Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λινκ για την επίσημη τελευταία lolipop 5 rom ζητάει user/ password

v.006 http://yun.baidu.com/s/1pJ1JtFH

κάποιος κάποιο άλλο λινκ?

 

Ολα οκ, έφτιαξα account εδώ http://motu.baidu.com/register.html

Edited by stekosto
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με fm radio τι παιζει με την Miui ; Εγκατεστησα 5-6 apk αλλα κανενα δε μου δουλεψε

 

Σε ότι έκδοση έχω βάλει έως τώρα,ακόμα και στην τελευταία 5.7.3 το ραδιόφωνο δουλευει, απλά κλεισε το WiFi ή το 3g για λίγο.

http://s15.postimg.org/nh355jkiv/Screenshot_2015_07_07_08_02_58.jpg

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι έκδοση έχω βάλει έως τώρα,ακόμα και στην τελευταία 5.7.3 το ραδιόφωνο δουλευει, απλά κλεισε το WiFi ή το 3g για λίγο.

http://s15.postimg.org/nh355jkiv/Screenshot_2015_07_07_08_02_58.jpg

Παίζει και χωρίς ακουστικά μάλιστα! Εντάξει το σήμα είναι λίγο χάλια χωρίς ακουστικά αλλά, δουλεύει. (όπως σε όλες τις miui άλλωστε)

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι οτι το πηρε το Ευρηκα το συγκεκριμενο... Ποια εφαρμογη ακριβως ειναι αυτη γιατι εγω δεν την εχω ... Εσβησα οτι εβλεπα κινεζικο απο το κινητο... βλεπω να ξαναπερναω image

 

Ξαναπερασα ρομ και ολα καλα.

Edited by miltossat
Link to comment
Share on other sites

φοβαμαι οτι το πηρε το Ευρηκα το συγκεκριμενο... Ποια εφαρμογη ακριβως ειναι αυτη γιατι εγω δεν την εχω ... Εσβησα οτι εβλεπα κινεζικο απο το κινητο... βλεπω να ξαναπερναω image

 

Ξαναπερασα ρομ και ολα καλα.

Εγώ πάντως θα πρότεινα γενικότερα να μην έσβηνες τις εφαρμογές αλλά να τις πάγωνες γιατί υπάρχει πιθανότητα να βγουν updates (μάλλον όχι ΟΤΑ). Αν και το ψάχνω (με τη βοήθεια του filosofos77) ακόμα ίσως όμως να μην μπορέσεις να περάσεις τις ενημερώσεις αν έχεις σβήσει stock εφαρμογές. Σε miui δεν ξέρω αν ισχύει όμως στην official σίγουρα ισχύει.

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η θερμοκρασία της μπαταρίας με την 5.6.23 βαράει κόκκινα με απλή χρήση ενώ έχει και τρελή κατανάλωση
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία της μπαταρίας με την 5.6.23 βαράει κόκκινα με απλή χρήση ενώ έχει και τρελή κατανάλωση

 

Για την ώρα την μονή φορά που καταλάβαινα ζέστη ήταν τη στιγμή που το είχα σε φόρτιση και το δούλευα με 3G,κάτι άλλο τραγικό δεν είδα.

Ούτε σε κατανάλωση θα την έλεγα τρελή.Και πριν με την Official ήθελα κάθε μέρα μια φόρτιση,πόσο μάλλον τώρα που έχω και δυο κάρτες.

Έβαλα τώρα την τελευταία 5.7.13. τουλάχιστον σε όσες έχω περάσει δεν έχω θέμα και γιαυτό επιμένω στις miui.

Για να μην χάνω τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις άπλα για την ώρα αφού περνάω όλα από αρχή κάνω επαναφορά μόνο τα data από το recovery από backup που έχω πάρει πιο πριν.

Αυτό μέχρι να βρεθεί τρόπος με update.:confused:

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δωσεις λινκ για την 5,7,13 γιατι δεν μπορω να κανω εγγραφη

 

Αν θες όπως την κατεβάζω από τους Κινέζους στο περνάω τώρα, αλλά δεν έχει Ελληνικά.

Αλλιώς περίμενε το απόγευμα που επιστρέφω να την ανεβάσω στο Mega όπως την έφτιαξα και την δουλεύω με την γλώσσα μας.

 

Αυτό το original link rom.

http://pan.baidu.com/s/1gdES2kV

Link to comment
Share on other sites

Αν θες όπως την κατεβάζω από τους Κινέζους στο περνάω τώρα, αλλά δεν έχει Ελληνικά.

Αλλιώς περίμενε το απόγευμα που επιστρέφω να την ανεβάσω στο Mega όπως την έφτιαξα και την δουλεύω με την γλώσσα μας.

 

Αυτό το original link rom.

http://pan.baidu.com/s/1gdES2kV

 

για ακομα μια φορα ευχαριστω για τη βοηθεια , θα περιμένω το απογευμα :)

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

την miui την περναμε με twrp?

