Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα σήμερα. Ήταν παραγγελία του προηγούμενου Σαββάτου από Κωτσόβολο με το παζάρεψέ το.

Το πήρα στα 445.

Παρασκευή παρέλαβαν κάποια κομμάτια και φύγαν όλα απότι είδα.

Μετάβαση από Samsung galaxy s3 lte.

Ευχάριστη έκπληξη η ζελατίνα που είχε μέσα η συσκευασία.

Προς το παρόν φορτίζω. Ωραία και στιβαρή κατασκευή. Το μεγεθος μεγάλο,αλλά το ξέρεις από πριν αυτό.

Επίσης, μην ανησυχείτε για το χρυσαφί της υπόθεσης. Είναι πάρα πολύ όμορφο.

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα σήμερα. Ήταν παραγγελία του προηγούμενου Σαββάτου από Κωτσόβολο με το παζάρεψέ το.

Το πήρα στα 445.

Παρασκευή παρέλαβαν κάποια κομμάτια και φύγαν όλα απότι είδα.

Μετάβαση από Samsung galaxy s3 lte.

Ευχάριστη έκπληξη η ζελατίνα που είχε μέσα η συσκευασία.

Προς το παρόν φορτίζω. Ωραία και στιβαρή κατασκευή. Το μεγεθος μεγάλο,αλλά το ξέρεις από πριν αυτό.

Επίσης, μην ανησυχείτε για το χρυσαφί της υπόθεσης. Είναι πάρα πολύ όμορφο.

 

Καλοριζικο!

Καμια θηκη εχεις εντοπισει καπου στην Αθηνα?

TPU κατα προτιμηση...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πετύχει στον κότσο 425 με το παζάρι αλλά δεν μπόρεσα να το πάρω γιατί είχα στα χέρια μου το φαινόμενο lg g3 και έχασα την πολύ καλή προσφορά κρίμα.τελικά το πήρα από τα expert αφού πρώτα έδωσα την πατάτα που είχα.το μόνο που μου άρεσε ήταν η κάμερα και ο ήχος.μόλις το φόρτισεισ φίλε μου πεσ πόση ώρα κάνει να φόρτισει και αν γίνεται πεσ μας για τον ήχο του.χτεσ διάβαζα για την ζελατινα ότι υπάρχει μέσα και τελικά υπάρχει.χαίρομαι για αυτό.καλόρίζικο φίλε μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε τις εντυπώσεις σας γιατι με ενδιαφερει και μενα το συγκεκριμένο. Lenοvo σου στελνω πμ.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που άργησα να απαντήσω ήμουν στη δουλειά.

Από ταχύτητα φόρτωσης καλά πάει για το μέγεθος της μπαταρίας του. Από το 40% στο 91% σε 1.5 ώρα με χρήση wifi-κατέβασμα εφαρμογών και εγκατάστασή τους .

Έπαθα πλάκα με την αυτονομία.

Από το 91% στο 69% γύρισα σπίτι, με το 3g/4g μόνιμα ανοιχτό, με ομιλία ~15 λεπτά, λίγο ίντερνετ, και σε μέρος που δεν πιάνει τόσο καλό σήμα.

Με ίδια χρήση με το sgs3lte θα ήμουν με θαύμα στο 40%, ξεκινώντας από το 100.

Γενικά όλα καλά. Δεν το έχω δουλέψει πολύ όμως, οπότε πάω να ασχοληθώ.

 

btw, για τον φίλο που ρώταγε για θήκη, δεν χρησιμοποιώ ποτέ θήκες σε τηλέφωνα.

Edited by paparoach

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που άργησα να απαντήσω ήμουν στη δουλειά.

Από ταχύτητα φόρτωσης καλά πάει για το μέγεθος της μπαταρίας του. Από το 40% στο 91% σε 1.5 ώρα με χρήση wifi-κατέβασμα εφαρμογών και εγκατάστασή τους .

