Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες να βάλεις limonchello,

κατέβασε TWRP από εδώ και την ρομ από εδώ .

 

Γενικά αν καταφέρεις να περάσεις το TWRP τότε μέσα από αυτό θα εγκαταστήσεις την rom.

Πρώτα κάνε wipe με τις default επιλογές και μετά εγκατέστησε την rom.

Καλό είναι να κάνεις backup πρώτα αλλά να σου πω δεν έχω καταλάβει ποια partitions να κάνω και μια φορά που προσπάθησα με όλα, το backup κόλησε.

 

Όπως έμαθα και εγώ, και αν το κάνεις 2-3 φορές, είναι πιο εύκολο από όσο φαίνεται, ειδικά αν έχεις το custom recovery περασμένο.

Να επαναλάβω, ότι αν έχεις εξάρτηση από corporate/exchange accounts, τότε θέλει λίγο προσοχή αλλά λύση υπάρχει.

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και αν μου επιτρέπεις θα εκμεταλλευτώ λίγο ακόμα την υπομονή σου..

Για εμάς του πανάσχετους το μόνο που μπορεί να βοηθήσει είναι ένα βίντεο που δείχνει αναλυτικά τα βήματα, γι΄αυτό και το βίντεο με τον κινέζο που μας έδωσε ο προηγούμενος φίλος ήταν σ ω τ ή ρ ι ο.

Στο βίντεο αυτό, εκτός από τα αρχεία που μου είπες, χρησιμοποιεί και ένα Flashify_1.9.1.apk. Αυτό θα το χρειαστώ? Θα με βοηθούσε πάρα πολύ αν μπορούσες να δεις το βίντεο κάποια στιγμή και να μου πεις πχ " απο το σημείο 4':15" και μετά κάνε ότι κάνει!"

Αν φυσικά συμφωνείς με ότι κάνει ο κινέζος στο βίντεο :)

Δυστυχώς παιδιά σαν το βίντεο δεν αξίσουν ούτε χίλια ποστ με αναλυτικότατες οδηγίες για εμάς τους (πανάσχετους). Αλλά καταλαβαίνω οτι δεν γίνεται πάντα..

Όσο για το corporate/exchange accounts δεν έχω ιδέα τί είναι, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να λειτουργώ το gmail.

Σ΄ευχαριστώ παρα-παρα πολύ πάντως..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας, παίδες... Έχω την 1520 την multi, από vickmall EU και πολλές φορές (γύρω 1 στις 5) πάω να ανοίξω link από facebook σε external browser (ως τώρα έχω δοκιμάσει: chrome, chrome beta, firefox, dolphin, UC Mini) μου βγάζει ένα εκνευριστικό spyware, adware ή με πετάει στο Play store να κατεβάσω το lazy swipe. Πώς φεύγει; Μου το κάνει από το πρώτο boot... Είναι πολύ εκνευριστικό...

Βασικα εβαλες πχ το adfree http://adfree.bigtincan.com/ να δεις αν σου πεταει διαφημισεις παλι?

Link to comment
Share on other sites

dimikord είσαι αστέρι!

Με το βίντεο του κινέζου τα κατάφερα και έβαλα τη ρομ

Ήταν τελικά ακριβώς τα βήματα που έδειχνε στο βίντεο εκτός από το βήμα 1 που ήταν το ροοτ.

Ελπίζω να μην έχω τα θέματα που είχα με την άλλη ρομ.

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου άνθρωπε dimikord, επειδή ορισμένοι είμαστε ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΙ και αυτή τη στιγμή μόλις μας άναψες ένα φως στο τούνελ για το πώς θα γλυτώσουμε τον ε φ ι α λ τ η της πρώτης σελίδας(!) καθώς και μια ελπίδα να μην το πουλήσουμε(!) γιατί μας έχει τρελάνει στις διαφημίσεις και στα reminder, ειδοποιήσεις δεν έχουμε, led δεν ανάβουν, μπαταρία αξιοθρήνητη, κλπ, σε παρακαλώ...

