Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να περάσω stock recovery μέσω του multitool του virus. Έχω στο βήμα που με ρωτάει αν έχω stable ή developers ή customized version τι να επιλέξω σύμφωνα με το screenshot μου ? Είναι σχεδόν σίγουρος ότι πρέπει να επιλέξω stable αλλά με μπερδεύει το τελευταίο που γράφει στην εικόνα (custom version )

 

edit: τωρα που το βλεπω καλυτερα, το κινητο το ειχα αγορασμενο μεταχειρισμενο και με αυτο που βλεπω εχω την υποψια οτι δεν εχω επισημη ρομ, ή κανω λαθος?

 

Σε stable είσαι και συγκεκριμένα στην B310.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε stable είσαι και συγκεκριμένα στην B310.

 

ευχαριστω. περασα με επιτυχια το μαμα recovery αλλα παλι no updates avaiable, κολλημενος στην B310...

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. να ρωτήσω είχε κάποιος πρόβλημα με κάρτα wind στο 4g LTE σε honor6 H60-L02 ενώ διαβάζει κανονικά το 4g σε cosmote, με την wind έχω πρόβλημα διαβάζει μόνο το 3G 3 φορές μου αντικατέστησαν την κάρτα αλλά πάλι τα ιδία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. να ρωτήσω είχε κάποιος πρόβλημα με κάρτα wind στο 4g LTE σε honor6 H60-L02 ενώ διαβάζει κανονικά το 4g σε cosmote, με την wind έχω πρόβλημα διαβάζει μόνο το 3G 3 φορές μου αντικατέστησαν την κάρτα αλλά πάλι τα ιδία.

 

λογικά επειδή δεν υποστηρίζει την μπάντα Β20 στα 800ΜHz

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω wind και έχω κανονικά 4g

 

ισως στην περιοχή σου να εκπέμπει και στην 1800

Link to comment
Share on other sites

λογικά επειδή δεν υποστηρίζει την μπάντα Β20 στα 800ΜHz

Φίλε μου με άλλη συσκευή δουλεύει μια χαρά η κάρτα σε 4G

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με άλλη συσκευή δουλεύει μια χαρά η κάρτα σε 4G

 

ποια είναι η άλλη συσκευή?αν η άλλη συσκευή υποστηρίζει την μπάντα στα 800 τότε λογικό είναι να δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η άλλη συσκευή?αν η άλλη συσκευή υποστηρίζει την μπάντα στα 800 τότε λογικό είναι να δουλεύει

 

Συγγνώμη για να καταλάβω..έχω δυο κάρτες wind και cosmote.. η κάρτα της cosmote δίνει 4G της wind όχι. φταίει το τηλέφωνο η η κάρτα? Και οι δυο εταιρίες δίνουν 4G όταν παω στην χειροκίνητη αναζήτηση βλέπει το 4G όλων των εταιριών κανονικά, κουμπώνει το δίκτυο όμως μόνο σε 3G στην wind

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για να καταλάβω..έχω δυο κάρτες wind και cosmote.. η κάρτα της cosmote δίνει 4G της wind όχι. φταίει το τηλέφωνο η η κάρτα? Και οι δυο εταιρίες δίνουν 4G όταν παω στην χειροκίνητη αναζήτηση βλέπει το 4G όλων των εταιριών κανονικά, κουμπώνει το δίκτυο όμως μόνο σε 3G στην wind

 

στην cosmote θα έχεις κανονικα 4g γιατί εκπέμπει στα 1800,αν η wind στην περιοχή σου εκπέμπει μόνο στα 800(αυτό δεν το ξέρω,ισως αν ρώταγες στην wind) τότε με το honor 6 δεν θα έχεις 4g γιατί δεν υποστηρίζει την 800

edit:δεν μου είπες πια είναι η άλλη συσκευή

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG S5

 

το s5 υποστηρίζει και την 800,λογικά στην περιοχή σου εκπέμπει μόνο στην 800 η wind,δεν ξέρω αν ρώταγες σε ένα κατάστημα αν ξέρουν

Link to comment
Share on other sites

Καμία φορά με τα δεδομένα κινητής δεν συγχρονίζεται ομαλά κυρίως με ειδοποιησεις που αφορούν social media αλλά και άλλες λειτουργίες που δουλεύουν με συγχρονισμό. Φαίνεται σαν να είναι σε λήθαργο και ξαφνικά έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις μαζί συγκεντρωτικα. Είτε γιατί το ανοίγω εγώ είτε από μόνο του.... Και ακούγονται οι ήχοι όλοι μαζί για όλα τα μηνύματα συχρονισμων. Το έχει παρατηρήσει άλλος κανείς? Είμαι με b316

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λάθος το κάνει και με το wifi.

 

Φίλε μου και εγώ έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα... Το είχα αναφέρει και στις 02/06 αλλά δυστυχώς δεν έλαβα καμμία απάντηση με αποτέλεσμα να εχω σοβαρό θέμα, μια και λαμβάνω μηνύματα με καθυστέρηση ακόμα και 2 ωρών! Το πρόβλημα δεν είναι μόνιμο αλλά παρουσιάζεται πάρα πολύ συχνά και έχω την εντύπωση ότι είναι εντονότερο στο Whatsapp και λιγότερο, ίσως, στο Messenger. Συγκεκριμμένα στο Whatsapp, πολλές φορές πρέπει να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο ή ακόμα και να ανοίξω την εφαρμογή για να μου έρθουν τα μηνύματα! Εννοείται ότι όλες τις εφαρμογές τις έχω προστατευόμενες και να επιτρέπονται στο Πρόγραμμα Διαχείρισης Έναρξης. Αυτή τη στιγμή είμαι με b316, αλλά και με τη b313 είχα το ίδιο θέμα...