Έπαθα πλάκα με την αυτονομία.

Από το 91% στο 69% γύρισα σπίτι, με το 3g/4g μόνιμα ανοιχτό, με ομιλία ~15 λεπτά, λίγο ίντερνετ, και σε μέρος που δεν πιάνει τόσο καλό σήμα.

Με ίδια χρήση με το G3lte θα ήμουν με θαύμα στο 40%, ξεκινώντας από το 100.

Γενικά όλα καλά. Δεν το έχω δουλέψει πολύ όμως, οπότε πάω να ασχοληθώ.

 

btw, για τον φίλο που ρώταγε για θήκη, δεν χρησιμοποιώ ποτέ θήκες σε τηλέφωνα.

Ασχολήσου αν μπορείς λίγο με την κάμερα και πες μας συγκριτικα με το g3.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να το δω, αλλά όπου και αν έχω πάει μόνο κατόπιν παραγγελίας λένε..:wacko:

 

Το μαύρο μπορείς να το παραγγείλεις από εδώ

 

Το έχουν στα καταστήματα LENOVO. Τα μαύρο που λες από το digideli αν δεις παλιότερο post κάποιος τους ρώτησε για την εγγύηση και είπαν ότι δεν καλύπτετε από την επίσημη αντιπροσωπεία της lenovo στην Ελλάδα. Σου δίνουν αυτοί κάποια εγγύηση. Η lenovo GR υποστηρίζει πως δεν βαίνει ευρωπαϊκό κανένα άλλο χρώμα πέρα του χρυσού.

Και γενικά να σας πω δεν είναι μαύρο :lol: :lol: :lol: είναι γκρί το οποίο στον ήλιο φαίνεται λίγο μπορντό σκούρο.... τεσπα γκρί είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολισ το πηρα με μια λεξη απιστευτο.θα το δ και επανερχομαι . φανταστικο δεν υπαρχει οτι και να πω λιγο ειναι η μπαταρια δεν λεει να πεσει λες και εχει κολλησει.φοβερο πληκτρολογιο φοβερη εικονα αναλυση ηχος απο αλλο πλανητη .δεν ξερω αλλα ειναι τοσα πολλα..καμερα κρυσταλο οπως και ο ηχος ποιοτητα δεν ξερω αν βρω κατι μειον .μεγεθος νοτε 4ελαχιστα ποιο μεγαλο .το g3ηταν σαν ενα πλαστικο παιχνιδι μερα με την νυχτα ...βρε παιδια η μπαταρια δεν πεφτει το ελιωσα .θα γραψω και αλλα νωρις ειναι ακομα αλλα φαινεται τι ειναι. Edited by lenovo
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ανεβάστε καμια φωτό να γουστάρουμε, απ'ότι ακούγεται η κάμερά του είναι από τις καλύτερες...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ανεβάστε καμια φωτό να γουστάρουμε, απ'ότι ακούγεται η κάμερά του είναι από τις καλύτερες...

 

Ναι φιλε μου οντως ετσι ειναι .αυριο θα ανεβασω .2ωρεςκαι30 απο το 0%φορτιση το μετρησα λογικο 4000mah εχει.καμερα με καλες ρυθμισεις και το αποτελεσμα τελειο .ηχειο με μπασο δυνατο και καθαρο .θα δω και θα γραψω και αλλα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου οντως ετσι ειναι .αυριο θα ανεβασω .2ωρεςκαι30 απο το 0%φορτιση το μετρησα λογικο 4000mah εχει.καμερα με καλες ρυθμισεις και το αποτελεσμα τελειο .ηχειο με μπασο δυνατο και καθαρο .θα δω και θα γραψω και αλλα..

