Jump to content

Lenovo S860


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πήρε ο αδελφός μου από το minideals. είχε 1gb ram και πήγαινε οκ. παρόλα αυτά δεν πολυξέρει από rooting κτλ και του γύρισε στα κινέζικα/αγγλικά. βρήκαμε τη ρομ απο το needrom αλλά οι οδηγίες ήταν απαράδεκτες για κάποιον που δεν γνωρίζει καλά. οπότε το έστειλε σε τεχνικό. (δυστυχώς ζω σε άλλη πόλη και δεν μπορώ να τον βοηθήσω εγώ που ξέρω λίγο καλύτερα.)

η πραγματική ερώτηση μου είναι η εξής: υπάρχει τέτοιου είδους service στην αθήνα? δηλαδή υπάρχουν μαγαζιά που ξέρουν από κινέζικα και rooting? μου φαίνεται πως όχι αλλά δεν είμαι σίγουρος και γι αυτό ρωτάω.

Περιττό να πω ότι το κινητό και είναι σε τεχνικό απο τις 29 δεκεμβρίου, ο οποίος κατά τα λεγόμενα λέει οτι είναι ενήμερος για τέτοιες καταστάσεις. Είναι δουλειά μιας ώρας να βάλεις άλλη ρομ? άντε 2? αυτός αν ήξερε θα το είχε φτίάξει νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρουμε αν θα πάρει lolipop?

 

Custom rom πάντως άρχισαν να κυκλοφορούν.

http://www.50lollipop.org/mp3-0/lenovo-s860-6159.html

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από Ελληνική αντιπροσωπία, οπότε έλεγα αν θα τη πάρει επίσημα ώστε να μην χάσει την εγγύηση.....
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, πριν απο λιγες μερες αγορασα το Lenovo s860, οι μεχρι τωρα εντυπωσεις μου ειναι πολυ καλες, θελω να με βοηθησετε σε ενα προβλημα που εχω, δεν παιζει τους live αγωνες απο την bet365
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ!

Πήραμε το εν λογο lenovo και έχουμε θεμα με το time zone με αποτελέσμα να μη μπορεί να αλλάξει την ώρα απο ωρα Κινας σε ωρα Ευρώπης.

 

Βγάζει η μήνυμα η εφαρμογή ρυθμίσεις εχει σταματήσει! !

 

Καμια συμβουλή; ;.....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

συμφουριτεσ να κανω μια ερωτηση?? εχω το lenovo s860 το ελληνικο με 2 γιγα ρομ.. σε ενα βιντεο στο youtube που το παρουσιαζει αναφερει oti exei 3g και στις δυο καρτεσ.. εγω επιλεγω δεδομενα για την δευτερη καρτα αλλα δεν δειχνει 3g (H) ΑΛΛΑ 2g(Ε) τι γινεται τελικα????
Link to comment
Share on other sites

Στέλνω τους χαιρετισμούς μου σε όλα τα μέλη του φόρουμ :up:

Εδώ και μια ημέρα είμαι κάτοχος του lenovo s860 1GB ram (αγορά από κίνα - χωρίς root) και μπορώ να πω πως είμαι πλήρως ικανοποιημένος μέχρι στιγμής από το τηλέφωνο.

Δεν είμαι απαιτητικός χρήστης, ποτέ δεν ήμουν αλλά υπάρχει κάτι που πραγματικά με ενοχλεί και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μπορώ να το διορθώσω. Το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ η έκδοση του είναι multilanguage, μου εμφανίζει σε κάποια προγράμματα κινέζικα γράμματα και γενικότερα υπάρχουν κάποια βοηθήματα-επεξηγήσεις (που προσφέρει το android) και κάποια προγράμματα που εμφανίζονται στα κινέζικα.

Θα ήθελα να εξαφανίσω πλήρως κάθε τι κινέζικο !

Τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω είναι

1) να κάνω root το τηλέφωνο και στη συνέχεια

2) να εγκαταστήσω μια σωστή και αξιόπιστη rom ?

Θα μπορούσατε να με καθοδηγήσετε με λίγες πληροφορίες γι αυτά τα δύο βήματα για το εν λόγω κινητό τηλέφωνο ?

Πρέπει επίσης να αναφέρω ότι το τηλέφωνο ήρθε με έκδοση android 4.4.2, ασχέτως που στο site της εταιρίας ανέφερε ότι φοράει 4.2.2

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) να κάνω root το τηλέφωνο και στη συνέχεια

2) να εγκαταστήσω μια σωστή και αξιόπιστη rom ?

 

1) Για root δουλεύει αυτό στη συσκευή σου... http://www.mgyun.com/en/GetVRoot

2) Οι διαθέσιμες rom για τη συσκευή σου είναι εδώ... http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-s/s860/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές η Ελληνικές συσκευές (2gb ram ra) έχουν διαθέσιμο update, το περνάω τώρα.
Link to comment
Share on other sites

συμφουριτεσ να κανω μια ερωτηση?? εχω το lenovo s860 το ελληνικο με 2 γιγα ρομ.. σε ενα βιντεο στο youtube που το παρουσιαζει αναφερει oti exei 3g και στις δυο καρτεσ.. εγω επιλεγω δεδομενα για την δευτερη καρτα αλλα δεν δειχνει 3g (H) ΑΛΛΑ 2g(Ε) τι γινεται τελικα????
Link to comment
Share on other sites

συμφορουμίτες καλημέρα.