 

το "σωτήριο βίντεο" που έδωσες (για εμάς που έχουμε την 11520 απο vickmall) θα το ακολουθήσουμε "πιστα" από το σημείο 7':17" και μετά?? Πριν δεν θα κάνουμε κάτι? Αναφέρεις κάτι για "factory reset" και "dalyik" αλλά δεν τα είδα κάπου στο βίντεο.

Ήδη κατεβάζω το αρχείο "Limonchelo_MDSTeam" και ήδη έχω ιδρώσει....

Ποιο άλλο αρχείο θα χρειαστεί?

Κατα τη διαδικασία χρειάζεται να βγάλω τις sim? To αρχείο "Limonchelo_MDSTeam" το αποθηκεύω στην κάρτα microSD?

 

Όπως βλέπεις κρεμόμαστε απ τα χείλη σου...:cry:

αυτη η μεθοδος με το βιντεο του κινεζου ειναι πολυ καινουρια.εγω εκανα αλλη διαδικασια λιγο πιο δυσκολη ειδικα στο root,αλλα εδωσα αυτη τη μεθοδο σαν εναλλακτικη και πιο απλη.

εσυ εισαι ηδη root και η ακολουθεις το βιντεο μετα το ρουταρισμα και με τον τροπο του κινεζου βαζεις recovery κανεις τα wipe και reset και φλασαρεις την ρομ,η αγνοεις τον κινεζο,κατεβαζεις το recovery και την rom και τις βαζεις στην καρτα σου,και στη συνεχεια με την εφαρμογη mobile uncle κανεις update recovery το recovery που εβαλες στην καρτα ,μετα μεσα απο την ιδια εφαρμογη πατας into recovery και κανεις factory reset και wipe case και dalyik,και τελος πατάς install zip και φλαρσαρεις την ρομ.

 

dimikord είσαι αστέρι!

Με το βίντεο του κινέζου τα κατάφερα και έβαλα τη ρομ

Ήταν τελικά ακριβώς τα βήματα που έδειχνε στο βίντεο εκτός από το βήμα 1 που ήταν το ροοτ.

Ελπίζω να μην έχω τα θέματα που είχα με την άλλη ρομ.

Σ' ευχαριστώ πολύ!

δεν εχει κανενα προβλημα αυτη η ρομ πιστευω θα σου αρεσει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος φιλε μου.Τωρα περιμενουμε εντυπωσεις απο την καινουργια σου rom.Πιστευω την Κυριακη να εχω παλι δουλεια......με το κινητο

 

Αν θες να βάλεις limonchello,

κατέβασε TWRP από εδώ και την ρομ από εδώ .

 

Γενικά αν καταφέρεις να περάσεις το TWRP τότε μέσα από αυτό θα εγκαταστήσεις την rom.

Πρώτα κάνε wipe με τις default επιλογές και μετά εγκατέστησε την rom.

Καλό είναι να κάνεις backup πρώτα αλλά να σου πω δεν έχω καταλάβει ποια partitions να κάνω και μια φορά που προσπάθησα με όλα, το backup κόλησε.

 

Όπως έμαθα και εγώ, και αν το κάνεις 2-3 φορές, είναι πιο εύκολο από όσο φαίνεται, ειδικά αν έχεις το custom recovery περασμένο.

Να επαναλάβω, ότι αν έχεις εξάρτηση από corporate/exchange accounts, τότε θέλει λίγο προσοχή αλλά λύση υπάρχει.

 

Εγω TWRP εχω επανω τωρα την εκδοση 2.8.6.0_.ΥΥπαρχει προβλημμα για την εγκατασταση rom που αναφερεις ,η πρεπει να εγκαταστησω την TWRP 2.8.7.0 που δινεις στο ligk..

Edited by gkarabid
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εβαλες πχ το adfree http://adfree.bigtincan.com/ να δεις αν σου πεταει διαφημισεις παλι?

Εγώ έβαλα το adaway, πρόσθεσα στο host file τα links (4-5 είναι όλα κι όλα) των διαφημιστικών tabs που άνοιγε ο browser και πλέον μου τα ανοίγει μεν πάλι τα διαφημιστικά tabs αλλά δεν τα φορτώνει (βγάζει not found ή κάτι τέτοιο, σαν να μην έχω σύνδεση ενώ έχω όμως). Έτσι τουλάχιστον αποφεύγω να κατεβάσει τίποτα swyware ή ότιδήποτε.