Ναι ανεβασε αν μπορείς καμία φώτο να δουμε και πρωινη και βραδινη και με φλας και χωρις για να δουμε τι ψάρια πιάνει. Η φορτιση οσο και στο ματε 7. 2μιση ώρες.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Οσο το δουλευω αλλο τοσο κολλαω.στο ιντερνετ εχει ενα τροπο πολυ κουλ ετσι οπως ανοιγει την σελιδα γλυκα μαλακα και αμεσα και χωρις ιχνος κολληματος πραγματικα φανταστικο ο κροουμ δινει ρεστα πολυ ανετο σερφαρισμα.θεματα εχει μεσα λειτουργια για την μπαταρια εφαρμογη για ιους .το καλο ειναι δεν ζεσταινετε οπως το αλλο και που η μπαταρια ειναι μερα με την νυχτα απο το g3.γενικα πολυ ομορφη κατασκευη παρα πολυ μικρα μπεζελ εγραφη συνομιλιας οτι και να λεμε λιγο ειναι.τελικα η λενοβο εχει κανει φοβερα βηματα .πλεον δεν ψαχνω για αλλο κινητο ειχα βαρεθει να αλλαζω.το σημαντικο ειναι πολυ σταθερο δεν μου εδειξε κατι αν και νωρις αλλα τι νωρις το αλλο που ειχα μου εδειξε τα σαπια δοντια του απο την αρχη.δεν εχω μεινει ξανα τοσο ενθουσιασμενος ειμαι ψειρας με τα κινητα και ψαχνω το τελειο αυτο που με ικανοποιοει αν αυτο δεν ειναι τελειο γιατι τιποτα δεν ειναι τελειο αγγιζει την τελειοτητα.πλεον μενω εδω.αν βγαλει κανενα καλο μοντελο η λενοβο και αξιζει περισσοτερο απο αυτο θα το σκεφτω..παιδια δεν ξερω αλλα πριν παρετε κινητο πατε μια βολτα να παιξετε μαζι του δεν σας λεω να το παρετε απλα πατε δειτε το.θα παρει και λολιποπ και αξιζει πραγματικα τα χρηματα του.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ανεβασε αν μπορείς καμία φώτο να δουμε και πρωινη και βραδινη και με φλας και χωρις για να δουμε τι ψάρια πιάνει. Η φορτιση οσο και στο ματε 7. 2μιση ώρες.

Είχες και το mate? Μπορείς να κάνεις μια σύγκριση μεταξύ τους;

 

Υπάρχει σε κάποιο κατάστημα στην Αθήνα live για να το δούμε;

 

Στον Κωτσόβολο δεν μπορούμε πλέον να το παζαρέψουμε;

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Είχες και το mate? Μπορείς να κάνεις μια σύγκριση μεταξύ τους;

 

Υπάρχει σε κάποιο κατάστημα στην Αθήνα live για να το δούμε;

 

Στον Κωτσόβολο δεν μπορούμε πλέον να το παζαρέψουμε;

 

To mate το ειχα ....to vibe z2 pro θελω να το παρω.

 

Για όποιον το έχει αν μπορεί ας μαςπει για το σήμα του , γιατί διαβάζω σε ξενα site ότι εχει αδυναμο σημα σε 3g. Ισχύει ? Επίσης τί sar γραφει στο βιβλιαράκι του ?

Και το σήμα σε wifi και gps είναι καλό ?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

To mate το ειχα ....to vibe z2 pro θελω να το παρω.

 

Για όποιον το έχει αν μπορεί ας μαςπει για το σήμα του , γιατί διαβάζω σε ξενα site ότι εχει αδυναμο σημα σε 3g. Ισχύει ? Επίσης τί sar γραφει στο βιβλιαράκι του ?

Και το σήμα σε wifi και gps είναι καλό ?

 

Δοκιμασα το wifi σε σύγκριση με το g3 πολύ δυνατό σήμα.εκεί που δεν έπιανε γραμμή το g3αυτο πιάνει 2.

Αυτό με το Σαρ θα δω ποσο λέει και θα γράψω μετα.

