Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός απο τις βίδες τα υπολοιπα είναι κουμπωτα.θα το δεις και στο βίντεο.τώρα για το gps δεν ξέρω πως είναι η κεραία του.πάντως δεν έμεινε τίποτα άλλο για να ανοιξω.

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=oqXgVKySO5H

oaOSIgmA&url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DHMk9wuTYeFo&ved=0CDIQtwIwBTg8&usg=AFQjCNHBXF5YwjdAyJgtXUnDwtcKV9h5Ug&sig2=WiGQ_OiKImpUH8cdRI9cWg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά κι από εμένα. Έχω το κινητό 2 μήνες και μου πάει σχετικά καλά. Με μέτρια (κατ'εμέ) χρήση μου έχει βγάλει μέχρι και 5 μέρες. Θα ήθελα την βοήθεια σας όμως. Όταν μου ήρθε είχε μια εφαρμογή που λέγεται superuser. Κάθε φορά που κάνω έλεγχο με το cleanmaster μου λέει πως κάποιες εφαρμογές μου καταναλώνουν συνολικά πολύ χώρο από την (μικρή) RAM και καλό θα ήταν να τις σταματώ απο το να ξεκινάνε μόνες τους (όπως πχ το instagram, linkedin). Άν επιχειρήσω να τις μπλοκάρω απο το cleanmaster μου βγάζει failed to grant root και με στέλνει να κάνω authotize now στο superuser, ώπου δεν μπορώ να κάνω κάτι γιατί μου βγάζει το μήνυμα "There are currently no superuser app policies" :blink:

Επειδή δεν έχω ιδέα από smartphone (αυτό είναι το πρώτο μου) μήπως ξέρει κανείς τι παίζει και τι μπορώ να κάνω :confused: ? Όσο πιο απλό τόσο το καλύτερο για έναν νέο χρήστη!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το SECUREit δεν πιστεύω να το έβγαλες μπορείς να παγώσεις τις εφαρμογές αυτές που δεν χρειάζεσαι, αλλά μου κάνει εντύπωση με τι το φόρτωσες το κινητό και σου βγάζει ότι δεν έχεις χώρο στην ΡΑΜ παράξενο για κάνε ένα τσεκ τις εφαρμογές στο play stor, το cleanmaster που πέρασες να το βγάλεις έχει δικό του το SECUREit

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

@derveni1969 Δεν μπορώ να βρώ πουθενά το SECUREit εντός του κινητού και έτσι φυσικά δεν το έβγαλα. Μπορείς να μου δώσεις σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες σχετικές με το secureit? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει το secureit μέσα στο κινητό, θα σου βγάζει στη notification bar πάνω αριστερά, μια ασπίδα.
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει το secureit μέσα στο κινητό, θα σου βγάζει στη notification bar πάνω αριστερά, μια ασπίδα.

 

Όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Μπορώ να το κατεβάσω δωρεάν απο play store?

Link to comment
Share on other sites

@derveni1969 Δεν μπορώ να βρώ πουθενά το SECUREit εντός του κινητού και έτσι φυσικά δεν το έβγαλα. Μπορείς να μου δώσεις σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες σχετικές με το secureit? Ευχαριστώ

 

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ και έχει Ελληνικό μενού https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.safecenter.ww και είναι δωρεάν!

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σχετικά με το SECUREit. Είμαι λίγο διστακτικός να το κατεβάσω, καθώς διάβασα πολύ αρνητικές κριτικές. Ποιές είναι οι δικές σας εμπειρίες με το app? Eίναι δωρεάν αλλά διάβασα επίσης πως για κάποια features πλερώνεις...Τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε βάλτο σου λένε! :D Μια χαρά είναι... κανένα πρόβλημα και έχει και αντικλεπτικό!
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σχετικά με το SECUREit. Είμαι λίγο διστακτικός να το κατεβάσω, καθώς διάβασα πολύ αρνητικές κριτικές. Ποιές είναι οι δικές σας εμπειρίες με το app? Eίναι δωρεάν αλλά διάβασα επίσης πως για κάποια features πλερώνεις...Τι παίζει?

 

Το πρόγραμμα είναι κορυφή και δωρεάν εγώ το χρησιμοποιώ τον Μάιο θα κλείσω 1 χρόνο άκου εκεί πληρώνεις ποιος ανίδεος λέει αυτές τις εξυπνάδες.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω το lenovo s660 και τις προάλλες εγκατέστησα το busybox (είχα κάνει root το κινητό). Τι το θελα να πειραματιστώ..μετά απο αυτό δεν έμπαινε καθόλου στο wifi και λέω θα κανω reset factory (δεν θυμάμαι ακριβώς πως το λενε) μέσα από τα setting και μετά από αυτο δεν με άνοιγε καθόλου. Αυτό συνέβη γιατί είχα σβήσει κάτι κινέζικα προγράμματα και μαζί μ αυτά και τον lenovo launcher που όπως και να τον κάνουμε ήταν χάλια...(από την άλλη καλός μλκ κι εγώ). Από κει και πέρα προσπάθησα ότι βρήκα στο ιντερνετ για να εγκαταστήσω ένα custom rom αλλά τίποτα...ΠΑΝΤΑ κολλούσα σε κάποιο βήμα (είτε λόγω windows 8.1- δοκίμασα και σε έναν με windows 7 και συγκεκριμένα σε ένα σημειο με τον MTK Preloader,καπως ετσι, στην διαχείριση συσκευών, πω πω τρελάθηκα εκει, αλλα δεν-, είτε λόγω το ότι δεν μπορώ να μπω ούτε στο μενού των settings του κινητού) και δεν μπορούσα να προχωρήσω, ενώ σε post από κάτω έβλεπα ότι αρκετοί τα κατάφερναν και κυρίως γιατί μπορούσαν να ανοίξουν και να μπουν κανονικά στο μενού στο κινητό τους..! Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω με το κινητό, εν τω μεταξύ είναι πάρα πολύ καλό κινητό αλλά το γ..σα μ αυτόν τον τρόπο! Καμια ιδέα - βοήθεια κανείς; Ευχαριστώ όπως και να χει! Edited by Spiros8888
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως λύνεται το θέμα με τους περιορισμούς χαρακτήρων στα SMS? Ξέρω πως κάπου υπάρχει το θέμα. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν παρω το s660 απο pandawill θα δουλευει σωστα χωρις αλλαγες rom κλπ.

