Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχύει ότι τον τελευταίο καιρό έχει βαρύνει πάρα πολύ το FB, χωρίς κάποιο λόγο νομίζω.

Έτσι είναι. Να 'λεγα ότι φτιάχνουν κάτι και βαραινει? Τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

εχει συμβει το ακολουθο σε κάποιον απο εσας?

ενω ειστε κανονικα συνδεδεμενοι, με το που κανετε καποια ενεργεια που απαιτει αλλαγη σελίδας(πχ να μπειτε στο προφιλ καποιου ή και στο δικο σας) να σας δειχνει πως δεν ειστε συνδεδεμενοι και να σας πετατει στην αρχικη για να κανετε login??

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εχει συμβει το ακολουθο σε κάποιον απο εσας?

ενω ειστε κανονικα συνδεδεμενοι, με το που κανετε καποια ενεργεια που απαιτει αλλαγη σελίδας(πχ να μπειτε στο προφιλ καποιου ή και στο δικο σας) να σας δειχνει πως δεν ειστε συνδεδεμενοι και να σας πετατει στην αρχικη για να κανετε login??

Οχι,παρα μονο αμα διαγραψω τις ενεργες συνδεσεις στις ρυθμισεις.Απο κινητο η υπολογιστη; Εγω πλεον μπαινω απο το m.facebook μεσω opera mini και τωρα εχει και notifications για το facebook.Εγω τα ειδα οταν εστελνα σε εναν φιλο,επαιρνα ειδοποιηση για το μηνυμα του.Κατ εμε αμα δεν κοιτας πολυ τα news feed μπαινε απο τον browser και κρατα το messenger. Ενα διαστημα το δουλευα ετσι και το εβγαλα γιατι η εφαρμογη μου ρουφουσε την μπαταρια(αναθεμα την samsung και τον TW στο S duos 2).

Εμενα σε pc δεν κανει τετοιο και κανω την δουλεια μου κανονικα αλλα και στο m.facebook.Μονο που ηθελε οταν εμπαινες απο το facebook app σε αναγκαζε για να εχεις περισσοτερες δυνατοτητες να βαλεις το pages manager το οποιο ειναι αρκετα καλο(το δουλευα πριν 3-4 μηνες).

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

απο υπολογιστη

Πανε ρυθμισεις->ασφαλεια->ενεργες συνδεσεις και βρες την τρεχουσα συνδεση σου και διεγραψε την.Μετα κανε log in και δοκιμασε παλι

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

απο υπολογιστη

 

δεν γνωριζω πολλα απο το fb αλλα αυτο μου κανει σε αποσυνδεση για καποιον λογο.....και να μην ειμαι μαντης κακων αλλα λεω πως καποιος αλλος μπαινει με τους κωδικους σου γι'αυτο σε "πεταει" εσενα εξω....θα σου προτεινα να αλλαξεις κωδικο

Link to comment
Share on other sites

εχει συμβει το ακολουθο σε κάποιον απο εσας?

ενω ειστε κανονικα συνδεδεμενοι, με το που κανετε καποια ενεργεια που απαιτει αλλαγη σελίδας(πχ να μπειτε στο προφιλ καποιου ή και στο δικο σας) να σας δειχνει πως δεν ειστε συνδεδεμενοι και να σας πετατει στην αρχικη για να κανετε login??

Σε μένα το κάνει. Όχι πολύ συχνά όμως ευτυχώς

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτον άλλαξε κωδικό και με το που αλλάξεις πας στις ενεργές συνδέσεις και κλειστες ολες!!!! Για Να είσαι σίγουρος.

Όποιος άλλος κ αν μπαίνει στον λογαριασμο σου θα τον πετάξει έξω.

 

1) Για αλλαγή κωδικού πας ρυθμίσεις λογαριασμου, γεννικα, κωδικός προσβασης

 

2) Για να κλείσεις τις ενεργές πας ρυθμίσεις λογαριασμού, ασφάλεια και κάτω κάτω που λέει ενεργές συνδέσεις και αναγνωρισμένες συσκευές σβηστα και τα δύο αυτα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να ΜΗ μου έρχονται ειδοποιήσεις όταν κάποιος δημοσιεύει κάτι σε μια εκδήλωση που έχω επιλέξει να παρεβρεθω?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις της εκδήλωσης αν θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρέπει να επιλέξεις από τις ρυθμίσεις της εκδήλωσης αν θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις.