Ναι. Υπάρχει αναλυτικός οδηγός μερικά post πιο πριν από τον filosofos.

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οσο και να δοκιμασα μου πεταει συνεχεια failed και δεν ξρω το λογω!!!!!!

Μου έβγαζε και εμένα πολλές φορές failed. Απλά έκανα και τα advanced wipes και τότε έγινε η εγκατάσταση. Γιατί τα fail που μου έβγαζε είχαν σχέση με κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά. Αν θες μπορείς να μας πεις τι ακριβώς σου βγάζει μήπως και μπορέσουμε να βοηθήσουμε;

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα και την περασα σε ευχαριστω πολυ!!!!!Το μονο πραγμα που μου κανει ειναι οτι δεν με αφηνει να κατεβασω απο το playstore με δεδομενα και μου ζηταει συνεχεια wifi!!Υπαρχει κανενας τροπος????
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα και την περασα σε ευχαριστω πολυ!!!!!Το μονο πραγμα που μου κανει ειναι οτι δεν με αφηνει να κατεβασω απο το playstore με δεδομενα και μου ζηταει συνεχεια wifi!!Υπαρχει κανενας τροπος????

 

Καλησπέρα, λοιπόν πας στα Εργαλεια / Λήψεις /στις 3 τελείες πάνω δεξιά / ρυθμίσεις / Όριο μεγέθους λήψης και το φτάνεις έως απεριόριστο.

Link to comment
Share on other sites

Διότι σχεδόν κάθε βδομάδα θα υπάρχει και νέα Miui θα πρέπει να τις μαζέψω όλες μαζί σε ένα post όπου να προστίθενται οι νέες.

Έως τότε όμως έχω αυτήν που έπαιξε χθες έτοιμη για χρήση,

MIUI 5.7.20

https://mega.nz/#!bZBB2BQb!R16oLqNPamFWnATrKY7RS25bu5qIhOYmGAphqaQqH2g

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 5.6.23 miui και ένα προβλημα που έχω είναι ότι δε μου εμφανιζει τις ανοιχτες εφαρμογες. Task manager δηλαδη.Στη miui με ποιο κουμπι ανοιγει το task manager αν και νομίζω έχω δοκιμάσει όλα τα πιθανα. Κατά τα άλλα μια χαρα παει.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 5.6.23 miui και ένα προβλημα που έχω είναι ότι δε μου εμφανιζει τις ανοιχτες εφαρμογες. Task manager δηλαδη.Στη miui με ποιο κουμπι ανοιγει το task manager αν και νομίζω έχω δοκιμάσει όλα τα πιθανα. Κατά τα άλλα μια χαρα παει.

Κανονικά τις εμφανίζει με το πλήκτρο (softbutton) μενού που έχει το κινητό. Αλλά μπορείς να το ρυθμίσεις αυτό από τις ρυθμίσεις : πρόσθετες ρυθμίσεις > πλήκτρα > πρόσφατα.

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μετά από κάποιους μήνες χρήσης, αναφέρομαι στους ιδιοκτήτες του coolpad f2 πως θεωρείται το κινητό; Δλδ τα υπερ και τα κατά του συνοπτικά; Απ ότι βλέπω πήρε και lollipop.

Το σκέφτομαι για μελλοντική αγορά, όταν υπάρξει η επιλογή η αγορά σε ξένο site, ξανά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μετά από κάποιους μήνες χρήσης, αναφέρομαι στους ιδιοκτήτες του coolpad f2 πως θεωρείται το κινητό; Δλδ τα υπερ και τα κατά του συνοπτικά; Απ ότι βλέπω πήρε και lollipop.

Το σκέφτομαι για μελλοντική αγορά, όταν υπάρξει η επιλογή η αγορά σε ξένο site, ξανά.

 

Λοιπόν σαν συσκευή και για ότι πληρώνεις είναι αρκετά αξιόπιστο, κυρίως για έναν μέσο χρήστη. Αυτό γιατί υπάρχουν και ακριβές συσκευές που στην ουσία τζάμπα κοστίζουν τόσα χρήματα.

Δεν έχει πρόβλημα κυρίως σε hardware,αν εξαιρέσουμε ότι ακόμα η έκδοση W00 δεν έχει λάβει 64bit σε official 5.0.Αυτό διότι αναφερθηκες σε αυτό. Μπορεί να είναι θέμα rom, έτσι μέσα Αυγούστου θα παίξει η 5.1.

Στον αντίποδα αν θες να ξεφυγεις από την official πολύ αξιόλογη rom είναι και η Miui, που χρησιμοποιώ τελευταία, προσφέροντας Ελληνικά και χρήση Internet και στις δύο sim, κάτι που δεν είχα στην official.

Από την άλλη να σκεφτείς και το κόστος επισκευής αν θα υπάρξει ατύχημα, σχεδόν όλα τα βρίσκεις εύκολα, ebay - Aliexpress, σε χαμηλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...