?retrieve_file=1

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβασε στον υπολογιστη σου το Kingo Root, μετα ψαξε στο Google εχει οδηγους κ βιντεο για να το ρουταρεις μεσω Kingo Root

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kantilak ή οποιος αλλος γνωριζει, θελω να κανω μια ερωτηση αλλα ειναι λιγο off topic. Μπορω να ρουταρω ενα Leagoo Lead 5 με το Kingo Root κ επειτα να το σταθεροποιησω φλασαρωντας το SuperSU μεσω TWRP Recovery? Σορυ, αλλα δεν ηξερα που αλλου να απευθυνθω... :O :O

Δοκίμασε με το Kingo root. Μπορεί να είναι εντάξει και να μην χρειάζεται τίποτα άλλο. Το ότι στο A806 έχει ένα θεματάκι δεν σημαίνει ότι θα έχει σε όλα.
Link to comment
Share on other sites

[/color]Δοκίμασε με το Kingo root. Μπορεί να είναι εντάξει και να μην χρειάζεται τίποτα άλλο. Το ότι στο A806 έχει ένα θεματάκι δεν σημαίνει ότι θα έχει σε όλα.

 

Οκ, σε ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια?

Καλησπέρα φίλε μου,ακριβώς το ίδιο είχα κι εγώ όταν επικοινώνησα με το etotalk μου απάντησαν ότι θα μου στείλουν ηχείο για αντικατάσταση.Εμένα ήθελε ένα απαλό χτυπηματάκι στο ηχείο και από τότε παίζει απροβλημάτιστα.Ο φίλος που το τσέκαρε μου είπε πριν ότι μπορεί να είχε γίνει και κάποια κόλληση της επαφής του ηχείου στον "αέρα" και ίσως χρειαζόταν φύσημα με ένα ειδικό πιστολάκι ζεστού αέρα.Σε κάθε περίπτωση δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο να το στείλεις Κίνα...Ελπίζω να βρεις κάποια λύση.

Edited by Acei
Link to comment
Share on other sites

Πότε επιστρέφουν οι κινέζοι απο τις διακοπές για να ανοίξουν τα μαγαζάκια τους, να δούμε τι παίζει ?

Ελα ντε! Και περιμενω εδω και 2 μερες να δω καποιον online. Ουτε online, ουτε σε μηνυματα απαντανε στο vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε! Και περιμενω εδω και 2 μερες να δω καποιον online. Ουτε online, ουτε σε μηνυματα απαντανε στο vickmall.

 

Κι εγώ την ίδια αγωνία από προχθές. Εν τω μεταξύ το To2c έχει ξεκινήσει κανονικά αποστολές κτλ. Ας κάνουμε λίγο υπομονή ακόμα και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου,ακριβώς το ίδιο είχα κι εγώ όταν επικοινώνησα με το etotalk μου απάντησαν ότι θα μου στείλουν ηχείο για αντικατάσταση.Εμένα ήθελε ένα απαλό χτυπηματάκι στο ηχείο και από τότε παίζει απροβλημάτιστα.Ο φίλος που το τσέκαρε μου είπε πριν ότι μπορεί να είχε γίνει και κάποια κόλληση της επαφής του ηχείου στον "αέρα" και ίσως χρειαζόταν φύσημα με ένα ειδικό πιστολάκι ζεστού αέρα.Σε κάθε περίπτωση δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο να το στείλεις Κίνα...Ελπίζω να βρεις κάποια λύση.

 

Το υποψιάστηκα ότι παίζει κάτι τέτοιο... Αλλά άντε να βρω κάποιον να το δει... Ευχαριστώ πάντως

Edited by navi55

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα οπότε πρέπει να το λύσω όπως πρότεινε ο kandilak... γραμματοσειρα που να δουλεύει που βρίσκουμε; βρήκες τίποτα; το έλυσες;
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα οπότε πρέπει να το λύσω όπως πρότεινε ο kandilak... γραμματοσειρα που να δουλεύει που βρίσκουμε; βρήκες τίποτα; το έλυσες;

 

Roboto Regular. Υπάρχει στα fonts του συστήματος (δείχνει το video πως τα βρίσκεις).

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον μέγιστο αριθμό χαρακτήρων στα sms εγώ δεν το έλυσα επαρκώς ουτε με το Textra. Μου δίνει 145 χαρακτήρες, και όχι 160, και αυτό μόνο με την επιλογή "Περιεκτικά μηνύματα SMS" που καταργεί τους τόνους κτλ. Το Go SMS και η εφαρμογή του κινητού μου δίνουν 60 και 35 χαρακτήρες αντίστοιχα! Έχει κανείς κάτι να προτείνει? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον μέγιστο αριθμό χαρακτήρων στα sms εγώ δεν το έλυσα επαρκώς ουτε με το Textra. Μου δίνει 145 χαρακτήρες, και όχι 160, και αυτό μόνο με την επιλογή "Περιεκτικά μηνύματα SMS" που καταργεί τους τόνους κτλ. Το Go SMS και η εφαρμογή του κινητού μου δίνουν 60 και 35 χαρακτήρες αντίστοιχα! Έχει κανείς κάτι να προτείνει? Ευχαριστώ.