θα ήθελα να μάθω αν κάποιος κάτοχος του τηλεφώνου έχει προβλήματα με το gps. έχω ακούσει από χρήστες lenovo (αλλων συσκευών) ότι υπάρχουν προβλήματα με το gps με συνέπεια να μην μπορούν να χρησιμοποιήσουν εφαρμογές πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα πρόσφατα το lenovo s860 από Κίνα αλλά έχω ένα χαζό θεματάκι. Υπάρχει ένα shortcut button στην οθόνη το οποίο δεν μπορώ να το διαγράψω. Δεν έχει καμία επιλογή για να το διαγράψω και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το μετακινήσω δεξιά και αριστερά. Είναι πολυ εκνευριστικό. Δεν έχω βρεί τίποτα και στις ρυθμίσεις. Μου φαίνεται πολύ αστείο να μην μπορώ να το βγάλω.http://postimg.org/image/j9wu27zbl/ http://postimg.org/image/f2wigpq9d/ http://postimg.org/image/c8x1k2emj/ Edited by AlexisDS
Link to comment
Share on other sites

συμφορουμίτες καλημέρα.

θα ήθελα να μάθω αν κάποιος κάτοχος του τηλεφώνου έχει προβλήματα με το gps. έχω ακούσει από χρήστες lenovo (αλλων συσκευών) ότι υπάρχουν προβλήματα με το gps με συνέπεια να μην μπορούν να χρησιμοποιήσουν εφαρμογές πλοήγησης.

Πρώην κάτοχος επί τρείς μήνες της συσκευής και ήταν ο βασικότερος (αλλά όχι ο μοναδικός) λόγος που το αντικατέστησαν με άλλη συσκευή. Ενώ λοιπόν κλείδωνε γρήγορα τους δορυφόρους, η πλοήγηση σε αυτοκίνητο ήταν ένα δράμα.

Καθόλου καλό στίγμα,αλλού ήμουν αλλού με έδειχνε,και εν τέλει η πλοήγηση ήταν αδύνατη.

Το χρησιμοποίησα με sygic,don't panic και here maps με ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος επί τρείς μήνες της συσκευής και ήταν ο βασικότερος (αλλά όχι ο μοναδικός) λόγος που το αντικατέστησαν με άλλη συσκευή. Ενώ λοιπόν κλείδωνε γρήγορα τους δορυφόρους, η πλοήγηση σε αυτοκίνητο ήταν ένα δράμα.

Καθόλου καλό στίγμα,αλλού ήμουν αλλού με έδειχνε,και εν τέλει η πλοήγηση ήταν αδύνατη.

Το χρησιμοποίησα με sygic,don't panic και here maps με ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα.

 

φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση. το είχες αγοράσει από Ελλάδα ή από Κίνα?

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση. το είχες αγοράσει από Ελλάδα ή από Κίνα?

Από Ελλάδα το είχα πάρει, με row ROM.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει τι πρέπει να κάνω για να γραφω sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες; Αν γνωρίζει κανείς ας μου πει τα βήματα γιατί όσο και αν προσπαθώ δεν έχω καταφέρει κάτι
Link to comment
Share on other sites

Συμφουριτες τελικα ειναι και δυο sim ειναι 3g??????????

Μονο στη sim 1υπάρχει 3g. Η sim 2 είναι μόνο 2g.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα ψάχνοντας στο bestprice.gr βρήκα τη συσκευή των 2GB στα 149 ευρώ.

 

http://www.bestprice.gr/item/2154360020/lenovo-s860-dual.html

 

Στην αρχή νόμιζα πως επρόκειτο για την συσκευή του 1GB αλλά στο site του καταστήματος αναφέρετε στα 2GB ενώ το ίδιο συμβαίνει κ με το δεύτερο κατάστημα στη σειρά που το έχει στα 153 ευρώ.

 

Τώρα το κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω...

Edited by madman099
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ψάχνοντας στο bestprice.gr βρήκα τη συσκευή των 2GB στα 149 ευρώ.

 

http://www.bestprice.gr/item/2154360020/lenovo-s860-dual.html

 

Στην αρχή νόμιζα πως επρόκειτο για την συσκευή του 1GB αλλά στο site του καταστήματος αναφέρετε στα 2GB ενώ το ίδιο συμβαίνει κ με το δεύτερο κατάστημα στη σειρά που το έχει στα 153 ευρώ.

 

Τώρα το κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω...

 

Διορθώθηκε... Μάλλον κάποιο λάθος είχε γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Υπάρχει ένας,που να του δουλεύει καλά το GPS?

 

Δοκίμασα και VibeUi 2.0 αλλά το ίδιο..Αν υπάρχει κάποια rom που να δουλέυει καλά το GPS να την δοκιμάσουμε..είναι κρίμα τόσο καλό κατά τα άλλα κινητό να χάνει κάτι τόσο βασικό(για κάποιους)..

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το gps για όσο το δούλεψα. Δε ξέρω τι rom φοράει αλλά είναι η έκδοση με 1gb αγορασμένο από to2c.com πριν 2 μήνες περίπου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...