Κοίταξα μέσα στην εκδήλωση να δω αν έχει κάποια ρύθμιση αλλά δεν είδα κάτι.

 

[ATTACH]62843[/ATTACH] Μόνο αυτές τις επιλογές μου έχει

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

What; Πώς γίνεται αυτό; :confused:

Έλα ντε!! Δες την παρακάτω φώτο που έβαλα. Αυτές τις επιλογές έχω μόνο

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποια άλλη λύση. Ίσως κάποιο άλλο μέλος μπορεί να βοηθήσει.

Ευχαριστώ όπως και να 'χει για τον χρόνο σου!!! Θα το δω κ από υπολογιστή όποτε μπορεσω μπας κ Εκεί υπάρχουν αυτές οι επιλογες!!!

Link to comment
Share on other sites

Πες βρε ότι δεν είσαι από PC. Οι επιλογές που σου έστειλα είναι σε PC. Από smartphone δεν έχω ιδέα τι παίζει!
Link to comment
Share on other sites

μια γρήγορη και περίπλοκη ερώτηση. μια περίοδο που δεν χρησιμοποιούσα το facebook είχα ξεχάσει τον κωδικό που είχα δώσει το email και κάπως το έκανα και από τότε συνδέομαι με το username μου αντί για το emai, δηλαδή αν είναι facebook.com/istewie το προφίλ μου, βάζω istewie@facebook.com ως email και το δέχεται κανονικά. σε φίλο που το είπα και το έκανε, του βγάζει σφάλμα.

και ερωτώ, έκανα κάτι εγώ και έγινε έτσι? στον φίλο βγάζει σφάλμα επειδή δεν έχει ενεργοποιήσει κάτι ή έκανε κάτι λάθος και τέλος, αν αλλάξω email θα ξαναβάζω το mail ή το @facebook.com διατηρείται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πες βρε ότι δεν είσαι από PC. Οι επιλογές που σου έστειλα είναι σε PC. Από smartphone δεν έχω ιδέα τι παίζει!

Το έφτιαξα! Από pc ήταν Έτσι όπως μου τα έδειξες!! Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

βασικα, δε στο γυρναει στις σημαντικες(top stories για οσους το εχουμε στα αγγλικα).

Το facebook πλεον προσπαθει να σου δειχνει αναρτησεις που εσυ θα ενδιαφεροσουν περισσοτερο.

δηλαδη ειναι κατι διαφορετικο και απο το "τελευταιες αναρτησεις/most recent" και απο το "σημαντικες αναρτησεις".

για αυτο αν πατησεις το ▼ θα δεις οτι δεν υπαρχει το ✔ σε καποια απο τις δυο επιλογες. (φυσικα σε καποια προφιλ δεν αλλαξαν ακομα αλλά πλησιαζει)

Αυτος ειναι ο στοχος του facebook, να καταγραψει σε ποιες σελιδες/γκρουπ/προφιλ "στεκεσαι" και επιλεγεις να δεις και να στα αναρτα πρωτα.

το facebook κανει συνεχεια αλλαγές που συνηθως δεν τις προσεχει ο κοσμος(αλλαγες εικονιδιων, γραμματοσειρών, αλλαγη μεγεθους σε μπαρες/πλαισια, μετακινηση των παραπανω κλπ.).

χθες αλλαξε και τη γραμματοσειρα στο Logo του http://blogs.wsj.com/digits/2015/07/01/small-tweak-in-logo-marks-a-deeper-shift-at-facebook/

αυτο που σας εξηγουσα :rolleyes:

https://newsroom.fb.com/news/2015/07/updated-controls-for-news-feed/

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν τα κουμπιά Like, Comment, Share σε στυλ κινητού αλλά δεν είναι ακριβώς ίδιο, σαν να πρόσθεσαν μόνο τα εικονίδια δίπλα από τις λέξεις.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει μια εβδομάδα που άλλαξε :worry:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...