 

την ίδια ακριβώς απορία έχω και εγώ... εμένα το textra μου δίνει καμιά 70 αρια χαρακτήρες.. δεν ενεργοποίησα βέβαια την επιλογή "περιεκτικά μηνύματα " που αναφέρεις

Link to comment
Share on other sites

1.Καμιά φορά όταν με παίρνουν τηλ η οθόνη δεν ανάβει αλλά πρέπει να πατήσω το κουμπί που ξεκλειδώνει για να δω την κλήση και να απαντήσω. Βέβαια έχω εγκαταστήσει το gravity box και άλλο ένα module του xposed που αλλάζει την οθόνη κλειδώματος. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό;

2. Ενεργοποίησα το 4g, μου ήρθε και μήνυμα,αλλά δίπλα στο σήμα συνεχίζει να μου δείχνει ότι είμαι στο 3g δίκτυο. Προφανώς έχω ενεργοποιήσει το enable 4g από το ρυθμίσεις-δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και είμαι σε περιοχή που υποτίθεται υποστηρίζει 4g.

Link to comment
Share on other sites

1.Καμιά φορά όταν με παίρνουν τηλ η οθόνη δεν ανάβει αλλά πρέπει να πατήσω το κουμπί που ξεκλειδώνει για να δω την κλήση και να απαντήσω. Βέβαια έχω εγκαταστήσει το gravity box και άλλο ένα module του xposed που αλλάζει την οθόνη κλειδώματος. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό;

2. Ενεργοποίησα το 4g, μου ήρθε και μήνυμα,αλλά δίπλα στο σήμα συνεχίζει να μου δείχνει ότι είμαι στο 3g δίκτυο. Προφανώς έχω ενεργοποιήσει το enable 4g από το ρυθμίσεις-δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και είμαι σε περιοχή που υποτίθεται υποστηρίζει 4g.

AOSP..... έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια... Όποιο θέμα κ να βαλω απο το Theme Center, Ενω στην προεπισκοπηση φαινεται οτι στην αρχικη σελιδα υπαρχει η ωρα κ η ημερομηνια, με μεγαλα γραμματα κ νουμερα, σε μενα δεν τα δειχνει. Η ωρα υπαρχει μονο πανω δεξια με μικρα, διπλα στην ενδειξη της μπαταριας. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, την 1447 multilanguage που έχει όλος ο κόσμος

Χposed modules που επεμβαίνουν στο GUI συστήματος συμβατά με την VibeUI v2 rom εγώ δεν γνωρίζω κανένα. Μόνο το vibexpert αλλά κι αυτό είναι για την VibeUI v1.5, με την v2 δουλεύουν 2-3 πράματα , όχι όλα.

Link to comment
Share on other sites

Στα μόνα πράγματα που έχω επέμβει σε θέμα gui είναι να αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας από το gravity box και την οθόνη κλειδώματος με το knock code (το οποίο εδώ που τα λέμε δε μου φαίνεται και πολύ αξιόπιστο). Επίσης είχα δοκιμάσει για πλάκα και τα pie controls του gravity box, αλλά τη μια δουλεύουν και την άλλη όχι. Αυτό που ρωτάω είναι αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλο καμιά φορά όταν χτυπάει το τηλεφωνο η οθόνη να μένει σβηστή και να πρέπει να πατήσεις το power button για να ανοιξει η οθόνη και να δεις ποιος σε καλεί και να απαντήσεις για να δω αν είναι κατι που όντως συμβαίνει και σε άλλους ή φταίει κατι που πείραξα εγω. Edited by occam
Link to comment
Share on other sites

Στα μόνα πράγματα που έχω επέμβει σε θέμα gui είναι να αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας από το gravity box και την οθόνη κλειδώματος με το knock code (το οποίο εδώ που τα λέμε δε μου φαίνεται και πολύ αξιόπιστο). Επίσης είχα δοκιμάσει για πλάκα και τα pie controls του gravity box, αλλά τη μια δουλεύουν και την άλλη όχι. Αυτό που ρωτάω είναι αν συμβαίνει και σε κάποιον άλλο καμιά φορά όταν χτυπάει το τηλεφωνο η οθόνη να μένει σβηστή και να πρέπει να πατήσεις το power button για να ανοιξει η οθόνη και να δεις ποιος σε καλεί και να απαντήσεις για να δω αν είναι κατι που όντως συμβαίνει και σε άλλους ή φταίει κατι που πείραξα εγω.

του έχεις flip case με παράθυρα?

Link to comment
Share on other sites

2. Ενεργοποίησα το 4g, μου ήρθε και μήνυμα,αλλά δίπλα στο σήμα συνεχίζει να μου δείχνει ότι είμαι στο 3g δίκτυο. Προφανώς έχω ενεργοποιήσει το enable 4g από το ρυθμίσεις-δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και είμαι σε περιοχή που υποτίθεται υποστηρίζει 4g.

 

Πόσο καιρό έχεις την Sim; Έχεις τσεκάρει αν υποστηρίζει 4G;

Edited by Pavlos_P
Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...