Jump to content

Lenovo Vibe Z2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει κάποιος που να το έχει να μας κάνει κανένα σχόλιο; κρίμα και φαίνεται πολύ αξιόλογη συσκευή τα μοναδικά σχόλια που έχω βρει είναι στο sroutz αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αντικειμενικα εξάλλου δεν είναι και πολλά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 299
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια γιατι φοραη snapdragon 410 δεν ειναι παλιος? αξιζει να παρο αυτο αντι του lg g2?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει 3 ημέρες τώρα και να πω ότι προερχόμενος από lgg3 32gb , Samsung Galaxy Note 4 C, htc one m8 Sony xperia z3, iPhone 6, ότι για τα λεφτά του είναι κλεψια. Το κινητό δεν παίζεται. Οθόνη μια χαρά και με software καλιμπραρισματος, ήχος ακουστικού σούπερ ηχείου μια χαρά (δεν είναι htc αλλά και πιο είναι?) δεν κολλάει πουθενά. Πραγματικά μου έχει κάνει εντύπωση ότι είναι τόσο σμουθ όσο και το Sony ας πούμε. Το μενού δεν παίζεται. Είναι τόσο παραμετροποιησημο λες και είναι ρουτ. Μπαταρία στα επίπεδα του Sony (με μια σιμ βέβαια).Να πω πρώτη φόρτιση 4.30 ώρες οθόνη και 2.40 λεπτά κλήσεις και είχα και 10% ακόμα. Τι να πω? Στο χέρι μου κάνει σαν συσκευή 500 ευρώ. Τα μείον είναι ότι το 4g λειτουργεί μόνο σε ένα slot της σιμ. Το άλλο είναι μόνο 2g. Και η έξοδος του ήχου των ακουστικών δεν είναι τόσο ποιοτική όσο του HTC και της Sony ας πούμε . Επίσης δεν παίρνει κάρτα μνήμης. Αλλά λίγο το κακό για 269 ευρώ που ζητάει. Πάρτε το χθες.
Link to comment
Share on other sites

Θήκες για το κινητό έχετε βρει? Κι αν ναι από που?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει πρόβλημα που δεν έχει gorilla glass είναι ο λόγος που με φοβίζει γιατί είναι μεγάλη η οθόνη και όσο και αν προσέξεις κάποια στιγμή μπορεί να γίνει κάποια στραβή και επίσης δεν γνωρίζω τι θήκες μπορώ να βρω για αυτό το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτοχος και εγώ του κινητού από χθες το απόγευμα !Το αγόρασα από τα Public το έχουν 269 ευρο .Πολύ καλή τιμή διότι σε κινέζικα καταστήματα το έβρισκα 300-350 δολάρια !!Η αίσθηση που σου δίνει λόγο του αλουμινίου είναι πολύ καλή και η οθόνη του για εμένα μια χαρά .Πολύ γρήγορο και δεν έχει λαγκαρει παρά το γεγονός ότι στήνω συνέχεια και δοκιμάζω πράγματα .Η κάμερα με έχει αφήσει ικανοποιημένο και η μπροστά για κλήσεις είναι από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει και πολύ φωτεινή !Από μπαταριά ακόμα δεν μπορώ να πω διότι όλο το πειράζω άπλα σήμερα το πρωί από τις 8 μέχρι τις 11 με 3g και data και 2-3 κλήσεις του 5λεπτου και Bluetooth η μπαταριά έπεσε ένα 5 % χωρίς όμως browsing kai chat .το μόνο που με ανησυχεί κάπως είναι η θέση της κάμερας .μου φάνετε κάπως εκτεθειμένη .εννοώ όταν το ακουμπάς σε τραπέζια κτλ .Ακόμα για θήκες και καλύμματα δεν έχω ψάξει .Προσπάθησα να το κάνω root αλλά δεν βρήκα κάτι μέχρι στιγμής .Επίσης έκανε και 3-4 αναβαθμίσεις τώρα τρέχει την S208_150122
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπάθησα να το κάνω root αλλά δεν βρήκα κάτι μέχρι στιγμής .Επίσης έκανε και 3-4 αναβαθμίσεις τώρα τρέχει την S208_150122

 

Δοκίμασε το Towelroot. Στο Z2 Pro δούλεψε μια χαρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτό αλλά δεν μου δούλεψε..Γενικά χρησιμοποίησα οτι προγραμμα τέτοιου τύπου γνώριζα αλλά δεν.Επίσης δεν έχω βρει σχεδόν τίποτα για αυτό το κινητό..το z2 pro το καπελωνει και ουτε στο google σου εμφανίζει πολλά.Γνωρίζει κανεις ποιος είναι ο κωδικός του δηλ το pro είναι το κ920.
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια...μόλις αγορασα το κινητό και με μια μικρή δοκιμή απλα φυσάει...έχω ενα σοβαρό πρόβλημα...δεν παιζει τα mp3 που πέρασα απο το παλιό κινητό (sony xperia sp). Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