Φωτογραφιες λογο προβλημάτων πρωσοπικό δεν πρόλαβαν να βγαλω . όσο για το 3g όταν το είχα επιλογή για 4g έχανε το σήμα αλλά μετα που το γυρισα σε μόνιμο 3g μια χαρά παει 4 γραμμές έχω δεν μου έκανε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να λύσει την απορία περί sar

Δεν ειναι για Ευρώπη αυτο οποτε ακυρο. Καποιος για Ευρωπη;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είχες και το mate? Μπορείς να κάνεις μια σύγκριση μεταξύ τους;

 

Σε γενικές γραμμές η κάμερα του Z2 Pro είναι ανώτερη του Mate.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές η κάμερα του Z2 Pro είναι ανώτερη του Mate.

Συγκριτικα με την καμερα του lg g3;; Το ειχες μηπως;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ο ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ το έχει πάλι στο παζάρεμα και η τιμή του πέφτει μέχρι τα 440€ με δώρο τα έξοδα αποστολής σε όλη την Ελλάδα

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/147825-lenovo-ζ2-pro-gold?cmicc=skroutz

 

Νομίζω πως είναι καλή τιμή για όποιον ενδιαφέρεται για σφραγισμένη συσκευή με την εγγύηση της Ελληνικής αντιπροσωπείας..

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ο ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ το έχει πάλι στο παζάρεμα και η τιμή του πέφτει μέχρι τα 440€ με δώρο τα έξοδα αποστολής σε όλη την Ελλάδα

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/147825-lenovo-ζ2-pro-gold?cmicc=skroutz

 

 

Νομίζω πως είναι καλή τιμή για όποιον ενδιαφέρεται για σφραγισμένη συσκευή με την εγγύηση της Ελληνικής αντιπροσωπείας..

 

Ναι ειναι πολυ καλη τιμη εγω το εχασα το παζαρι το εχω ηδη παρει.αλλα και παλι αξιζει τα χρηματα του εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος δεν βρηκα κατι αρνητικο.

Ο φιλος που λεει για την καμερα φυσικα και ειναι πολυ ανωτερη σε σχεση με το τζι3 . φουλ ζουμ βιντεο και φωτογραφια πεντακαθαρα εικονα κρυσταλο.οπως και την νυχτα με μια διαφορα ελαχιστη απο το τζι3 γιατι και το τζι βγαζει ωραια φωτογραφια το βραδυ.πολυ καλυτερη την μερα απο το τζι3 . και ενα κλικ απο το τζι3το βραδυ γενικα μονο την μερα εχει μεγαλη διαφορα την νυχτα ελαφρος καλυτερη.σημερα θα ανεβασω να δειτε.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ. Με το" παζάρεψε το" και μια δωροεπιταγή 150 ευρώ το πήρα με 300. Σε συνδυασμό και με τις άτοκες δόσεις επιτέλους παίρνω καινούριο κινητο. Μέχρι την παραλαβή του είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ. Με το" παζάρεψε το" και μια δωροεπιταγή 150 ευρώ το πήρα με 300. Σε συνδυασμό και με τις άτοκες δόσεις επιτέλους παίρνω καινούριο κινητο. Μέχρι την παραλαβή του είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.

Που εισαι ακομη ...εγω ακομη ειμαι σε αναμενα καρβουνα δεν το χορταινω.πρωτη φορα μετα απο πολλα κινητα δεν σκεφτομαι να το δωσω και να παρω κατι αλλο.καλοριζικο οταν το παρεις πες μας

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τελικά και εγώ σήμερα. Αυτό που δεν μπορώ να βρω και εχει σπάσει το κεφάλι μου...μέσα στις ρυθμίσεις επιλογή για την μπαταρία/ενέργεια να δουμε την κατανάλωση δεν έχει ?? Δεν μπορεσα να το βρω πουθενά.

 

edit. Ok το βρήκα ...είναι εκτός ρυθμίσεων...ειναι ξεχωριστό app.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...