 

Το adfree που προτείνεις κάνει κάτι παρόμοιο? Θα με ενδιέφερε αν υπήρχε τρόπος να μπλοκάρω εντελώς τα tabs ώστε να μην ανοίγουν καν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την limonchelo η θερμοκρασια του κινητου στο πανω μερος της τι λεει? Το φλας συγχρονιζει καλα; Εχω παρει το δικο μου απο το to2c και αυτα ειναι τα μονα θεματα που εχω, ουτε 1 διαφημιση δεν μου πεταει ουτε τπτ...Κ φοβαμαι να αλλαξω ρομ μην εχω τετοιες ιστοριες.

Η ρομ που εχω ειναι αυτη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από ότι διαβάζω εδώ και xda κλπ έχω πιστεί να βάλω την limonchelo (έχω 1,4 ιταλού τώρα) αλλά θα περιμένω λίγο τον ιταλό να βγάλει update μήπως και το σώσει, έχει βγάλει μια dev τώρα, θα περιμένω μόλις την δώσει update μέσω ΟΤΑ και κρίνω τότε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την limonchelo η θερμοκρασια του κινητου στο πανω μερος της τι λεει? Το φλας συγχρονιζει καλα; Εχω παρει το δικο μου απο το to2c και αυτα ειναι τα μονα θεματα που εχω, ουτε 1 διαφημιση δεν μου πεταει ουτε τπτ...Κ φοβαμαι να αλλαξω ρομ μην εχω τετοιες ιστοριες.

Η ρομ που εχω ειναι αυτη

 

Δοκίμασα λίγο τη limonchelo, όχι πρόβλημα θερμοκρασίας δεν έχει όπως και καμία άλλη ρομ μετά τη 1520. Το φλας μια χαρά συγχρονίζει όπως επίσης και σε όλες τις άλλες. Την έβγαλα άμεσα όμως όταν είδα ότι δε μπορείς να ενεργοποιήσεις το 3G/4G σε όποια κάρτα θες, πρέπει να κάνεις τραμπα τις κάρτες αν θέλεις ιντερνετ από δεύτερη κάρτα. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί το αφαίρεσε αυτό. Αντίθετα δείχνει πολύ γρήγορη. Η ρομ που έχεις είναι πολύ παλιά γι αυτό και τα θεματάκια

 

Εγώ πάντως από ότι διαβάζω εδώ και xda κλπ έχω πιστεί να βάλω την limonchelo (έχω 1,4 ιταλού τώρα) αλλά θα περιμένω λίγο τον ιταλό να βγάλει update μήπως και το σώσει, έχει βγάλει μια dev τώρα, θα περιμένω μόλις την δώσει update μέσω ΟΤΑ και κρίνω τότε.

 

Έβγαλε ο Ιταλός χθες τελική έκδοση 5.1. https://mega.nz/#!7lQ3xD6A!2E8c9bCg7FzcabAMLpGB0ghBbd1VEATSxLegPoG_Iaw

06.07.15 LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.1_1527-DEV_ROW_v1.5 Changelog: Gapps - Root - Hola Launcher as stock alternative - LED notification for all apps - Changed the logo and removed various chinoiserie - New TWRP 2.8 .7.0 Advance Interface Material (tested and ready even formatting the internal sdcard, etc) and possibilities to make up the most important partitions. - Update Lockscreen (adding a new image gallery and removed cinesate ...) - Applications preinstalled: WhatsApp - Fixed problem with writing to the microSD

 

Κατεβάζω για να περάσω μετά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα λίγο τη limonchelo, όχι πρόβλημα θερμοκρασίας δεν έχει όπως και καμία άλλη ρομ μετά τη 1520. Το φλας μια χαρά συγχρονίζει όπως επίσης και σε όλες τις άλλες. Την έβγαλα άμεσα όμως όταν είδα ότι δε μπορείς να ενεργοποιήσεις το 3G/4G σε όποια κάρτα θες, πρέπει να κάνεις τραμπα τις κάρτες αν θέλεις ιντερνετ από δεύτερη κάρτα. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί το αφαίρεσε αυτό. Αντίθετα δείχνει πολύ γρήγορη. Η ρομ που έχεις είναι πολύ παλιά γι αυτό και τα θεματάκια