ΥΓ κατέβασα απο playstore εφαρμογή και παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα παιζει κανονικά και Σκέψου πως έχουν περάσει απο windows phone απο mp3 αυτοκινήτου και οτι άλλο κινητό είχα.αν το συνδέσεις με τον υπολογιστη μπορείς να τα παίξεις;εγώ τα ακούω μέσω music folder player γιατί μου είναι ποιο ευκολο απλα διαλέξεις φάκελο και παίζει.Αν δεν σου παίξουν όμως δοκίμασε να περάσεις ενα νεο τραγουδι απευθείας απο τον υπολογιστή σου.εαν αυτό στο παιζει τοτε μάλλον κάτι περίεργο τους έχει συμβεί.επίσης vlc player που παιζει σχεδόν τα παντα ακόμα και corrupt αρχεία
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτοχος και εγώ του κινητού από χθες το απόγευμα !Το αγόρασα από τα Public το έχουν 269 ευρο .Πολύ καλή τιμή διότι σε κινέζικα καταστήματα το έβρισκα 300-350 δολάρια !!Η αίσθηση που σου δίνει λόγο του αλουμινίου είναι πολύ καλή και η οθόνη του για εμένα μια χαρά .Πολύ γρήγορο και δεν έχει λαγκαρει παρά το γεγονός ότι στήνω συνέχεια και δοκιμάζω πράγματα .Η κάμερα με έχει αφήσει ικανοποιημένο και η μπροστά για κλήσεις είναι από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει και πολύ φωτεινή !Από μπαταριά ακόμα δεν μπορώ να πω διότι όλο το πειράζω άπλα σήμερα το πρωί από τις 8 μέχρι τις 11 με 3g και data και 2-3 κλήσεις του 5λεπτου και Bluetooth η μπαταριά έπεσε ένα 5 % χωρίς όμως browsing kai chat .το μόνο που με ανησυχεί κάπως είναι η θέση της κάμερας .μου φάνετε κάπως εκτεθειμένη .εννοώ όταν το ακουμπάς σε τραπέζια κτλ .Ακόμα για θήκες και καλύμματα δεν έχω ψάξει .Προσπάθησα να το κάνω root αλλά δεν βρήκα κάτι μέχρι στιγμής .Επίσης έκανε και 3-4 αναβαθμίσεις τώρα τρέχει την S208_150122

 

με γεια και καλομίλητη συσκευή. να σε ρωτήσω μήπως μέσα στις οδηγίες αναφέρει καθόλου το sar?

Link to comment
Share on other sites

Sar 0.94 head 0,884 body.Απο 4g δεν μπορω να συγκρινω διότι δεν είχα σε προηγούμενα κινητά αλλά πιάνω σε αρκετά σημεία.τώρα απο σήμα δεν εχω κάποια περίεργη ένδειξη Νορμάλ μου φαίνεται.
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστικά δικά του και είναι αρκετά καλά.
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστικά δικά του και είναι αρκετά καλά.

 

Ok, σ'ευχαριστώ. Δεν είχα ποτέ Lenovo αλλά ομολογώ ότι το Vibe Z2 μου αρέσει πολύ και το σκέφτομαι σοβαρά. Το επίσημο Service και υποστήριξη στην Ελλάδα ποιος το έχει αναλάβει;

Edited by libitas
Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι διαστάσεις του είναι πρακτικά ίδιες με του παλιότερου Κ910 (Vibe Ζ) λέτε να ταιριάζουν οι θήκες;
Link to comment
Share on other sites

Το σερβις στο σιτε της λέει πως είναι αυτό:Lenovo Technology B.V.- Greece Branch

Λ. Κηφισίας 166Α & Σοφοκλέους 2

Μαρούσι.Δηλαδή το επίσημο και για τους υπολογιστές.Τώρα....ξέρεις πως είναι στο Ελαδισταν ..ελπίζω να μην χρειαστεί να μάθουμε!!!

Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βγήκε "έξυπνη" θήκη όπως στο μεγάλο του αδερφάκι.

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Lenovo-Vibe-Z2-k920-Mini-Original-Leather-case-smart-flip-cover-protective-Shell-free/32262602250.html

 

Αναρωτιέμαι, όμως, οι θήκες για το παλιό Κ910, που είχα πρακτικά ίδιες διαστάσεις, δεν θα κάνουν άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος πως όλοι προσέχουμε την ανάλυση και την ποιότητα των φωτό!!! Αυτό είναι σπίτι η μαγαζί;;;Που είναι αυτό το μέρος;;Γιατί δεν μας καλέσεις κσι εμας να βγάλουμε φωτο;;;;
Ζητείται κόρη βενζινοπώλη για σοβαρή σχέση !!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...