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Παρομοιο προβλημα ειχα και εγω αλλα με το κουλο οτι αυτο συνεβαινε οταν η μπαταρια ηταν κατω του 50 % ! Δεν αστειευομαι , οταν ηταν πανω του 50 % δεν ειχα καποιο θεμα. Και παντα το προβλημα αφορουσε το viber. Με το whatsapp πολυ σπανια να ειχα προβλημα. Θεμα ειχα ομως μονο με τα δεδομενα κινητης. Με wifi δεν ειχα ποτε προβλημα.

 

Μια λυση (που την δοκιμασα και εγω και διορθωθηκε παρα πολυ η κατασταση) ειναι να ενεργοποιησετε αυτην την επιλογη. Αυτο αφορα τα δεδομενα κινητης.

 

Για το wifi δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο , δοκιμαστε το εξης μηπως και φτιαξει : Ρυθμισεις -> WLAN -> Συνθετες ρυθμισεις (κατω κατω) -> και πατε στην δευτερη επιλογη και επιλεξτε το "παντα" .

 

 

Επισης καποια παιδια , αν θυμαμαι καλα , εχουν απενεργοποιησει την εφαρμογη "Διαχειρηση συσκευης" και λυθηκαν αρκετα τετοια θεματακια. Θελει root ομως για αυτο.

 

Ελπιζω να βοηθησα! :)

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Edit : Αυτο που λεω για τα δεδομενα κινητης ειναι αυτο: [ATTACH]62837[/ATTACH]

 

Ελπιζω να το δειχνει σωστα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια... Θα το δοκιμάσω! Αν και έχω την εντύπωση ότι σε μένα δε παίζει ρόλο το αν είμαι σε WiFi ή δεδομένα κινιτής. Τώρα, σε σχέση με αυτό που είπες για τη μπαταρία, δεν αποκλείεται να συμβαίνει και σε μένα, γιατί έχω την ενβτύπωση ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται μετά το απόγευμα που λογικά είμαι κάτω από το 50%. Αυτό το τελευταίο πάντως το λέω με κάθε επιφύλαξη...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι όλες τις εφαρμογές τις έχω προστατευόμενες και να επιτρέπονται στο Πρόγραμμα Διαχείρισης Έναρξης.

 

Στη Διαχείριση ειδοποιήσεων έχεις επιλέξει «αποδοχή»;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, να φανταστω ολα εχουν απαντηθει αλλα επειδη ειμαι εκτος δεν μπορω να κατσω να διαβασω. Παρελαβα το κινητο και εχω τις εξης αποριες:

Αρχικα στην 1η σιμ γραφει 4g και στην αλλη 2g. Αυτο σημαινει οτι και απο την δευτερη λαμβανει δεδομενα; Αν ναι αυτο κλεινει καπως;

Στις εφαρμογες γραφει πολλες φορες οτι θελει αποδοχη κλπ ενω το εχω πατησει και πριν. Αυτο τι ειναι; Επισης μερικα update τα κανει απο το appcenter.Ειναι σωστο; Μπορω καπως να το ακυρωσω;

 

Εχω βαλει τον nova launcher και ενω προσπαθω να περασω το widget του καιρου μου το βαζει 2 φορες, και δεν μπορω να σβησω το ενα.

Κατι ακομα, εχω αλλαξει το ονομα στη σιμ αλλα δεν αλλαζει στο πως εμφανιζεται πανω αριστερα. Αυτο αλλάζει η δε γίνεται;

 

Τελος εκανα το update β313-β316. Αξιζει να μείνω εδω; Η καμια αλλη ρομ ειναι καλυτερη; Για lollipop δεν ελεγαν μεσα ιουνη;

Edited by michkal91
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Δύο ερωτήσεις να κάνω μήπως και καταφέρω και σώσω το κινητό (L02).

Από σήμερα το πρωί βασικά το κινητό έχει μείνει τελείως μουγκό. Δεν ακούγεται ο παραμικρός ήχος (είτε από μουσική , είτε ringtone, είτε ομιλία)

Εγκατέστησα καινούργια rom και ενώ αρχικά χάρηκα γιατί ο ήχος επανήλθε, μετά από 5 λεπτά πάλι τα ίδια.

Επιπλέον στην διαδικασία του restart να αναφέρω ότι μπορεί να κολλήσει και αναβοσβήνει το αρχικό logo για όση ώρα θέλει μέχρι να ανοίξει το κινητό.

Έχετε καμία πρόταση σωτηρίας?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους είναι στην EMUI3.0 ακόμα, υπάρχει η δυνατότητα λήψης φωτογραφίας κατά την διάρκεια εγγραφής video ή προστέθηκε στην EMUI3.1? Γιατί τώρα το πρόσεξα...

[ATTACH]62903[/ATTACH]

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...