 

 

 

Έβγαλε ο Ιταλός χθες τελική έκδοση 5.1. https://mega.nz/#!7lQ3xD6A!2E8c9bCg7FzcabAMLpGB0ghBbd1VEATSxLegPoG_Iaw

06.07.15 LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.1_1527-DEV_ROW_v1.5 Changelog: Gapps - Root - Hola Launcher as stock alternative - LED notification for all apps - Changed the logo and removed various chinoiserie - New TWRP 2.8 .7.0 Advance Interface Material (tested and ready even formatting the internal sdcard, etc) and possibilities to make up the most important partitions. - Update Lockscreen (adding a new image gallery and removed cinesate ...) - Applications preinstalled: WhatsApp - Fixed problem with writing to the microSD

 

Κατεβάζω για να περάσω μετά

 

Εγω νομιζα οτι μονο η θεση 1SIM εχει 4g-3g.Η 2sim γραφει πισω μονο 2g.

Κανω λαθος η καταλαβα κατι αλλο φιλε μου.Οσο για της θερμοκρασιες που αναφερεις εχω την 1.4 Ιταλου και στο επανω μερος της οθονης (σχεδον ακουστικο) βραζει αν πειραζεις το κινητο για καποια ωρα.

 

 

Καπου σε αλλο νημα ειχα διαβασει οτι με το προγραμμα mobileuncle tools μπορουμε να ανοιξουμε την ενταση του ηχου σε κλησεις.Πραγματικα ειναι πολυ χαμηλα (φυσικα την ενταση την εχω στο max) με αποτελεσμα να χανω πολλες κλησεις.Σκεφτομαι για κανενα φθηνο Smart Watch Bluetooth

Edited by gkarabid
Link to comment
Share on other sites

Ο dimikord πρέπει να ανακηρυχθεί σε σωτηριακή φυσιογνωμία στο φορουμ αφού με το βίντεο με το κινεζάκι που έβαλε έκανε εμένα τον άσχετο να περάσω την limoncello μέσα σε λίγα λεπτά και κυριολεκτικά με ε-σ-ω-σ-ε!

 

Το κινητό πλέον συμπεριφέρεται φυσιολογικά επιτέλους, τέρμα οι διαφημίσεις, τέρμα οι ανεξέλεγκτες εγκαταστάσεις άσχετων προγραμμάτων, τέρμα τα reminders, τέρμα οι μεγάλες θερμοκρασίες, φωτο με φλας άψογες, η μπαταρία δείχνει αισθητά σημάδια βελτίωσης, το youtube παίζει χωρίς κολλήματα, έχει τον nova launcher που μου αρέσει πολύ τελικά...

 

... ντάξει... dimikord... προσκυνώ... :bow: :bow:

 

Νομίζω πρέπει να μπεί στο πρώτο ποστ το βίντεο με το κινεζάκι με τίτλο "Για Πανάσχετους.. Εδω!"

 

κάτι είχες γράψει νομίζω (άλλα δεν μπορώ να το βρω) για τις ειδοποιήσεις από το led... .. αν πρέπει να κάνω κάτι πες μου , αν και ακόμα δεν το έχω τσεκάρει, απλώς είδα οτι όταν χτυπάει το gmail νέο μήνυμα, νομίζω δεν ανάβει το led, αν και δεν με καίει αυτό το θέμα καθόλου..

 

Έλα πάμε όλοι μαζί άλλο ένα προσκύνημα στον ανεπανάληπτο , τον μοναδικό, τον ημίθεο, τον "αγγίζεις την τελειότητα" ... dimikord :bow: :bow: :bow:

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζα οτι μονο η θεση 1SIM εχει 4g-3g.Η 2sim γραφει πισω μονο 2g.

