Jump to content

Microsoft Windows 7


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτοί οι υπάλληλοι στο πλαίσιο θα μας τρελάνουν. Έχω ακούσει ουκ ολίγα γι' αυτούς...:mad:

Λοιπόν το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι:

Ενεργοποίησε τις ενημερώσεις και άσε τον υπολογιστή να τις κάνει όλες. Και τις σημαντικές και τις προαιρετικές. Ύστερα από αυτό προσπάθησε να εγκαταστήσεις το framework. Λογικά θα το καταφέρεις.

Εννοείται πως μετά από αυτό θα αφήσεις τις ενημερώσεις ενεργοποιημένες. Ο υπολογιστής ΠΡΕΠΕΙ να ενημερώνεται.

φίλε μου, καταρχάς, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. :)

το θέμα όμως είναι ότι εδώ και μία - μια μιση βδομάδα ο υπολογιστής έχει ενεργοποιημένες τις ενημερώσεις και ενώ δεν έχει ούτε το sp1 των 7, δεν "κατεβάζει" τίποτα! :confused:

πρέπει να έχει πρόβλημα το update και δεν ξέρω τι να κάνω. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φίλε μου, καταρχάς, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. :)

το θέμα όμως είναι ότι εδώ και μία - μια μιση βδομάδα ο υπολογιστής έχει ενεργοποιημένες τις ενημερώσεις και ενώ δεν έχει ούτε το sp1 των 7, δεν "κατεβάζει" τίποτα! :confused:

πρέπει να έχει πρόβλημα το update και δεν ξέρω τι να κάνω. :(

 

Το service του windows update ειδες αν τρεχει? Μηπως ειναι disable ή δεν στο ανογει ακομα και αν ειναι automatic. Για τσεκαρε...

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Το service του windows update ειδες αν τρεχει? Μηπως ειναι disable ή δεν στο ανογει ακομα και αν ειναι automatic. Για τσεκαρε...

 

φίλε μου, έχω τικάρει όλα τα κουτάκια στις ρυθμίσεις και έχω επιλέξει να "κατεβάζει" και να εγκαθιστά ενημερώσεις αυτόματα. έχω τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις στον σταθερό μου και ο σταθερός (Win 7 Ult) "κατεβάζει" κανονικά, ενώ το laptop δεν μπορεί να "τρέξει" την υπηρεσία. :(

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου, έχω τικάρει όλα τα κουτάκια στις ρυθμίσεις και έχω επιλέξει να "κατεβάζει" και να εγκαθιστά ενημερώσεις αυτόματα. έχω τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις στον σταθερό μου και ο σταθερός (Win 7 Ult) "κατεβάζει" κανονικά, ενώ το laptop δεν μπορεί να "τρέξει" την υπηρεσία. :(

 

Μιλαω για το service στο administrator tools.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια, τα φωτα σας. Θα εγκαταστησω εναν 120αρη SSD σε netbook και θελω να μου πειτε με ποιον τροπο να εγκαταστησω τα windows και τι να προσεξω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια help!πηρα εναν wd media player αλλα πρεπει να φτιαξω λεει δικτυο με το κομπιουτερ μου που τρεχει windows 7!στα windows 7 πως ξεκιναω να φτιαξω δικτυο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια help!πηρα εναν wd media player αλλα πρεπει να φτιαξω λεει δικτυο με το κομπιουτερ μου που τρεχει windows 7!στα windows 7 πως ξεκιναω να φτιαξω δικτυο?

 

Πρεπει να το βαλεις στην ιδια ομαδα εργασιας (Workgroup) κανε δεξι κλικ στο Computer--> Properties--> Δες πως εχεις δηλωσει το δικο σου workgroup και ενταξε τον media player σου στο ιδιο workgroup.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το βαλεις στην ιδια ομαδα εργασιας (Workgroup) κανε δεξι κλικ στο Computer--> Properties--> Δες πως εχεις δηλωσει το δικο σου workgroup και ενταξε τον media player σου στο ιδιο workgroup.