Θελω να το βαλω στα ελληνικα και να μην εχω θεματα.

 

Πήρα το κινητο από το Pandawill για ένα φίλο. Χρειάστηκε να περάσω πάλι τη rom από αρχή. Αυτή που έστειλαν η v. 58 είχε θέμα κυρίως με πέταγε έξω όταν ζητούσα να κάνω update.

Όταν έβαλα την rom πάλι με την πρώτη σύνδεση έκανε αμέσως update για την v. 62.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητο από το Pandawill για ένα φίλο. Χρειάστηκε να περάσω πάλι τη rom από αρχή. Αυτή που έστειλαν η v. 58 είχε θέμα κυρίως με πέταγε έξω όταν ζητούσα να κάνω update.

Όταν έβαλα την rom πάλι με την πρώτη σύνδεση έκανε αμέσως update για την v. 62.

 

Φιλε φιλοσοφε αν ειναι το update το προβλημα δε με πειραζει.

Τα υπολοιπα ολα να δουλευουν σωστα. Αυτη η ν. 58 γενικα παει καλα. Το βαζεις στα ελληνικα και ολα οκ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως λύνεται το θέμα με τους περιορισμούς χαρακτήρων στα SMS? Ξέρω πως κάπου υπάρχει το θέμα. Σας ευχαριστώ.

Βάζεις το gosms και δεν ασχολείσαι με το μαμά (το οποίο το απενεργοποιείς)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Φιλε φιλοσοφε αν ειναι το update το προβλημα δε με πειραζει.

Τα υπολοιπα ολα να δουλευουν σωστα. Αυτη η ν. 58 γενικα παει καλα. Το βαζεις στα ελληνικα και ολα οκ;

 

Να σου πω αυτό με χάλασε και το άλλαξα αμέσως. Πάνω από 10 λεπτά δουλειάς δεν είναι.

Θα βρεις οδηγίες εδώ μέσα που είναι πολύ απλά η εγκατάσταση.

Τώρα αν την αφήσεις έτσι δουλεύει καλά χωρίς κανένα πρόβλημα, από όσα πρόλαβα να δω και κυρίως η συσκευή από κει ήταν σωστή μιας και έχω πάρει άλλες 4για φίλους από αλλού και μπορούσα να δω τις διαφορές αν στειλαν μουφα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

παιδες το s660 δεν βρισκει δικτυο τηλεφωνιας ξαφνικα. δοκιμασα και με αλλη sim, το πηγα και σε καταστημα.

λετε ενα factory reset να το επαναφερει ή εχει hardware προβλημα (αξιζει να το στειλω για σερβις ελλαδα ή θα το χρυσοπληρωσω)?

τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Mια που τ'αναφέραμε... το 660 από σήμα, γενικώς δεν τα πάει καλά. Ούτε στο δίκτυο... ούτε στο wifi ούτε στο GPS.

Συγκρινόμενο με δύο ΖΤΕ (το V970 και το φτηνιάρικο 889S) χάνει κατά κράτος σε όλα τα είδη σήματος. :X

Εκεί που το 660 δεν έχει καθόλου σήμα, τα άλλα μιλάς και παίρνεις δεδομένα.

Ήμουν μέσα σε θέατρο και δεν είχα καθόλου σήμα και δίπλα μου η σύζυγος με το ΖΤΕ 889s να παίρνει κανονικά τηλέφωνο. (με ίδια εταιρία εννοείται.... COSMOTE)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

παιδες το s660 δεν βρισκει δικτυο τηλεφωνιας ξαφνικα. δοκιμασα και με αλλη sim, το πηγα και σε καταστημα.

λετε ενα factory reset να το επαναφερει ή εχει hardware προβλημα (αξιζει να το στειλω για σερβις ελλαδα ή θα το χρυσοπληρωσω)?

τι προτεινετε?

 

στο Ρωσικο φόρουμ αυτό που λένε είναι ότι μαλλον έιναι πρόβλημα της NVRAM

http://lenovo-forums.ru/forum/258-lenovo-s660/

 

(Προφανώς έχεις δει οτι οι SIM ειναι καθαρες τους έχει αλλάξει θέση κλπ...)

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κάποιος πουλάω το δικό μου Lenovo S660 90E αγορασμένο από minideal.net 11/2014 (αν δεν επιτρέπεται να βάζουμε αγγελίες εδώ ζητάω συγνώμη και ας αφαιρεθεί )
Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τώρα τελευταία έχω ένα συχνό πρόβλημα. Αν αφήσω το wifi ανοιχτό μόνιμα, κάποια στιγμή της ημέρας μουλαρώνει και αν δεν κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο, δεν συνδέεται με τίποτα στο ρούτερ μου. Αυτό συμβαίνει καθημερινά. Το έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα? Δοκιμάστε αν μπορείτε κάποιος/κάποιοι να δούμε (όσοι φοράτε την 4.4.2 062 kitkat)
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...