Κανω λαθος η καταλαβα κατι αλλο φιλε μου.Οσο για της θερμοκρασιες που αναφερεις εχω την 1.4 Ιταλου και στο επανω μερος της οθονης (σχεδον ακουστικο) βραζει αν πειραζεις το κινητο για καποια ωρα.

[/url]

 

Oi περισσότεροι δεν έχουμε αυτό το πρόβλημα πάντως που όντως υπήρχε με τις official 1511/1512 ένας δυο μόνο ανέφεραν ότι το πρόβλημα παραμένει, εμένα με ιταλική δε ζεσταίνει πια εκεί που λες ενώ έκαιγε όντως με τη 1511.

Αν πας στο μενού Διαχείριση κάρτας SIM έχει επιλογή register for 4g/3g services και το ενεργοποιείς εσύ σε όποια σιμ θες κάθε φορά άσχετα με το τι λέει η συσκευή πάνω στις υποδοχές.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα λίγο τη limonchelo, όχι πρόβλημα θερμοκρασίας δεν έχει όπως και καμία άλλη ρομ μετά τη 1520. Το φλας μια χαρά συγχρονίζει όπως επίσης και σε όλες τις άλλες. Την έβγαλα άμεσα όμως όταν είδα ότι δε μπορείς να ενεργοποιήσεις το 3G/4G σε όποια κάρτα θες, πρέπει να κάνεις τραμπα τις κάρτες αν θέλεις ιντερνετ από δεύτερη κάρτα. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί το αφαίρεσε αυτό. Αντίθετα δείχνει πολύ γρήγορη. Η ρομ που έχεις είναι πολύ παλιά γι αυτό και τα θεματάκια

 

 

 

Έβγαλε ο Ιταλός χθες τελική έκδοση 5.1. https://mega.nz/#!7lQ3xD6A!2E8c9bCg7FzcabAMLpGB0ghBbd1VEATSxLegPoG_Iaw

06.07.15 LENOVO_K3_LOLLIPOP_5.1_1527-DEV_ROW_v1.5 Changelog: Gapps - Root - Hola Launcher as stock alternative - LED notification for all apps - Changed the logo and removed various chinoiserie - New TWRP 2.8 .7.0 Advance Interface Material (tested and ready even formatting the internal sdcard, etc) and possibilities to make up the most important partitions. - Update Lockscreen (adding a new image gallery and removed cinesate ...) - Applications preinstalled: WhatsApp - Fixed problem with writing to the microSD

 

Κατεβάζω για να περάσω μετά

δεν θα νγαλει OTA μεσα απο την εφαρμογη updater που εχει η 1.4?

αν την κατεβαζω την περναω απο πανω? η κανω reset?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

δεν θα νγαλει OTA μεσα απο την εφαρμογη updater που εχει η 1.4?

αν την κατεβαζω την περναω απο πανω? η κανω reset?

 

Δε νομίζω να βγει γιατι πάμε σε android 5.1 και νομίζω ούτε από τη προηγούμενη version 1.3 σε 1.4 έβγαλε update.

Στην Ιταλική αν και προς στιγμήν αγχώθηκα μιας και δεν υπήρχε η επιλογή 3G/4G τελικά απλά όταν πας να επιλέξεις κάρτα για δεδομένα στο γυρνάει αυτόματα και το 3g/4g. Eγώ έκανα reset

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

δεν θα νγαλει OTA μεσα απο την εφαρμογη updater που εχει η 1.4?

αν την κατεβαζω την περναω απο πανω? η κανω reset?

 

Εχω τις ίδιες 2 ερωτήσεις με τον manwlis77. Ξέρει κανείς να μας βοηθήσει?? Λογικά θα θέλει clean install με όλα τα wipes αλλά δεν αποκλείεται να τα γλιτώσουμε... Την πέρασε κάποιος βιαστικός??
ανδεν κανετε τα wipe ,θα δειτε στο antutu να πεφτουν οι επιδοσεις 10.000 κατω.θα παει δηλαδη γυρω στις 35.000.αν δεν κανετε hard reset θα εχετε κολληματα και συχνες επανεκκινησεις.για να μην ταλαιπωρηστε ωρες με setup απο την αρχη,πριν ξεκινησετε το φλασαρισμα παρτε ενα backup τις εφαρμογες με το titanium,και αλλο ενα με τις ρυθμισεις του launcher.

