Jump to content

Lenovo A916


samis2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 448
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητε μου με εσωσες!!!.. πολυ καλος ο οδηγος!!! χιλια ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!:rotfl::w00t::dance::up::::respect::respect::respect::respect::respect:

 

..το θεμα που επαθα ολα αυτα (προσπαθεια αλλαγης rom) ειναι οτι η καμερα η βασικη (μπροστινη 14MP) και το διπλο φλασακι διπλα της δεν λειτουργουν..παραδοξος η μικρη (αυτη που βγαζουμε την μουρη μας μια χαρα)???,,,,,.....βεβαια μετα την "ψυχρολουσια" με την πεθαμενη συσκευη ..μου φαινεται μια χαρα και χωρισ!!χα..χα...

 

καμια βοηθεια καποιος καλος φιλος??..το εχει κανεις αντιμετωπισει αυτο?..ειναι θεμα "software"... ή "hardware"??...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις πως κανουμε βιντεοκληση?

Ανακαλυψα ξαφνικα (δε χρειαστηκε μεχρι τωρα) οτι δεν εχω βιντεοκληση μεσω κινητης τηλεφωνιας

δηλαδη οταν σχηματιζω ενα νουμερο δεν εχω επιλογη για ομιλια η βιντεοκληση

Ξερει καποιος κατι να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
..το θεμα που επαθα ολα αυτα (προσπαθεια αλλαγης rom) ειναι οτι η καμερα η βασικη (μπροστινη 14MP) και το διπλο φλασακι διπλα της δεν λειτουργουν..

 

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά το flashάρισμα; Αν όχι κάνε. Ποια rom έβαλες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καινουργια ρομ http://www.needrom.com/download/lenovo-a916-multilang-root-gapps/ το youtube σε αυτην παιζει

 

την δοκιμάζω αμέσως.Ελπίζω να αξίζει :D

Link to comment
Share on other sites

καινουργια ρομ http://www.needrom.com/download/lenovo-a916-multilang-root-gapps/ το youtube σε αυτην παιζει

 

Να ρωτήσω λίγο φίλε μου μερικά πράγματα για τη συγκεκριμένη ROM μιας και την έχεις δοκιμάσει...

 

Το YouTube που είναι ένα θέμα, παίζει κανονικά...

 

Από κινέζικες εφαρμογές, εφαρμογές της Lenovo, όπως αυτό το σπαστικό antivirus, τι υπάρχει..?

 

Η περιστροφή οθόνης λειτουργεί κανονικά..?

 

Είναι dual standby..? Έχεις τι δυνατότητα να δεις αν λειτουργεί το 4G..?

 

Οι κάμερες και τα φλας λειτουργούν κανονικά..?

 

Θα τα δοκίμαζα μόνος μου, αλλά τα κινητά είναι της αρραβωνιαστικιάς και της αδερφής μου, οπότε αντιλαμβάνεσαι... θέλω λίγη σιγουριά πριν τα πειράξω...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα youtube,4g,περιστροφη οθονης λειτουργουν καλα,το dual standby λειτουργει με το * # * # 5448264 # * # * που εδωσε ο theogan στο ποστ 69.οσο για το security μπορεις να το απενεργοποιησεις.κινεζικες εφαρμογες δεν υπαρχουν
Link to comment
Share on other sites

καλημερα youtube,4g,περιστροφη οθονης λειτουργουν καλα,το dual standby λειτουργει με το * # * # 5448264 # * # * που εδωσε ο theogan στο ποστ 69.οσο για το security μπορεις να το απενεργοποιησεις.κινεζικες εφαρμογες δεν υπαρχουν

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Το security πώς το απενεργοποιείς..?

Το παγώνεις με Link2SD π.χ..?

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

οχι πας ριθμισεις εφαρμογες ολες βρισκεις το security το επιλεγεις και μετα το κουμπι απενεργοποιηση
Link to comment
Share on other sites

οχι πας ριθμισεις εφαρμογες ολες βρισκεις το security το επιλεγεις και μετα το κουμπι απενεργοποιηση

 

ευχαριστώ!

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα ευχαριστώ το post 69 το έκανα και δουλέυει μια χαρά αλλά έχει ενα θεματάκι ενεργοποιεί αυτόματα απο μόνο του το wlan το απενεργοποιώ απο τις ρυθμίσεις αλλα το ίδιο έχει κάνεις καμιά συμβουλή!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από update του Google service δεν ανοίγει το YouTube

 

Και στη ROM που πρότεινε ο isos..?