 

το ονομα λεει ειναι kamilaris-PC .ο media player θελει λεει account και password.τι βαζω που γμτ?για βοηθα γιατι περιμενει ο μικρος να δει τα μικυ μαους στην τιβι του!

 

http://img829.imageshack.us/img829/3649/incredimailscreenshot00.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

το ονομα λεει ειναι kamilaris-PC .ο media player θελει λεει account και password.τι βαζω που γμτ?για βοηθα γιατι περιμενει ο μικρος να δει τα μικυ μαους στην τιβι του!

 

Μισο λεπτο! Τον media player πως τον εχεις συνδεσει? Με ethernet πανω στον router σου? Αν ναι πρεπει να τον set-αρεις να παρει ip. Οποτε εκει μπαινει αμεσως το δικτυο και μπορεις να το δεις πληκτρολογωντας την διευθυνση ip που εχει παρει και να τον διαχειριστεις.

 

Ποιο μοντελο εχεις?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο! Τον media player πως τον εχεις συνδεσει? Με ethernet πανω στον router σου? Αν ναι πρεπει να τον set-αρεις να παρει ip. Οποτε εκει μπαινει αμεσως το δικτυο και μπορεις να το δεις πληκτρολογωντας την διευθυνση ip που εχει παρει και να τον διαχειριστεις.

 

Ποιο μοντελο εχεις?

 

το μοντελο ειναι το WD TV Live και το εχω συνδεσει ασυρματα με το ρουτερ!μια χαρα το βρηκε και εβαλα και τον κωδικο του ασυρματου δικτυου!τωρα μου ζηταει ο player το username και το password του workgroup.ποια ειναι δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

το μοντελο ειναι το WD TV Live και το εχω συνδεσει ασυρματα με το ρουτερ!μια χαρα το βρηκε και εβαλα και τον κωδικο του ασυρματου δικτυου!τωρα μου ζηταει ο player το username και το password του workgroup.ποια ειναι δεν ξερω!

 

Τιποτα δεν εχεις κενο αστο και πατα οκ.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν εχεις κενο αστο και πατα οκ.

 

τωρα λεει anonymous σαν username και πολλα αστερακια στην θεση του password.οταν παταω οκ λεει invalid username or password ετσι ηταν απο την μανα του

 

πες μου πως να βαλω username και password στο group μου απο το κομπιουτερ ωστε μετα να ξερω ποια εβαλα και να τα δωσω εκει που τα ζηταει ο media player!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

τωρα λεει anonymous σαν username και πολλα αστερακια στην θεση του password.οταν παταω οκ λεει invalid username or password ετσι ηταν απο την μανα του

 

πες μου πως να βαλω username και password στο group μου απο το κομπιουτερ ωστε μετα να ξερω ποια εβαλα και να τα δωσω εκει που τα ζηταει ο media player!

 

Δεν καταλαβες τι σου ειπα.

 

Ετσι και αλλιως εχεις username στον υπολογιστη σου που εχεις ορισει εξαρχης (το δικο σου ονομα φανταζομαι), γραψτο και για για κωδικο μη βαλεις τιποτα πατα απλως οκ.

 

Αν θες τωρα να βαλεις κωδικο πηγαινε control panel--> users accounts --> και απο εκει μπορεις να φτιαξεις νεο χρηστη ή να βαλεις κωδικο αντιστοιχα στον ηδη υπαρχον.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεσει 2 wd live tv wifi media players ασυρματα πανω στο ρουτερ και εχω εναν σταθερο υπολογιστη με win 7. εχω δοκιμασει τα παντα αλλα ενω απο τους media players βλεπω παντα και μια χαρα τα αρχεια του υπολογιστη,απο τον υπολογιστη βλεπω μονο εναν σκληρο του ενος media player.εαν ειναι και στους δυο media players εξωτερικοι πανω, απο τον υπολογιστη φαινεται του ενος!μονο εναν σκληρο βλεπει καθε φορα ο υπολογιστης?αυτον που θα δει πρωτο?δεν γινεται να βλεπει ταυτοχρονα και τους δυο απο τους δυο media players?

EDIT ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΟΝ ΕΝΑ MEDIA PLAYER ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ!ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ PLAYER ΤΟΥΣ ΣΚΛΗΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για το service στο administrator tools.