ετσι θα εχετε και αποδοση της rom στο maximum,και θα εχετε τελειωσει τα παντα σε 15 λεπτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να περασω την limoncelloκαι έχω την απορία,είμαι ήδη root με CWM. πρέπει να βάλω TWRP όπωσ στο βίντεο του κινεζου ή περνάει και μέσω CWM???

Kαι κάτι ακόμη από οσους την έχουν ήδη περάσει. έχουν κάποιο θέμα ή ειναι όλα οκ???

Link to comment
Share on other sites

Απο πανω την περασα εγω βιαστηκα

Για την ωρα δεν βλεπω καποιο θεμα

Εχει αλλαγες αρκετες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να περασω την limoncelloκαι έχω την απορία,είμαι ήδη root με CWM. πρέπει να βάλω TWRP όπωσ στο βίντεο του κινεζου ή περνάει και μέσω CWM???

Kαι κάτι ακόμη από οσους την έχουν ήδη περάσει. έχουν κάποιο θέμα ή ειναι όλα οκ???

δεν χρειαζεται να αλλαξεις recovery.προβληματα δεν εχει ειναι οκ σε ολα.τα wipe μην ξεχασεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το δικο μου !! Μου αρεσει παρα πολυ και περασα μεσα απο τους οδηγους που εχετε ανεβασει τον ιταλο 1.4 ομως παρατηρησα καποια προβληματακια που θελω λιγο βοηθεια. 1ον δεν μου διαβαζει τα βιντεο απο το προιγουμενο μου κινητο(neo v) που ειναι σε mp4, 2ο μου εχει φαει 4GB απο τη μνημη (ειναι τοσο μεγαλος ο ιταλος?? ) , 3ο θελω να μου πειτε πως ακριβως κανω freeze τις εφαρμογες που διαβασα ποιο πισω στο θεμα και 4ο θελω να μαθω πως λειτουργει το SyperSU kai to Titanium backup... Συνχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που εχετε κανει στο φορουμ !!

 

Με ξεχασατε :( θα μου απαντησετε αν μπορειτε ?? ( για τα βιντεο κατεβασα το vlc και ειμαι κομπλε)+ οτι μου τρωει 1GB RAM χωρις να εχω περασει και καμια τρελη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Ένα ευχαριστώ και από μένα στον dimikord.Την πέρασα πανευκολα σύμφωνα με το βίντεο. Να ρωτησω όμως: μου βγάζει ότι το SuperSU θέλει ενημέρωση . να το κάνω κανονικά ή με twrp;

Μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών; Γιατί διακρινω λαγκαρισματακια. Το double tap γιατί δεν δουλεύει;

Επίσης το ποσοστό μπαταρίας πως φαίνεται;

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

περασα την limoncello όπως στο βιντεο του κινέζου αλλά με supersu όλα καλά δεν έχω διαφημίσεις όπως πριν φενετε σταθερή 1 που παρατήρησα είναι ότι μου αργεί λίγο πιο πολύ να κληδωσει το gps. το σύστημα μου λέει ελευθερη ram 1gb+.
Link to comment
Share on other sites

Απο πανω την περασα εγω βιαστηκα

Για την ωρα δεν βλεπω καποιο θεμα

Εχει αλλαγες αρκετες

 

Όντως αρκετές αλλαγές. Μια καλή προσθήκη για μένα είναι ο αισθητήρας ματιών ώστε όταν κοιτάς την οθόνη να μη σβήνει αυτή μιας και αυτό ήταν ενοχλητικό γιατι στην 1.4 πολλές φορές εσβηνε αμέσως ξαφνικά.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μειώσουμε την ένταση της δόνησης στα κουμπιά κάτω; πρόσεξα στη limoncello ήταν διακριτική η δόνηση ενώ στου Ιταλού πολύ δυνατή σε σημείο που να ενοχλεί

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...