ή εννοείς στη "μαμά"..?

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

εγω το παρελαβα, και μια χαρα λειτουργουν και οι 2 σιμ σε αναμονή. (εισηγαγα πρωτα τον κωδικο που αναφερεται στο μηνυμα 69).

 

ομως, το θεμα μου ειναι ότι δεν ειναι ρουταρισμενο αν και το ειχα ζητησει.

εχω φαει ολο το google στο ψαξιμο...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εγω το παρελαβα, και μια χαρα λειτουργουν και οι 2 σιμ σε αναμονή. (εισηγαγα πρωτα τον κωδικο που αναφερεται στο μηνυμα 69).

 

ομως, το θεμα μου ειναι ότι δεν ειναι ρουταρισμενο αν και το ειχα ζητησει.

εχω φαει ολο το google στο ψαξιμο...

 

για ροοτ εγώ δοκίμασα το iroot από δω (http://www.mgyun.com/en/getvroot) και ήμουν κύριος :)

Link to comment
Share on other sites

για ροοτ εγώ δοκίμασα το iroot από δω (http://www.mgyun.com/en/getvroot) και ήμουν κύριος :)

 

είσαι πρώτος φίλε !! επρεπε να ειχα ρωτησει νωριτερα στην κοινοτητα μας, ξερουμε καλυτερα κι από το google ορισμενες φορες !!!

 

YΓ.εχει παρατηρησει κανεις "θεματα" με τις εφαρμογες πλοηγησης και το gps ?

θελει να του κανω καμια ρυθμιση οπως μερικα αλλα κινεζ.τηλεφωνα ?

 

δοκιμασα την εφαρμογη here tης Νόκια και τους χαρτες dont panic, αλλά δεν κάνουν πλοήγηση επιτυχως.

οι google maps φενεται να δουλευουν καλα.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

i go και navigon δουλευουν πολυ καλα το youtube σε εμενα δουλευει δεν προσεξει καποια αναβαθμιση στο Google service
Link to comment
Share on other sites

i go και navigon δουλευουν πολυ καλα το youtube σε εμενα δουλευει δεν προσεξει καποια αναβαθμιση στο Google service

 

δουλεψε μια χαρα, το gps τελικα, ηθελε απλα την ωρα του την πρωτη φορα μεχρι να βρει τους δορυφορους λογικα.

 

ΥΓ. ειναι ευκολο παιδια να αναφερει κανεις που εχει κανει root, ποιες κινεζικες εφαρμογες μπορουμε ασφαλως να απεγκαταστησουμε ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια ρομ δεν υπαρχει καμοια κινεζια αυτος που την ανεβασε εκανε καλη δουλεια.απο την αλλη ομως δεν μπορω να κατεβασω θεματα και ταπετσαριες.ενταξει μικρη η ζημια
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια ρομ δεν υπαρχει καμοια κινεζια αυτος που την ανεβασε εκανε καλη δουλεια.απο την αλλη ομως δεν μπορω να κατεβασω θεματα και ταπετσαριες.ενταξει μικρη η ζημια

 

ειναι σε προηγουμενο λινκ αυτη η ρόμ ?

 

ΥΓ. επισης μια αλλη απορια. εχει δοκιμασει κανεις καρτα 64 gb στο κινητο ?

σε μερικα σάιτ λεει για έως 64 ενω στα περισσοτερα εως 32.

 

και αν τελικα παρω 64αρα, και εχω πχ. γεματα τα 30, θα δουλευει καλα και απλα αμα γεμισω κι αλλα δε θα τα "βλεπει" το κινητο ?

 

ρωταω γιατι θελω η καρτα μνημης να μου μεινει για τυχον επομενη συσκευη και ελεγα να παω για 64αρα κατευθειαν.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδες το youtube στην αρχη επαιζε (καινουργια ρομ) αλλα για καποιο περιεργο λογο αρχισε τα περιεργα...

 

edit: τελικα εκανα καταλαθος update το youtube και δεν επαιζε,εκανα καταργηση ενημερωσης και εστρωσε

Edited by dinossp
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
edit: τελικα εκανα καταλαθος update το youtube και δεν επαιζε,εκανα καταργηση ενημερωσης και εστρωσε

 

Λάθος update εννοείς αναβάθμιση μέσα από το play store; Και πάλι, δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...