το κοίταξα και έλεγε ότι η υπηρεσία είναι ενεργοποιημένη. την απενεργοποίησα, την ξαναενεργοποίησα, έκανα επανεκκίνηση, αλλά τίποτα. :(

Link to comment
Share on other sites

εχω συνδεσει 2 wd live tv wifi media players ασυρματα πανω στο ρουτερ και εχω εναν σταθερο υπολογιστη με win 7. εχω δοκιμασει τα παντα αλλα ενω απο τους media players βλεπω παντα και μια χαρα τα αρχεια του υπολογιστη,απο τον υπολογιστη βλεπω μονο εναν σκληρο του ενος media player.εαν ειναι και στους δυο media players εξωτερικοι πανω, απο τον υπολογιστη φαινεται του ενος!μονο εναν σκληρο βλεπει καθε φορα ο υπολογιστης?αυτον που θα δει πρωτο?δεν γινεται να βλεπει ταυτοχρονα και τους δυο απο τους δυο media players?

EDIT ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΟΝ ΕΝΑ MEDIA PLAYER ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ!ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ PLAYER ΤΟΥΣ ΣΚΛΗΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ!

 

μπορω στις τηλεορασεις να βλεπω οτι δειχνει η οθονη του υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με τα win 7 και win Vista , .. σε ενα γραφειο υπαρχουν μερικοι Η/Υ (desktop-notebook...) με 2 λογαριασμους χρηστών το καθε pc (admin και user) .Πως θα κανω τον δευτερευων χρηστη (user) οχι τον δικο μου λογαριασμο (admin), να μην μπορει να κανει εγκατασταση προγραμματα παρα μονο με την δικη μου αδεια? Eπισης στο δευτερευων λογαριασμο (user) θα ηθελα να ξερω αν γινεται να μπλοκαρω καποια web sites που να μην τα ανοιγει κανενας internet browser (mozila - safari- explorer κ.τ.λ.)...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω ένα netbook και προσπαθώ να του περάσω windows 7 όταν φτάνει στο complenting instalation κάνει restart όταν ανοίγει δεν κάνω τίποτα και το αφήνω φτάνει στο Setup is starting services και κολλάει εκεί μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Δεν ξέρω αν το έχω βάλει εδώ σωστά αλλα έψαξα και δεν βρήκα σχετικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω ένα netbook και προσπαθώ να του περάσω windows 7 όταν φτάνει στο complenting instalation κάνει restart όταν ανοίγει δεν κάνω τίποτα και το αφήνω φτάνει στο Setup is starting services και κολλάει εκεί μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Δεν ξέρω αν το έχω βάλει εδώ σωστά αλλα έψαξα και δεν βρήκα σχετικό θέμα.

Ποιο netbook εχεις;

Εμενα μου ειχε τυχει σε ενα acer το οποιο τελικα δεν υποστηριζε windows 7

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ένα innovator που τελικά και σε εμενα δεν μπορούσε να τα υποστηρίξει λόγο ανάλυσης οθόνης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://img692.imageshack.us/img692/7477/incredimailscreenshot00m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

πως γινεται στο local area connection το "network connection 2" ,"network connection " σκετο πως πριν?

δεν εχω δευτερο network

 

EDIT :ΟΚ ΤΟ ΒΡΗΚΑ

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Πόσες εφαρμογές έχεις καρφιτσώσει ρε άνθρωπε;:blink::lol:
Link to comment
Share on other sites

Πόσες εφαρμογές έχεις καρφιτσώσει ρε άνθρωπε;:blink::lol:

 

απο το να εχω τα shortcuts στην επιφανεια εργασιας και να μου κρυβουν τον φοντο καλυτερα ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Στα windows 7 μπορείς να βρίσκεις το πρόγραμμα/shortcut που θέλεις πατώντας το windows key και πληκτρολογώντας το όνομα του (και όχι ολόκληρο πολλές φορές). Για το excel π.χ.: [windows key] excel [enter]. Είναι πολύ πιο γρήγορο από τα shortcuts στην taskbar και στο desktop.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...